Autor Wątek: Egmont 2017  (Przeczytany 1163639 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4140 dnia: Październik 25, 2017, 09:07:52 am »
Okej, aczkolwiek sądzę, że to są pojedyncze przypadki i próba chomikowania komiksu z błędami w druku z nadzieją na późniejszą odsprzedaż z zyskiem jest z góry skazana na porażkę.
Naprawdę gdybyście mieli naddatek pieniędzy kupilibyście na allegro egzemplarz sprzed 5 lat w odwróconą częścią stron?

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4141 dnia: Październik 25, 2017, 09:23:25 am »
Kojarzę, że ktoś próbował przez jakiś czas usilnie sprzedać "Księgi magii" z błędem drukarskim poniżej okładkowej i bezskutecznie. Są różne świry, dla mnie taki komiks nie ma żadnej wartości.

Offline jeanvanhamme

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4142 dnia: Październik 25, 2017, 09:29:12 am »
Ja bym kupił taki komiks, nie dla wartości kolekcjonerskiej, ale dla beki. To musi być zajebiste, Lois Lane zakłada zbroję Batmana i od razu jej się gotham włącza  :badgrin:
Johns byłby dumny z Egmontu za taką fabułę
Dam 50 złotych za taki egzemplarz, zresztą sam Batman jest już wystarczająco bekowy, jak stoi na samolocie i nim steruje jak powozem :D :D :D

Kijanek

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4143 dnia: Październik 25, 2017, 09:31:37 am »
Okej, aczkolwiek sądzę, że to są pojedyncze przypadki i próba chomikowania komiksu z błędami w druku z nadzieją na późniejszą odsprzedaż z zyskiem jest z góry skazana na porażkę.
Naprawdę gdybyście mieli naddatek pieniędzy kupilibyście na allegro egzemplarz sprzed 5 lat w odwróconą częścią stron?
Widzisz to jest jak z wariantami okładek,
Każdy zbiera to co chce, na niektóre rzeczy znajdą się amatorzy.
Zobacz Żbika, wariantowe okładki wyprzedają się, na pniu.
Jeśli ktoś zbiera serie, ma różne wydania, a taka edycja z błędem dopełnia kolekcję.
Ilu z nas ma ten sam komiks w różnych wydaniach, a bo taka fanaberia.
Jak było ze Składem Głównym - Egmont prawie pół nakładu wysłał na przemiał bo nie było amatorów na tytuł.
Co prawda mówimy tu błędach typu, literówka, nie te kolory, a nie problem składu oraz tytułów które są chodliwe.

Offline misiokles

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4144 dnia: Październik 25, 2017, 09:46:17 am »
Tak, dobrze rozumiem to, że każdy zbiera to co chce. Ale o ile zrozumieć łatwo, że pełnowartościowy produkt (jakim jest komiks z wariantową, bądź inną okładką, nowymi kolorami, tłumaczeniem itd.) może stać się po latach białym krukiem - to nie sądzę że amatorów błędów drukarskich jest na tylu, by i ten segment zbieractwa doczekał się limitowanych edycji :smile:
Owszem, gdyby np. przez przypadek Taurus wydał komiks Valerian jako 'Valeriana' na okładce (skojarzenie z popularnym środkiem uspokajającym jest oczywiste) to taki egzemplarz nabrałby ceny - właśnie dzięki owym skojarzeniom - ale poprzestawiane strony? Przecież taka thorgalowskie Oczy Tanatloca  od Orbity osiągnęłaby spore ceny na allegro. A szału nie ma jak widać :smile:

Kijanek

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4145 dnia: Październik 25, 2017, 10:53:22 am »
Chodziło mi o Wyspa Lododowych mórz.


To jest płynne, zależy też od błędu, np. w USA białym krukiem jest pierwsze wydanie I sezonu na płytach GoT, bo na pice zatknięta jest głowa z maską G.W.Busha, później podmienili tę scenę.

Offline gobender

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4146 dnia: Październik 25, 2017, 11:05:53 am »
To akurat nie błąd, i dlatego jest to poszukiwany przedmiot. To wczesna, rzadka wersja. A błędy? Nie wiem, moze w filatelistyce czy numizmatyce. Bo w komiksowe czy szeroko rozumianym pop-collectingu to sztucznie dmuchany balon.

Offline Shinue

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4147 dnia: Październik 25, 2017, 11:20:14 am »
W kolekcjonerskich grach karcianych np. Magic the Gathering misprinty są bardzo w cenie. Chyba jeszcze za mały rynek komiksowy mamy w Polsce by takie cudactwa ubogacały kolekcje.

Amer

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4148 dnia: Październik 25, 2017, 11:36:05 am »
Tutaj gość otwiera paczkę kart z Pokemonami z 1999 roku, które okazują się posiadać na sobie znak czarnego trójkąta, co jest znanym, choć bardzo rzadkim błędem tamtejszej serii tych kart. Wartość kart podana w tytule filmu: https://m.youtube.com/watch?v=03or_QzPtc8

Facet odkrywa to ok. 5:25
« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2017, 11:41:28 am wysłana przez Amer »

Offline Szekak

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4149 dnia: Październik 25, 2017, 12:19:31 pm »
Dla mnie zawsze każdy błąd w druku obniża wartość bo nie jest to dla mnie produkt pełnowartościowy i nie rozumiem ludzi, dla których rzeczy z takim błędem są warte więcej.

Kijanek

  • Gość
Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4150 dnia: Październik 25, 2017, 12:23:24 pm »
To akurat nie błąd, i dlatego jest to poszukiwany przedmiot. To wczesna, rzadka wersja. A błędy? Nie wiem, moze w filatelistyce czy numizmatyce. Bo w komiksowe czy szeroko rozumianym pop-collectingu to sztucznie dmuchany balon.
To jest błąd, tak samo jak wcześniej wymieniony Sandman, nie mówię o pomylonych wklejkach czy źle przyciętych stronach ect.


W czym komiksy są gorsze od znaczków czy monet ?


Przecież monety i znaczki to przecież produkty użytkowe, więc to jest bardziej nadmuchiwanie balonu. Komiksy przynajmniej w PL to elitarne hobby, szczególnie przy tych nakładach, praktycznie każdy tytuł jest limitowany.

Offline pokia

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4151 dnia: Październik 25, 2017, 12:24:32 pm »
Krąży taka legenda, że dawno, dawno temu, w czasach słusznie minionych pewien zecer, zamiast Stalin, poskładał Sralin. Stracił robotę i miał kłopoty jako wywrotowiec.

Offline death_bird

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4152 dnia: Październik 25, 2017, 03:55:37 pm »
Przecież ja tylko żartowałem... Chlip, chlip...  :cry:
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline sum41

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4153 dnia: Październik 25, 2017, 04:35:44 pm »
Spokojnie Pana z Fantastycznych już do mnie dzwonił i będzie reklamacja :)

Co do kolekcjonowania takich rzeczy posiadam z hmm ponad 10 tysięcy zeszytówek głownie lata 70 80 i 90te, i mam kilka komiksów z serii Amazing Spider-man (lata 70te) z źle nadrukowana ceną zamiast 25 centów jest 35 centów na ebayu chodzi to w granicach 50 do 100 $  :cool:
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline Ryba2111

Odp: Egmont 2017
« Odpowiedź #4154 dnia: Październik 25, 2017, 06:12:10 pm »
posiadam z hmm ponad 10 tysięcy zeszytówek
pics or it didn't happen :cool:


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other