Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 602581 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline daviddaniel

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2280 dnia: Marzec 09, 2017, 01:40:16 pm »
Muszę również dopisać się do grona niezadowolonych. Kosztem walorów wizualnych (raczej subiektywna kategoria) zmniejszono funkcjonalność i przejrzystość strony. Faktycznie aktualnie jest dużo mniej czytelna i logiczna.

Offline bluebeery

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2281 dnia: Marzec 09, 2017, 01:43:48 pm »
Muszę również dopisać się do grona niezadowolonych. Kosztem walorów wizualnych (raczej subiektywna kategoria) zmniejszono funkcjonalność i przejrzystość strony. Faktycznie aktualnie jest dużo mniej czytelna i logiczna.
Podpinam się do opinii.

Offline gogiel

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2282 dnia: Marzec 09, 2017, 01:56:15 pm »
Czy jest jakaś alternatywny odpowiednik starej sklep.gildia.pl/komiksy z listą nowych i wchodzących komiksów?

Offline vision2001

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2283 dnia: Marzec 09, 2017, 02:11:34 pm »
No nie wiem, no nie wiem... Może warto rozsądnie wpisywać info np. tutaj?
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline mappy

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2284 dnia: Marzec 09, 2017, 02:13:12 pm »
Czy jest jakaś alternatywny odpowiednik starej sklep.gildia.pl/komiksy z listą nowych i wchodzących komiksów?
Z taką dobrą chronologią i przejrzystością oraz niszą komiksową? Raczej nie.
Jeśli nie chodzi o niszę to madbooks, fantastyczneswiaty. Jak z niszą to jeszcze WAK. Aleja komiksu ma chronologicznie w danym miesiącu ale bez dokładnych dat.

Offline robbirob

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2285 dnia: Marzec 09, 2017, 02:23:35 pm »
No nie wiem, no nie wiem... Może warto rozsądnie wpisywać info np. tutaj?
Tak. Tylko słowo "rozsądnie" jest tu najistotniejsze. Chyba, że ktoś by moderował wątek odgórnie, tak, by w pierwszym poście było wszystko ładnie wypisane (tytuł, wydawca, data premiery, cena det., itp). aby późniejsze posty nie zaśmiecały wątku i nie zrobiły z niego kolejnej edycji "różnych gadek...".


Z taką dobrą chronologią i przejrzystością oraz niszą komiksową? Raczej nie.
Jeśli nie chodzi o niszę to madbooks, fantastyczneswiaty. Jak z niszą to jeszcze WAK. Aleja komiksu ma chronologicznie w danym miesiącu ale bez dokładnych dat.
Dokładnie. Z tak dużą ilością zapowiedzi i przedsprzedaży to nigdzie. Gildia miała wszystko co z komiksem się wiązało, nawet kolekcje (choć chyba nie wszystkie, nie wiem, nie śledziłem).

Offline amsterdream

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2286 dnia: Marzec 09, 2017, 02:28:21 pm »
Poprzednio od razu miałem listę komiksów, które ukazały się w ostatnim czasie, które wychodzą lada moment i te, które będą w najbliższych tygodniach.

Przecież dalej jest taka lista. Może trochę mniej przejrzysta, ale jest.

W poprzedniej wersji sklepu najbardziej irytowało mnie to, że na każdej podstronie wyświetlało się zaledwie 12 pozycji. Tutaj widzę, że dalej to samo :roll:

Offline skil

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2287 dnia: Marzec 09, 2017, 02:50:29 pm »
Przecież dalej jest taka lista. Może trochę mniej przejrzysta, ale jest.

Chodzi o to, że wszystkie interesujące mnie rzeczy wyświetlały się na dzień dobry, na jednym ekranie i nie trzeba było skrolować przez 5 minut, żeby się czegoś dowiedzieć. Na przykład bardzo szybko można było wyłapać co nowego pojawiło się w harmonogramie, teraz trzeba przewijnąć te wszystkie ogromne okładki z napisem nowość, bo na ekranie mieści się jednorazowo tylko parę pozycji. Do tego dochodzi sporo upierdliwych czynności, które trzeba wykonać na około jak np. żeby wejść do schowka znowu trzeba przeskrolować cały ekran do góry, a w schowku przy kolejnych pozycjach i tak nie ma daty premiery, więc trzeba wykonać następne kliknięcia.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline juras9

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2288 dnia: Marzec 09, 2017, 03:51:22 pm »

Pierwsze zakupy na czytam.pl. Zapowiadało się bardzo dobrze, kontakt telefoniczny o opóźnieniu, informacja, że jedna pozycja bez folii. Pozytywnie. Przyszła paczka i okazuje się, że brakuje jednej pozycji. Szybko wyjaśnione, książka już była w drodze. Duży minus za to, że wysłana zwykłym listem nierejestrowanym, a nie kurierem. Musiałem po paczkę udać się na pocztę, której nie cierpię. Kolejki pod same drzwi i okropnie powolna obsługa, jedna babcia chce znaczek, inna chciała żelki dla wnusia, a jeszcze inna sprawdzić stan konta.


