Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 886817 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline turucorp

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1530 dnia: Czerwiec 20, 2017, 10:06:41 pm »
A dla hejterów polecam odmienić słowo "Kat", najlepiej to brzmi w formie "Ty Kacie" czyli "człowieku wykonujący wyrok śmierci"  :biggrin:

To przy okazji odmień sobie "Terminatora"  :roll:
Wybrałeś najbardziej lamerską z możliwych opcji tytułu i teraz jeszcze strzelasz focha? Naprawdę szkoda, że akurat ta publikacja już na starcie dostaje takiego babola na okładce, szczególnie, że od początku wiele osób martwiło się o poziom tłumaczenia.

Offline jeanvanhamme

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1531 dnia: Czerwiec 20, 2017, 10:22:07 pm »
Niewątpliwie zgrzyt w tytule jest wynikiem niedopasowania czasów. Komiks pochodzi sprzed ponad wieku, a wyraz krejzol nie tylko nie pasuje do czasów powstania komiksu, ale i języka :(

Offline Nawimar

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1532 dnia: Czerwiec 20, 2017, 11:06:56 pm »
Tak to już bywa z tłumaczeniami (zwłaszcza nazw własnych), że na początku generują gejzery oburzenia, a z czasem trudno sobie wyobrazić inną formę niż właśnie ta spolszczona. Zapewne część Koleżeństwa dobrze pamięta kontrowersje przy okazji tłumaczenia tytułów "Wojny Domowej", "Rodu M" czy poszczególnych tomów Kolorowej Kolekcji Bohaterów Marvela. Dziś już nikt się tym nie przejmuje, a tłumaczenia Muchy spokojnie funkcjonują w komunikacji między czytelnikami i jest git. Tak samo będzie z Kotem Krejzolem (bardzo udana forma jak dla mnie). Przekonacie się.

Offline turucorp

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1533 dnia: Czerwiec 20, 2017, 11:36:11 pm »
Przekonacie się.

Rozumiem, że należysz do grona "przekonanych" do "Elektronicznego mordercy" i "Wirującego seksu"?
Smutne, szczególnie, że aktualnie spore grono tłumaczy ma niezłą bekę z tego "krejzola", a proponowane alternatywne określenia dowodzą, że ten tytuł można przetłumaczyć w sposób rzeczywiście oddający ducha oryginału.

Offline wydawnictwo_fantasmagorie

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1534 dnia: Czerwiec 20, 2017, 11:42:52 pm »
Ja mam natomiast sporą bekę z grona tłumaczy pokroju Marka Turka nawet nie potrafiącego wyartykułować swoich przemyśleń (zupełnie jak jego chlebodawcy)  :smile:   a także z osób usuwających moje posty, a pozostawiających posty kolesi. Widzę, że niewiele się na gildii zmieniło. Płaskie to wszystko jak pies bośniacki.

Offline LucasCorso

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1535 dnia: Czerwiec 20, 2017, 11:53:10 pm »
Ja miałem nawet ochotę zamówić Providence od wydawcy, ale szczerze przyznam, że nie lubię buców.
Więc dołożę te parę groszy i sprowadzę z zagranicy.

Przy takim nastawieniu do potencjalnych klientów, przy tym jak obraźliwy był poprzedni, a słusznie usunięty wpis wydawcy trzeba wyraźnie powiedzieć, że jest to osoba co najmniej niepoważna.

Od kilku dni przez to forum przewijają się mniej lub bardziej wyartykułowane obawy osób, które przekazały wydawcy swoje pieniądze, i po tym dzisiejszym popisie zasnę spokojniej wiedząc, że nie jestem jedną z nich.

To brzmi jak odzywki studenciaka jakiegoś, a nie osoby pragnącej kierować poważnym biznesem.

Naprawdę ludzie, popracujcie trochę nad umiejętnościami społecznymi, bo tak się nie buduje zaufania.

Tak, wiem. Pewnie zaraz usłyszę, że takiego klienta jak ja to nie potrzebują. Pewnie ich produkt sam się obroni, a oni tylko walczą z niesłusznymi oskarżeniami forumowej gimbazy.
No cóż, cokolwiek się dowiem o sobie, to nadal pozostanę tylko jednym z anonimowych czytelników. A takiemu dobra opinia na nic nie potrzebna...

BRAWO WYDAWCA!!!!
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline roble

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1536 dnia: Czerwiec 21, 2017, 12:12:05 am »
LC +1

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1537 dnia: Czerwiec 21, 2017, 12:31:07 am »
Co napisał wydawca w usunietym poście? Tytuł fatalny, ale cała reszta top! Kolejne świetne zapowiedzi.

