trawa

Autor Wątek: Egmont 2017  (Przeczytany 1163577 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2745 dnia: Lipiec 14, 2017, 08:41:05 am »
Elektra Assassin jest idealna na początek - nie trzeba znać żadnych innych komiksów, aby w pełni się nią cieszyć. Nie widzę w tym komiksie niczego odstraszającego, chyba że jest się Celebrytą i złe, bo nie rysuje Jim Lee i ogarnięcie historii wymaga więcej niż grama inteligencji. No ale kolega pytał o dobre komiksy, a ten taki zdecydowanie jest.

Kijanek

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2746 dnia: Lipiec 14, 2017, 08:47:48 am »
Elektra Assassin jest idealna na początek - nie trzeba znać żadnych innych komiksów, aby w pełni się nią cieszyć. Nie widzę w tym komiksie niczego odstraszającego, chyba że jest się Celebrytą i złe, bo nie rysuje Jim Lee i ogarnięcie historii wymaga więcej niż grama inteligencji. No ale kolega pytał o dobre komiksy, a ten taki zdecydowanie jest.
Akurat Franciszek w tym komiksie zaczął kombinować, sam komiks jest specyficzny w swoim wydaniu co nie znaczy że nie jest dobry. Może być to spory szok, dla kogoś kto oczekuje klasycznego SH, bohaterowie jak Elektra, Czarna Wdowa, HE bardziej sprawdzają się w thrillerach/kryminałąch niż klasycznym SH, tak jak Wolverine Vol 1
Czytaj ze zrozumieniem bo do tego nawet mniej niż odrobina inteligencji jest potrzebna, czy ja napisałem coś odnośnie niezrozumienia historii, napisałem że nie polecam na początek zabaw z SH lub do powrotu po latach, tak samo jak nikomu na dzień dobry nie polecą Azylu, Powrotu. Mimo że pozycje są dobre, mimo wszystko trzeba mieć wyczucie gatunku. Tu właśnie wychodzi podejście Celebryty, zinterpretowałeś po swojemu, bo to że tobie podeszło z marszu nie znaczy że ktoś się odnajdzie w komiksie, czy dostanie to czego oczekuje.   
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2017, 09:23:56 am wysłana przez Kijanek »

Offline wilk

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2747 dnia: Lipiec 14, 2017, 09:24:57 am »
Czytałem kilka albumów superhero z aktualnej oferty Egmontu (np. Martwi prezydenci, Doktor Strange, Flashpoint, Gotyk, Supergirl, Luthor) i przyznam, że nie bardzo mi podeszły. Nie dam rady przejrzeć wszystkich pozycji więc może ktoś zna i poleci.

Jakie albumy są naprawdę bardzo dobre lub rewelacyjne? Nie przeciętne, nie w porządku, tylko naprawdę dobre, w dodatku możliwe do czytania samodzielnie, bez znajomości całej wydanej serii?

Też nie czytałem dużo superhero ale zawsze w takich sytuacjach polecam przejrzenie naszych top list komiksowych. I tak, w pierwszej dwudziestce za 2016 r. na drugim miejscu wylądował Miracleman a na dwudziestym Elektra: Assassin. Tak się składa, że akurat te dwa komiksy czytałem i mogę je polecić. Pierwszy ze względu na scenariusz Moore'a i jego sposób prowadzenia historii, a drugi ze względu na rysunki Sienkiewicza. Nie są to co prawda, w mojej ocenie, komiksy wybitne ale dobre/bardzo dobre z pewnością. Do polecanek mogę też dołożyć Top 10 - tu ze względu na humor.

Nie wiem czy do stricte superhero zalicza się Gotham Central bo go nie czytałem ale też pewnie warto się tym tytułem zainteresować (trzecie miejsce w topie za 2016 r.).

http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,39643.msg1390572.html#msg1390572


Edit:
W pierwszej dwudziestce widzę jeszcze Na tropie Catwoman, Kryzys na Nieskończonych Ziemiach i Jessica Jones - Alias (o ile ten ostatni komiks też łapie się pod superhero).
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2017, 09:28:38 am wysłana przez wilk »

Offline misiokles

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2748 dnia: Lipiec 14, 2017, 09:32:03 am »
Alias bardziej łapie się pod superhero niż Gotham Central. Mimo wszystko to wciąż są obrzeża superhero. I m.in. dzięki temu oba te komiksy są bardzo dobre.

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2749 dnia: Lipiec 14, 2017, 09:48:06 am »
Wydaje mi się, że już trochę polecieliśmy za bardzo z koksem. Potwierdzić musi sam Kokosz, ale wydaje mi się, że on pytał wyłącznie o aktualną ofertę Egmontu, bo może nie jest na bieżąco, a my tu już powoli odpływamy w stronę polecanek superhero fajnych w ogóle.