Koniec końców zamówienie mam całe i książki w stanie idealnym, ale duży minus za takie akcje i również spory minus za pakowanie, tylko cudem nic nie uległo wgnieceniu.

Offline perek82

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2289 dnia: Marzec 09, 2017, 07:21:45 pm »
Strona jak strona, to co chcę, to znajdę. Nie pogardziłbym jednak opcją zwiększenia liczby pozycji wyświetlanej na stronie.
Mandroid - 4/5
Mroczni sędziowie - 3/5
Nowy Jork: Życie w wielkim mieście - 4/5
Kajtek i Koko w kosmosie - 3,5/5
Bug - 3,5/5

Offline gobender

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2290 dnia: Marzec 09, 2017, 07:23:37 pm »
Jak tylko udstępnią zmianę ilości wyświetlania pozycji na stronie będę zadowolony.
Trochę większe okładki sa wygodne, ale stronicowanie to oczywiście nieporozumienie.
Wizualnie layout tyłka nie urywa bo jest archaiczny w momencie powstania, ale i tak znacznie lepszy niż poprzedni z epoki kamienia łupanego.

Udostępnijcie zmianę ilości pozycji na stronie!


I jeszcze gdyby się udało zalogować na IE to byłoby miło...  :doubt:
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2017, 07:28:59 pm wysłana przez gobender »

Offline mappy

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2291 dnia: Marzec 09, 2017, 07:55:45 pm »
Tak na szybko zobaczyłem na profilu Gildii na fb co inni mają do powiedzenia i niestety większości nie przypadła zmiana do gustu. W sumie zawsze tak jest z początku ale nie ma co się niestety oszukiwać.
Po jednym z postów widać, że trzeba się przyzwyczajać bo zmian większych nie będzie. Szkoda bo to była jednak kopalnia dla osoby kupującej komiksy takiej jak ja. Teraz trzeba będzie sprawdzać w paru miejscach zamiast w jednym.
Jeszcze ktoś z Gildii chwalił się, że został podniesiony próg lojalnościówki(20%) z nowym rokiem. Fajnie że coś takiego jest ale z drugiej strony lepsza opcja byłaby taka jak w Bonito.

Wracając do tematu. Kolejna paczka z Mestro. Największa ilość dotychczas bo aż 20 pozycji w paczce. To mój swoisty rekord trzeba chyba przystopować :roll:
Miałem lekkie obawy bo sporo gabarytowych komiksów w środku(Scream, Codzienna walka, 300) ale obyło się bez wad. Wypełniacze w postaci pociętych kartonów oraz poduszki powietrzne.
Mam nadzieję że ceny utrzymają się na takim poziomie przez ponad miesiąc bo można ładnie zaoszczędzić.

Offline Ty_draniu

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2292 dnia: Marzec 09, 2017, 08:21:09 pm »
Jeszcze ktoś z Gildii chwalił się, że został podniesiony próg lojalnościówki(20%) z nowym rokiem. Fajnie że coś takiego jest ale z drugiej strony lepsza opcja byłaby taka jak w Bonito.

Nie ma już lojalnościówki, zamiast tego jest rabat 30% dla wszystkich.
Ludzie potrzebują wiary w bogów, choćby dlatego, że tak trudno jest wierzyć w ludzi. Bogowie są niezbędni.

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2293 dnia: Marzec 09, 2017, 09:21:08 pm »
Można gdzieś jeszcze kupić komiks z figurką Batmana z batarangami? Lego Batman the movie chyba nazywał się ten magazyn. Nigdzie go już nie ma (w tych miejscach, które znam). Z góry dziękuję za pomoc.

Offline vision2001

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2294 dnia: Marzec 09, 2017, 09:29:03 pm »
Tak. Tylko słowo "rozsądnie" jest tu najistotniejsze.
To może tutaj jest trochę lepiej?
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---