Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10  (Przeczytany 339724 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #330 dnia: Styczeń 27, 2017, 11:00:27 am »
To copowiedzieliscie - klasyczne klasyki i eventy których do tej pory nikt innynie wydal. I śladowa liczba dublico  byłozmorą 1 części.

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #331 dnia: Styczeń 27, 2017, 11:03:35 am »
Ja sobie akurat AvX odpuściłem. Pajęczą zresztą też. Kiedy zajrzałem do środka, stwierdziłem, że dla mojego zdrowia psychicznego, sakwy i półki lepiej będzie jeśli sobie po prostu na jakimś Avalonie przeczytam streszczenie.
Z tych wszystkich ważniejszych eventów czytałem na razie tylko Rozłam i muszę przyznać, że była to wyjątkowo udana historia z mutantami (no może poza durnym vilianem w postaci dziecięcego Hellfire Clubu). Pajęcza wyspa i AvX czekają na pozostałe tomy żebym mógł przeczytać w całości. Mam coś takiego, że nawet jeśli jakiś event jest słaby (vide Tajna inwazja, Oblężenie) to i tak trzymam go u siebie na półce, a to tylko dlatego żeby ogarniać całość tego wcale nie małego uniwersum (wyjątkiem był tylko Sam Strach, którego bez żalu się pozbyłem). Dlatego też na kolejne eventy bardzo się cieszę.

Natomiast co do reszty Twojej wypowiedzi, wiesz, racja. Jesli chodzi o WKKM to mnie najbardziej cieszyły te klasyczne klasyki, które nawet jeśli mocno już zardzewiały, to jednak są takim totalnym kanonem. Choć je tez już sobie zacząłem odpuszczać (Defenders, ostatni Iron Man i Inhumans zostały na kioskowej półce).
Oczywiście mam świadomość, że w zalewie klasyki znalazły się tomy, które bardzo już się zestarzały i czyta się je naprawdę ciężko. Ja też odpuściłem sobie parę starszych tomów (m.in. dwa Iron-Many, pierwszy Hulk, Dr Strange, Silver Surfer), parę sprzedałem (m.in. Daredevil, Sądny dzień), a parę zostawiłem ale tylko ze względu na ważność historii dla danego bohatera, a nie ze względu na dobrą jakość (m.in. Rangnarok, W sercu atomu). Ale trzeba przyznać, że ze znaczną ilością klasycznych tytułów to H odwaliło kawał dobrej roboty wydając je.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #332 dnia: Styczeń 27, 2017, 01:36:27 pm »
Ale "W Sercu Atomu", to ty szanuj! Poruszające scenariusze i dobre rysunki młodszego Sala Buscemy. Ja byłem zadowolony z tego tomu. poza tym stare Iron-many nie były takie głupie - też mi się je dobrze czytało, bo był Sitwell i SHIELD. Szkoda, że do Kolekcji nie załapało się żadne starcie z Mandarynem. Ani Armor Wars.

@DOWN
O Buscemie w latach 90-tych w Pająku juz pisałem.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2017, 02:35:21 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #333 dnia: Styczeń 27, 2017, 02:20:45 pm »
@UP
Szanuję. Tylko że pod kątem wcześniej wymienionych przeze mnie tomów
Nadejście Galactusa, Nick Fury, Kapitan Marvel, Nigdy więcej Spider-Mana, Śmierć Stacych X-Men z pierwszego składu, Druga Geneza, Opowieści z Asgardu, Wojna Kree ze Skrullami)
to W sercu atomu na ich tle wypada dość ... blado. Ale faktem jest, że Buscema był tutaj w świetnej formie (tak ja zresztą na przestrzeni całej swojej twórczości)

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #334 dnia: Styczeń 28, 2017, 05:16:07 pm »
Miałem nie kupować tej osławionej "Pajęczej Wyspy" z WKKM, ale synuś mnie naciągnął i "pękłem".
Slott, ty buraku! Jak można być autorem tak odjazdowej "She-Hulk" i tak zamęczać tego biednego Spider-mana? Ja wiem, że on cierpi na "Parker Luck", ale do licha - na takie okrucieństwo sobie nie zasłużył. Nie chce mi się nawet pisać o durnych pomysłach, bo nie wiadomo, kogo nimi obarczać - scenarzystę, a może redaktorów. Ale te koszmarnie poszarpane dialogi z jakąś językową czkawką. Jakbym czytał gorsze zeszyty "My Little Pony"! Ględzenie cały czas w przeświadczeniu, że jest się "fajnym". Irytujący główni bohaterowie, z którymi w normalnym życiu nie chciałbym mieć nic wspólnego. I jeszcze do tego wszyscy na***lają przez komórki! W tym straszliwym tomie jak perła lśni jeden zeszyt "Venom" Remendera, bo nawet tak przeciętna seria okazuje się lepsza, z jakimś pomysłem i wyczuciem stylu - niż ten blogowo-komórkowy produkt pajęczopodobny.

Każda, dosłownie każda moja wycieczka w kierunku "Spider-mana" po OMD kończy się tak samo: skacze mi ciśnienie. A dowcip polega na tym, że wcale nie jestem zapiekłym fanem Straczynskiego...

Ech, sorry, musiałem sobie ulżyć.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline pucek_miszcz

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #335 dnia: Styczeń 28, 2017, 07:01:34 pm »
Spoko, dzięki Tobie nie mam żalu że tego nie kupiłem :D
Ile by nie kupił komiksów, i tak znajdzie się jakiś do nadrobienia...

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #336 dnia: Styczeń 28, 2017, 07:05:01 pm »
Rzeczywiście - ani scenariusz specjalnie odkrywczy czy przemyślany, ani rysunki szczególnie dobre. Ale coś to w sobie ma - czytało się nieźle, mnie nie odrzuciło. No i to jest must have dla zbierających Superior Spider-Mana z Marvel Now.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #337 dnia: Styczeń 28, 2017, 08:24:29 pm »
No i to jest must have dla zbierających Superior Spider-Mana z Marvel Now.
Naprawdę? Nie kupiłem i jakoś dobrze mi się czyta Superiora. Akurat wszystko co trzeba wiedzieć jest w serii zawarte i wg mnie Pajęcza Wyspa nie jest wcale obowiązkową lekturą.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #338 dnia: Styczeń 28, 2017, 08:33:41 pm »
Drugi tom pokaże te flashbacki, które były pod koniec AMS i doprowadziły do Superiora. Jeśli Pająk wychodzi tanio po polsku i jeszcze łączy się z innymi moimi komiksami, to ja jestem na tak. Tak samo będzie z Black Widow jesienią, czy jak AvX wyjdzie do końca. Taka synergia mi się podoba.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #339 dnia: Styczeń 28, 2017, 08:39:46 pm »
Taka synergia mi się podoba.
To zacznij czytać całościowo Marvela np. na comixlogy albo Marvel Unlimited wtedy zobaczysz prawdziwą synergię tego świata.
Twój wcześniejszy post może sugerować że bez znajomości Pajęczej wyspy nie da się zrozumieć Superior Spidermana (ja to tak odebrałem) a tak nie jest, więc wprowadzasz trochę w błąd taką wypowiedzią.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2017, 08:44:12 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline Sokratesik

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #340 dnia: Styczeń 28, 2017, 08:46:50 pm »
Właśnie czytam "Nadejście Galactusa" i... to genialne jest! :smile: Oczywiście jeśli wziąć pod uwagę lata kiedy to powstało  :wink: Ale dla fanów Marvela to zdecydowanie must have. Tyle wątków, tyle genez bohaterów... Ten komiks to istne źródełko dla szerokiej rzeki marvelowskiego świata 

Offline pucek_miszcz

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #341 dnia: Styczeń 28, 2017, 09:01:06 pm »
Rzeczywiście czytając te zeszyty Fantastycznej Czwórki z tamtych lat, można poczuć jak ważna to była seria i dlaczego do dziś jest tak doceniana. Chociażby ze względu na to ile było debiutów na przestrzeni tych dwóch tomów WKKM.
Ile by nie kupił komiksów, i tak znajdzie się jakiś do nadrobienia...

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #342 dnia: Styczeń 28, 2017, 09:05:04 pm »
mkolek
To, że skrótowo w Superiorze wyjaśniono jak Otto zainfekował Parkera nie znaczy wg mnie, że to wystarczy. uważam, że należy to samemu zobaczyć w komiksie. W innym wypadku wystarczyłoby czytać streszczenia komiksów, a nie właściwe źródła.

@Sokratesik - dobrze, że nadrobiłeś. Galactus był spoko, choć niestety Doomsday już był słabszy.

Offline absolutnie

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #343 dnia: Styczeń 28, 2017, 09:15:52 pm »
mkolek
To, że skrótowo w Superiorze wyjaśniono jak Otto zainfekował Parkera nie znaczy wg mnie, że to wystarczy. uważam, że należy to samemu zobaczyć w komiksie. W innym wypadku wystarczyłoby czytać streszczenia komiksów, a nie właściwe źródła.




Przyznam, że w tym momencie przestałem rozumieć, o co ci chodzi.
Cały czas walczysz o tę WKKM, jak o niepodległość i kłócisz się z tymi, którzy mówią, że Kolekcja to za malo, a przecież w WKKM są tylko fragmenty większych historii i streszczenia, tego, czego Hachette nie wydało i wydawać nie ma zamiaru.


Dla mnie jasne jak słońce jest, że ci, którym nie wystarczy czytanie streszczeń, nie powinni sięgać po WKKM.




Myślę, że w tym momencie zacząłeś się kłócić sam ze sobą.


Proponuję, żebyś się przeniósł z tym na priv i wrocił, jak już uzgodnisz, o co ci tak naprawdę chodzi.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline isteklistek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #344 dnia: Styczeń 31, 2017, 01:42:19 pm »
Tomy 108-109 dojechały.