Autor Wątek: Egmont 2017  (Przeczytany 1164331 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2865 dnia: Lipiec 30, 2017, 07:59:13 pm »
  Nie obrażaj się kolego, ale sypnąłeś taką garścią nic nie mówiących banałów że można by podejrzewać że nie widziałeś tego komiksu na oczy. Jaki znowu symbolizm?

Kijanek

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2866 dnia: Lipiec 30, 2017, 08:06:49 pm »

  Nie obrażaj się kolego, ale sypnąłeś taką garścią nic nie mówiących banałów że można by podejrzewać że nie widziałeś tego komiksu na oczy. Jaki znowu symbolizm?
Okres fascynacji Indiami u Franka, nawiązania do ciepła  ogniska domowego np.
To ze komiks wyszedł bez zakończenia tez nie ma znaczenia, początek fajnie sie czytało, później jest słabo. All stary miały mieć mocne uderzenie, a tu popiredułka wyszła, porównaj nawet wczesnego Franka do tego"dzieła", nie mówiąc juz AS-S

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2867 dnia: Lipiec 30, 2017, 09:05:06 pm »
  No to nie mam w takim razie pojęcia o co chodzi z jakimiś Indiami czy ogniskiem domowym i nie porównuję Jednego Millera do drugiego. To jest po prostu świetnie napisany Batman. Koncepcja lekko niestabilnego psychicznie Bruce'a terroryzującego ulice brutalną przemocą, porywający Dicka Graysona i stawiający go przed jednym z najważniejszych wyborów w życiu jest trafiona w dziesiątkę. Do tego cała masa bardzo dobrze rozpisanych postaci drugoplanowych. Alfred zamartwiający się czy nie wypuścił na świat lekarstwa gorszego niż choroba, Jim Gordon wręcz stereotypowy uczciwy glina z osobistymi problemami, Wonder Woman arogancka feministka jakiej powinno się spodziewać biorąc pod uwagę jej pochodzenie i niesamowity występ Jokera bez swojego firmowego uśmiechu z tym tatuażem na plecach jednoznacznie kojarzącym się z Francisem Dolarhydem.
  Co do problemów z  fabułą muszę się zgodzić. Komiks jest trochę posiekany mamy kilka wątków Robin, Joker, zawiązywanie się Ligi Sprawiedliwości, solowy występ Black Canary, początki Batgirl plus coś tam pewnie jeszcze dawno to czytałem. O ile główna oś fabularna czyli Batman i Cudowny Chłopiec dostaje w miarę satysfakcjonujące zakończenie to cała reszta jest ledwo liźnięta, sam się zdziwiłem, że to tylko ten tom istnieje, byłem przekonany że seria zawiera jeszcze drugie tyle conajmniej. Co do rysunków Jima Lee to już zależy chyba co się komu podoba ja wielkim jego fanem to nie jestem, ale też mi tutaj nie przeszkadzał i zjazdu jego poziomu nie zauważyłem.
   Oczywiście ciężko nie zauważyć, że wszytko to Miller mocno podkręcił, aż do przesady ponaciągał pewne wydarzenia czy cechy charakterów postaci, niektóre sceny ocierają się o granicę kiczu i absurdu ale nigdy jej do końca nie przekraczają. O ile mi się dobrze wydaje zresztą All Star należy chyba do Elsworlds więc autor na takie zabawy z konwencją mógł sobie pozwolić. Pozwoliłem sobie sprawdzić oceny na internecie i ludzie są albo komiksem totalnie zniesmaczeni albo zachwyceni a takich co oceniają go jako średniaka praktycznie brak, mi osobiście znacznie bliżej do tych drugich i wydaje się, że komiks który budzi takie emocje i nikogo nie pozostawia obojętnym ciężko nazwać popierdółką.
  A ostatnia scena w której widzimy Batmana i Robina płaczących na cmentarzu i i ten moment gdzie oni wraz z czytelnikiem zdają sobie sprawę gdzie zaprowadzi ich własna krucjata jest świetny. Może to gra w tani sposób na emocjach ale jest super przemyślane.

Offline ASX76

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2868 dnia: Lipiec 30, 2017, 09:48:55 pm »
Dawać tego Hellboya w HC!! :biggrin:

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2869 dnia: Lipiec 30, 2017, 09:53:06 pm »
Głos ludu!!!!!!!!!

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2870 dnia: Lipiec 30, 2017, 10:30:03 pm »
A ostatnia scena w której widzimy Batmana i Robina płaczących na cmentarzu i i ten moment gdzie oni wraz z czytelnikiem zdają sobie sprawę gdzie zaprowadzi ich własna krucjata jest świetny. Może to gra w tani sposób na emocjach ale jest super przemyślane.
Jesteś świadom, że ta scena nie kończy serii, że istnieje jeszcze jeden zeszyt #10, który nie znalazł się w zbiorczym i seria jest urwana i raczej nie doczeka się zakończenia.

