Autor Wątek: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów  (Przeczytany 64360 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Murazor

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #90 dnia: Styczeń 09, 2017, 11:13:50 am »
Mała sugestia, fajnie by było gdyby okładki miały mały rozmiar gdy są miniaturkami, a duży po otwarciu w nowej karcie/kliknięciu. W tym momencie mam słabszego neta i trochę to drażni jak się strona wczytuję z 20 sekund z 12 startowymi miniaturkami. Gdybym miał dużą kolekcję i wyświetlił kilkadziesiąt pozycji to bym sobie chwile poczekał :)
Na dole jest OPRAWA: miękka twarda i 'niewidzialna' - nie wiem czy błąd, czy miejsce zostawione na później :)
I Vasco jest chyba szerszy od reszty, bo na tablecie rozwala układ 2 komiksów obok siebie.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #91 dnia: Styczeń 09, 2017, 11:20:00 am »
Siedziałem dziś chwilę na tym katalogu, który już jest podegrany. Udało mi się dodać 238 komiksów co w sumie nie jest złym wynikiem gdy katalog na ten moment nie ma ani komiksów z KAW, Orbity i TM-Semic bo to mocno zmieniłoby ilość w "kolekcji". Niestety/stety przez to też widzę kiedy zacząłem kłaść lachę na krajowe wydania bo im nowsze komiksy tym częściej widzę, że "mam to" ale nie dodaję bo to nie to wydanie ;) Teraz cierpliwie poczekam na komiksy nie "po polsku" i wtedy wrócę na portal.
perły przed wieprze

Offline mackey

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #92 dnia: Styczeń 09, 2017, 11:30:27 am »
Mała sugestia, fajnie by było gdyby okładki miały mały rozmiar gdy są miniaturkami, a duży po otwarciu w nowej karcie/kliknięciu. W tym momencie mam słabszego neta i trochę to drażni jak się strona wczytuję z 20 sekund z 12 startowymi miniaturkami. Gdybym miał dużą kolekcję i wyświetlił kilkadziesiąt pozycji to bym sobie chwile poczekał :)
Na dole jest OPRAWA: miękka twarda i 'niewidzialna' - nie wiem czy błąd, czy miejsce zostawione na później :)
I Vasco jest chyba szerszy od reszty, bo na tablecie rozwala układ 2 komiksów obok siebie.

Zmniejszyłem wielkość zdjęć na liście - pomogło?
Może już następny post przyniesie jakiś mondry tekst ...

Offline AvengerGT

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #93 dnia: Styczeń 09, 2017, 11:32:25 am »
Czy komiksy można dodawać w większych ilościach za jednym zamachem, czy w takiej WKKM trzeba przeklikać te ponad 100 pozycji?  :smile:  W sumie jednorazowo jest to robota na co najwyżej kilka minut, ale wolę zapytać.

Offline mackey

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #94 dnia: Styczeń 09, 2017, 11:39:35 am »
Na razie nie ma hurtowego dodawania - myślałem o tym, ale w sumie robi się to tylko raz a potem dodaje się  co miesiąc kilka / kilkanaście pozycji. Ale czasami np. kupuje się cały rocznik np. TM-Semic - pomyślę, ale nie jest to priorytet - szybko idzie to klikanie szczególnie jak się ustawi 48 komiksów na stronie i dodaje się z listy a nie z komiksu.
Może już następny post przyniesie jakiś mondry tekst ...

Offline Ryba2111

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #95 dnia: Styczeń 09, 2017, 11:40:18 am »
Czekam z niecierpliwością na możliwość katalogowania wydań po angielsku i będę korzystał tylko z tego serwisu :wink: Moja kolekcja polskich wydań jest mała, ale i tak miło, że mam możliwość katalogowania na polskiej stronie. Dodawanie polskich wydań do zagranicznych serwisów trwa za długo i po pewnym czasie odpuściłem. Czekam na dalszy rozwój. Powodzenia.


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline Murazor

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #96 dnia: Styczeń 09, 2017, 12:08:02 pm »
Zmniejszyłem wielkość zdjęć na liście - pomogło?
Świetnie! ;)

Offline milos3

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #97 dnia: Styczeń 09, 2017, 06:14:24 pm »
przejrzałem pobieżnie katalog. Dodałem chyba około 90 komiksów, podoba mi się .
Brakuje jak dla mnie jakiegoś sortowania po roku wydania. Owszem jest opcja nowości, ale czy można sortować np jeden cały konkretny rok? Nie zauważyłem takiej opcji w żadnej z księgarń ani na Gildii. Niby to leci chronologicznie na Gildii, ale jak chce sie dojechać do np 2013 r to jest zonk. 
Brakuje mi też opcji serii, np Marvel Now, DC Deluxe, Marvel Classic itd. ułatwiałoby to dodawanie kolejnych pozycji.
Czy będzie możliwość kliknięcia na nazwisko i wyświetlenia wszytkich komiksów danego scenarzysty bądź rysownika? Bo jest tylko pod albumem: inne tego autora.
update: chyba że pod komiksem będą się wyświetlać wszystkie albumy, a póki co jest ich mało i nie zatrybiłem  :biggrin:
Szacunek za włożoną pracę.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2017, 06:27:51 pm wysłana przez milos3 »

