Autor Wątek: Egmont 2017  (Przeczytany 1163307 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline isteklistek

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1950 dnia: Maj 01, 2017, 09:18:12 am »
Mam małą nadzieję, że to jednak dokończą. Tyle gadania o tym jakimi to oni są fanami komiksu, jak czasem dokładają....nie wiem jaki był nakład DC, ale ja kupowałem wszystkie, może trochę się znajdzie osób, aby wydać najmniejszy nakład i to zakończyć, bo wątek jest do zamknięcia.

Offline robbirob

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1951 dnia: Maj 01, 2017, 09:20:41 am »
A ja mam pytanie do tych co byli na panelu, alb dokładnie słuchali wersji audio:
czy było coś mówione o dodrukach Eisnera (Nowy Jork) i Andreasa (ARQ)?

W katalogu są niby obecne, ale nie wiadomo co to oznacza.
Podobnie jest z 7. tomem Sandmana i brakującym Sin City, ale w tym wypadku padły zapowiedzi, że pojawią się raczej dodruki.

Offline Gazza

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1952 dnia: Maj 01, 2017, 09:26:04 am »
Mam małą nadzieję, że to jednak dokończą. Tyle gadania o tym jakimi to oni są fanami komiksu, jak czasem dokładają....nie wiem jaki był nakład DC, ale ja kupowałem wszystkie, może trochę się znajdzie osób, aby wydać najmniejszy nakład i to zakończyć, bo wątek jest do zamknięcia.
Również na to liczę.
Tyle psioczenia na kolekcje "kioskowe", ale ucinanie serii w trakcie czy kastrowanie trejdów z bonusów jest ok bo to przecież Egmont...

Offline marian381

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1953 dnia: Maj 01, 2017, 09:50:54 am »
Jakaś mała nadzieja na dokończenie Detective Comics jest, ale niekoniecznie przed startem Rebirth. Mnie tylko zastanawia, czemu nie dali tych dwóch ostatnich tomów w miejsce Harley, którą przecież można kontynuować już po starcie Rebirth, a mielibyśmy przynajmniej płynne przejście z Detective Comics. Inna szalona teoria: nie wiem, czy Detective Comics z Rebirth ma się jakoś do wydarzeń z innych serii, ale może nie będzie go w tych pierwszych seriach, jakie wyda Egmont i wejdą w nią dopiero po wydaniu tych dwóch tomów z New52?

A ja mam pytanie do tych co byli na panelu, alb dokładnie słuchali wersji audio:
czy było coś mówione o dodrukach Eisnera (Nowy Jork) i Andreasa (ARQ)?

Odnośnie Eisnera padła dosyć enigmatyczna odpowiedź, że dodruki będą. Możesz posłuchać na nagraniu - 1:40:58.
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1954 dnia: Maj 01, 2017, 09:54:45 am »
Mnie tylko zastanawia, czemu nie dali tych dwóch ostatnich tomów w miejsce Harley, którą przecież można kontynuować już po starcie Rebirth
W Rebirth też pewnie puszczą Harley więc muszą dokończyć w Nowe DC  :smile: Na reklamie jest franca  :biggrin:



Nie róbcie sobie nadziei na te Detective Comics 8 i 9.
« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2017, 10:00:15 am wysłana przez JanT »

Offline isteklistek

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1955 dnia: Maj 01, 2017, 10:06:25 am »
Takie działanie E. pozwalają podjąć łatwą decyzje. Ostatnio zakupiłem cieniutki komiks Zatanna and Black Carary (144 strony) i ma mnóstwo dodatków szkice 7 stron + 21 stron scenariusza Diniego, który przeplata się ze szkicami i jeszcze są okładki szkice.
« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2017, 10:11:35 am wysłana przez isteklistek »

Offline marian381

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1956 dnia: Maj 01, 2017, 10:21:12 am »
W Rebirth też pewnie puszczą Harley więc muszą dokończyć w Nowe DC  :smile: Na reklamie jest franca  :biggrin:

Puszczą też pewnie, a raczej na pewno Detective Comics, więc co Harley sprzedaje się aż tak dobrze, a Detective Comics źle? Inna sprawa, że Harley to w sumie jedna ciągnąca się seria, no ale mogli jeszcze wcisnąć te dwa tomy, nawet z mniejszym nakładem. Ja bym brał.


Jak mówiłem - wszystko co zarzuca się Hachette, robi również Egmont, więc nie wiem czemu jeden ma być lepszy od drugiego.

Podam Ci dosyć drastyczne porównanie, ale może dotrze. Jak jeden utnie Ci palec, a drugi rękę przy samej dupie, to będziesz ich traktował tak samo?
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline absolutnie

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1957 dnia: Maj 01, 2017, 10:24:16 am »
Jak mówiłem - wszystko co zarzuca się Hachette, robi również Egmont, więc nie wiem czemu jeden ma być lepszy od drugiego.


Skoro jedno wydawnictwo warte jest drugiego i robi to samo, to czemu w swoich postach atakujesz tylko jedno?
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Antari

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1958 dnia: Maj 01, 2017, 10:29:32 am »
Również na to liczę.
Tyle psioczenia na kolekcje "kioskowe", ale ucinanie serii w trakcie czy kastrowanie trejdów z bonusów jest ok bo to przecież Egmont...

