Autor Wątek: Egmont 2017  (Przeczytany 1164228 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline absolutnie

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2115 dnia: Maj 14, 2017, 10:11:43 pm »
Zwykłe sprawdzenie czy nie narzekasz dla samego narzekania a tak naprawdę nie masz pomysłu co ten Egmont mógłby pilnie wydać.


Nieprawda.


Jutro sporządzę obszerną listę. Chociaż nie mam pojęcia czemu ma to służyć. 



Lista tytułów to jakiś konkret, na którym można oprzeć rozmowę. Ale to także podpowiedź (dla mnie), na co warto zwrócić uwagę. I mam nadzieję na otrzymanie wyjaśnienia, czemu WKKDC nie spełnia oczekiwań miłośników superhero, bo mi wydaje się ona dość reprezentatywna.


Nie jestem jakimś wielkim fanem superhero. Czytam na wyrywki kierując się rozmaitymi recenzjami i w wielu wypadkach jestem lekturą rozczarowany. Po trosze podejrzewam więc, że może dobieram lektury z niewłasciwego klucza. Czasem też jest tak, że coś, co mi się naprawdę podoba (jak "Starman" Robinsona) nie ma zbyt wielu milośnikow.

Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline dziku77

  • Czeladnik
  • ***
  • Wiadomości: 270
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystk
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2116 dnia: Maj 14, 2017, 10:28:57 pm »
To ja podam kilka klasyków z Batmanem
Venom
White&Black
Red Rain
Serce Husha
Wiem że dwa pierwsze tytuły to wznowienia ,ale dawno ich nie było na rynku.
Red Rain nie czytałem ,ale podobno to calkiem dobry komiks.
Bardzo czekam też na wznowienie Kingdom Come.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2117 dnia: Maj 14, 2017, 10:52:41 pm »
[...]
Nie jestem jakimś wielkim fanem superhero. Czytam na wyrywki kierując się rozmaitymi recenzjami i w wielu wypadkach jestem lekturą rozczarowany. Po trosze podejrzewam więc, że może dobieram lektury z niewłasciwego klucza. Czasem też jest tak, że coś, co mi się naprawdę podoba (jak "Starman" Robinsona) nie ma zbyt wielu milośnikow.
Powodem jest - jak mniemam - to, ze eksperci (pisze bez cienia sarkazmu) komiksow superhero, czesto sie w swoich komiksowych lekturach do tego superhero ograniczaja, co w rezultacie prowadzi do mocno odmiennego odbioru SH w porownaniu do osob, ktore czytaje tez inne rzeczy i patrza na SH z szerszej komiksowej perspektywy, rozwazajac je (mniej lub bardziej swiadomie) w kategoriach komiksow w ogole niz tylko we wlasciwej im subkategorii komiksow superhero.

Choc na pierwszy rzut oka moze sie wydawac, ze ten drugi, "szerszy" oglad "eksperta od komiksów masci wszelakiej" jest wlasciwszy, to jednak moim zdaniem zaden z nich nie jest gorszy, bowiem oglad pierwszy - "okiem eksperta tylko od SH" pozwala dostrzec, doceniac, przede wszystkim, cieszyc sie szczegolami (niekiedy na zasadzie Rozy z Malego Ksiecia), ktore sa niewidoczne "z lotu ptaka" ogladu szerokiego.

Wydaje mi sie, ze zachodzi analogia problemu recepcji komiksow SH z ta znana z mangi. Prawdziwi otaku czesto cenia rzeczy, ktore raczej, jesli juz, srednio kreca "normalnych" milosnikow komiksow, i na odwrot, srednio doceniaja mangowe rzeczy, ktore podobaja sie fanom komiksow w ogole (jako przyklad mozna podac np. Eden).   

W przypadku superhero mamy zatem do czynienia z fanami bedacymi swego rodzaju "otaku SH" i stad caly problem recepcyjno-komunikacyjny.   
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2017, 10:58:10 pm wysłana przez KukiOktopus »

Offline absolutnie

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2118 dnia: Maj 14, 2017, 10:57:14 pm »

W przypadku superhero mamy zatem do czynienia z fanami bedacymi swego rodzaju "otaku SH" i stad caly problem recepcyjno-komunikacyjny.


Ale ja nie mam problemu recepcyjno-komunikacyjnego. Nie narzekam tutaj, że w Polsce nie wychodzi to, co powinno wychodzić, nie krytykuję ani wydawców, ani gustu innych forumowiczów.
Poprosiłem tylko o listę tytułów, z którymi warto (należy) się zapoznać.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2119 dnia: Maj 14, 2017, 11:01:18 pm »
W swojej wypowiedzi odnioslem sie jedynie do fragmentu, ktory zacytowalem, a nie do jakiejś listy, narzekan, krytki, itp.