Offline Kokosz

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2750 dnia: Lipiec 14, 2017, 10:13:42 am »
Bardzo dobrze, czytam i notuję. Pytałem przede wszystkim o aktualną ofertę, bo jest naprawdę ogromna. Starszych pozycji było nieco mniej, to można było jakoś to ogarnąć...

BTW zakładam, że brak wśród Waszych rekomendacji albumów z N52 i MN: Batmana (aktualnie wychodzi sześć różnych serii z Batmanem!), X-Men (3 serie), Avengers (3 serie), JLA czy Deadpoola nie jest przypadkowy...

Kijanek

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2751 dnia: Lipiec 14, 2017, 10:15:41 am »
Wydaje mi się, że już trochę polecieliśmy za bardzo z koksem. Potwierdzić musi sam Kokosz, ale wydaje mi się, że on pytał wyłącznie o aktualną ofertę Egmontu, bo może nie jest na bieżąco, a my tu już powoli odpływamy w stronę polecanek superhero fajnych w ogóle.
Tu się zgodzę, właśnie zainteresowany powinie określić co go interesuje, bo pojęcie SH nawet w wydaniu Egmontu jest bardzo szerokie. Od kameralnych opowiastek o nastolatkach Ms. Marvel, przez około SH Elektra, Czarna, GC, HE, Punisher, Catwoman, po strikte totalne nasycenie bohaterów na kadr; wojna domowa, anihilacja, mroczna geneza, LS, oczywiście klasyczne SH z przyjemnych czytadałe to Ostatnie dwa tomy Batman DC - Ikar i Anarky.
Bardzo dobrze, czytam i notuję. Pytałem przede wszystkim o aktualną ofertę, bo jest naprawdę ogromna. Starszych pozycji było nieco mniej, to można było jakoś to ogarnąć...

BTW zakładam, że brak wśród Waszych rekomendacji albumów z N52 i MN: Batmana (aktualnie wychodzi sześć różnych serii z Batmanem!), X-Men (3 serie), Avengers (3 serie), JLA czy Deadpoola nie jest przypadkowy...
N 52 - to Flash, WW - całkiem przyjemne do czytania, plus Ikar i Anarky.
MN - Thor, Ms. Marvel, HawkEye, mi całkiem fajnie się czytało Thanosa,
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2017, 10:20:19 am wysłana przez Kijanek »

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2752 dnia: Lipiec 14, 2017, 10:22:34 am »
Bardzo dobrze, czytam i notuję. Pytałem przede wszystkim o aktualną ofertę, bo jest naprawdę ogromna. Starszych pozycji było nieco mniej, to można było jakoś to ogarnąć...

BTW zakładam, że brak wśród Waszych rekomendacji albumów z N52 i MN: Batmana (aktualnie wychodzi sześć różnych serii z Batmanem!), X-Men (3 serie), Avengers (3 serie), JLA czy Deadpoola nie jest przypadkowy...

W N52 były wg mnie fajne serie, ale żadna z nich u nas się niestety nie pojawiła, z Marvel Now chyba najlepsze opinie zbiera run Avengers od Hickmana, ale nie czytałem, więc ciężko mi cokolwiek więcej napisać. Hawkeye też ma sporo fanów (choć spotkałem się z zarzutami wobec przekładu), za to nie przekonał mnie totalnie Thor Aarona, który jedynie nadrabia stroną graficzną Ribica. Z wymienionych przez ciebie serii najprędzej polecam JLA, ale raczej dlatego, że wyróżnia się na tle tych superhero produkcyjniaków, których się ostatnio u nas namnożyło, bo Morrisona jednak stać na więcej. Niestety jego najlepsze rzeczy wciąż u nas nie wyszły.

Offline Murazor

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2753 dnia: Lipiec 14, 2017, 10:45:58 am »
2 pierwsze tomy Batmana z nowego dc. Jeden z najlepszych Batmanow ostatnich czasow. Dawno wydany to chyba wszyscy zapomnieli :wink:

