Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 603179 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gobender

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3420 dnia: Sierpień 07, 2018, 12:03:17 pm »
Jest po co iść na Jarmark Dominikański? Ktoś stoi z komiksami?

Offline Voitas

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3421 dnia: Sierpień 07, 2018, 12:17:43 pm »
Ja byłem raz, 4 lata temu chyba i można było coś tam znaleźć. Było nawet jedno stoisko tylko z komiksami.

Offline absolutnie

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3422 dnia: Sierpień 07, 2018, 12:53:38 pm »
Jest po co iść na Jarmark Dominikański? Ktoś stoi z komiksami?


Znalezienie czegoś wartościowego graniczy z cudem.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Jaxx

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3423 dnia: Sierpień 07, 2018, 10:48:11 pm »
Jest po co iść na Jarmark Dominikański? Ktoś stoi z komiksami?
Jest, są dwa miejsca, gdzie można zajrzeć. Jedno stoisko z pokaźną ilością komiksów, w ostatnich latach stał przy ulicy Grobla III lub IV, ale może się przesuwać. Ma namiot z dużym napisem "KOMIKSY", więc trudno przeoczyć. Facet ma tam sporo rzeczy, ale tylko używanych. Można coś znaleźć, ceny różne, ale raczej mało okazyjne. Dużo staroci, trochę kolekcyjnych tytułów. Trochę rzeczy po angielsku, masa zeszytówek (zarówno TM-Semic jak i ENG).

Drugi namiot jest gdzieś przy Podwalu Staromiejskim. Tam są już nowości PL, zafoliowane. Za to sprzedawca udaje dobrego wujka i o pytanie o cenę, patrzy na okładkową i stwierdza, że sprzeda o 10% taniej :smile:

Na pchlim targu raczej nie ma czego szukać, ale tu się ludzie zmieniają, więc możesz coś trafić. Osobiście chodzę na jarmark co roku i nigdy nie widziałem tam ciekawych rzeczy.

Powyższe opieram o doświadczenia z minionych lat. Jak jest teraz, to nie wiem, jeszcze nie byłem, ale zamierzam w tym tygodniu się wybrać.

Znalezienie czegoś wartościowego graniczy z cudem.
Ostatnio ktoś tak powiedział o giełdzie komiksów na GDAKu, a tym razem sprzedawcy wystawili masę nowości w okazyjnych cenach - były stanowiska Screamu, Studia Lain, Kurca. Sam wróciłem do domu z Mandroidem za 70 zł :smile: Scream sprzedawał czerwonego Predatora za 80 zł, a Sykesa proponował mi za 40 zł (do dziś żałuję, że nie wziąłem, ale funduszy ostatnio brak). Więc wszystko ostatnio się mocno zmienia.

« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2018, 11:04:56 pm wysłana przez Jaxx »

Offline gobender

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3424 dnia: Sierpień 08, 2018, 07:34:58 am »
Dzięki panowie

EDIT:
A z innej beczki: czy tylko a mam takie przedziwne fakapy z dispatch i delivery estimates na Amazonie brytyjskim?  Przy expedited krzyknęli mi dziś MIESIAC na dostawę :D
« Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2018, 10:35:11 am wysłana przez gobender »

Offline Motyl

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3425 dnia: Sierpień 10, 2018, 06:07:07 pm »
Ma namiot z dużym napisem "KOMIKSY", więc trudno przeoczyć. Facet ma tam sporo rzeczy, ale tylko używanych. Można coś znaleźć, ceny różne, ale raczej mało okazyjne. Dużo staroci, trochę kolekcyjnych tytułów. Trochę rzeczy po angielsku, masa zeszytówek (zarówno TM-Semic jak i ENG).

Ma bardzo dużo świeżego towaru z Anglii, sporo zeszytów ang. w stanie bardzo dobrym i masę polskich staroci też w dobrym stanie.

Co do drugiego namiotu to nowości mają słaby rabat, ale jak już ktoś poszukuje starych TM-Semiców to cena oscyluje w granicach 5 zł, a nawet 3 zł za trochę gorszy stan np. zagięta okładka, środek bez zarzutu. Co ciekawe, ma rzeczy trudno dostępne, a sprzedaje je za pięć złociszy.

Offline LordDisneyland

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3426 dnia: Sierpień 18, 2018, 08:55:55 pm »
Póki na Mestro kupowałem tylko komiksy i książki, było okay. Niestety, zachciało mi sie dorzucić do zamówienia pióro Pelikana. Nie było go w odebranej paczce, więc do BOKu telefon, babka stamtąd kazała składać reklamację, co uczyniłem. Wpłynęło do nich 10VIII, no i od tej pory nic.

Jak rozumiem, deklaracja załatwiania reklamacji w mniej niż 72 godziny to puste słowa  :doubt: - mam do was pytania....Jakie są wasze doświadczenia z reklamacjami w Mestro? Trzeba się jakoś przypominać kolejnymi mejlami, dzwonić? Ile w waszym przypadku trwało oczekiwanie na załatwienie sprawy?

Offline R~Q

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3427 dnia: Sierpień 21, 2018, 10:10:18 am »
Cytuj
jarmark
Rok temu na Dniach Zielonej Góry "Winobranie" było stoisko ze starymi książkami i komiksami. Dorwałem tam bardzo fajny zestaw Gigantów z 1998 r.
Ogółem jest tam Targ Staroci a odbywa się to na początku września

Offline niuklik

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3428 dnia: Sierpień 28, 2018, 06:16:35 am »
Kolejna paczka z Gildii i kolejna pochwała. Pancerne pakowanie (2x karton plus folia bąbelkowa i taśma), komiksy sensownie ułożone rozmiarami, w stanie igła. Dodatkowo przesyłka na wcześniej umówiony dzień. 100% satysfakcji  :D

Offline freshmaker

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3429 dnia: Wrzesień 01, 2018, 01:08:42 pm »
Czy w MVM zniknęła możliwość dołożenia komiksów do niewyslanego opłaconego zamówienia?
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline mani78

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3430 dnia: Wrzesień 01, 2018, 01:19:13 pm »
Zniknęła. Zawsze możesz napisać do sklepu, ale raczej nic nie wskórasz.


Offline death_bird

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3431 dnia: Wrzesień 01, 2018, 09:58:51 pm »
Kolejna paczka z Gildii i kolejna pochwała. Pancerne pakowanie (2x karton plus folia bąbelkowa i taśma), komiksy sensownie ułożone rozmiarami, w stanie igła. Dodatkowo przesyłka na wcześniej umówiony dzień. 100% satysfakcji  :biggrin:
Mnie z kolei podkusiło, zamówiłem paczkę z Bonito (zawsze odbierałem osobiście) i teraz pluję sobie w brodę. Na sześć tomów "Młodzieńcze lata" Thorgala odesłałem im cztery i trwało to prawie tydzień. Teraz zaczynam zabawę od nowa, bo na cztery przysłane ponownie trzy znowu nadają się do wymiany. Pewnie zejdzie...I już wiem: w Bonito wyłącznie odbiór osobisty.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline Gazza

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3432 dnia: Wrzesień 01, 2018, 10:08:43 pm »
Zniknęła. Zawsze możesz napisać do sklepu, ale raczej nic nie wskórasz.
Czy tylko mnie wydaje się, że MVM pikuje w dół? Zmiany, które raczej zniechęcają, zakończenie „drzwi otwartych”, postawa niezbyt pro kliencka.....

Offline Antari

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3433 dnia: Wrzesień 01, 2018, 11:05:47 pm »
Czy tylko mnie wydaje się, że MVM pikuje w dół? Zmiany, które raczej zniechęcają, zakończenie „drzwi otwartych”, postawa niezbyt pro kliencka.....

