Autor Wątek: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów  (Przeczytany 64820 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nayroth

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #75 dnia: Styczeń 02, 2017, 12:08:01 pm »
Oby było wygodne w używaniu

Offline mackey

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #76 dnia: Styczeń 02, 2017, 02:39:40 pm »
Dzisiaj testowo zaimportowalem Europę (wyszło trochę problemów w samej obsłudze po imporcie, ale to do środy poprawię) - Ameryka jest w opracowaniu. Do końca tygodnia mam nadzieję, ze coś już będzie. Jak będziemy mieli te 3 kategorie opracowane (PL, EU i US) to włączam produkcyjnie. Myślę, że to będzie przyszły tydzień - jeśli nie, to włączę PL i EU produkcyjnie i zrobię sobie kopię bazy do testów dla innych importów.



Może już następny post przyniesie jakiś mondry tekst ...

Offline AvengerGT

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #77 dnia: Styczeń 02, 2017, 04:12:26 pm »
Dzisiaj testowo zaimportowalem Europę
Fajnie, że prace idą do przodu. Szkoda, że nie można tworzyć kolekcji z tego co jest, ale zakładam iż na tym etapie mogłoby to być stratą czasu - jakieś poprawki, resety baz itp.


Edycja.
Widzę, że jednak można dodawać do kolekcji. Na stronie właściwej danego komiksu to serduszko jest nieaktywne, ale już z ogólnego poziomu wyszukiwarki można. Mimo wszystko rozumiem, że lepiej się wstrzymać z przeklikiwaniem na większą skalę?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2017, 04:18:29 pm wysłana przez AvengerGT »

Offline nayroth

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #78 dnia: Styczeń 02, 2017, 07:55:40 pm »
Z luźnej listy uwago-życzeń takie propozycje, jeśli były zgłaszane wcześniej to sorka.
1) Czy można będzie wyświetlać więcej niż 12 wyników na stronie? Jakieś miniaturki czy coś... Bo 12 kafelków oznacza maaaaasę przeklikiwania katalogu. Duże okładki są ładne ale mało praktyczne w trybie tworzenia swojego katalogu.
2) Metryczka komiksu wyświetlana po najechaniu myszką? żeby nie trzeba się było wklikiwać żeby sprawdzić np ilośc stron, czy wydawcę...
3) Aktywne linki w polach np. "scenarzysta". Żeby wychodząc od jednego komiksu danego autora móc dalej wyświetlić wszystkie pozycje, wyfiltrowane po jego nazwisku..
4) A taka kompozycja żeby zamiast  przycisku "Dodaj do kolekcji" pod każdym komiksem (sporo ekranu zajmuje), było zwyczajnie: kliknięcie=podświetlenie=zaznaczenie + dodanie do listy/koszyka na górnej ramce, zeby zbiorczo potem móc dodać do kolekcji zaznaczone pozycje... coś a'la sklep ?

Offline mackey

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #79 dnia: Styczeń 03, 2017, 07:11:07 am »
Z luźnej listy uwago-życzeń takie propozycje, jeśli były zgłaszane wcześniej to sorka.
1) Czy można będzie wyświetlać więcej niż 12 wyników na stronie? Jakieś miniaturki czy coś... Bo 12 kafelków oznacza maaaaasę przeklikiwania katalogu. Duże okładki są ładne ale mało praktyczne w trybie tworzenia swojego katalogu.
2) Metryczka komiksu wyświetlana po najechaniu myszką? żeby nie trzeba się było wklikiwać żeby sprawdzić np ilośc stron, czy wydawcę...
3) Aktywne linki w polach np. "scenarzysta". Żeby wychodząc od jednego komiksu danego autora móc dalej wyświetlić wszystkie pozycje, wyfiltrowane po jego nazwisku..
4) A taka kompozycja żeby zamiast  przycisku "Dodaj do kolekcji" pod każdym komiksem (sporo ekranu zajmuje), było zwyczajnie: kliknięcie=podświetlenie=zaznaczenie + dodanie do listy/koszyka na górnej ramce, zeby zbiorczo potem móc dodać do kolekcji zaznaczone pozycje... coś a'la sklep ?

