trawa

Autor Wątek: Egmont 2017  (Przeczytany 1163332 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mappy

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2670 dnia: Lipiec 11, 2017, 09:34:31 pm »
Gdzie jest 8azyl kiedy komiksowo potrzebuje jego zdania na ten temat?

Offline gobender

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2671 dnia: Lipiec 11, 2017, 09:44:00 pm »
Nie jest jeszcze napastliwy, tylko szyderczy.
Zatem go odpuść.


A bardziej w temacie, czy ktoś może kojarzy czarno-białe wydanie Bone 1 volume ale w hardcoverze? (Pomijam ten limited za miliony na ebayu). Znalazłem jeden library binding na Amazonie, ale on jest jakis podejrzany. Czy to nie jest przypadkiem zwykły softcover przerabiany na HC?

Offline Antari

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2672 dnia: Lipiec 11, 2017, 10:30:27 pm »
Od 3:18 https://www.youtube.com/watch?v=He3HDzreTig


Jeżeli to wszystko ma polecieć, no to trzeba przemyśleć, czy warto to kupować.

Ja biorę część zagranicznych Deluxe, część z polskich, bo są jednak bardzo tanie (choć wydaniami bez dodatków nie ma co się podniecać). Pierwszy OHC Batmana jest też ciekawy z uwagi na stosunek ilości stron do ceny (kompleks 8azyla). Za trochę ponad 100 zł dostajemy Batman Rebirth #1 i BATMAN #1-15 czyli 400 stron w oversized i HC.

Offline Kokosz

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2673 dnia: Lipiec 11, 2017, 10:38:21 pm »
Parafrazując pewne słowa "Ale głupi Ci wydawcy"
Dla 100 tomów, powinni robić nowe matryce i kupować nowa licencję. By nakład schodził pare late.

Wszystko zależy od samego komiksu. Podejrzewam, że zarówno w przypadku Gnata, jak i Thorgala (tomy 1-28, zanim stał się malowany) równoczesne zrobienie wersji kolorowej i b/w nie byłoby żadnym problemem technicznym - po prostu na części arkuszy nie nadrukowaliby koloru, sam czarny kanał. Obydwie wersje musiałyby miec ten sam format, ale kolorystykę da się zmienić, papier też mógłby być inny. Licencja też może przewidywać naraz dwie wersje - wszystko jest do dogadania.

Oczywiście jeśli ktoś chce.

Mi akurat wydanie b/w nie jest potrzebne, ale już integrale (z dodatkami np. podobnymi jak w wydaniach Hachette) łyknąłbym bardzo chętnie.

Offline isteklistek

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2674 dnia: Lipiec 11, 2017, 11:54:43 pm »
Ja biorę część zagranicznych Deluxe, część z polskich, bo są jednak bardzo tanie (choć wydaniami bez dodatków nie ma co się podniecać). Pierwszy OHC Batmana jest też ciekawy z uwagi na stosunek ilości stron do ceny (kompleks 8azyla). Za trochę ponad 100 zł dostajemy Batman Rebirth #1 i BATMAN #1-15 czyli 400 stron w oversized i HC.

Mam zamiar w te wydania inwestować. Na pierwszy ogień idzie październikowe wydanie Superman: The Rebirth Deluxe Edition Book 1. Już jest wydane Superman: Action Comics: The Rebirth Deluxe Edition Book 1 za 122 zł.


mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2675 dnia: Lipiec 11, 2017, 11:58:19 pm »
Mi akurat wydanie b/w nie jest potrzebne, ale już integrale (z dodatkami np. podobnymi jak w wydaniach Hachette) łyknąłbym bardzo chętnie.
Tylko nie jestem pewien czy te dodatki nie masz czasem w albumie Grzegorz Rosiński. Monografia. Grafiki, które były dodawane chyba na 100% się tam znajdują.

Offline Antari

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2676 dnia: Lipiec 12, 2017, 01:29:55 am »
Mam zamiar w te wydania inwestować. Na pierwszy ogień idzie październikowe wydanie Superman: The Rebirth Deluxe Edition Book 1. Już jest wydane Superman: Action Comics: The Rebirth Deluxe Edition Book 1 za 122 zł.

https://www.youtube.com/watch?v=5zcMsIKBWNs

Jak przekroczysz próg dla 10% rabatu na MVM to możesz wyhaczyć nawet po 109 zł. Słyszałem dużo dobrego o tym eSie więc też wziąłem ten Deluxe. Batman kusi stosunkiem cena/objętość ale osoby z forum, które są na bieżąco raczej odradzają więc się wstrzymałem. SS rozważałem dla rysunków Lee w oversized ale chyba sprawdzę najpierw polskie wydanie i najwyżej sprzedam/kupię OHC.

