trawa

Autor Wątek: Egmont 2017  (Przeczytany 1163209 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4020 dnia: Październik 10, 2017, 08:43:49 am »
Nikt chyba nie wspominał że w integralu "Lanfeust z Troy" są nowe kolory i efekty specjalne  :smile:
Wygląda to lepiej.
Dzięki ci, właśnie przypomniałeś mi czego jeszcze nie kupiłem z września, a się wczoraj na tym zastanawiałem.

Offline TePe

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4021 dnia: Październik 10, 2017, 08:55:04 am »
Mi też te nowe kolory bardziej się podobają, są mroczniejsze i nadają przez to klimatu.
Niestety, nie obyło się bez pomyłek, kiedy Lanfeust mówi "zaczyna padać, będzie burza" to pioruny walą już od dwóch stron, pewno dla podkreślenia walki na statku, ale wyszło głupio.

Kijanek

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4022 dnia: Październik 10, 2017, 09:17:47 am »
A ja czekam na wzowienie Szninkla czarno-białego, bo to jednak skandal, żeby takiego komiksu nie bylo na rynku.
Rok 2018 - stulecie komiksu w PL, poczekaj, Rosiński powróci :D

Offline TePe

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4023 dnia: Październik 10, 2017, 10:51:53 am »
Ja też czekam na porządne wydanie Szninkla z grafiką na całą okładkę, nie jak to było w kolekcji Grzegorza Rosińskiego...

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4024 dnia: Październik 10, 2017, 11:04:48 am »
Jak można było przypuszczać po ilości stron we Flashu z Rebirth brakuje oryginalnych okładek 5, 7, 8  :doubt:
Pewnie nie pomyślą że można by je dodać do drugiego tomu zamiast alternatywnych  :smile:

Offline isteklistek

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4025 dnia: Październik 10, 2017, 11:16:17 am »
Może dorzucą soczewkowe i wszyscy będą zadowoleni np. Flash #22 podskoczyła wartość x6

Offline Itachi

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4026 dnia: Październik 10, 2017, 11:36:41 am »
Ukazało się wznowienie Yans Tom 1. Wszystkie 3 tomy dostępne są w Gildii oraz w Smyku, w tym ostatnim cena za album - 66zl.

Być może już kiedyś o to pytałem, ale pamięć mnie zawodzi. Czy trzy tomy Yansa są ze sobą powiązane? Czy można np. kupić i przeczytać pierwszy i dalej odpuścić. Słyszałem że tom pierwszy jest dobry, a reszta już niekoniecznie. Będąc na Thorgalowej fali wznoszącej zastanawiam się czy inwestować w kolejne tomy czy wykorzystać moment i kupić w końcu Yansa, póki jest. Dodruk może być niewielki.

Offline NuoLab

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4027 dnia: Październik 10, 2017, 11:55:16 am »
Jeżeli chodzi o jakieś sensowne domknięcie losów bohaterów to poprzestałbym na "Prawie Ardelii", ale to już 1/3 zawartości drugiego tomu. Reszta albumów rysowanych przez Kasprzaka fabularnie dołuje, gdybym nie był komplecistą to trzeciego tomu bym nie nabywał. Inna sprawa, że te wczesne Yansy czytałem w młodości i może to że oceniam je lepiej wynika z nostalgii.

Offline TePe

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4028 dnia: Październik 10, 2017, 12:03:45 pm »
Itachi, wystarczy, że kupisz pierwszy tom, tam też jest faine zakończenie.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4029 dnia: Październik 10, 2017, 12:25:56 pm »
Pierwsze tomy Yansa to fabularnie mocny średniak a później jest gorzej.

Offline Itachi

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4030 dnia: Październik 10, 2017, 12:36:04 pm »
Ok, dzięki. Wezmę pierwszy tom, żeby później znowu nie żałować.

