Autor Wątek: Egmont 2017  (Przeczytany 1163589 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2685 dnia: Lipiec 12, 2017, 09:18:08 am »
Kompletne to będą tylko Wieczny Batman, Wieczni Batman i Robin, Szpon, Batman Mroczny Rycerz, Liga Sprawiedliwości (rozbita na LS, ALS oraz Shazm) oraz Harley Quinn.
WW run kompletny, seria nie. Flash przycięty. Detective Comics przycięte. Superman (Action Comics) run kompletny, seria nie. Suicide Squad wydane najgorzej z całości serii z New52 (od środka). Batman wycięty zeszyt 28 z 6 tomu.
Run Morrisona został przycięty w JLA - brak JLA Ziemia 2 oraz serii 1 000 000, do której mam tie-in w postaci JLA 1 000 000 (wolałbym aby wycieli ten jeden zeszyt i zostawili Ziemię 2).

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2686 dnia: Lipiec 12, 2017, 09:22:24 am »
Odrodzenie pewnie też czeka kryzys i znowu trzeba będzie nadganiać i ciąć.
W Marvel NOW były jakieś cięcia?

Jakby im te DC Deluxe szły jakoś świetnie to na pewno by z nimi tak nie zwalniali.

Kijanek

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2687 dnia: Lipiec 12, 2017, 09:24:02 am »
Wystarczy przyjrzeć się jak wygląda sytuacja superhero od Egmontu. Odrodzenie pewnie też czeka kryzys i znowu trzeba będzie nadganiać i ciąć. Z New52 będziemy mieli komplet Batmana, JL, run WW i chyba 4 tomy Dark Knight i Szpon. Inne superhero: rozgrzebana JLA, choć run Morrisona zakończony; Hex(?), Batman/Superman(?), DC dwa tomy w plecy, Flash i i SS też niekompletne.

Najlepszy jest argument z troską o finanse. Mamy serię deluxe w której są zakończone historie, które mają swoją jakość i pozycję w świecie DC, ale będziemy wydawali 3-4 tomy rocznie, aby wszyscy zdążyli kupić....nagle będzie zalew serii z Odrodzenia po 4 miesięcznie.
ASW - naprawdę seria się rozkręcała i urwanie :/
Flash - tu bardzo duży minus za urwanie serii, bo w miarę przywozicie się czytało.
Nie wiem co powodowało że dostaliśmy SS i HQ z N52, ale nikt nie wiem co siedzi w głowie TK - jak do filmu to wystarczyło 2 tomy HQ.
B/S - tu nie wiadomo
Hex - jak na razie idzie.
Widzisz wiele osób może przerzucić środki z WKKM na DCR, w sumie wychodzi po 3 tomy z kawałkiem za kolekcję.
Jakby im te DC Deluxe szły jakoś świetnie to na pewno by z nimi tak nie zwalniali.
Raptem nie ma w październiku DC-Deluxe, wiec nie ma na razie jakiegoś zwolnienia

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2688 dnia: Lipiec 12, 2017, 09:33:01 am »
Nie wiem co powodowało że dostaliśmy SS i HQ z N52, ale nikt nie wiem co siedzi w głowie TK - jak do filmu to wystarczyło 2 tomy HQ.
Zdecydował film, to było potwierdzone. Wystarczyła by sama HQ, a SS było zapowiadane ale od serii NewSS, czyli nie to co ostatecznie dostaliśmy, ale tamto wcale nie jest lepsze. Naprawdę SS mogli odpuści, albo wydać coś z klasycznego SS, które ma dobre recenzje. Obstawiam że Egmont był zmuszony wydać SS podpisanymi wcześniej umowami.

ASW no tak to też urwane (jak mogłem zapomnieć o swojej ulubionej serii  :oops: )

Offline Gazza

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2689 dnia: Lipiec 12, 2017, 09:35:15 am »
W Marvel NOW były jakieś cięcia?

Jakby im te DC Deluxe szły jakoś świetnie to na pewno by z nimi tak nie zwalniali.
Dobór tytułów chyba trochę podkopał serię (co druga pozycja to wciąż Batman).... Dla mnie to obok Vertigo ulubiony segment wydawniczy Egmontu (mimo niedopracowanej kwesti oprawy i doboru niektórych tytułów).
Liczę, że chociaż Vertigo zadziałało i będzie utrzymywane.. 

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2690 dnia: Lipiec 12, 2017, 10:18:07 am »
W tym wypadku Egmont zrobił to najlepiej jak mógł.

Mnie też się tak wydaje i z tej ich decyzji jestem zadowolony. Zwyciężyły względy ekonomiczne, bo mimo wszystko zakładam, że więcej osób powiedziałoby "za drogie i za dużo, nie kupuję!", niż "nie ma szkiców i alternatywnych okładek, nie kupuję!".

Aczkolwiek rozumiem ból tych, co chcieliby mieć bogatsze wydania, choć dla mnie najważniejsza jest sama historia.

Offline Kokosz

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2691 dnia: Lipiec 12, 2017, 10:20:52 am »
Licencjodawca - jak każdy kapitalista - na sprzedaży licencji też pewnie chce wyciągnąć jak najwięcej euro od licencjobiorcy. I robi warunki drobnym druczkiem. Za które trzeba płacić, jeśli chce się mieć pakiet bardziej rozszerzony.

