Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10  (Przeczytany 339418 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tabasko21

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #345 dnia: Luty 01, 2017, 02:47:59 pm »
 Według informacji podawanych na infolinii Hachette TOMY NR 1-84 są już niedostępne i nie będą dodrukowywane.
 Pozostałe tomy nadal można zamówić dzwoniąc do wydawnictwa - prenumerata, tomy archiwalne, reklamacje: tel. 22 48 75 333 lub 608 921 455. Informujcie nas na bieżąco o wyczerpaniu się dalszych tomów.



Zatem co sie dzieje z tymi tomami ktore sa juz niedostepne bo nie wierze ze wszystkie zostały wyprzedane i jestem ciekawy czy gdzies indziej nie trafia gdzie mozna by je jeszcze zamowic ? 

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #346 dnia: Luty 01, 2017, 02:55:36 pm »
A tabasco21 na to niemożliwe. :) Wydawnictwo rozsyła swoje komiksy do kiosków i prenumeratorów. Potem dostaje zwroty i sprzedaje je jako archiwalia. Jak się one z ich magazynów wyprzedadzą, to już nie mają na stanie. Ale to nie wyklucza możliwości, że ktoś razem z premierą kupił więcej egzemplarzy i moze je odsprzedawać jak Gildia.pl

http://www.incal.com.pl/kategorie/komiksy/2,10,tytul,desc/?szukaj=wielka%20kolekcja%20komiks%C3%B3w%20marvela

Offline tabasko21

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #347 dnia: Luty 01, 2017, 03:06:18 pm »
Mam te numery kupilem pare tygodni temu jak byla promocja tak samo te z Incala ale dzieki za cynk . Widzialem te ogloszenia na allegro z tymi nowymi Wkkm ktore sa niby nowe ale na nowe nie wygladaja a ja jestem bardzo wybredny i uzywancow nie preferuje  chyba ze sa to Tm semic ale tu za duzo opcji nie ma by je jako nowe dostac . Z tego co czytalem  na tym forum to komiksy Wkkm ktore wyszly z obiegu bezposrednio od wydawcy trafialy gdzies do sklepu itp nie pamietam dobrze i mozna bylo je kupic choc moze tylko ktos takie bajki powypisywal . Tak czy inaczej chcialem sie dopytac

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #348 dnia: Luty 01, 2017, 03:11:20 pm »
Na Warszawskiej Olimpii  :smile: ale to były raczej poniszczone egzemplarze a czy dalej tam coś jest to nie wiem. Teraz już tylko allegro itp.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #349 dnia: Luty 01, 2017, 03:14:41 pm »
mappy pisał, że miły pan już się tam nie pojawia. Żałuję, że jak jeden raz kuzynka na niego trafiła to nie poprosiłem jej o zakup jeszcze kilku tomów i skończyłem na pięciu. Myślałem że mam jeszcze czas i nie chciałem być zachłanny i przeciążać biednej dziewczyny.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #350 dnia: Luty 13, 2017, 06:02:39 pm »
I że jest ona niższa niż konkurencja. Że Secret Wars w przyszłym roku wyjdzie właśnie w tej formie.
Secret Wars w WKKM na pewno (jeśli) wyjdzie w dwóch tomach  :smile: to jest 312 stron.

Offline Doctus

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #351 dnia: Luty 15, 2017, 12:46:29 am »
Pytanie do posiadaczy 2 tomu Essential X-Men od Mandragory i Mrocznej Phoenix od Hachette. Będąc posiadaczem Essentiala, warto bym inwestował również w wersję Hachette? Czy wydanie WKKM ma w sobie jakieś wartościowe dodatki, przez które opłaca się zakupienie dubla? Argument z kolorami odpada, bo o ile cenie sobie warstwę estetyczną komiksu, to jednak mając już te historię na papierze (pomijając to, że gorszej jakości i bez kolorów) wolałbym zainwestować w inne tomy z X-Men, niż kolejny raz kupować to samo tylko w kolorze. Z góry dziękuje za odpowiedź.

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #352 dnia: Luty 15, 2017, 05:56:21 am »
W takim razie nie warto.  Dodatki są nieistotne dla ceny 40 zł. Podobnie ma się sprawa z drugą genezą.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #353 dnia: Luty 15, 2017, 06:00:34 am »
@Doctus
Opis dodatków do WKKM 6 masz na fanpage'u Kolekcji. W tym tomie na końcu są 2 strony Galerii Bohaterów z sylwetkami postaci i krótkimi opisami. Potem 3 strony o twórcach - Claremoncie i Byrne'ie. I jedna alternatywna okładka na całą stronę autorstwa Rossa. Poza tym ten tom to aż 9 zeszytów (129-137). Dobra rzecz. Razem z Drugą Genezą z tomu 63 mi zastępuje tego Essentiala.


Offline vision2001

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #354 dnia: Luty 15, 2017, 02:14:31 pm »
W takim razie nie warto.  Dodatki są nieistotne dla ceny 40 zł. Podobnie ma się sprawa z drugą genezą.
Popieram. Poza tym te kolory w WKKM takie jakieś nieciekawe. Essentiale powinny Ci wystarczyć.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline rzem

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #355 dnia: Luty 16, 2017, 12:06:27 pm »
Lata 70' - pierwszy tom WKKM, którego mój egzemplarz zalatuje na wzór pierwszych tomów WKKDC. Czy ktoś ma podobnie? A teraz widzę, że podobna historia jest w wątku o Egmontowskiej Klasyce Marvela. Czy to jest kwestia tej samej drukarni?

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #356 dnia: Luty 16, 2017, 12:12:03 pm »
Czy to jest kwestia tej samej drukarni?
Na pewno nie. Egmont - Edica, WKKDC - Industria Grafica Cayfosa, WKKM (i chyba SBM) tu nie podpisują ale też na pewno inna drukarnia. Po zapachu stron można też sprawdzić  :smile:

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #357 dnia: Luty 17, 2017, 02:53:32 pm »
Sączę sobie powoli tom debiutów Marvela z lat 70. Bardzo to jest przyjemna, niezobowiązująca lektura...
Zaciekawiła mnie jednak jedna kwestia. Może Anion, lub inny ekspert mógłby zdradzić, czy w latach 70. było więcej takich jednozeszytowych prób wprowadzenia nowego bohatera? Ale takich które się nie udały. Takich, które po jednym zeszycie, jednej historii, czy krótkiej miniserii zapadły w Limbo marvelowej przeszłości?
W latach 60. takich debiutów na pewno było sporo, a postać "chwytała" tylko co jakiś czas. Ciekawi mnie, czy gdy wydawnictwo okrzepło i było bardziej świadome charakteru swojego uniwersum nadal zdarzały się takie wypadki...
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #358 dnia: Luty 17, 2017, 03:10:25 pm »
Przeczytaj Niezwykłą Historię Marvel Comics. She-Devil jakoś się nie przebiła. Night Nurse uległa mimo wszystko zapomnieniu. Hellcat jest trzeciorzędna. Są taki postacie jak najbardziej.

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #359 dnia: Luty 17, 2017, 03:20:25 pm »
Omega The Unknown. Było tego z 12 zeszytów. Na szczęście mimo kasacji pozwolono domknąć historię w którymś zeszycie Defenders. I chyba horror o Frankensteinie nie wypalił. No i 17 zeszytów Champion z Angelem i Icemanem po odejściu z x-men.

 

anything