Autor Wątek: Egmont 2017  (Przeczytany 1163995 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rzem

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2625 dnia: Lipiec 10, 2017, 04:39:40 pm »
Znana jest zawartość drugiego Relaxu?
Ten Batman z Odrodzenia - jak oceniacie?

Offline Antari

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2626 dnia: Lipiec 10, 2017, 04:49:49 pm »
Cieszy, że z Kaznodzieją utrzymują jak na razie dobre tempo. Ale z tymi nowościami z Vertigo to trochę przeszarżowaliście :) Ja nie oczekuję więcej niż 1 nowej serii we wrześniu, więc albo Potwór albo 100 Naboi. Egmont przecież traktuje Kaznodzieję jak nową serię z Vertigo. Aż się dziwię, że nie wrzucili w premiery tych dodruków Sandmana i AW tom 2. Przecież ładnie wypełniłoby to lukę i zamydliło oczy narzekaczom, że Egmont nie wydaje Vertigo :D

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2627 dnia: Lipiec 10, 2017, 04:52:52 pm »
Ale z tymi nowościami z Vertigo to trochę przeszarżowaliście :smile: Ja nie oczekuję więcej niż 1 nowej serii we wrześniu, więc albo Potwór albo 100 Naboi.
We wrześniu zostaną zapowiedziane nowe SERIE na przyszły rok. Liczyłeś jeszcze na jakąś nową serię w tym roku?  :smile:

Mylisz też nowe wydania z dodrukami  :smile:

Przecież ładnie wypełniłoby to lukę i zamydliło oczy narzekaczom, że Egmont nie wydaje Vertigo :biggrin:
Ty najwięcej na to narzekasz  :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 10, 2017, 05:04:56 pm wysłana przez JanT »

Offline SawiK

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2628 dnia: Lipiec 10, 2017, 05:43:36 pm »
Na grubo polecieli już trzeba na lewo odkładać by żonka nie spostrzegła. Czarny Młot tak zachwalaliście ze musze sprawdzić. Standardowo kolejny Bone, Kaznodzieja, Bradl, DC Odrodzenie i może Cienie Imperium, Hex kolejny w plecy do nadrobienia ale wiadomo sytuacja zawsze może ulec zmianie.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 10, 2017, 05:48:15 pm wysłana przez SawiK »

Offline Szekak

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2629 dnia: Lipiec 10, 2017, 07:37:52 pm »
Mam pilne pytanie, robię porządek z komiksami i mam dwa wydania pierwszego tomu Sandmana w twardej oprawie. Jedno wydanie to "pierwsze", a drugie z kanonu komiksu. Z tego co słyszałem, to to z kanonu komiksu ma poprawione kolory, to prawda? Bo zastanawiam sie czy nie sprzedać, a nie chcę odpakowywać bo jest w folii. ;)

Offline Antari

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2630 dnia: Lipiec 10, 2017, 07:45:21 pm »
We wrześniu zostaną zapowiedziane nowe SERIE na przyszły rok. Liczyłeś jeszcze na jakąś nową serię w tym roku?  :smile:

A gdzie pisałem, że tym roku? Dla mnie logiczne, że zostaniemy z mniejszą ilością serii Vertigo w 2018 przez nawałnicę Odrodzenia, Klasyki Marvela i MN. We wrześniu rzucą, że nowa seria z Vertigo to Swamp, 100 lub coś innego i cieszcie się, że w ogóle jest bo przecież jest jeszcze Kaznodzieja, wznowienia AW, Sandmana i Nocy Nieskończonych  :lol: Za dużo się dzieje, żeby tak strzelać nowymi seriami jak z karabinu. 

Mylisz też nowe wydania z dodrukami  :smile:

Po prostu trochę sobie żartuję. Kaznodzieja ukazał się w całości, więc ciężko to nazwać premierą tytułu z Vertigo na polskim rynku. Jakiś czas temu Śmierć Gaimana też była w premierach, mimo, że to było wznowienie w nowej oprawie. To taka troszkę manipulacja ze strony Egmontu. Jakby się uparli mogliby cały rok nas zwodzić wydając Vertigo, a przy tym nie wydając żadnej nowej serii z Vertigo.

Styczeń - dodruk AW tom 2 - Vertigo.
Luty - Kaznodzieja tom 3 - Vertigo.
Marzec - dodruk Sandmana tom 2 - Vertigo.
Kwiecień - Kaznodzieja tom 4 - Vertigo.
Maj - dodruk Nocy Nieskończonych - Vertigo
Czerwiec - Kaznodzieja tom 5 - Vertigo.
Lipiec - dodruk Sandmana tom 7 - Vertigo.
Sierpień - Kaznodzieja tom 6 - Vertigo.