Woda na młyn sami wiecie kogo.

TK argumentował na spotkaniu, że nigdy nie urywają serii ot tak (jak Hachette i tu przykładów wiele), tylko kończą wybrane runy i wtedy urywają np. gdy zmienia się scenarzysta.

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1959 dnia: Maj 01, 2017, 11:20:17 am »

Skoro jedno wydawnictwo warte jest drugiego i robi to samo, to czemu w swoich postach atakujesz tylko jedno?

A powiedz mi gdzie mówię nieprawdę o Egmoncie? Wycieli Ziemię 2 z JLA 4 choć w amerykańskim wydaniu ona była? Wycięli. Wydali sam KnNZ czy Flashpoint bez niczego innego? Wydali. Ich nowe tłumaczenia dla Eaglemoss mają błędy? Mają.
He - TK sam powiedział w sobotę, że nie widzi miejsca na polskim rynku na miękką i twardą wersję tego samego komiksu, ale chwilę wcześniej wydał Hawkeye'a mimo, że był to pewny komiks na lipiec w WKKM
Ja po prostu komentuję jak wszyscy inni na tym forum to co Egmont robi i to co znajduje się w jego komiksach które kupuję. Są minusy ale są też plusy - jak decyzja o wydaniu Rebirth na miękko, przez co będę ich kupował jak Marvel Now. I to chwalę.

Natomiast Hachette ma jedną jedyną strategię wydawniczą od 5 lat - wydawać co dwa tygodnie komiksy Marvela po 40 zł sztuka za około 6 zeszytów. Z określonym planem wydawniczym lata naprzód. I ewentualnie dodaje nowe Kolekcje w zależności od tego jak podstawowa się sprzedaje. To Egmont jest zmienny, bardziej dynamiczny i dlatego o nim jest głośniej. A jak mi się zmiany nie podobają to je krytykuję.

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1960 dnia: Maj 01, 2017, 11:28:43 am »
Poczekajcie trochę, a może się okazać, że jednak Nowe DC będzie wychodzić na takiej samej zasadzie jak teraz wychodzi Klasyka Marvela, czyli 3 tomy Odrodzenia + 1 tom Nowego DC, nie było by to głupie, tym bardziej Nowe DC jest podwaliną po Odrodzenie (wiele historii jest kanonicznych). Więc może jest szansa na domknięcie Flasha, All Star Western może drugiego tomu Amerykańskiej Ligii (tiaaa...), po prostu trzeba poczekać, pan Kołodziejczak powiedział przecież że na razie kończą Nowe DC ale nie wyklucza że do niego nie wrócą. Myślę że wszystko zależy jak wypali Odrodzenie.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1961 dnia: Maj 01, 2017, 11:39:10 am »
Myślę że wszystko zależy jak wypali Odrodzenie.
Jak wypali dobrze to będą rozwijać a jak wypadnie źle to mają Marvela  :lol:

no ale mogli jeszcze wcisnąć te dwa tomy
No mogli a w dodatku to Batman  :smile:

Jakby miał być za jakieś czas powrót do Nowe DC to myślę że na zasadzie np Green Arrow Lemire w DC Deluxe a nie nagle po kilku latach czwarty tom All-Star Western  :smile:
« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2017, 11:58:23 am wysłana przez JanT »

Offline Cringer

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1962 dnia: Maj 01, 2017, 01:23:58 pm »
Jakby miał być za jakieś czas powrót do Nowe DC to myślę że na zasadzie np Green Arrow Lemire w DC Deluxe a nie nagle po kilku latach czwarty tom All-Star Western  :smile:
też tak odebrałem wypowiedź pana Kołodziejczaka.
A powiedz mi gdzie mówię nieprawdę o Egmoncie?
to już miałeś często gęsto wytykane gdzie się myliłeś z reguły wtedy olewasz dyskusję i kilka dni lub tygodni później piszesz to samo.
He - TK sam powiedział w sobotę, że nie widzi miejsca na polskim rynku na miękką i twardą wersję tego samego komiksu, ale chwilę wcześniej wydał Hawkeye'a mimo, że był to pewny komiks na lipiec w WKKM.
Skoro Egmont wydał go wcześniej to pretensje możesz mieć do Hachette które wyda dubla. 
« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2017, 01:51:27 pm wysłana przez Cringer »

Offline ThePinkFin

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1963 dnia: Maj 01, 2017, 01:48:36 pm »
TK sam powiedział w sobotę, że nie widzi miejsca na polskim rynku na miękką i twardą wersję tego samego komiksu, ale chwilę wcześniej wydał Hawkeye'a mimo, że był to pewny komiks na lipiec w WKKM
Serio aż taki pewny? Może np. któraś z części "Warlocka" zajęła jego miejsce?

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #1964 dnia: Maj 01, 2017, 02:02:52 pm »
@Up
To był przykład. Równie dobrze można było przywołać niepotrzebną Ms Marvel 1 lub właśnie zapowiedzianą Śmierć Wolverine, która będzie w Wkkm.


Cringer - to w takim razie Egmont nie powinien wydawać Secret Wars w grudniu 2018, bo Hachette zrobi to cztery miesiące wcześniej.