trawa

Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 603304 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mawer

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2250 dnia: Marzec 09, 2017, 08:26:24 am »
Nowa strona sklepu gildii już nie jest tak intuicyjna jak w poprzedniej wersji. Zawsze lubiłem wchodzić i sprawdzać zapowiedzi bo wszystko ładnie i przejrzyście się prezentowało. Minie trochę czasu zanim przyzwyczaję się do nowej strony, ale mimo wszystko nadal polecam sklep.

Offline skil

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2251 dnia: Marzec 09, 2017, 08:33:58 am »
Nowa strona sklepu gildii już nie jest tak intuicyjna jak w poprzedniej wersji. Zawsze lubiłem wchodzić i sprawdzać zapowiedzi bo wszystko ładnie i przejrzyście się prezentowało.

To prawda, gildia miała tę przewagę nad innymi sklepami, że była intuicyjna i komiksy miała wyłożone na tacy. Teraz zmusza do klikania w osobne zakładki i kolejne podstrony, co już wygodne nie jest. Zmiana mocno na gorsze. Pomijam beznadziejny layout. Ech.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline szuwarek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2252 dnia: Marzec 09, 2017, 08:35:23 am »
Nowa strona sklepu gildii już nie jest tak intuicyjna jak w poprzedniej wersji. Zawsze lubiłem wchodzić i sprawdzać zapowiedzi bo wszystko ładnie i przejrzyście się prezentowało. Minie trochę czasu zanim przyzwyczaję się do nowej strony, ale mimo wszystko nadal polecam sklep.
Też właśnie zobaczyłem. MASAKRA! Kompletnie nieintuicyjne i nieprzejrzyście...
Na szybko z rzeczy, które zauważyłem:
- bardzo nieprzejrzysta lista zapowiedzi i przedsprzedaży,
- na ww. listach przy wybraniu sortowania "wg daty wydania" brak możliwości wybrania czy od komiksu ukazującego się najszybciej czy najpóźniej. Domyślnie jest od planowanych najpóźniej, co powoduje głupią sytuację, że w pierwszej kolejności wyświetlają się pozycje, które będą wydane za 2-3 miesiące, a chcąc podejrzeć najbliższe premiery musimy przewijać na ostatnią stronę (tu też nie ma możliwości przewinięcia od razu do końca, tylko trzeba klikać po kolei "następna"),
- po zalogowaniu się na własne konto w zapisanych zamówieniach brak sumarycznej wartości każdego z nich.
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2017, 08:55:11 am wysłana przez szuwarek »

Offline TePe

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2253 dnia: Marzec 09, 2017, 08:50:24 am »
Ja dotychczas kupowałem w Arosie, gdy odbierałem na poczcie zdarzały się egzemplarze obite, wtedy przysyłano do mnie kuriera, dawał mi nowe i zabierał te obite, później odbierałem w kiosku i obitych już nie było. Ostatnio zacząłem kupować w Gildii, niestety tu z wymianą nie jest tak gładko, trzeba samemu iść na pocztę, zwrócić przesyłkę na swój koszt i czekać, ja wysyłałem w poniedziałek, polecony z Warszawy do Pruszkowa powinien iść około doby, w piątek nie było żadnego kontaktu z ich strony, więc ja się z nimi skontaktowałem i usłyszałem, że paczka dotarła w tej chwili. Wszystko zostało pozytywnie zakończone, koszt wysyłki został mi zwrócony, jednak reklamacja w Arosie jest o wiele wygodniejsza.

Feldkurat

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2254 dnia: Marzec 09, 2017, 08:53:29 am »
I ja jestem rozczarowany nową stroną sklepu Gildii :( Wykorzystywałem ją nie tylko jako sklep, ale jako najlepsze źródło informacji o premierach i zapowiedziach - wszystko było bardzo ładnie posortowane datami, można było łatwo zaplanować zakupy. Domyślam się, że nie tylko ja tak robiłem. Jak to ogarnąć teraz? Czy nadal tak się da?

EDIT: dobra, już sobie ogarnąłem lol
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2017, 08:57:33 am wysłana przez Feldkurat »

Offline szuwarek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2255 dnia: Marzec 09, 2017, 08:54:14 am »
Ja dotychczas kupowałem w Arosie, gdy odbierałem na poczcie zdarzały się egzemplarze obite, wtedy przysyłano do mnie kuriera, dawał mi nowe i zabierał te obite, później odbierałem w kiosku i obitych już nie było. Ostatnio zacząłem kupować w Gildii, niestety tu z wymianą nie jest tak gładko, trzeba samemu iść na pocztę, zwrócić przesyłkę na swój koszt i czekać, ja wysyłałem w poniedziałek, polecony z Warszawy do Pruszkowa powinien iść około doby, w piątek nie było żadnego kontaktu z ich strony, więc ja się z nimi skontaktowałem i usłyszałem, że paczka dotarła w tej chwili. Wszystko zostało pozytywnie zakończone, koszt wysyłki został mi zwrócony, jednak reklamacja w Arosie jest o wiele wygodniejsza.
Gildia też może załatwiać reklamacje kurierem.

Offline TePe

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2256 dnia: Marzec 09, 2017, 08:58:18 am »
Gildia też może załatwiać reklamacje kurierem.
Tak, kurier przywiózł mi komiksy, jednakże wcześniej ja musiałem udać się na pocztę i odesłać te uszkodzone, czego dotychczas nie zaznałem w Arosie.

Offline Murazor

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2257 dnia: Marzec 09, 2017, 09:02:55 am »
Nowa strona sklepu gildii już nie jest tak intuicyjna jak w poprzedniej wersji.
Trochę za duże te okładki, stara wersja w postaci listy była dużo czytelniejsza. Napis Nowość czy Przedsprzedaż bardziej rzuca się w oczy niż tytuł - da się przełączyć na listę z siatki, ale dopiero po wejściu w daną kategorię  :doubt: I co najbardziej mnie boli, dalej nie można wyświetlić więcej niż 12(?) komiksów na stronie. Żeby przejrzeć dostępne komiksy amerykańskie mamy tylko... 54 strony.

Offline Kris1982

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2258 dnia: Marzec 09, 2017, 09:03:14 am »
I ja jestem rozczarowany nową stroną sklepu Gildii :sad: Wykorzystywałem ją nie tylko jako sklep, ale jako najlepsze źródło informacji o premierach i zapowiedziach - wszystko było bardzo ładnie posortowane datami, można było łatwo zaplanować zakupy. Domyślam się, że nie tylko ja tak robiłem. Jak to ogarnąć teraz? Czy nadal tak się da?

EDIT: dobra, już sobie ogarnąłem lol


Jak ,bo dla mnie na razie to katastrofa.

Offline Murazor

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2259 dnia: Marzec 09, 2017, 09:07:15 am »
Jak ,bo dla mnie na razie to katastrofa.
Mam jedynie takie coś :smile: Ustawić według daty wydania, ale pokazuję najdalsze premiery jako pierwsze  :doubt:
https://www.gildia.pl/komiksy/przedsprzedaz?utf8=%E2%9C%93&sort=premiere

Offline szuwarek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2260 dnia: Marzec 09, 2017, 09:09:02 am »
Tak, kurier przywiózł mi komiksy, jednakże wcześniej ja musiałem udać się na pocztę i odesłać te uszkodzone, czego dotychczas nie zaznałem w Arosie.
Chodziło mi o to, że Gildia też może wysłać kuriera po odbiór uszkodzonych. Nie musisz chodzić na pocztę. Załatwiałem w ten sposób z nimi reklamacje. Pamiętam, że ktoś, z kim rozmawiałem telefonicznie o tej sprawie stwierdził, że mogą to załatwić przez kuriera (w obie strony), z tym, że wolą przez Pocztę, bo ponoć kurierem zdarzało się, że coś ginęło. Dziwne to trochę tłumaczenie jak dla mnie. Ja w każdym razie poprosiłem o kuriera i było załatwione bezkosztowo - przyjechał, odebrał uszkodzone, potem przywiózł dobre. Nic nie płaciłem, nie czekałem na zwroty.

Offline isteklistek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2261 dnia: Marzec 09, 2017, 09:19:38 am »
Strona sklepu gildia zmieniła wygląd....wszystko wygląda fatalnie :(

Offline Ryba2111

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2262 dnia: Marzec 09, 2017, 09:30:06 am »
A co tam fatalnego? Działa, wygląda nowocześniej. Props. Nie ma co szukać dziury w całym.


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline skil

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2263 dnia: Marzec 09, 2017, 09:30:32 am »
Lepsze jest wrogiem dobrego. Poprzednia wersja sklepu może nie była szczytem graficznej finezji, ale była diablo funkcjonalna. Ta nowa strona jest natomiast kolorowa i męcząca.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline Ryba2111

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2264 dnia: Marzec 09, 2017, 09:32:00 am »
Co Cię męczy na tej stronie :lol: ? Przecież ma tą samą funkcjonalność.


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

 

anything