Offline mackey

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #98 dnia: Styczeń 09, 2017, 08:39:41 pm »
Mogę dorobić filtr po roku wydania (w większości albumów ją mamy). Dopiszę do listy rzeczy do zrobienia.
Linia wydawnicza jest przewidziana i już jest w systemie tylko jest nieuzupełniona i jak znajdę wolną chwilę to ją dopiszę w albumach - nie będzie może w filtrach, ale będzie można wyświetlić wszystkie komiksy z linii DC Deluxe, Obrazy Grozy itd.
Tu płynnie przechodzimy do punktu kolejnego - klikając w nazwisko autora w komiksie (czy własnie w/w linii) będzie można wyświetlić wszystkie komiksy z danym atrybutem - jest to przewidziane na ten tydzień.
Pod albumem będzie tylko losowo generowana część komiksów danego rysownika, scenarzysty, gatunku i chyba właśnie tej linii.
Może już następny post przyniesie jakiś mondry tekst ...

Offline wilk

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #99 dnia: Styczeń 10, 2017, 09:35:59 am »
Parę błędów:


1. Nie można kliknąć w "Strażników". Wyświetla się tylko okładka.
2. W serii "Berlin" jest zarówno seria Marvano jak i Lutesa. Raczej należałoby je rozdzielić.
3. Całkiem sporo okładek w komiksach europejskich mi się nie wyświetla. Nie wiem dlaczego.
4. Sky doll oznaczona jest jako Science-fiction. Rozumiem, że ten komiks został wydany w cyklu (linii wydawniczej) science-fiction ale widneje tam obecnie jako jedyna pozycja i dziwnie to wygląda.

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #100 dnia: Styczeń 10, 2017, 09:47:04 pm »
Lucky Luke - wszystkie tomy zbiorcze opisane jako  - tom 1 .
Lucky Luke - brak  albumu "Dyliźans" t. 32





"Jesteś podwójnym sobą."

Offline mackey

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #101 dnia: Styczeń 11, 2017, 10:33:02 am »
Parę błędów:


1. Nie można kliknąć w "Strażników". Wyświetla się tylko okładka.
2. W serii "Berlin" jest zarówno seria Marvano jak i Lutesa. Raczej należałoby je rozdzielić.
3. Całkiem sporo okładek w komiksach europejskich mi się nie wyświetla. Nie wiem dlaczego.
4. Sky doll oznaczona jest jako Science-fiction. Rozumiem, że ten komiks został wydany w cyklu (linii wydawniczej) science-fiction ale widneje tam obecnie jako jedyna pozycja i dziwnie to wygląda.

Ad. 1 - poprawione
Ad. 2 - pomyślę jak to rozdzielić, ale wg mnie trzeba zrobić jakiś dopisem w nazwie serii
Ad. 3 - może tak być - będą dogrywane na bieżąco
Ad. 4 - poprawione - takie błędy będą się zdarzały. To jest cena hurtowego dodawania pozycji - nie jesteśmy w stanie wyłapać tego patrząc na tysiące wierszy w Excelu
Może już następny post przyniesie jakiś mondry tekst ...

Offline gsg80

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #102 dnia: Styczeń 11, 2017, 08:29:48 pm »
1) Sporo europejskich serii (np Murena, Orbital, Orły Rzymu) mają tomy nr 4 oznaczone jako tom 1 (czyli mają 2 różne tomy 1 a nie mają tomu nr 4).
2) Animal'z, Julia i Roem oraz Kolor Powietrza to trylogia, a nie są powiązane w bazie, dodatkowo dwa pierwsze tytuły nie mają okładek.
3) Gwiazda Pustyni i Western to jedyne tomy w kategorii Mistrzowie Komiksu, reszta tytułów wydanych w tej serii jest poza tą kategorią.

Offline mackey

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #103 dnia: Styczeń 11, 2017, 08:47:16 pm »
Jak się uporam z najpilniejszymi poprawkami z samą funkcjonalnością, to przejrze wszystkie serie po kolei i będe wyłapywał takie błędy - najpierw muszę rozwiązać problem z sortowaniem wg tomu.
Może już następny post przyniesie jakiś mondry tekst ...

Offline radioblackmetal

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 448
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... .. .
Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #104 dnia: Styczeń 14, 2017, 09:38:14 am »
brak polskich komiksów, czy to tylko u mnie?
The darkness will swallow everything

 

anything