Kijanek

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2677 dnia: Lipiec 12, 2017, 06:46:33 am »

@ Kokosz
Masz rację.
wszystko zależy od wydawcy.
czy mu sie chce
wielkie E robi teraz dużo tanio i po lebkach

Offline dziku77

  • Czeladnik
  • ***
  • Wiadomości: 270
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystk
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2678 dnia: Lipiec 12, 2017, 07:52:02 am »
@ Kokosz
Masz rację.
wszystko zależy od wydawcy.
czy mu sie chce
wielkie E robi teraz dużo tanio i po lebkach
Hehe, a jakiś czas temu było narzekanie ,jaki ten Egmont niedobry bo wydaje mało i w dodatku tak drogo.:-)
Oczywiście nie twierdzę że Ty byłeś wśród tych narzekajacych.

Offline isteklistek

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2679 dnia: Lipiec 12, 2017, 08:11:53 am »
Tu nie chodzi, że mało wydaje, ale wydaje co najmniej dziwnie, jeżeli chodzi o superhero DC mając umowę o wyłączności. Nie ma sensu już rozpisywać się o zamknięciu New52 i stylu w jakim to zrobiono, bo to żenujące. Odrodzenie ma trzy formy wydawania: zeszyty, trejdy i deluxe....a u nas będzie okrojony trejd.

Kijanek

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2680 dnia: Lipiec 12, 2017, 08:30:05 am »
Hehe, a jakiś czas temu było narzekanie ,jaki ten Egmont niedobry bo wydaje mało i w dodatku tak drogo. :smile:
Oczywiście nie twierdzę że Ty byłeś wśród tych narzekajacych.
Nie narzekałem na częstotliwość wydawania i na ceny.
Co do WKKDCR - chyba wolał bym dopłacić 5-10 PLN do okładkowej i mieć kompletne wydanie i raczej HC to co w HC się na zachodzie ukazało, tak już osobiście.
E przytrafiają się głupie błędy, np. Wojna Domowa.
N52 - temat rzeka - wielka wtopa E.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2681 dnia: Lipiec 12, 2017, 08:30:44 am »
a u nas będzie okrojony trejd.
Okrojony trochę (tylko z dodatków których tylko w pierwszych tomach jest więcej) za to za dużo mniejszą cenę. Jak pisałem wcześniej w październiku wychodzi Flash z 200 stron https://www.amazon.com/Flash-Vol-Lightning-Strikes-Rebirth/dp/140126784X a takich tomów 8/9 zeszytowych będzie więcej  :smile:

W tym wypadku Egmont zrobił to najlepiej jak mógł.

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2682 dnia: Lipiec 12, 2017, 08:46:46 am »
Mi jednak dodatków szkoda, bo lubię szkice koncepcyjne, to zawsze u mnie na plus i niektóre z alternatywnych okładek też są świetne, ale nie będę nad tym płakał, przy takiej cenie. Problemem jest, że to daje niektórym osobą tylko argument aby tylko dowalić wydawnictwu, bo wszystkie "za" i tak skupią się na tym że coś będzie wycięte, ale wole aby to było zrobione w ten sposób niż jeśli miałaby być wycięta jakaś historia (JLA tom 4, Batman tom 6)

Offline misiokles

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2683 dnia: Lipiec 12, 2017, 09:00:32 am »
@ Kokosz
Masz rację.
wszystko zależy od wydawcy.
czy mu sie chce
wielkie E robi teraz dużo tanio i po lebkach
Ja tak do końca nie jestem o tym przekonany. Licencjodawca - jak każdy kapitalista - na sprzedaży licencji też pewnie chce wyciągnąć jak najwięcej euro od licencjobiorcy. I robi warunki drobnym druczkiem. Za które trzeba płacić, jeśli chce się mieć pakiet bardziej rozszerzony.

Offline isteklistek

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2684 dnia: Lipiec 12, 2017, 09:03:56 am »
Wystarczy przyjrzeć się jak wygląda sytuacja superhero od Egmontu. Odrodzenie pewnie też czeka kryzys i znowu trzeba będzie nadganiać i ciąć. Z New52 będziemy mieli komplet Batmana, JL, run WW i chyba 4 tomy Dark Knight i Szpon. Inne superhero: rozgrzebana JLA, choć run Morrisona zakończony; Hex(?), Batman/Superman(?), DC dwa tomy w plecy, Flash i i SS też niekompletne.

Najlepszy jest argument z troską o finanse. Mamy serię deluxe w której są zakończone historie, które mają swoją jakość i pozycję w świecie DC, ale będziemy wydawali 3-4 tomy rocznie, aby wszyscy zdążyli kupić....nagle będzie zalew serii z Odrodzenia po 4 miesięcznie.