trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10  (Przeczytany 339849 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Cringer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1290 dnia: Sierpień 07, 2017, 01:36:28 pm »
Czyli rozumiem, że Hachette ani Eaglemoss nie mają wyłączności na kioskowe kolekcje i właściwie kolekcje [komiksowe] może wydawać każdy.
nie do końca, Salvat należy do francuskiej grupy Hachette-Matra.

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1291 dnia: Sierpień 07, 2017, 01:56:06 pm »
Ookeyyy, tego nie doczytałem. Ale chyba celuje tylko w hiszpański rynek?

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1292 dnia: Sierpień 07, 2017, 02:00:31 pm »
@misiokles
Odróżnij wydawcę od oddziału czy dystrybutora. u nas jest po prostu polski oddział Hachette, a tam Salvat które zostało przez Hachette kupione. Ma to sens, bo gdy ma się jedno wydawnictwo hiszpańskojęzyczne z dobrą załogą, można z łatwością wydawać daną pozycję również w Ameryce Łacińskiej. I to różnie z tymi Kolekcjami bywa. Dredd do tej pory wyszedł tylko na wyspach a B&S i S-M na razie tylko po hiszpańsku. Nie wiemy co siedzi w głowie decydentów w centrali i czemu raz jest tak, a raz inaczej. Poczekamy, może wydadzą.

Tymczasem w przyszły wtorek przypada 5 rocznica ukazania się rzutu testowego WKKM w kioskach. Można wspominać i pisać jak to na was wpłynęło, dlaczego Hachette wielkim wydawcą jest i jak nas zachwyca ich WKKM. :biggrin:

Offline Cringer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1293 dnia: Sierpień 07, 2017, 02:04:34 pm »
Ookeyyy, tego nie doczytałem. Ale chyba celuje tylko w hiszpański rynek?
zerknąłem na wiki i taką WKKM wydają również w Argentynie, Brazylii i Perú.

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1294 dnia: Sierpień 07, 2017, 03:38:23 pm »
   Panie Kołodziejczak temat z jakąś hiszpańską kolekcją Spider-Mana w godzinę nabił więcej postów niż komiksy pokroju Czarna Wdowa czy Dr. Strange wydane w ramach Marvel Classic (Wdowy nie czytałem ale Doktorka udało mi się pożyczyć i niezły jest ale "klasyczny" to on jest w jakiejś innej linii czasowej chyba) od początku istnienia naraz. Dlaczego nie wydajecie Pająka w jakichś grubych wydaniach? Jak już nie omnibus to chociaż ta linia Classic? Kolekcje zaspokajają moje zapotrzebowanie na superbohaterszczyznę z wyjątkiem pojedynczych wystrzałów typu Loeb/Sale czy Elektra Assasin, ale jakbyście wydali tak jak wspomniał Sawik serie McFarlane'a lub Larsena to kupiłbym w każdej postaci, i zapewne nie ja jeden. Spider-Man to przecież najpopularniejsza postać komiksowa z którą chyba tylko Batman może się równać w popularności. Tę samą uwagę mam zresztą do Muchy.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2017, 04:16:58 pm wysłana przez SkandalistaLarryFlynt »

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1295 dnia: Sierpień 07, 2017, 03:54:08 pm »
Gdyż cienkie, tanie, szybko schodzące z półek komiksy zapewniają korpo-wydawnictwu regularny dopływ gotówki, płynność finansową i regularność wypłat pracownikom. Drogie i wolno schodzące omnibusy tego nie zapewniają.

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1296 dnia: Sierpień 07, 2017, 04:12:59 pm »
Trochę źle to napisałem. Chodziło mi o ogólną słabą frekwencję Spider-mana na rynku. Mi się marzy osobiście wielki tłuścioch Pająka rysowany przez Todda lub Erika ze wszystkimi bajerami, ale z braku laku cały zbiór kupiłbym z chęcią nawet w budżetowym wydaniu a la Marvel Now, którego osobiście nie kupuję, ale mocno pochwalam.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1297 dnia: Sierpień 07, 2017, 04:14:02 pm »
 Poczekajcie do wrześnie bo miejsce w Klasyce Marvela jest/będzie  :smile:

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1298 dnia: Sierpień 07, 2017, 04:30:38 pm »
Rozszyfrowana lista. Tytuły pogrubione to wymysły Hiszpanów niezapożyczone z konkretnych amerykańskich wydań zbiorczych więc możecie spekulować o jaką historię chodzi.

