Autor Wątek: Egmont 2017  (Przeczytany 1164004 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2595 dnia: Lipiec 10, 2017, 06:34:01 am »
Powiedziałbym, że trochę zajęło wsłuchanie się w głos czytelników, ale lepiej późno niż Egmont. :wink:
:biggrin:

Najpierw Elemental teraz Studio Lain a Egmont ze stałymi gorszymi błędami dalej ma wszystko w pompce.
Wstyd.


mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2596 dnia: Lipiec 10, 2017, 09:00:21 am »
Czytam sobie Gnata i coś mnie tknęło. Gnat oryginalnie był czarno biały tak jak Corto Maltese. Sam pan Kołodziejczak mówił że wydają "taką wersję", aby lepiej się sprzedawała (pomimo narzekać niektórych tu osób). To niech mi ktoś powie teraz dlaczego Egmont nie może wydać w kolorowej wersji zbiorczych Kajtka i Koka? Kultura Gniewu wznawiając Binio Billa dała radę odświeżyć kolory, to czemu taki wydawca jakim jest Egmont nie może zrobić tego z najbardziej znanymi i kultowymi bohaterami polskiego komiksu. Ciche dodruki wybiórczo brakujących tomów (Taurus Media o każdym daje informację) to jedno, ale coś takiego.

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2597 dnia: Lipiec 10, 2017, 09:02:15 am »
Pewnie prędzej czy później zrobią coś takiego, pozostaje kwestia kiedy.

Offline misiokles

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2598 dnia: Lipiec 10, 2017, 09:07:03 am »
Z tego co gdzieś czytałem, żeby wydać coś w wersji kolorowej trzeba mieć zgodę także oryginalnych kolorystów a tych w KiK było (chyba) kilku. Kultura Gniewu czy też Ongrys to małe firmy i mogą sobie 'pozwolić' na żmudne szukanie osób, które kładły kolory bądź ich spadkobierców by uzyskać zgodę. Egmont to moloch i nie ma czasu na takie cóś. Innym rozwiązaniem jest pokolorowanie od nowa. Choć wiadomo jak to jest z re-koloringiem :wink:
W przypadku Gnata czy Colto Martese uzyskanie praw spada na oryginalnego wydawcę - Egmont kupuje licencje albo na wersję b-w albo kolor i takie dostaje materiały do wydrukowania.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2599 dnia: Lipiec 10, 2017, 09:20:25 am »
Sandman - Ulotne Życia też są w smyku  :smile:

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2600 dnia: Lipiec 10, 2017, 09:50:47 am »
Z tego co gdzieś czytałem, żeby wydać coś w wersji kolorowej trzeba mieć zgodę także oryginalnych kolorystów a tych w KiK było (chyba) kilku. Kultura Gniewu czy też Ongrys to małe firmy i mogą sobie 'pozwolić' na żmudne szukanie osób, które kładły kolory bądź ich spadkobierców by uzyskać zgodę. Egmont to moloch i nie ma czasu na takie cóś. Innym rozwiązaniem jest pokolorowanie od nowa. Choć wiadomo jak to jest z re-koloringiem :wink:
Ale przytoczony przez mnie Binio Bill jest kolorowany od nowa, sam wydawca zapowiedział, że będą poprawione kolory z odcinków gazetowych, a album Binio Bill i… Szalony Heronimo ma zostać pokolorowany od podstaw. A tłumaczenie, że taki moloch nie ma czasu, mając większe zaplecze od mniejszych wydawnictw jest straszenie słabe, tym bardziej że Śladem białego wilka był już wcześniej kolorowany.
W przypadku Gnata czy Colto Martese uzyskanie praw spada na oryginalnego wydawcę - Egmont kupuje licencje albo na wersję b-w albo kolor i takie dostaje materiały do wydrukowania.
Ja rozumiem sytuację w przypadku Gnata czy Colto Martese. Tylko mnie dziwi traktowanie po macoszemu w sumie legendy polskiego komiksu jakim są Kajtek i Koko, kiedy wszyscy proszą o taką wersję, a bronienie decyzji o kolorowym druku, kiedy w tym wypadku wiele osób mówi że wersja czarno biała bardziej im odpowiada, bo taka była  oryginalna.
 
To mam jeszcze jedno pytanie. Czy ktoś wie co z zapowiedzianym mimochodem na MFKiG ostatnim tomem Kleksa, zbierającym pozostałe do tej pory nie wznowione historie? Czy Egmont porzucił zamiar ich wznowienia?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2017, 08:21:53 am wysłana przez mkolek81 »

Offline parsom

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2601 dnia: Lipiec 10, 2017, 10:59:45 am »
Co do Gnata - ja bym jednak wolał wersję czarno-białą. W ogóle trochę przestrzeliłem oczekiwania wobec tego komiksu. Fajna historia, ale ani nie ryczałem ze śmiechu, ani nie było żadnego efektu "wow". A te kolory - paskudztwo.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Kijanek

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2602 dnia: Lipiec 10, 2017, 11:17:34 am »
Pytanie do orientujących się - czy ktoś się wysypał odnośnie nowych tytułów Vertigo (chodzi o tłumaczy lub jakiś TW - Egmontu)?
Pytanie dlatego bo jakoś w ciągu ostatniego tygodnia widzę wysyp 100 naboi i to w wydaniu kolekcjonerskim, na aukcjach czy ofert sprzedaży.

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2603 dnia: Lipiec 10, 2017, 11:43:17 am »
Gdyby ktoś się wysypał, to chyba byłoby coś o tym na forum.

Offline parsom

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2604 dnia: Lipiec 10, 2017, 11:44:34 am »
O, to byłby czad. W przypadku Egmontu pozostaje wróżenie z fusów mrugnięć pana K i ofert na Allegro.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2605 dnia: Lipiec 10, 2017, 11:52:07 am »
Pojawia się na allegro bo jest prawdopodobne że Egmont we wrześniu zapowie. Nie doszukiwałabym się nic więcej  :smile:

Kijanek

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2606 dnia: Lipiec 10, 2017, 12:13:00 pm »
To że wróżenie, to wiem.
Choć czasem jest tak że któryś tłumacz coś tam przy piwku kumplowi chlapnie.
Tym bardziej że 100 naboi to karkołomna robota przy tłumaczeniu, no może nie jak przy przy Finnegranach ale zawsze, więc jak co prace w toku.

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2607 dnia: Lipiec 10, 2017, 12:29:28 pm »
Trochę za dużo by było już tych wznowień jak na mój gust, bo Kaznodzieja i Swamp Thing chyba na raz wystarczą. A jeszcze jest obiecywane Stulecie i wyczekiwane Noce nieskończone.

No i szczerze mówiąc to wolałbym Transmetropolitan zamiast 100 naboi. Choć może i w Egmoncie stwierdzą, że Ygrek i Kaznodzieja dobrze się sprzedali, to teraz można odgrzewać to, co ludzie znają i lubią.

Kijanek

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2608 dnia: Lipiec 10, 2017, 12:44:23 pm »
...Swamp Thing...
?
Potwierdzone wznowienie?
Jeśli nie to bardziej bym oczekiwał koło WKKDC lub zaraz po wznowienia.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2609 dnia: Lipiec 10, 2017, 01:09:38 pm »
Jeśli nie to bardziej bym oczekiwał koło WKKDC lub zaraz po wznowienia.
Potwierdzony Swamp Thing w WKKDC?  :smile: