Autor Wątek: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów  (Przeczytany 64366 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wilk

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #120 dnia: Styczeń 15, 2017, 03:34:23 pm »
Z braków zauważyłem jeszcze Księżycową Gębę. Proszę o dodanie.


http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/mistrzowie_komiksu_exclusive/12

Offline mackey

Może już następny post przyniesie jakiś mondry tekst ...

Offline donTomaszek

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #122 dnia: Styczeń 15, 2017, 04:21:09 pm »
A ja dorzuce jeszcze Western z kolekcji Grzegorza Rosinskiego, Hard Boiled oraz Big Guy i Rosty Robochłopiec. Nigdzie tych tytulow nie widze.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline rand34

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #123 dnia: Styczeń 15, 2017, 04:49:07 pm »
Mam pytanie co do ocen. Jak będzie rozwiązana sprawa ocen różnych wydań w rankingu? W sensie czy na przykład taki Batman Śmierć rodziny, który ma dwa wydania oba wydania mogą mieć różne noty? Bo nie byłoby ciekawie jeśli w rankingu będzie dużo "podwójnych" tytułów, bo takich sytuacji trochę jest - Hush, Wojna domowa etc.


Druga sprawa to lista życzeń, czy to już funkcjonuje bo nie mogę tego kliknąć. Fajnie jakby wish lista była osobną listą, bo dziwnie dodawać do kolekcji coś czego fizycznie się nie ma.


Na przyszłość fajnie jakby wiecej jakiś statystyk było w profilu, coś jak na filmwebie. Czyli ile jakich ocen się dało, najwyżej ocenione komiksy etc.


Póki co super to wygląda, nie spodziewałem się tak funkcjonującej strony w takim krótkim czasie. Gratuluje :-)

Offline Cringer

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #124 dnia: Styczeń 15, 2017, 05:10:04 pm »
też zauważyłem kilka braków:
Ronin - Millera, Kingdom Come,

Przy okazji, jak będzie finansowana strona? Ogólnie całość mi się bardzo podoba i z chęcią bym kilka złocisz na to przelał np na takim patreonie.

Offline donTomaszek

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #125 dnia: Styczeń 15, 2017, 05:26:09 pm »
Jeszcze jedno - obok przyciskow do wyswietlania list czy mozna dodac przycisk aby wyswietlaly sie wszystkie posiadane komiksy? Chodzi mi o serie - aby wyswietlac cala zawartosc kolekcji bez ukrywania poszczegolnych tomow?
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline wilk

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #126 dnia: Styczeń 15, 2017, 05:35:29 pm »

Offline kenji

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #127 dnia: Styczeń 15, 2017, 06:06:51 pm »
Nie wyświetlają sie okładki do XIII

Offline mackey

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #128 dnia: Styczeń 15, 2017, 06:09:28 pm »
Odpowiadam zbiorczo:


Ad oceny:
To jest portal do kolekcjonowania - fajnie, że można byłoby mieć wszystko w jednym miejscu, ale u nas podstawową jednostką jest konkretne wydanie i je oceniamy. Wiem, że są powtórzenia itd - i tak najczęściej mamy jedno wydanie komiksu. Jak ktoś ma kilka, to danie 2 komiksom tej samej oceny nie będzie problemem. A takto musiałbym budować bazę komiksów a do niej wydań i robić 2 oceny. A co do wspomnianego Husha - jak sobie to wyobrażasz? Przecież musiałbym pilnować, abyś np. np, dla wydania zbiorczego dał taką samą ocenę jak do obu wydań cząstkowych. A jak np Y zbiera 2 tomy ocenione inaczej? Oceniasz konkretny komiks papierowy.


