trawa

Autor Wątek: Egmont 2017  (Przeczytany 1163233 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2730 dnia: Lipiec 12, 2017, 03:49:27 pm »
Chodzi mi jedynie o to, że jakieś mniejsze wydawnictwo pokroju Muchy mogłoby trafić do tej mniejszej grupy klientów, która byłaby chętna na trochę inne komiksy z DC niż te, które wydaje Egmont.
Np. wydając komiksy z DC Dark Universe (Animal Man, Swamp Thing, Demon Knights, I... Vampire, Justice League Dark, Constantine, Frankenstein, Agent of S.H.A.D.E. itd.) lub ze świata WildStorm (Planetary, Athorauthority) bo tych Egmont nigdy nie ruszy, a jestem przekonany że znalazłby swoich odbiorców (pytanie tylko czy wystarczającą ilość). Ale co zrobić na razie wszystko wskazuje na to, że utknęliśmy z Egmont na dłużej jako jedynym wydawcą DC i Vertigo.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2731 dnia: Lipiec 12, 2017, 03:51:27 pm »
Cytuj
The earliest comic books of the Golden Age contained 64 pages, enough to support 4 or 5 adventures within their covers. As the cost of paper gradually increased, the number of pages was reduced to 48, which accommodated up to 3 graphic stories, and then to 32, which usually meant a maximum of 2 stories. [...] Up until a few years ago 22 pages of content was the standard, now it's dropped to 20.


http://comicsalliance.com/are-marvels-2-99-comics-shortening-to-20-pages-of-story/

Pod koniec New52 sporo zeszytów ma znowu po 22 np HQ, Justice League, Batman...
A w Rebirth znowu 20  :smile:

Kijanek

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2732 dnia: Lipiec 12, 2017, 07:26:03 pm »

Np. wydając komiksy z DC Dark Universe (Animal Man, Swamp Thing, Demon Knights, I... Vampire, Justice League Dark, Constantine, Frankenstein, Agent of S.H.A.D.E. itd.) lub ze świata WildStorm (Planetary, Athorauthority) bo tych Egmont nigdy nie ruszy, a jestem przekonany że znalazłby swoich odbiorców (pytanie tylko czy wystarczającą ilość). Ale co zrobić na razie wszystko wskazuje na to, że utknęliśmy z Egmont na dłużej jako jedynym wydawcą DC i Vertigo.
Planetary i A. Mieli spora grupę nabywców, chyba nawet Manzoku robił dodruk I tomu.
p.s. Jutro albo w piątek powiem czy cos piszą o zapowiedziach w sklapie.

Offline Antari


Offline parsom

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2734 dnia: Lipiec 13, 2017, 11:30:56 am »
Zastanawia mnie cena tych dodruków (niski rabat). Czyżby niewiele dodrukowali? Bo gildia chyba zmniejsza rabat przy małych stanach itd.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2735 dnia: Lipiec 13, 2017, 11:53:14 am »
Jakby miało być jak piszesz to wyższa byłaby cena okładkowa.

edit: 1 i 3 tom (Wampira) mają cały czas 30% to nie wiem  :smile:
Może jeszcze zmienią. Do dwóch też jest dostępność 3-4 dni.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2017, 11:58:11 am wysłana przez JanT »

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2736 dnia: Lipiec 13, 2017, 12:11:49 pm »
Czyli wznowili 3 komiksy serii, które są zamknięte (tak wiem Wampir Amerykański jeszcze nie jest zamknięty, ale nie oszukujmy się na obecną chwilę to nie wiadomo co dalej z serią, Snyder mógłby się ogarnąć i ją domknąć) a brakujący tom Sin City (serii zamkniętej) już nie?  :roll:

Offline LucasCorso

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2737 dnia: Lipiec 13, 2017, 12:18:47 pm »
Jak kupowałem dodruki żywych trupów od Taurusa tez nie bylo duzo rabatu...
To chyba norma u nich...
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline radioblackmetal

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 448
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... .. .
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2738 dnia: Lipiec 13, 2017, 12:57:18 pm »
Jeśli ktoś długo czekał, czy nawet domagał się dodruku danego tytułu to cena chyba jest drugorzędna. Teoretycznie nawet cena okładkowa jest ok bo i tak pewnie wychodzi taniej niż od biznesmenów z allegro  :wink:
The darkness will swallow everything

Offline radef

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2739 dnia: Lipiec 13, 2017, 01:38:43 pm »
Poczekajcie 2-3 tygodnie, a dodruki pojawią się w każdej księgarni internetowej. Wówczas też Gildia da wyższy rabat.
Gildia od lat zarabia na tym, że ma dodruki o kilka tygodni szybciej od reszty (wynika to z tego, że kupują komiksy bezpośrednio od Egmontu), ale zawsze po pewnym czasie dodruk pojawia się w reszcie księgarń.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline mappy

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2740 dnia: Lipiec 13, 2017, 02:24:47 pm »
Dokładnie nie napalać się.
Dałem kiedyś pupy na dodruku Jokera, który pojawił się później w dyskontach.

Offline Kokosz

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2741 dnia: Lipiec 14, 2017, 07:50:03 am »
Czytałem kilka albumów superhero z aktualnej oferty Egmontu (np. Martwi prezydenci, Doktor Strange, Flashpoint, Gotyk, Supergirl, Luthor) i przyznam, że nie bardzo mi podeszły. Nie dam rady przejrzeć wszystkich pozycji więc może ktoś zna i poleci.

Jakie albumy są naprawdę bardzo dobre lub rewelacyjne? Nie przeciętne, nie w porządku, tylko naprawdę dobre, w dodatku możliwe do czytania samodzielnie, bez znajomości całej wydanej serii?

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2742 dnia: Lipiec 14, 2017, 07:59:22 am »
Top 10, Catwoman Brubakera, Nowa Granica, Wonder Woman Rucki, Punisher Max, Elektra Assassin, Gotham Central - rzeczy ogólnie na forum polecane i warte przeczytania. I niedługo Daredevil.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2743 dnia: Lipiec 14, 2017, 08:24:55 am »
Zgadzam się całkowicie z propozycjami Arcziego  :smile:

Dodałbym jeszcze: Wonder Women z New52, Jessica Jones Alias, może parodię SH czyli The Boys (bardzo poryte) Thor z Marvel NOW.

I oczywiście jeśli nieznane: Strażnicy, Miracleman, Batman - Powrót Mrocznego Rycerza, Batman - Azyl Arkham.

Kijanek

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2744 dnia: Lipiec 14, 2017, 08:25:33 am »
Jakie albumy są naprawdę bardzo dobre lub rewelacyjne? Nie przeciętne, nie w porządku, tylko naprawdę dobre, w dodatku możliwe do czytania samodzielnie, bez znajomości całej wydanej serii?


WW Azzarello, choć tu jest za mało kanonicznie ale jest dobrze, Flash - choć chamsko urwana seria, Hawkeye,
@ arczi - Elektra - może na początku odstraszyć, to jako późniejsza pozycja.


Tak rzuciłem okiem na pozycje z Humble bundle comics - zastanawia mnie czy Egmont będzie kontynuował wydawanie Eisnera bo w sumie zaciekawiło mnie  Last Day in Vietnam. Choć Kirby Genesis też bym przytulił :biggrin:

 

anything