Offline turucorp

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1538 dnia: Czerwiec 21, 2017, 05:27:07 am »
Ja mam natomiast sporą bekę z grona tłumaczy pokroju Marka Turka nawet nie potrafiącego wyartykułować swoich przemyśleń (zupełnie jak jego chlebodawcy)

"Chlebodawcy"?
Z komiksów to ja nawet na waciki nie zarabiam, więc kolejny raz jak kulą w płot strzeliłeś  :roll: (swoją drogą, nawet średnio zorientowani w komiksach wiedzą, że współpracuję z różnymi wydawcami, więc znowu kulą w płot, ta "celność" to, jak rozumiem po trzeciej flaszce ruskiej wódy?).
Odniosłem się to fatalnego (moim, i nie tylko moim zdaniem) tłumaczenia tytułu, widzę jakie na sieci pojawiają się reakcje, widzę jakie kontrpropozycje przedstawiają ludzie zajmujący się tłumaczeniami (nie tylko komiksów), to, że postanowiłeś odstawiać tutaj największego buca wśród wydawców (jeszcze trochę ci brakuje do czołówki) niewiele zmienia.
Mając do wydania klasykę komiksu, która z wielu względów nie jest pozycją łatwą w warstwie translacyjnej, trzeba traktować materiał wyjściowy z dużą ostrożnością, zamiast tego już na okładce dostajemy nowomowę rodem z gimbazy i popis arogancji na forum.
Smutne  :???:

Offline Nawimar

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1539 dnia: Czerwiec 21, 2017, 06:04:51 am »
Turucorp: "Rozumiem, że należysz do grona "przekonanych" do "Elektronicznego mordercy" i "Wirującego seksu"?"
 
Wzbudzają na swój sposób miłe wspomnienia więc raczej tak. Podobnie zresztą jak "Pogromca" i "Śmiałek".
 
"spore grono tłumaczy"

Twoich wszystkich dwóch kolegów ze Śląska czy może jest jeszcze jakiś trzeci, specjalizujący się przekładach opisów opakowań na jogurty? Nie martw się; przyzwyczaicie się. Jeszcze przyjdzie czas, że innego "Krazy Kata" jak "Kota Krejozola" znać i akceptować nie będziecie.

"(...) popis arogancji na forum."
 
Jak to się niegdyś mawiało: "Milczenie jest złotem". A przynajmniej w tym kontekście ;)

Offline isteklistek

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1540 dnia: Czerwiec 21, 2017, 06:12:04 am »
Bardzo fajny pomysł z grafiką. Podoba mi się jak wydawca dopieszcza swoje tytuły, oby tak dalej.

Offline turucorp

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1541 dnia: Czerwiec 21, 2017, 06:44:17 am »
"(...) popis arogancji na forum."
 Jak to się niegdyś mawiało: "Milczenie jest złotem". A przynajmniej w tym kontekście :wink:

"przyganiał kocioł garnkowi"  :roll:
A w kwestii nieszczęsnego tytułu, no cóż, jak rozumiem jesteśmy skazani na taką a nie inną wersję, mam jedynie nadzieję, że wewnątrz będzie chociaż odrobinę lepiej (chociaż zastanawiam się nad sensem finansowego wpierania wydawcy, który wszelkie uwagi klientów traktuje jako pretekst do spersonalizowanej bucówy  :neutral: )

Offline laf

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1542 dnia: Czerwiec 21, 2017, 07:29:49 am »
Ja miałem nawet ochotę zamówić Providence od wydawcy, ale szczerze przyznam, że nie lubię buców.
Więc dołożę te parę groszy i sprowadzę z zagranicy.
Owszem wypowiedzi wydawcy również nie trafiają w mój gust (co miało miejsce jeszcze kiedy na forum występował pod postacią @maximumcarnage), ale przecież ja nie zatrudniam go w roli konferansjera na jakiejś konferencji. Patrzę przez pryzmat produktów, które oferuje i to jest największa siła tego wydawcy. Tym bardziej, że zarówno treść komiksów Fantasmagorie, jak i jakość ich wydania są chwalone na każdym kroku. Ja osobiście po wypłacie składam zamówienia na Q&W, BM i Providence, a do Maxa i pozostałych użytkowników dyskusji apeluję: polejcie sobie głowy zimną wodą, bo szkoda zdrowia i czasu.

Offline Nawimar

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1543 dnia: Czerwiec 21, 2017, 07:38:18 am »
Turucorp: ""przyganiał kocioł garnkowi""

Nie inaczej; dlatego polewam głowę wskazanym płynem bo i aura ku temu sprzyja. Kolegę oraz kolegów tłumaczy również zachęcam.
 
Z tego wszystkiego zapomniałem wyrazić entuzjazm z okoliczności  polskiej edycji "Providence". Oprócz "Promethei" i "Kapitana Brytanii" to jeden z trzech tytułów Moore'a którego mi u nas bardzo brakowało. Jak widać w przypadku tego utworu problem już się rozwiązał.

Offline turucorp

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1544 dnia: Czerwiec 21, 2017, 07:39:19 am »
a do Maxa i pozostałych użytkowników dyskusji apeluję: polejcie sobie głowy zimną wodą, bo szkoda zdrowia i czasu.

w sensie, że nie dyskutujemy o komiksach Fantasmagorii, bo tutaj można tylko dobrze albo wcale?