1. Down Among the Dead Men + Venomous
2. Perceptions
3. Spider-Island
4. The Original Clone Saga
5. Venomous + The Last Stand
6. Nothing Can Stop The Juggernaut
7. One More Day
8. The Saga of the Alien Costume
9. Glory Days - to jakiś wycinek runu Romity seniora z hiszpańskiego omnibusa o takim tytule
10. The Evil That Men Do
11. Feral
12. The Wedding
13. Spider-Man Noir
14. The Challenge of Goblin - ?
15. Brand New Day
16. Origin of Venom
17. Astonishing Spider-Man & Wolverine
18. The Drug Trilogy
19. Big Time
20. Mark of the Tarantula
21. The Other (Part 1)
22. The Other (Part 2)
23. The Death of Jean DeWolff
24. Spider-Man/Human Torch
25. Happy Birthday
26. Kraven's Last Hunt
27. Avenging Spider-Man - jakaś historia z serii o takim tytule
28. The Return of the Sinister Six
29. Death of Gwen Stacy
30. Torment
31. The Cat and the Doctor - najprawdopodobniej historia z Octopusem, Owlem i Black Cat ze Spectacular Spider-Man vol. 1 #72-79
32. Journey in Time - to tytuł hiszpańskiego albumu zawierającego Marvel Team-Up #41-46
33. Spider-Verse
34. The Hero and the Holocaust
35. Coming Home
36. Return of the Burglar
37. A Death in the Family
38. Love and Death - ?
39. New Ways to Die
40. Origin - ?
41. Maximum Carnage (Part 1)
42. Maximum Carnage (Part 2)
43. The Goblin - ?
44. Web of Spider-Man - jakaś historia z którejś z dwóch serii o takim tytule?
45. Sinister Syndicate - ?
46. The Book of Ezekiel
47. The Night of the Prowler
48. Character Assassination
49. The Origin of Carnage
50. The Identity of Goblin - to tytuł opasłego hiszpańskiego tomu zawierającego m.in. historie z Hobgoblinem z połowy lat 80.
51. Triumph and Tragedy - to tytuł opasłego hiszpańskiego tomu zawierającego m.in. "Trial by Jury" i "LifeTheft" z runu Michelinie'ego i Bagleya
52. Return of Octopus - ?
53. Inferno
54. The Life and Death of Spiders
55. Resurrection of Octopus - ?
56. The Assassin Nation Plot
57. Until the Stars Turn Cold
58. Savage Land
59. The Kid Who Collects Spider-Man
60. Hobgoblin Lives

https://www.salvat.com/colecciones/spiderman/assets/pdf-spiderman.pdf
« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2017, 05:09:32 pm wysłana przez Anionorodnik »

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1299 dnia: Sierpień 07, 2017, 04:39:34 pm »
Cytuj
Tytuły pogrubione to wymysły Hiszpanów niezapożyczone z konkretnych amerykańskich wydań zbiorczych
Cytuj
27. Avenging Spider-Man

To nie wymysł bo była taka seria w Marvel NOW.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1300 dnia: Sierpień 07, 2017, 04:40:21 pm »
Ale nie wiemy, o którą historię z tej serii chodzi. To samo z "Web of Spider-Man".

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1301 dnia: Sierpień 07, 2017, 04:42:12 pm »
Ale nie wiemy, o którą historię z tej serii chodzi. To samo z "Web of Spider-Man".

No tak. Pewnie 1 lub 2 trejdy tej serii

Swoją droga niezły bałagan się zrobił przez tą nową kolekcje w wątku o WKKM ;)

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1302 dnia: Sierpień 07, 2017, 05:15:20 pm »
@UP
To nie bałagan, skoro są tytuły powtarzające się z WKKM. Chociaż może trzeba było by to przenieść do wątku o Spider-Manie...

Ostatni tom jest z Hobgoblinem. A 50 to chyba to co pomijano napisami w Originie Venoma w WKKM. CZYTAŁBYM. No i teraz w moich oczach Dredd schodzi na drugi plan i na przyszły rok mam swojego faworyta. Trzeba by pisać do naszego oddziału Hachette by może spróbowali to ściągnąć do Polski. Pod warunkiem, że dotychczasowe dwie Kolekcje im się sprzedają.

Naprawdę dobre tytuły.

Offline Inuki

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1303 dnia: Sierpień 07, 2017, 05:36:26 pm »
Ja bym chciał kolekcję Pajączka od samego początku, chrobologicznie, główna seria, może potem jakieś poboczne. To na chwilę obecną wygląda jak jakiś misz masz wszystkiego i pomimo, że z Pająkiem biorę prawie wszystko, to to bym chyba odpuścił. Osobiście liczę, że Egmont zapowie wreszczie jakieś grubaśne tomiszcza i kompletne runy.

Offline death_bird

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 10
« Odpowiedź #1304 dnia: Sierpień 07, 2017, 05:45:37 pm »
Gdyż cienkie, tanie, szybko schodzące z półek komiksy zapewniają korpo-wydawnictwu regularny dopływ gotówki, płynność finansową i regularność wypłat pracownikom. Drogie i wolno schodzące omnibusy tego nie zapewniają.

Ale czy taki jednorazowy eksperyment byłby poza możliwościami wydawnictwa? A przecież jego wyniki pozwoliłyby chyba ocenić czy warto czy nie warto wydawać "grubsze rzeczy" (nie tylko Pająka).
Nie dowiemy się dopóki ktoś nie spróbuje. Marvel Classic wydaje się być krokiem w dobrą stronę, ale warto spróbować powiedzieć "B". Omnibusy takiego Pajączka czy Iksów brałbym w ciemno i na ich rzecz każda jedna kolekcja poszłaby w odstawkę.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

 

anything