Autor Wątek: Egmont 2017  (Przeczytany 1163125 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 79ers

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3210 dnia: Sierpień 11, 2017, 06:53:42 pm »
Przecież jest.

Problem w tym, że nie ma, ale Sideca to solidna marka i wierzę, że dociągną historię Koziorożca do finału.

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3211 dnia: Sierpień 11, 2017, 09:04:42 pm »
To teraz czekamy na zapowiedź Bagniaka i Transmetropolitan :wink:

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3212 dnia: Sierpień 11, 2017, 10:06:55 pm »
Kijanek, weź Ty choć jeden raz w życiu się ogarnij z ustawianiem forumowiczów do pionu. Zapowiedzi Egmontu mnie nie podjarały i mówię dlaczego mnie nie podjarały. Wolny kraj, wolne forum, mam kilka typów (i formatów, bo to nie jest mi obojętne) po których bym skakał z radości. Po tych nie skaczę. Wolno mi.

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3213 dnia: Sierpień 11, 2017, 10:42:55 pm »
Wolałbym powiększony format i nie miałbym oporów przed zapłaceniem więcej, ale nie oszukujmy się - to i tak przerasta to, czego mogliśmy się spodziewać. Ruszono temat Hellboya po latach posuchy i lekkiej niechęci ze strony Egmontu. Teraz będziemy mieć dwie serie okołomignolowe, a jak zaskoczy to w kolejnych latach może i więcej. Ja tam się cieszę, a komu nie pasuje, ten zawsze może kupić oryginały - Hellboy i Blacksad to wielcy nieobecni na mojej półeczce, w końcu się to zmieni  (no ok, tego pierwszego mam parę tomów w SC z ostatniego wydania, ale w końcu jest szansa na komplet).

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3214 dnia: Sierpień 12, 2017, 06:19:51 am »
Niby dobrze jakby się komponowało jednolitą formą wydania z BPRD ale po co w takim razie ten Hellboy w piekle w szacie z drugiego wydania? Coś rozgrzebali i zostawili licząc na to, że większość wymieni sobie stare pierwsze i drugie wydania na HC. Trochę to słabe.
Hellboy w piekle został  wydany dlatego, aby zakończyć serię (czyli nic nie rozgrzebali i nie zostawili). Sorry, ale jakby tego Egmont nie zrobił to by ludzie wieszali na nim psy że nie wydaje zakończeń i urywa serię. Dodatkowo wiele osób posiadających kompletne pierwsze wydanie deklaruje, że nie będzie robić wymiany, więc to wydanie jest dla wiernych czytelników. Osobiście nie martwiłbym się o wznowienie Hellboy w piekle w HC w 2019 (bo mi tak wychodzi ze wstępnych obliczeń przy odstępach 3-4 miesiące).
I tak jak pisałem wcześniej kupował na obecną chwilę Hellboy - Opowieści niesamowite bo tego nie będzie w zapowiedzianych zbiorczych, aby potem nie było marudzenia o wznowienia jak będzie brakować (a Egmont raczej tego nie wznowi bo komiks zalega w księgarniach od 2010)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2017, 06:50:01 am wysłana przez mkolek81 »

Offline nazareth

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3215 dnia: Sierpień 12, 2017, 06:41:16 am »
Też mi się wydaje, że Hellboy w piekle będzie miał drugie wydanie jak przyjdzie jego kolej, czyli po wydaniu twardego Hellboya.
Swoją drogą fajna zapowiedź Hellboyem, nawet lepsza niż Blacksad jak dla mnie.
Sknerusa też pewnie kupię :)

Teraz czekamy do września na zapowiedź Vertigo. Kijanek coś już wspomniał, że będzie w grudniu coś nowego. Zobaczymy. Jestem otwarty na wiele tytułów i wcale nie będę biadolił jeśli nie wydadzą 100 naboi :)

Offline radef

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3216 dnia: Sierpień 12, 2017, 07:08:03 am »
Kijanek coś już wspomniał, że będzie w grudniu coś nowego. Zobaczymy. Jestem otwarty na wiele tytułów i wcale nie będę biadolił jeśli nie wydadzą 100 naboi :)
Ja jednak obstawiam, że grudzień będzie miesiącem bez Vertigo. Trzeba pamiętać, że z powodu świąt premiery mogą być tylko 6 lub 13 grudnia (bo nikt nie będzie wydawał komiksu 4 dni przed świętami), a już na grudzień zapowiedziano 23 komiksy o łącznej cenie okładkowej 1355 zł, czyli nawet więcej niż we zwykłym miesiącu.
Ale wcale to nie oznacza, że w przyszłym roku nie będzie jednego Vertigo na miesiąc, może to być po prostu miesięczna przerwa.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3217 dnia: Sierpień 12, 2017, 07:30:27 am »
Jeszcze mają z Top 10 coś do wydania, miejmy nadzieję, że w grudniu.

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3218 dnia: Sierpień 12, 2017, 07:35:45 am »
Został miesiąc do MFKiG, naprawdę poczekałbym z tym marudzeniem o Vertigo, jak na KW zostawione zostało info o Odrodzeniu, tak pewnie Vertigo zostanie teraz też na festiwal. Mam także nadzieje, że na festiwalu usłyszymy co z pre-flashpointowym DC (co z Jonah Hexem, co z Superman / Batman, co DC Deluxe, co z Powrotem Mrocznego Rycerza III, co z innymi komiksami/seriami DC czy będą, czy nie) i czy jednak można liczyć na jeszcze Nowe DC Comics (domknięcie niezakończonych serii, oraz nowych, nawet wydanych w SC). Bo tak jak w przypadku DC Rebirth, Marvel Now, Klasyki Marvela, czy komiksów europejskich jest wiadomo dużo (zostały tak naprawdę zapowiedzi na przyszły rok) to jednak w przypadku "starego" DC i Vertigo to jedna wielka niewiadoma.

Kijanek

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3219 dnia: Sierpień 12, 2017, 08:18:12 am »

Egmont idzie nam na rękę
Wydaje cos ok 15-20 komiksów miesięcznie.
Wydania próbuje dostosować do warunków rynkowych.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3220 dnia: Sierpień 12, 2017, 08:36:16 am »
W grudniu są ostatnie Baśnie z Vertigo za to w październiku jest "okienko"
Wydania próbuje dostosować do warunków rynkowych.
I nawet Antari to zrozumiał  :smile:

Dlaczego ktoś nie ma prawa być zawiedziony że wydają Library Edition pomniejszone? Albo np że tną dodatki w Rebirth? Egmont sporo wydaje wydań uboższych i na pewno ma świadomość że część osób będzie niezadowolonych.

Offline Kris1982

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3221 dnia: Sierpień 12, 2017, 09:48:04 am »
Czemu Blacksad tomy 1 ,2 i 4 ? Skąd ta kolejność ?

Offline Dembol_

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3222 dnia: Sierpień 12, 2017, 10:05:34 am »
Bo na nie jest największe zapotrzebowanie. Trójka będzie dodrukowana po nich.

Offline Death

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3223 dnia: Sierpień 12, 2017, 10:09:40 am »
No nie wiem. Przecież właśnie trójka była tomem, który wyprzedał się z nich najszybciej.

Offline Kris1982

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #3224 dnia: Sierpień 12, 2017, 10:16:20 am »
Dziwne , ale ważne , że będziemy mieli wreszcie możliwość przeczytania całości.