Inna sprawa że All Star Batman miał być w zamiarach prequelem do Powrotu Mrocznego Rycerza (jest o tym kilka słów we wstępie), a zarazem kontynuacją Roku Pierwszego. Przynajmniej tak to miało funkcjonować w zamyśle Millera.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 30, 2017, 10:33:51 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2871 dnia: Lipiec 31, 2017, 12:09:23 am »
Ale nie funkcjonuje bo Batman jest w każdym z tych komiksów zupełnie inną osobą. I o ile można jakoś połączyć Batmana Rok Pierwszy - DKR, tak ten buc urwany z choinki (w Batman i Robin) nie pasuje do niczego. Więcej o tej tanio-akcyjniackiej popierdółce nawet nie warto pisać. Jakby nie nazwiska twórców to by nikt o niej nie dyskutował bo to poziom przeciętniaczka z N52.

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2872 dnia: Lipiec 31, 2017, 06:56:58 am »
Ja nie twierdzę, że tak jest tylko że taki zamysł przyświecał Millerowi, aby to było jedno uniwersum. Na pewno tak nie jest i tak to nie funkcjonuje, przy czym sam Miller chyba przed napisaniem 3 części Dark Knighta coś przebąkiwał, że ma pomysł na kontynuację serii Batman i Robin więc nie zdziwiłbym się jakby to chciał jednak wszystko spiąć razem tym bardziej że Rok Pierwszy wyleciał z kanonu i spokojnie mógłby go dopiąć do reszty teraz. Choć to jest szalone, wcale nie zdziwię się jakby DC mu na to pozwoliło patrząc jak dobrze się sprzedał DKIII. Nie zmienia to faktu że to zwykły akcyjniak (BiR) i średni  komiks, nawet dużo gorszy od tego co było w New52. A obecność Jima Lee to zwykły przypadek i wynik przegranego zakładu jeśli dobrze pamiętam.

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2873 dnia: Sierpień 02, 2017, 09:43:50 am »
Cieszę się, że wrześniowe premiery wyjdą jednego dnia. Pewnie z okazji targów w łodzi, ale mi by nie przeszkadzało, gdyby tak było znowu zawsze. Wtedy można brać wszystko hurtem. Dużo, dużo pozycji do wzięcia. Dla koneserów drugi tom Relaxu. Fajnie, że cena Hulka jest bardzo zachęcająca.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2874 dnia: Sierpień 02, 2017, 10:31:27 am »
Cieszę się, że wrześniowe premiery wyjdą jednego dnia.
Jak jednego dnia, jak "Kucyki Pony" (i to dwa razy) dopiero 27 :[
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline 8azyliszek

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2875 dnia: Sierpień 02, 2017, 10:49:36 am »
@UP
Sorry nie jestem Bronnie's. Wszystkie 7 pozycji które mnie interesuje wyjdzie 20 września.

Kijanek

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2876 dnia: Sierpień 02, 2017, 11:21:37 am »
Ja nie twierdzę, że tak jest tylko że taki zamysł przyświecał Millerowi, aby to było jedno uniwersum. Na pewno tak nie jest i tak to nie funkcjonuje, przy czym sam Miller chyba przed napisaniem 3 części Dark Knighta coś przebąkiwał, że ma pomysł na kontynuację serii Batman i Robin więc nie zdziwiłbym się jakby to chciał jednak wszystko spiąć razem tym bardziej że Rok Pierwszy wyleciał z kanonu i spokojnie mógłby go dopiąć do reszty teraz. Choć to jest szalone, wcale nie zdziwię się jakby DC mu na to pozwoliło patrząc jak dobrze się sprzedał DKIII. Nie zmienia to faktu że to zwykły akcyjniak (BiR) i średni  komiks, nawet dużo gorszy od tego co było w New52. A obecność Jima Lee to zwykły przypadek i wynik przegranego zakładu jeśli dobrze pamiętam.
Ale Franciszek to bierze się za Supka teraz, więc AS - B&R, jak będzie mieć kontynuację to może za dekadę.

Offline robbirob

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2877 dnia: Sierpień 02, 2017, 12:57:42 pm »
Egmont o opóźnieniu Wojny Sambrów:
http://www.swiatkomiksu.pl/strona-glowna/aktualnosci/art,564,zmiana-daty-premiery.html
Ciekawe, czy Sambre wyjdzie w listopadzie (dodruk/nowe wydanie), czy będą czekali na trzeci tom Wojny? Pewnie druga opcja.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2878 dnia: Sierpień 02, 2017, 01:42:06 pm »
Przecież pisze "W listopadzie 2017 zostanie wznowiony album Yslaire’a Sambre, którego pierwsze wydanie ukazało się nakładem KŚK w 2006 r."  :smile:

Offline robbirob

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #2879 dnia: Sierpień 02, 2017, 02:44:06 pm »
hmmm, dam rękę uciąć, że tego ostatniego zdania nie było tam wcześniej :)
Niemniej fajnie.

 

anything