Proszę się nie denerwować, przecież co miesiąc macie Vertigo  :lol:

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2631 dnia: Lipiec 10, 2017, 07:58:01 pm »
Jakiś czas temu Śmierć Gaimana też była w premierach, mimo, że to było wznowienie w nowej oprawie.
To było nowe wydanie (120 stron więcej) https://www.gildia.pl/szukaj/seria/smierc

Zobaczysz że zapowiedzą 3 nowe serie do tego Kaznodziei  :smile:

Offline mappy

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2632 dnia: Lipiec 10, 2017, 08:10:05 pm »
Na grubo polecieli już trzeba na lewo odkładać by żonka nie spostrzegła.
Z okazji Festiwalu tyle dorzucili więc raczej normalnie.

Offline adam and arluk

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2633 dnia: Lipiec 10, 2017, 10:29:46 pm »
Mam pilne pytanie, robię porządek z komiksami i mam dwa wydania pierwszego tomu Sandmana w twardej oprawie. Jedno wydanie to "pierwsze", a drugie z kanonu komiksu. Z tego co słyszałem, to to z kanonu komiksu ma poprawione kolory, to prawda? Bo zastanawiam sie czy nie sprzedać, a nie chcę odpakowywać bo jest w folii. :wink:
Dokładnie, a konkretniej kolory z absoluta, jak pozostałe tomy Sandmana w twardej.

Offline Szekak

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2634 dnia: Lipiec 10, 2017, 10:43:51 pm »
Aha, pozostałe Sandmany też mają kolory z absoluta? Czyli wychodzi na to, by sprzedać to pierwsze wydanie, a zostawić sobie z kanonu komiksu? I czemu Egmont tak to dziwnie wydał, że pierwszy tom ma inne kolory niż reszta? :razz:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 10, 2017, 10:48:11 pm wysłana przez Szekak »

Offline adam and arluk

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2635 dnia: Lipiec 10, 2017, 11:09:19 pm »
Aha, pozostałe Sandmany też mają kolory z absoluta? Czyli wychodzi na to, by sprzedać to pierwsze wydanie, a zostawić sobie z kanonu komiksu? I czemu Egmont tak to dziwnie wydał, że pierwszy tom ma inne kolory niż reszta? :razz:
Tak, pozostałe też z absoluta.
Zaczynając wznawianie w twardej oprawie pierwszy tom wydali w "starych" kolorach, a następnie od drugiego tomu rozpoczęli wydawanie w "absolutach" (taki pomysł, zmiana decyzji). Dopiero wydanie pierwszego tomu w serii "kanon komiksu" ujednoliciło kolorystykę.
Swego czasu sprzedałem właśnie 1 wyd. tomu 1 na twardo by zakupić wyd. kanonu komiksu.

Offline Szekak

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2636 dnia: Lipiec 11, 2017, 01:10:43 am »
Ok, dzięki za pomoc. ;)

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2637 dnia: Lipiec 11, 2017, 06:46:31 am »
Czarny Młot tak zachwalaliście ze musze sprawdzić.
Ja bym się tak nie napala na ten komiks i nie dlatego że jest zły, tylko dlatego że wyszedł dopiero 1 tom zbiorczy a 2 jest dopiero zapowiedziany na styczeń 2018. Ta seria będzie mieć długie przerwy wydawnicze.

Dokładnie, a konkretniej kolory z absoluta, jak pozostałe tomy Sandmana w twardej.
No to super, tylko czemu wcześniej o tym nie wiedziałem? Szykuje się wymiana, tylko czy ta wersja z kanonu jest dostępna?

Offline misiokles

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2638 dnia: Lipiec 11, 2017, 07:08:53 am »
Poprawione kolory - owszem. Ale czy warto pozbywać się starych?
http://comicsalliance.com/absolute-sandman-recoloring/

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2639 dnia: Lipiec 11, 2017, 08:17:07 am »
Cóż, miałem oba wydania - zostałem przy drugim. Pierwotna wersja "Preludiów..." miała swój - powiedzmy - surrealistyczny urok, ale ja wolę jednak nową wersję kolorystyczną. I sam autor komiksu też ją woli, jego wyjaśnienie mnie przekonuje, bardziej to też pasuje do stylistyki późniejszych tomów.

Nie wszystkie przeróbki muszą oznaczać od razu kiłę na poziomie George'a Lucasa i jego odświeżonych Star Warsów. Są też takie wyjątki jak Ridley Scott i jego final cut "Blade Runnera" ;) Nie mówię, że mamy do czynienia z aż takim dopieszczeniem jak w tym drugim przypadku, ale akurat "Preludia..." są gdzieś pośrodku, jak to mówią - haters gonna hate.

Co do "Gnata" - czarno-białej wersji nie czytałem, ale kolorową uwielbiam. Nie ogarniam tych, którzy piszą, że to wygląda paskudnie.

 

anything