Offline laf

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2754 dnia: Lipiec 14, 2017, 11:53:38 am »
@Kokosz, biorąc pod uwagę kryteria, które wymieniłeś na samym początku:
albumy (...) naprawdę dobre, w dodatku możliwe do czytania samodzielnie, bez znajomości całej wydanej serii?
i ograniczając się do listy zamieszczonej przez @wilka (pierwsze 100 tomów), osobiście poleciłbym te albumy:
Miracleman - wspaniała choć trochę gorzka opowieść o dojrzewaniu bohatera (od momentu odkrywania swoich mocy do prawdziwie boskiej samoświadomości) okraszona zaskakującą tajemnicą kryjącą się za tytułową postacią.
Gotham Central - ta seria była już na forum rozparcelowana na czynniki pierwsze, więc napiszę tylko tyle: brać, nie gadać.
Alias - jak wyżej.
Na tropie Catwoman t. 1 i 2 - niby klasyczne SH, ale mocna skręcające w stronę kryminalno-obyczajowej historii.
Batman: Długie Halloween (+ Mroczne Zwycięstwo) - tu mamy z kolei klasyczny kryminał i Batman w roli typowego, tak bardzo przez wszystkich lubianego, detektywa z barwną plejadą przeróżnych superłotrów i genezą Two-Face'a. A na dokładkę cudowne wręcz rysunki.
Batman: Hush - czyta się to (i ogląda) jak sztampowe kino akcji, ale jest to sztampa przez duże SZ; rozrywka w czystej postaci.
Wonder Woman z N52 - będę to polecał każdemu o każdej porze dnia i nocy. Moja krótka opinia na temat tej serii: "Najlepsza rzecz jaką do tej pory czytałem z Nowego DC. Cudownie napisany i przepięknie zilustrowany tasiemiec opisujący boską rodzinę. Zależności, zdrady, intrygi, zamachy, niespodziewane sojusze, urażona duma, zawiść, efektowne walki - a więc wszystko na co można liczyć od własnej rodziny. Wszystkie z przewijających się postaci ma swoje 5 minut, a każda z nich jest tak barwna, że mogłaby dostać swoją solową mini-serię i to właśnie stanowi siłę tego komiksu."

A do tego
2 pierwsze tomy Batmana z nowego dc.

Co do Elektry to mam takie samo zdanie, jak @Kijanek. Ja również nie polecałbym tego albumu na początek zabawy z SH. Mnie ten album nie zachwycił i wydal mi się za bardzo chaotyczny, a przez to niezrozumiały. Za to niewątpliwym atutem tego tytułu są rysunki Sienkiewicza, od których nie sposób oderwać oczu.

Offline LordDisneyland

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2755 dnia: Lipiec 14, 2017, 12:03:05 pm »
Nikt chyba jeszcze nie polecił Kokoszowi "Zabójczego żartu" i "Portretu bękarta" ? 
Miałem polecić Jokera, ale skoro Luthor nie przypadł do gustu, to chyba nie warto.

Ja ze swej strony polecam wychylenie się ze strefy supahiro   :wink: - i już można sięgnąć po Sandmana czy Lucypera , czekają też Usagi i Hellboy....Lektura spokojnie na parę tygodni.  A widzę, że i Śnienie cały czas w katalogu Egmontu widnieje- to moim zdaniem niesłusznie  niedoceniany komiks.

Co do Batmana N52 - mi się ta seria podoba, ale nie są to rzeczy rewelacyjne- ot, solidna czwórka [czasem z plusem]. Z MarvelNow najbardziej podobał mi się chyba Thanos- o, to mogę polecić, bardzo dobry komiks, no i w sumie zamknięta, odrębna historia...choć rzecz jasna można drążyć temat tego przesympatycznego ancymona dalej :biggrin:

@laf- ale Batman Sale'a i Loeba to nie Egmont, a chyba o to pytał Kokosz?

Offline laf

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2756 dnia: Lipiec 14, 2017, 12:21:31 pm »
@laf- ale Batman Sale'a i Loeba to nie Egmont, a chyba o to pytał Kokosz?
Jeśli weźmiemy wydanie Eaglemoss, to pośrednio Egmont  :smile:

Tak na serio to Miracleman i Alias to również nie Egmont, ale jednocześnie na uwagę @arczi_ancymona
wydaje mi się, że on pytał wyłącznie o aktualną ofertę Egmontu, bo może nie jest na bieżąco, a my tu już powoli odpływamy w stronę polecanek superhero fajnych w ogóle.
@Kokosz odpisał
Bardzo dobrze, czytam i notuję.
Więc chciałem mu polecić naprawdę uznane, świetne historie.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2757 dnia: Lipiec 14, 2017, 12:23:51 pm »
Nie tylko z Egmont  :smile:

Kijanek

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2758 dnia: Lipiec 14, 2017, 02:47:06 pm »

Nikt chyba jeszcze nie polecił Kokoszowi "Zabójczego żartu" i "Portretu bękarta" ? 
....
Ale czy to nie TM-Semic - pierwotny wydawca.
Skalp 5 bez zapowiedzi Vertigo, wiec czekanie na wrzesień
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2017, 04:53:46 pm wysłana przez Kijanek »

Offline Kokosz

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2759 dnia: Lipiec 14, 2017, 04:56:27 pm »
Ja ze swej strony polecam wychylenie się ze strefy supahiro 

Lord - nie-superhiro nie musisz polecać. Komplety Usagiego, Sin City, Hellboya, Ligi, 100 naboi, Sandmana, a także Maus, Vendetta czy From hell - wszystko stoi na półeczce, przeczytane, niektóre kilkukrotnie. Te serie znam bardzo dobrze, nie znam własnie aktualnego superhiro, dlatego pytam.