Autor Wątek: Egmont 2017  (Przeczytany 1164099 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mibartek

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3180 dnia: Sierpień 11, 2017, 03:02:25 pm »
idąc tym tropem to można zauwazyć też, że Blacksad 1 i 2 tak samo zalegał bardzo i swego czasu można było po 7-9zł kupić na allegro.

Offline Antari

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3181 dnia: Sierpień 11, 2017, 03:10:06 pm »
23cm x 31cm - Library Edition

22cm x 32cm - Absolute

Są podobne ale nie takie same.

Offline mibartek

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3182 dnia: Sierpień 11, 2017, 03:12:25 pm »
23cm x 31cm - Library Edition

22cm x 32cm - Absolute

Są podobne ale nie takie same.


jakby przyjąć za kryterium pole okładki to Library jest większe - 23x31(713)> 22x32(704) ;)

Offline isteklistek

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3183 dnia: Sierpień 11, 2017, 03:12:56 pm »
Zdefiniuj wielu? W moim otoczeniu więcej ludzi kupuję dobry komiks w gorszym wydaniu, niż super imba wydanie słabego komiksu. Skoro Hellboy nie sprzedawał się na miękko po ~30 zł myślisz, że zszedłby w wydaniu prawie absoluta za ponad 100? I nie mówię tutaj o nakładzie jakie mają Fanta na Żółwie, czy Kurc na Druunę, bo sorry, ale jest to ułamek nakładu jakie Egmont wydaję.


Dobry przykład z Żółwiami. Oba wydania z HLB po 180 zł, a wydanie polskie od Fanty ma być za 90 zł i jeszcze większe, ale jak dostanę zobaczy się jak jest wydane. W sumie to jest jeszcze smutniejsze, że taki gigant i potentat za jakiego się uważa Egmont nie może zrobić tego, co małe wydawnictwo. Wydawanie to także forma.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 11, 2017, 03:22:19 pm wysłana przez isteklistek »

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3184 dnia: Sierpień 11, 2017, 03:14:16 pm »
idąc tym tropem to można zauwazyć też, że Blacksad 1 i 2 tak samo zalegał bardzo i swego czasu można było po 7-9zł kupić na allegro.
No Ygreki od Manzoku też zalegały po 5 zł i jakoś to nie przeszkadzało  :smile:

Offline Antari

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3185 dnia: Sierpień 11, 2017, 03:16:41 pm »
Wszystko pięknie Panowie ale gdzie news o dalszym losie Vertigo? Czyżby liczono, że pod natłokiem bombowych newsów, temat można będzie po cichu zepchnąć pod dywan?

Offline mibartek

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3186 dnia: Sierpień 11, 2017, 03:17:21 pm »
No Ygreki od Manzoku też zalegały po 5 zł i jakoś to nie przeszkadzało  :smile:

dokładnie. teraz rynek jest zupełnie inny niż kiedyś a i Egmont jest wydawcą o większym doświadczeniu i zaufaniu społecznym (raczej wątpie, żeby ktoś wstrzymywał zakup w obawie, że seria nie zostanie wydana do końca)

Wszystko pięknie Panowie ale gdzie news o dalszym losie Vertigo? Czyżby liczono, że pod natłokiem bombowych newsów, temat można będzie po cichu zepchnąć pod dywan?

ktoś tu chyba pisał, że gdzieś oficjalnie(?) było mówione, że info o Vertigo będzie dopiero w Łodzi

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3187 dnia: Sierpień 11, 2017, 03:20:44 pm »
Wszystko pięknie Panowie ale gdzie news o dalszym losie Vertigo? Czyżby liczono, że pod natłokiem bombowych newsów, temat można będzie po cichu zepchnąć pod dywan?
A ile dostałeś newsów na przyszły rok? Bo wszystkie dotyczyły tytułów jeszcze z tego roku.

ktoś tu chyba pisał, że gdzieś oficjalnie(?) było mówione, że info o Vertigo będzie dopiero w Łodzi
Sam Tomasz Kołodziejczak tak powiedział na Pyrkonie albo KW.