Ad 1 Będzie drugi widok listy - bardziej tabelaryczny z większą ilością informacji + oczywiście wybór ilości wyników na stronie.

Ad. 2 Dobry pomysł - zrealizuję

Ad. 3 To jest przewidziane do realizacji

Ad. 4 - a jesteś zalogowany? Bo będąc zalogowanym możesz dodawać komiksy do kolekcji z listy - bez wchodzenia - to rozwiązuje Twój problem - na ten moment nie działa właśnie jeszcze dodawanie z samego komiksu.

Uwaga ogólna - poczekajcie jeszcze z tworzeniem realnych kolekcji do końca tego tygodnia. Postaram się na poniedziałek uruchomić już wersję produkcyjną niezależnie od tego ile uda się przygotować komiksów.
Może już następny post przyniesie jakiś mondry tekst ...

Offline mackey

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #80 dnia: Styczeń 03, 2017, 12:19:37 pm »
Razem z Adamem, który pomaga mi w przygotowaniu komiksów, prosimy o sugestię podziału komiksów amerykańskich. Komiksy będą należeć do 2 kategorii (Komiksy amerykańskie, Serie komiksowe) - to rozwiąże poniekąd podział np. na to, że komiks wyszedł w 2 wydaniach. Ale jak rozwiązać problem serii. Np. Batman - jak to dzielić. Jedną wielką serią ? Podseriami - np. Wieczny Batman, Długie Halloween, Batman Mroczny Rycerz itd. Ew. może zrobić wielkie serie a tytułem komiksu sterować tymi podseriami - wtedy to będzie w miarę posortowane. Mamy już też jakieś swoje pierwsze przemyślenia, ale może pojawią się w dyskusji jakieś ciekawe pomysły.
Może już następny post przyniesie jakiś mondry tekst ...

Kijanek

  • Gość
Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #81 dnia: Styczeń 03, 2017, 12:28:18 pm »
@up
Dzielenie chyba by było dobre np. Batmana to zrobić główne serie, Mroczny, DC, batman i pozostałe nieskatalogowane, inaczej powstanie chaos lub serie z podseriami i się człek nie odnajdzie.
Ewentualnie rozdział na wydawnictwa DC, Marvel, image itp

szulig

  • Gość
Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #82 dnia: Styczeń 03, 2017, 12:31:54 pm »
wydaje mi sie ze mieliscie zle sformatowane komorki w excelu i zassaliscie do bazy takie dane:
EAN 9, 78832E+12

Offline mackey

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #83 dnia: Styczeń 03, 2017, 12:47:12 pm »
@up
Zauważyłem - nadpisał się tez oryginalny wydawca rodzajem papieru. Będzie to poprawione przy finalnym imporcie w weekend.


CO do podziału amerykańców, to jeszcze raz przemyślałem temat i moja propozycja jest taka - proszę o opinie:


W mojej ocenie najlepsze byłoby chyba po prostu powielenie w nazwie serii nazwy bohatera.
 
Czyli zrobiłbym serie
Batman
Batman. Wieczny Batman
Batman. Mroczny Rycerz
Batman. Detective Comics
Wtedy Batmany będą podzielone na krótsze podserie. Będą właściwie posortowane na podstronie serii – bo wszystkie Batmany będą obok siebie ze względu na pierwszy element.
I One Shoty będą w pierwszej serii a pozostałe będą w podseriach i podzielone tomami z poszczególnymi tytułami.
Przy czym np. Batman Hush podzielony przez Egmont na 2 tomy nie robiłbym już na podserię, ale po prostu na 2 komiksy w serii Batman o tytule Hush, ale z różnymi tomami 1 i 2. To tak na szybko mi wydaje się najlepsze.
A kolekcje kioskowe są osobną podkategorią – i tam dałbym jako nazwę serii nazwę kolekcji z numerem kolejnym tomu a nie bohatera. Tylko w tytule dałbym nazwę bohatera wtedy. Czyli
WKKM                 t. 1.                      Batman. Długie Halloween cz. 1
Może już następny post przyniesie jakiś mondry tekst ...