Były już na ten temat dyskusje na forum. Właściciel mocno lawiruje między różnymi formami rabatów czy wysyłek. Kiedyś trafiłem nawet na jakąś super niską opcję kuriera, później były już tylko drogie Pocztexy48, teraz nawet już nie ogarniam co jest. Tak samo w kwestii rabatów były SUPERCENY, potem zniknęły, były rabaty zależne od wartości zamówienia, potem zniknęły, potem znowu wróciły Superceny, potem rabaty tylko na wybrane wydawnictwa, codziennie inne itd. Przez długi czas był tryb MIX, czyli zamawiasz i możesz dokładać do realizowanego zamówienia, teraz ten tryb zniknął, a pojawiły się zamówienia "miesięczne", które są realizowane tylko gdy skompletują wszystkie pozycje z danego zamówienia. Mimo to na maila dalej dostaje informacje z każdą kolejną dostawą, że MIX zostaje "wygaszany" i lista pozycji  skompletowanych z różnych zamówień. Szczerze mówiąc już się totalnie pogubiłem w tym (może taki jest cel) i nie mam pojęcia jaki komiks powinien zostać wysłany a na jaki mam grzecznie czekać. Myślałem nawet żeby napisać do właściciela o jakieś wskazówki i diagramy, które pozwolą mi się odnaleźć w tym jego algorytmie.

Teraz jeszcze informacja o likwidacji dni otwartych / zakupów zdalnych. Ciężko nie odnieść wrażenia, że z miesiąca na miesiąc jest tam coraz gorzej w kwestii rozwiązań pro klienckich. W kwestii finansowej nie mam pojęcia jak jest. Może zauważył, że mimo wyraźnego obniżenia standardów pro konsumenckich obroty nadal utrzymują się na zadowalającym go poziomie więc sukcesywnie przesuwa granicę.

Szkoda, bo facet ma dobre pomysły (dodawanie pozycji do kompletowanego zamówienia, Superceny czy dni otwarte), lecz od pewnego czasu zaczął się z nich wycofywać. Jakiś powód musi być.

Taka postawa mocno dziwi w dzisiejszych czasach, gdzie w większości miejsc w internecie klient to przysłowiowa "święta krowa", a jego potrzeby stoją na pierwszym miejscu. W MVM najważniejsze żeby sprzedawca miał wygodnie.

Szkoda, że nie ma jakiejś realnej alternatywy cenowej wśród polskich sklepów. Atom niestety mocno odstaje w kwestii wydań zbiorczych (są wyjątki).
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2018, 11:11:16 pm wysłana przez Antari »

Offline gobender

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3434 dnia: Wrzesień 02, 2018, 07:54:48 am »
Atom niestety mocno odstaje w kwestii wydań zbiorczych (są wyjątki).

Może w Omnibusach (nie śledzę), ale w innych, większość cen na GN i HC od "mniejszych wydawców" od kilku miesięcy jest niższa niż w MVM. Czasem znacząco. Sam byłem zaskoczony.
Polityki MVM też nie rozumiem. Nowych rozwiązań też nie, zostało mi kilka tytułów z wcześniejszych preorderów, dopłacę po prostu do przesyłek i tyle, bo sam już nie wiem, co kiedy dostanę. Ale jeśli to ma tak wyglądać, że zamówię preorder i mam czekać na niego rok dłużej, bo np zamówione w nim Heavy Metale wychodzą z jakimś kolosalnym opóźnieniem (w tej chwili mam ich chyba 5 na przód zamówionych) no to jest lekko idiotycznie.

Realia w MVM są teraz takie: Kup teraz płacąc w preorderze znacznie więcej (mimo iż zamawiasz wcześniej wykładasz kasą z góry), wybierz jedyną dostępna formę wysyłki (serio?! :neutral: ) a dostaniesz to nie wiadomo kiedy i w stanie "używanym".  Cóż. Wiadomo, nikt nie musi się godzić na takie warunki, więc się nie godzę. Zostawiałem pieniądze co miesiąc w MVM, teraz zostawiam zero.


EDIT: Z ciekawości porównałem ceny omnibusów SH i nadal są rzeczywiście radykalnie tańsze w MVM.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2018, 08:04:07 am wysłana przez gobender »