Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 602860 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sum41

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3465 dnia: Wrzesień 12, 2018, 01:28:12 pm »
No nareszcie grafika laduje sie odrazu ::)
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline xanar

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3466 dnia: Wrzesień 12, 2018, 02:07:43 pm »
jak na razie to ta strona trochę słabo działa, dodałem ponad 20 pozycji do schowka, wyświetla się tylko 20 i nie mogę więcej dodać ani co lepsza żadnych usunąć  :cool:

Offline robbirob

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3467 dnia: Wrzesień 12, 2018, 02:32:58 pm »
jak na razie to ta strona trochę słabo działa, dodałem ponad 20 pozycji do schowka, wyświetla się tylko 20 i nie mogę więcej dodać ani co lepsza żadnych usunąć  :cool:
Pisali przecież, że przez dobę będą problemy, złe działanie.
Pewnie przepinają się na inne serwery.

Ale sklep fajnie wygląda. No i sum41 ma rację - grafiki i wszystko ładują się szybko.

Offline Leyek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3468 dnia: Wrzesień 12, 2018, 03:06:25 pm »
Pewności nie mam, ale chyba rabaty na FŚ się pozmniejszały, Egmont jest 28% a było chyba lekko ponad 30. Mucha teraz 24 a było chyba też pod 30%.




Offline xanar

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3469 dnia: Wrzesień 12, 2018, 03:19:32 pm »
Na Egmont było 28%/ 29% na Muchę nie pamiętam, zresztą nie ma co się dziwić nowy właściciel nowa polityka. Ciekawy jestem jak sytuacja z jakością obsługi/pakowania itp. będzie wyglądać.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2018, 03:26:07 pm wysłana przez xanar »

Offline robbirob

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3470 dnia: Wrzesień 12, 2018, 03:23:48 pm »
Rabat na Muchę jest faktycznie mniejszy. Było 27, a jest 24-25.
Na Egmont jest 28, a był 28-29 w ostatnich miesiącach (na komórce wyświetla mi jeszcze ich stary sklep, więc widzę). Więc różnicy nie ma. Xanar zresztą zauważył to samo.
Reszta prawie też bez większych zmian. A czasem rabat jest 1% niższy/wyższy, a faktycznie w kwocie to tylko np. 11 groszy - zależy jak system przelicza.

Jakość ok, bez zmian. Sierpniowe dwa zamówienia z dojechały do mnie świetnie zapakowane.

Offline sum41

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3471 dnia: Wrzesień 12, 2018, 03:32:36 pm »
Pewności nie mam, ale chyba rabaty na FŚ się pozmniejszały, Egmont jest 28% a było chyba lekko ponad 30. Mucha teraz 24 a było chyba też pod 30%.
rozmawiałem z wlascicielem FS i jeśli chodzi o obsługę  mają pozostac ci sami ludzie co obecnie wiec jakościowo nie powinno byc zmian.
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline xanar

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3472 dnia: Wrzesień 12, 2018, 03:34:47 pm »
No to dobrze czytać  :biggrin: , że się nie nie zmieni - na gorsze  :cool:

Offline nazareth

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3473 dnia: Wrzesień 12, 2018, 05:01:32 pm »
rozmawiałem z wlascicielem FS i jeśli chodzi o obsługę  mają pozostac ci sami ludzie co obecnie wiec jakościowo nie powinno byc zmian.
Ja z mailowej odpowiedzi na podobny temat zrozumiałem, że w ogóle sklepem docelowo będą się zajmowały te same osoby, ale też część zadań przejdzie na zaplecze Taniej Książki. Pewnie przede wszystkim BOK i odpowiadanie na masę maili i zwykłych zapytań o zamówienia. Podobnie magazyn. Nie zapominajmy, że FŚ to była naprawdę mała firma.

A sklep fajny, choć widać, że nie wszystko jeszcze płynnie działa. Podoba mi się baner z komiksami Studia Lain :), na pierwszym miejscu.

Offline sum41

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3474 dnia: Wrzesień 12, 2018, 07:34:26 pm »
Ja z mailowej odpowiedzi na podobny temat zrozumiałem, że w ogóle sklepem docelowo będą się zajmowały te same osoby, ale też część zadań przejdzie na zaplecze Taniej Książki. Pewnie przede wszystkim BOK i odpowiadanie na masę maili i zwykłych zapytań o zamówienia. Podobnie magazyn. Nie zapominajmy, że FŚ to była naprawdę mała firma.

A sklep fajny, choć widać, że nie wszystko jeszcze płynnie działa. Podoba mi się baner z komiksami Studia Lain :smile: , na pierwszym miejscu.


Dokladnie szef mi to mowil .
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline Jaxx

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3475 dnia: Wrzesień 13, 2018, 10:37:19 am »
Też mam niejasne wrażenie, że 28-29% to miały Muchy, a Egmonty stały wyjściowo z 31-33%, ale mogę się mylić. Mimo to coś się jednak z cenami u nich dzieje. Tomy 1 i 2 "100 naboi" wyskakują mi z rabatem 22%. Nie wiem, czy starsze tytuły miały zawsze niższe rabaty, ale mimo to, zaczyna to wyglądać słabo. Fajny sklep, fajny szef, wygoda zakupowa, przedsprzedaże, ale mimo to chyba się przesiądę gdzieś indziej, bonito lub mestro - budżet z gumy nie jest, a pozycji na rynku coraz więcej...

Offline xanar

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3476 dnia: Wrzesień 13, 2018, 10:53:17 am »
na taniaksiazka 100 naboi tom 2 też ma rabat 22%, śmiem wątpić żeby ceny były inne.

Offline Jaxx

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3477 dnia: Wrzesień 13, 2018, 11:02:51 am »
na taniaksiazka 100 naboi tom 2 też ma rabat 22%, śmiem wątpić żeby ceny były inne.

Też mam takie obawy, chociaż szef FŚ zapewniał mnie, że zarówno ceny, jak i kody rabatowe pozostaną bez zmian w jego własnej gestii. Jeżeli jednak tak nie będzie i wszystko zrówna się do Taniej Książki, to niestety, ale w bitwie cenowo-rabatowej FŚ zacznie grać na straconej pozycji i chyba nawet super pakowanie tego nie zrekompensuje. 

Offline xanar

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3478 dnia: Wrzesień 13, 2018, 11:07:32 am »
zobaczymy co to będzie

Offline robbirob

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3479 dnia: Wrzesień 13, 2018, 11:17:46 am »
@Jaxx, xanar
Panowie, ale wydaje mi się, że tego typu gdybanie i wyciąganie pochopnych wniosków jest bez sensu.

O ile się orientuję, na FŚ było zawsze tak, że jak produktu nie było u dostawcy, to był wyłączony. Na Taniej Książce jest inaczej, bo to kombajn duży i mają wielu dostawców - produkt zmienia rabat bo brany zapewne jest od innego dostawcy i zakupiony na gorszych warunkach. Natomiast nie znika z oferty. Stąd masz tam 22%.

Co do cen, wczoraj pisałem już, na komórce widziałem jeszcze stary ich sklep i porównałem ceny, rabaty już od jakiegoś czasu mieli 28-30, a nie powyżej 30.
Zresztą i tak większość z nas używa ich kodów lub indywidualnych rabatów.

Teraz porównałem rabaty z Taniej K. i FŚ - Fantastyczne mają dużo lepsze ceny, więc chyba ich nie zrównują dopasowując się do wielkiego brata (siostry).

 

anything