Oczywiste jest, że trzeba płacić. Tantiemy są procentowe. Czy jedna wersja, czy dwie - procenty są te same, więc nie wiem, w czym widzisz problem...

Wydaje mi się, że zrobienie kilku wersji jest opłacalne i dla wydawcy oryginalnego (bo za jednym zamachem sprzeda prawa do dwóch wersji), dla wydawcy polskiego (bo przy jednoczesnej produkcji dwóch wersji spadają koszty jednostkowe) i dla czytelnika (bo ma wybór).

szulig

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2692 dnia: Lipiec 12, 2017, 10:31:31 am »
Oczywiste jest, że trzeba płacić. Tantiemy są procentowe. Czy jedna wersja, czy dwie - procenty są te same, więc nie wiem, w czym widzisz problem...

Wydaje mi się, że zrobienie kilku wersji jest opłacalne i dla wydawcy oryginalnego (bo za jednym zamachem sprzeda prawa do dwóch wersji), dla wydawcy polskiego (bo przy jednoczesnej produkcji dwóch wersji spadają koszty jednostkowe) i dla czytelnika (bo ma wybór).

mozesz wyjasnic jak przy dwoch wersja spadaja koszty jednostkowe? ok, tłumaczenie, tu sie zmniejsza ale cala reszta kosztów rosnie

Offline Kokosz

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2693 dnia: Lipiec 12, 2017, 10:44:26 am »
mozesz wyjasnic jak przy dwoch wersja spadaja koszty jednostkowe? ok, tłumaczenie, tu sie zmniejsza ale cala reszta kosztów rosnie

Jeśli drukujesz na raz dwie wersje, to masz większy łączny nakład, a przy większym nakładzie cena jednostkowa spada.

Przykładowo: załóżmy, że wydawca drukuje 2000 egz. komiksu, dla którego drukarnia wyliczyła koszt druku na poziomie 5,50 zł za egz. Jeśli wydawca zamówi dodatkowo 500 egz wersji czarno-białej, to koszty druku mogą wynieść 5,10 za wersję kolorową i 4,60 za czarno-białą. Łączne koszty są oczywiście wyższe, ale jednostkowe - mniejsze.

Offline amsterdream

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2694 dnia: Lipiec 12, 2017, 10:55:16 am »
Mnie też się tak wydaje i z tej ich decyzji jestem zadowolony.

Również popieram decyzję Egmontu. Tych alternatywnych okładek i szkiców umieszczanych na końcu komiksów to ostatnio nawet nie przeglądam.

Offline isteklistek

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2695 dnia: Lipiec 12, 2017, 11:11:13 am »
Mnie też się tak wydaje i z tej ich decyzji jestem zadowolony. Zwyciężyły względy ekonomiczne, bo mimo wszystko zakładam, że więcej osób powiedziałoby "za drogie i za dużo, nie kupuję!", niż "nie ma szkiców i alternatywnych okładek, nie kupuję!".

Aczkolwiek rozumiem ból tych, co chcieliby mieć bogatsze wydania, choć dla mnie najważniejsza jest sama historia.


Niech Egmont odblokuje swoją wyłączność na DC i wtedy zobaczymy co się stanie. Ja jestem przekonany, że pojawiłyby się tytuły od lat wyczekiwane, naładowane bajerami po brzegi i wydane w najróżniejszych formatach.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2696 dnia: Lipiec 12, 2017, 11:23:28 am »

Niech Egmont odblokuje swoją wyłączność na DC i wtedy zobaczymy co się stanie. Ja jestem przekonany, że pojawiłyby się tytuły od lat wyczekiwane, naładowane bajerami po brzegi i wydane w najróżniejszych formatach.
Może Mucha wydałaby ze 2/3 tytułu rocznie i tyle. Chyba że masz jeszcze kogoś innego na myśli to proszę o przykład.

Offline isteklistek

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2697 dnia: Lipiec 12, 2017, 11:37:57 am »
Może nie o wydawnictwo, ale jest mnóstwo tytułów do wzięcia na których można zarobić, a których Egmont nie rusza. Skoro Sideca chciała brać Dardevila, to czemu inni mieli się wstydzić wydawać np. run Morrisona Batmana.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2698 dnia: Lipiec 12, 2017, 11:45:33 am »
to czemu inni mieli się wstydzić wydawać np. run Morrisona Batmana.
Może z tego samego powodu dla którego nie wydają np X-Men Morrisona  :smile: Po prostu nie interesują ich rajtuzy. A Sidece się nie udało więc się nie liczy  :smile:

Offline marian381

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2699 dnia: Lipiec 12, 2017, 11:49:50 am »
Dobre byłby i te dwa albo trzy tytuły rocznie od Muchy, zwłaszcza jeśli byłyby to takie cegły jak Sprawiedliwość, bo od Egmontu nic w takim wydaniu nie dostaniemy. Obecny rok pokazuje, że Egmont nie ma chyba tyle mocy przerobowej, żeby samemu dźwigać ofertę DC. Linię Deluxe zaniedbali konkretnie, niby w przyszłym roku mają wrócić do wydania 6 tytułów rocznie, ale jak będzie, to zobaczymy. Drugi wydawca od DC byłby mile widziany.
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