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #84 dnia: Styczeń 03, 2017, 08:40:18 pm »
Pytanie : przeniosłem Asteriksy Thorgale  do mojej kolekcji , chciałem żeby ułożyły się zgodnie z numeracją ( t.1 , 2 , 3 ...) , niestety po przeniesieniu do kolekcji wyświetlają się w kolejności przypadkowej.  Jest na to jakaś rada?

« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2017, 10:17:21 pm wysłana przez greg0 »
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline mackey

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #85 dnia: Styczeń 04, 2017, 06:48:04 am »
sprawdze i poprawie
Może już następny post przyniesie jakiś mondry tekst ...

Offline wilk

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #86 dnia: Styczeń 04, 2017, 02:15:25 pm »
Taka uwaga. Wydaje mi się, że grubość albumów w obrazkach przedstawiających poszczególne komiksy jest zauważalnie i to dość znacznie powiększona. Warto by te wizualizacje urealnić (odchudzić ;)).

Offline mackey

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #87 dnia: Styczeń 04, 2017, 05:20:43 pm »
To na razie specjalnie tak było na testy, bo miałem tylko polskie komiksy i ciężko to było testować. Dlatego ustawiłem bardzo małe zakresy stron do zmiany grubości, aby było widać różnice i można to było dopasować :smile:
Będzie urealnione, ale miło, że ktoś zauważył taki smaczek jak te grubości. Będą 3 poziomy + HC/SC
Może już następny post przyniesie jakiś mondry tekst ...

Offline Shinue

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #88 dnia: Styczeń 04, 2017, 08:34:42 pm »
Mam nieśmiałą propozycję. Niektórzy z Was na pewno znają amerykański serwis Board Game Geek poświęcony planszówkom, którego użytkownicy tworząc swoją kolekcję mogą wystawić każdej posiadanej grze ocenę od 1 do 10. Dzięki temu stworzył się rewelacyjny ranking zawierający wiele tysięcy gier. Są również dostępne rankingi tematyczne. A teraz przechodzę do sedna. Gdyby coś takiego poprzez na przykład # tagi zaimplementować do Komiksów24 mielibyśmy piękne rankingi: ogólny, DC, Marvel, manga, europejski, historyczny, z Jockerem, rysowane przez Manarę, wydane w 2016 itp. itd.

LINK do BGG: https://boardgamegeek.com/browse/boardgame/page/1?sort=rank

PS. I ostatnie ale wcale nie najmniej ważne. Podobnie do BGG zamieszczając sponsorowane linki do sklepów mógłbyś sobie mackey zarobic kilka groszy na utrzymanie serwera :wink:

edit. Będąc zalogowanym tabela z rankingiem posiada dodatkowe trzy kolumny: nasz ocena, czy posiadamy oraz czy graliśmy (w przypadku komiksu czy czytaliśmy)
 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2017, 08:41:18 pm wysłana przez Shinue »

Offline mackey

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #89 dnia: Styczeń 09, 2017, 11:02:19 am »
Na razie włączyliśmy już produkcyjnie z Amerykanami, Europą i kolekcjami z kiosków. Można robić kolekcje.
Na naszym FB jest więcej informacji co do zmian.
https://www.facebook.com/Komiksy24/


@up
Ranking jest przewidziany - gwiazdki na razie są losowe, ale  myślę, że koło czwartku już będzie można oceniać. Na tej podstawie będzie można budować to co nakreślone powyżej.
Zarówno własnie pod kątem ocen, ale także samego posiadania w kolekcji (% udziału - np. komiksy Manary - jest ich 8, ale 6 jest zdecydowanie w większej ilości kolekcji niż 2 pozostałe). To wbrew pozorom jest bardziej wartościowe niż subiektywne klikanie. Choć ma taką wadę, że czasami  jest wyprzedane. Ale wiedzę będzie można budować na wielu poziomach.
Co do reklam - na razie nic  mnie nie ciśnie - sam tego za bardzo nie lubię i dopóki mogę, to jakoś się bez nich obejdę. Ale zobaczymy jak się życie potoczy. Na ten moment pracujmy nad tym, aby to było najwygodniejsze dla nas i aby dawało nam jak największą wiedzę o rynku komiksowym w Polsce.
Może już następny post przyniesie jakiś mondry tekst ...

 

anything