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3188 dnia: Sierpień 11, 2017, 03:23:02 pm »
Wszystko pięknie Panowie ale gdzie news o dalszym losie Vertigo? Czyżby liczono, że pod natłokiem bombowych newsów, temat można będzie po cichu zepchnąć pod dywan?

Nie ma co panikować. Chcieliście żeby się wyprztykali z newsów przed festiwalem? Tomasz Kołodziejczak zaledwie 2 miesiące temu mówił, że dalej planują wydawać po 1 tom Vertigo na miesiąc.

Offline Murazor

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3189 dnia: Sierpień 11, 2017, 03:33:48 pm »
Dobry przykład z Żółwiami. Oba wydania z HLB po 180 zł, a wydanie polskie od Fanty ma być za 90 zł i jeszcze większe, ale jak dostanę zobaczy się jak jest wydane. W sumie to jest jeszcze smutniejsze, że taki gigant i potentat za jakiego się uważa Egmont nie może zrobić tego, co małe wydawnictwo. Wydawanie to także forma.
Nie do końca rozumiem co napisałeś w drugim zdaniu :) ale Fanta bije cenami dość dobrze, a i tak ledwo się uzbierało tych ~500 chętnych na pierwszy tom z sześciu(!). No cóż, duży nie może tego co mały i na odwrót. Różnica jest taka, że według mnie Egmont wyda 6 tomów Hellboya w mniejszym formacie, a Fanta wyda tylko 1 tom Żółwi w super wielkim (no, może 2). Ja osobiście wolę dokończoną serię, niż powiększony format 1 z X tomów.

Offline ASX76

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3190 dnia: Sierpień 11, 2017, 03:35:59 pm »
to było wczorajsze info, tylko wyszło bardzo późno,

to jest prawdziwa BOMBA, a tym bardziej że będzie Hellboy oraz BBPO

A więc jednak Bóg istnieje... :wink: Fiu, fiu... Do tego jeszcze BBPO... Gdybym nie siedział, to bym padł z wrażenia... Za takie wydania, to trza będzie koniecznie Egmont po rączkach wycałować :smile: Panowie, otwierać szampany! :smile: :smile: :smile:

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3191 dnia: Sierpień 11, 2017, 03:41:21 pm »
Panowie, otwierać szampany! :smile: :smile: :smile:
Ja otwierałem za info o Rebirth na Pyrkonie więc teraz ktoś inny  :biggrin:

Naprawdę bardzo dużo czytania od Egmont się szykuje  :smile:

Offline isteklistek

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3192 dnia: Sierpień 11, 2017, 03:42:20 pm »
Nie wiem skąd przeświadczenie, że Fanta nie wyda wszystkich żółwi? Zobaczymy co się będzie działo po wydaniu, jak dostaniemy ten tom. Na razie jest niezdrowa atmosfera wokół nich.

Offline Antari

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3193 dnia: Sierpień 11, 2017, 03:45:28 pm »
Poszukałem i znalazłem. Myślałem, że miałem zwidy ale jednak widziałem już gdzieś takie mniejsze wydanie Hellboy LE. Wygląda na to że to wersja hiszpańska, choć głowy sobie odciąć nie dam.


Offline Murazor

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3194 dnia: Sierpień 11, 2017, 03:50:19 pm »
Nie wiem skąd przeświadczenie, że Fanta nie wyda wszystkich żółwi?
A jeszcze Ci odpowiem chociaż to OT, dlaczego tak uważam? Na każdy kolejny tom spada ilość chętnych, każdej serii. Jednej mniej, drugiej bardziej, a start z pułapu nie całych 500 kupców wydaję mi się za mały, żeby wydać całość. No chyba, że dopuszczasz myśl, że (przykładowo) tom 6 wyjdzie w nakładzie 100 egzemplarzy i będzie kosztował bardzo dużo :) Plus utrata trochę klientów ostatnio.

Poszukałem i znalazłem. Myślałem, że miałem zwidy ale jednak widziałem już gdzieś takie mniejsze wydanie Hellboy LE.
Na moje oko to jest OHC (jak Saga półkę wyżej), a my mamy mieć jeszcze mniejsze. Jest też dobra nowina - okładka wygląda na płócienną. A tom 3 jest dziwnie grubszy, LE mają praktycznie taką samą grubość.

 

anything