Finansowanie:
Na razie o tym nie myślę - póki co daję radę hostingowo i czasowo - zobaczymy jak się to rozwinie - nie chcę nic obiecywać - może uda się sfinansować docelowo np. poprzez banery od wydawców, albo damy rzeczywiście jakieś extra opcje płatne typu zdjęcia autografów Hi-Res itd. Na pewno nie planuję wprowadzenia opłat za samo kolekcjonowanie - w sensie tworzenie kolekcji. To będzie mam nadzieję zawsze bezpłatne - chyba, ze nastąpi jakiś kataklizm z miejscem i bardzo się rozrośnie baza zagranicznych komiksów i trzeba będzie coś płacić za hosting - wtedy może zrobimy jakąś opłatę albo dobrowolną albo np. 5 zł / rok - wszystko zależy od ilości osób - na razie nie widzę konieczności wprowadzania i myślenia nawet o opłatach. Ew. wprowadzimy reklamy na portalu - pytanie czy to nie będzie przeszkadzało użytkownikom - bo mnie irytuje. Tak czy inaczej będzie eksport komiksów w formie CSV - zawsze będzie można sobie zgrać listę swoich komiksów jeśli jakieś zaplanowane działania nie zdobędą Waszej akceptacji. W każdym razie nie jest to portal nastawiony na zysk i nie to jest jego celem - realizuje się zawodowo na zupełnie innych polach :smile:


@donTomaszek
Nie do końca rozumiem. Rozróżniasz to domeną - na domenie donTomaszek.komiksy24.pl widzisz tylko to co dodałeś. Na domenie www.komiksy24.pl jak jesteś zalogowany widzisz wszystko, a Twoje komiksy mają czerwony przycisk Usuń zamiast Dodaj. Chyba, ze mówimy o czymś innym.


Braki:
Wszystko zgłoszone dzisiaj dodam.
I jeszcze jedna bomba z uzupełnianiem oferty będzie na wieczór, ale to później ...

XIII
Wiem - wgram

ps. Strasznie męczy mnie korespondowanie na 3 portalach (Nasz FB, KKK FB i forum). Jeśli to nie kłopot, to kto ma FB niech polubi naszą stronę na fb https://www.facebook.com/Komiksy24/ i tam zgłasza w postach uwagi - tam najszybciej zerknę a podyskutowac tez można.
Oczywiście tu też będę zaglądał, ale nie zawsze mam chwilę, żeby wszędzie o wszystkim pisać. Np o utworzeniu już kategorii TM-Semic i wprowadzeniu pierwszej kolekcji z tego wydawnictwa :smile:
Może już następny post przyniesie jakiś mondry tekst ...

Offline donTomaszek

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #129 dnia: Styczeń 15, 2017, 06:28:47 pm »
@donTomaszek
Nie do końca rozumiem. Rozróżniasz to domeną - na domenie donTomaszek.komiksy24.pl widzisz tylko to co dodałeś. Na domenie www.komiksy24.pl jak jesteś zalogowany widzisz wszystko, a Twoje komiksy mają czerwony przycisk Usuń zamiast Dodaj. Chyba, ze mówimy o czymś innym.
Mowimy o czyms innym.
 :wink:
Chodzi mi o dodatkowy widok (juz w mojej subdomenie), taki ktory wyswietla wszystkie komiksy jakie posiadam lacznie z poszczegolnymi tomami danych serii. Teraz aby zobaczyc posiadane tomy danej serii, musze w nia wejsc.
To taki bajer, ale wtedy widac byloby totalnie wszystko.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline mackey

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #130 dnia: Styczeń 15, 2017, 07:57:10 pm »
ok rozumiem. Pomyślę jak to włączać.
Może już następny post przyniesie jakiś mondry tekst ...

Offline nocny

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #131 dnia: Styczeń 15, 2017, 09:48:43 pm »
Zgłaszam brak "Wiedźmina" Tobina i Querio.

Offline mackey

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #132 dnia: Styczeń 15, 2017, 10:14:34 pm »
To juz jutro. Zamiast tego macie Batmana z TM-Semic!
Może już następny post przyniesie jakiś mondry tekst ...

Offline mackey

Może już następny post przyniesie jakiś mondry tekst ...

Offline nocny

Odp: Komiksy24.pl - portal dla kolekcjonerów komiksów
« Odpowiedź #134 dnia: Styczeń 16, 2017, 09:51:28 am »
Dzięki :)
A jeszcze taka drobna uwaga. U mnie nie działa zapamiętywanie loginu i hasła. Mimo, że podczas logowania zaznaczam opcję "Zapamiętaj mnie" to jednak nie zapamiętuje mnie.