Offline laf

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4031 dnia: Październik 10, 2017, 12:58:18 pm »
Być może już kiedyś o to pytałem, ale pamięć mnie zawodzi. Czy trzy tomy Yansa są ze sobą powiązane? Czy można np. kupić i przeczytać pierwszy i dalej odpuścić. Słyszałem że tom pierwszy jest dobry, a reszta już niekoniecznie. Będąc na Thorgalowej fali wznoszącej zastanawiam się czy inwestować w kolejne tomy czy wykorzystać moment i kupić w końcu Yansa, póki jest. Dodruk może być niewielki.
Mnie Yans w ogóle nie podszedł i osobiście nie będę nikogo zachęcał do jego zakupu. U mnie, w odróżnieniu do @NuoLaba, nie działa motyw nostalgii i integrale od Egmontu to było moje pierwsze spotkanie z tym bohaterem. Komiks jak dla mnie zbyt naiwny, z infantylnymi dialogami i najzwyczajniej w świecie nie przeszedł próby czasu.
Nawet Rosiński jakby w słabszej formie i moim zdaniem jego prace odstawały od tego, do czego nas przyzwyczaił w Thorgalu czy Szninkielu. Na tym tle Kasprzak (który pociągnął dalsze tomy) nie wypada wcale gorzej.
W integralu były natomiast ciekawe dodatki, które czytało mi się z większą przyjemnością niż sam komiks. No i wydanie też na wysokim poziomie (w moim pierwszym tomie nie zauważyłem jakoś żadnych problemów z szyciem czy klejeniem o czym wspominano wcześniej).

Jeśli bardzo chcesz się zapoznać z tą historią to można to zrobić w takiej konfiguracji: tom 1 integrala od Egmontu (zawierający zeszyty 1-4) + tom 5 od Hachette (zawierający zeszyt 5) i wtedy masz cały "run" Rosińskiego, który, według opinii wielu, jest najlepszy.
Tutaj masz ofertę tego piątego tomu na Allegro:
http://allegro.pl/yans-prawo-ardelii-twarda-okladka-i6992460927.html
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2017, 01:01:34 pm wysłana przez laf »

Offline clandestino

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4032 dnia: Październik 10, 2017, 06:21:34 pm »
Popieram przedmówców. Jakiś czas temu wypożyczyłem integral Yansa z biblioteki. Był to mój pierwszy kontakt z Yansem (choć nie wykluczam, że mogłem kiedyś przeczytać jego przygody na łamach Świata Komiksu) i szczerze przyznam, że album mnie wynudził, aczkolwiek było to na tyle dawno, że nie jestem już w stanie sprecyzować czemu.

Offline 79ers

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4033 dnia: Październik 10, 2017, 07:13:00 pm »
Popieram przedmówców. Jakiś czas temu wypożyczyłem integral Yansa z biblioteki. Był to mój pierwszy kontakt z Yansem (choć nie wykluczam, że mogłem kiedyś przeczytać jego przygody na łamach Świata Komiksu) i szczerze przyznam, że album mnie wynudził, aczkolwiek było to na tyle dawno, że nie jestem już w stanie sprecyzować czemu.

Yans najlepiej smakował w zeszytach Komiks Fantastyka i tyle. Zgadzam się, że seria to taki mocny średniak(tomy 1-4), ale w zestawieniu z pozostałymi komiksami polskiego sf zajmuje zdecydowanie jedno z miejsc na podium(w mojej opinii najwyższe). Za najlepszy tom serii uważam 4.Gladiatorzy - jeden z nielicznych komiksów do których powracałem w lekturze częściej niż 3-krotnie.

Offline Luffy

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4034 dnia: Październik 11, 2017, 08:05:46 am »
Coś cicho o Black Hammer. Komiks wyszedł miesiąc temu, a w sieci brak recenzji, na forum też coś cicho, albo mnie coś ominęło. Ja przeczytałem niedawno i z miejsca jestem fanem i nie dziwi mnie Eisner dla tej serii. Lemire zbyt mało znany jeszcze w Polsce czy Egmontowi nie chciało się wysyłać egzemplarzy do recenzji? :biggrin: