trawa

Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 602739 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline skil

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2265 dnia: Marzec 09, 2017, 09:37:02 am »
Co Cię męczy na tej stronie :lol: ? Przecież ma tą samą funkcjonalność.

Nie ma. Poprzednio od razu miałem listę komiksów, które ukazały się w ostatnim czasie, które wychodzą lada moment i te, które będą w najbliższych tygodniach. Ułatwiało to planowanie wydatków i organizowanie schowka, czyli coś z czego korzystałem kilka razy w tygodniu i stanowiło dla mnie główny plus gildii, odróżniający go od pozostałych sklepów.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline isteklistek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2266 dnia: Marzec 09, 2017, 09:38:07 am »
Stara wersja była bardziej przejrzysta. W dziale komiksy lista po prawej z premierami i lista po lewej z tytułami wydanymi, to było bardzo dobre rozwiązanie - teraz się zlało. Poza tym zawsze była po lewej zakładka z ostatnio przeglądanymi tytułami, co było wygodne, jak sie nie dodało do schowka. To tak na szybko.

Offline Mawer

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2267 dnia: Marzec 09, 2017, 09:39:51 am »
Nowocześniejsze, nie zawsze jest lepsze. W nowej stronie brakuje mi przeglądania wszystkich komiksów, za to mamy trzy kategorie: komiks amerykański, europejski, polski, jak klikam zakładkę komiksy to nie dostaje wszystkiego tylko znowu mamy trzy kategorie nowości, przedsprzedaż, zapowiedzi. Brak możliwości ustawienia ilości pozycji wyświetlanych na stronie, do reszty można się przyzwyczaić.

Offline robbirob

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2268 dnia: Marzec 09, 2017, 09:48:35 am »
Narzekanie jest stąd, że większość z nas traktowała często Gildię jako portal o komiksach. A raczej portal o zapowiedziach, nowościach, itp. Czysto informacyjnie.
I patrząc na to, to faktycznie nowa odsłona nie ma tej funkcjonalności i prostoty.

Ale nie ma, bo jest typowym sklepem. Kto przez ostatnie dwie godziny sprawdził ich funkcjonalność jako typowego sklepu? Złożył z was ktoś zamówienie? Jak to działa? Płynnie, logicznie, powiadomienia są, formularz łatwo się wypełnia?

Offline silent.bob

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2269 dnia: Marzec 09, 2017, 09:57:11 am »
Korzystałem ze strony zapowiedzi, gdzie było przejrzyście, były daty wydań i można
było coś sobie zaplanować (btw. kupuję w gildii). Teraz jest do kitu, wygląd strony z d...


Offline laf

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2270 dnia: Marzec 09, 2017, 10:13:51 am »
Kto przez ostatnie dwie godziny sprawdził ich funkcjonalność jako typowego sklepu? Złożył z was ktoś zamówienie? Jak to działa? Płynnie, logicznie, powiadomienia są, formularz łatwo się wypełnia?
Ja skorzystałem. Pod kątem składania zamówień wszystko jest OK. Ktoś nawet pisał, że nie ma podsumowania kwoty; jest, tylko trzeba "zjechać" trochę niżej.

Natomiast najważniejszą zmianą na zdecydowany minus to brak przejrzystej strony z zapowiedziami na kolejne tygodnie / miesiące. Ja też z tego korzystałem bardzo często i traktowałem sklep Gildii i ich stronę, jak coś więcej niż zwykły dyskont z komiksami

Offline kas1

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2271 dnia: Marzec 09, 2017, 10:15:01 am »
Też średnio podoba mi się nowy wygląd strony sklepu w sensie funkcjonalnym (jestem stałym klientem, robię u nich regularne zakupy - tak, żeby nie było wątpliwości)
Poprzedni układ premier i zapowiedzi był idealny. Teraz trzeba wejść w "komiksy" gdzie wyświetla się "ukazały się w tym tygodniu" i zjeżdżać w dół żeby zobaczyć nadchodzące premiery. Idzie się przyzwyczaić ale to nie to samo co wcześniejszy, wręcz idealny rozkład (po lewej nowości, po prawej nadchodzące premiery). Obawiam się jak to będzie wyglądać przy tłustych miesiącach festiwalowych :/

Nie marudzę, tylko mam nadzieje że ktoś to czyta i wyciągnie sensowne wnioski - może być w formie dodatkowej zakładki :wink:

EDIT
Uuu... Jest gorzej niż myślałem. Błędy, błędy, błędy... Wyświetlają się komiksy, które na pewno nie ukazały się tydzień temu, np. "Złoty osioł", "Wędrówka przez Morze Czerwone", "Dekalog" i wiele innych... Zróbcie coś z tym, bo bardzo słabo to wygląda :(
 
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2017, 10:22:26 am wysłana przez kas1 »

Offline wasilmw

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2272 dnia: Marzec 09, 2017, 10:33:00 am »
Ja też ponarzekam :) Wizualnie fajnie prezentuje się ten nowy sklep, ale brak przejrzystości w porównaniu do wydanych i zapowiedzianych komiksów to mega minus i na całościową ocenę nowego wyglądu wpływa negatywnie. Może uda się to jakoś przywrócić - zakładka "komiksy" na starej stronie to była najlepsza rzecz dla osoby zbierającej większość ukazujących się komiksów na rynku. W zapowiedziach 8 stron i wszystko trzeba klikać, przewijać - nie za bardzo to przyjemne... Na szczęście jest wątek na forum o zapowiedzianych komiksach, to jednak nie to samo - stara strono sklepu gildia - wróć...

Feldkurat

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2273 dnia: Marzec 09, 2017, 10:41:07 am »

Jak ,bo dla mnie na razie to katastrofa.

Komiksy, które już się ukazały, na szczęście posortowane są datami premiery: "tydzień temu", "dwa tygodnie temu", itp. więc przeglądając to regularnie, nic nie powinno umknąć. Niewygodne jest natomiast przeglądanie przedsprzedaży i zapowiedzi, ale tam szczęśliwie zazwyczaj nie ma zbyt wielu pozycji - do 5 stron - więc ujdzie... Chociaż fajnie by było, gdyby te sekcje również były posortowane w stylu "premiera za tydzień", "premiera za dwa tygodnie", itp.

Offline donTomaszek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2274 dnia: Marzec 09, 2017, 10:41:38 am »
A ja zapytam sie gdzie jest wysylka zagraniczna za 39pln? Opcja khe khe priorytetowa za 63 pln jest obecnie jedyna opcja.
WTF???
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline pitt

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2275 dnia: Marzec 09, 2017, 11:16:46 am »
Wygląd i funkcjonalność to jedna sprawa.
Ja dziś próbuje się zalogować, Opera nie pamięta już hasła, w głowie pustka, nie używam podobnych haseł, więc nie ma szans abym trafił, OperaPassView też nie chce pomóc, Chrome to samo.
Próbuje przypomnieć hasło, dostaje link na poczte i na każdej przeglądarce:
Cytuj
The page you were looking for doesn't exist.

You may have mistyped the address or the page may have moved.
:(

Offline Mawer

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2276 dnia: Marzec 09, 2017, 11:19:11 am »
Wyślij przypomnienie hasła na e-mail z innej przeglądarki. Sprawdziłem w Chrome i od razu dostaje na maila link ze zmianą hasła.

Offline mappy

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2277 dnia: Marzec 09, 2017, 11:43:10 am »
Najważniejsze zostało powiedziane. Nowe nie znaczy, że lepsze.
Wygląda to tak jak z Aleją komiksu. Z czegoś dobrego zrobić coś takiego.
Osobiście w starszej wersji brakowało mi tylko ustawienia większej ilości komiksów na stronie.
Może coś zmienią bo na dzień dzisiejszy mina trochę zrzedła :doubt:

Offline AvengerGT

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2278 dnia: Marzec 09, 2017, 11:56:40 am »
Przyłączam się do obozu rozczarowanych. To, że nie przepadam za niepotrzebnymi zmianami "a może by tak przemeblować bo się znudziło..." to jedno, ale rzeczywiście przejrzystość sklepu poleciała ostro w dół. Na pewno problemem są za duże okładki. Gdyby tak dało się je zmniejszyć co najmniej czterokrotnie, to po ustawieniu komiksów w wiersze wróciłaby jako tako dawna funkcjonalność.

Oprócz tego, że dość często robię zakupy w sklepie gildii, strona ta służyła mi jako swego rodzaju broszurka, w której mogłem sobie naprawdę szybkim rzutem oka wszystko ogarnąć, rozplanować, pooglądać okładki itp. Teraz to wygląda  jak każda inna księgarnia, czyli w grę wchodzą "tylko" zakupy, a szkoda.

Offline janjedlikowski

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2279 dnia: Marzec 09, 2017, 01:31:18 pm »
Dla mnie też ta nowa wersja to porażka. Czy ktoś może zna jakąś alternatywną stronę żeby sprawdzić nadchodzące premiery???

PS Apel do ludzi z Gildii żeby może rozważyli ulepszenie prezentowanych komiksów w przedsprzedaży. Słaba funkcjonalność strony, przytaczana tu chyba przez wszystkich, może jedynie negatywnie wpłynąć na sprzedaż.
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2017, 01:37:52 pm wysłana przez janjedlikowski »

 

anything