Feldkurat

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2120 dnia: Maj 15, 2017, 10:24:59 am »
Death and Return of Superman, Blackest Night, OMAC Project - wraz z historiami przed-, po- i około-. To tak na szybko, bez głębszego zastanowienia się, ale skoro już ktoś listę sporządza, to ja nie będę się wysilał :) Byłoby tego całe mnóstwo.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2121 dnia: Maj 15, 2017, 10:34:56 am »
Każdy mówi o tym jakie mnóstwo, a potem wrzuca czytadła bez polotu w liczbie trzycztery.

Offline dziku77

  • Czeladnik
  • ***
  • Wiadomości: 270
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystk
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2122 dnia: Maj 15, 2017, 10:44:41 am »
Bo prawda jest tak że większość najlepszych tytułów z DC miała już premierę w naszym kraju.
Oczywiście pomijając Vertigo.

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2123 dnia: Maj 15, 2017, 10:48:45 am »
Z głowy pierwsze lepsze, bo nie mam czasu - mogę więcej dopisać wieczorem jeśli naprawdę ktoś udaje, że z DC już wszystkie świetne serie zostały wydane:
Batmany Morrisona
Final Crisis
Seven Soldiers of Victory
Green Arrow Grella
Planetary
Multiversity
Stormwatch
Batwoman z N52
Shadow Chaykina/Helfera (nie jestem pewien czy teraz ma to DC)
Twilight Chaykina
JSA
Batmany z ery Legends of the Dark Knight
Starman
Dial H
Cosmic Odyssey
Wonder Woman Pereza
Superman: Wahever Happened to Man of Tomorrow?
Manhunter
The Question

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2124 dnia: Maj 15, 2017, 11:01:50 am »
Shadow Chaykina/Helfera (nie jestem pewien czy teraz ma to DC)


Wszystko przeszło do Dynamite Ent. Jest nawet bardzo zgrabna seria reedycji tego okresu Shadowa.
perły przed wieprze

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2125 dnia: Maj 15, 2017, 11:33:38 am »
I fajnie, bo jest to na tyle niszowa sprawa, że od Egmontu pewnie prędzej wyda to jakieś mniejsze wydawnictwo (Planeto Komiksów, mówię do was!).

Offline Murazor

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2126 dnia: Maj 15, 2017, 12:20:34 pm »
Z głowy pierwsze lepsze, bo nie mam czasu - mogę więcej dopisać wieczorem jeśli naprawdę ktoś udaje, że z DC już wszystkie świetne serie zostały wydane:
Batmany Morrisona
Final Crisis
Seven Soldiers of Victory
Green Arrow Grella
Planetary
Multiversity
Stormwatch
Batwoman z N52
Shadow Chaykina/Helfera (nie jestem pewien czy teraz ma to DC)
Twilight Chaykina
JSA
Batmany z ery Legends of the Dark Knight
Starman
Dial H
Cosmic Odyssey
Wonder Woman Pereza
Superman: Wahever Happened to Man of Tomorrow?
Manhunter
The Question
+
Teen Titans! Wolfmana i Johnsa też :)
Fourth World' by Jack Kirby - nie czytałem (jeszcze), ale chyba dobre, nie? :)
runy Flasha - Waida, Johnsa
Justice League International - Giffena
JSA - stara Engleharta i nowa Johnsa
Superman Jurgensa - ładnie wydany i w komplecie byłby chyba okej :)
Infinite Crisis i 52 po nim

wow, nawet udało mi się pominąć Nietoperza ;-) to dorzucę Batman i Robin + Batman Inc., chociaż to się pewnie łapie pod 'Batmany Morrisona'

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2127 dnia: Maj 15, 2017, 02:09:22 pm »
Jeszcze przydałoby się dorzucić do tej listy trzy serie Morrisona - Animal Man, Doom Patrol i The Invisibles. Kompletny Swamp Thinga Moore'a także byłby mile widziany.

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2128 dnia: Maj 15, 2017, 02:27:05 pm »
Niektóre z tych serii były w DC, ale teraz to imprint Vertigo, a chyba nie o tym tutaj mowa. Od gwałcenia Egmontu o Vertigo mamy inny temat ;)

Offline Antari

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2129 dnia: Maj 15, 2017, 03:04:00 pm »
Przyzwoitość nakazywałaby wydać chociaż kryzysy, bo łączą w sobie wiele bezpiecznych kryteriów selekcji (trykoty, wiele postaci, ważne wydarzenia dla uniwersum). Poza tym, nie sposób się nie zgodzić, że powoli zmierzamy w kierunku wydania wszystkich lepszych rzeczy jakie ukazały się z DC.