Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 886341 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Murazor

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1545 dnia: Czerwiec 21, 2017, 07:48:41 am »
turu można narzekać, ale lepiej nie odpowiadać wydawcy. Nie potrzebne pyskówki się wtedy zaczynają. Rozumiem, że wydawca chce bronić swoich komiksów, ale w ten sposób nie ma sensu z nim dyskutować. Póki się nie wtrącił to dyskusja była spokojna, każdy rzucił jakiś pomysł, co mu się podoba co nie.

Offline laf

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1546 dnia: Czerwiec 21, 2017, 07:50:13 am »
Ja mam natomiast sporą bekę z grona tłumaczy pokroju Marka Turka nawet nie potrafiącego wyartykułować swoich przemyśleń (zupełnie jak jego chlebodawcy)  :smile:   a także z osób usuwających moje posty, a pozostawiających posty kolesi. Widzę, że niewiele się na gildii zmieniło. Płaskie to wszystko jak pies bośniacki.

To brzmi jak odzywki studenciaka jakiegoś, a nie osoby pragnącej kierować poważnym biznesem.

"(...) popis arogancji na forum."
 
Jak to się niegdyś mawiało: "Milczenie jest złotem". A przynajmniej w tym kontekście :wink:

"przyganiał kocioł garnkowi"  :roll:

Turucorp: ""przyganiał kocioł garnkowi""

Nie inaczej; dlatego polewam głowę wskazanym płynem bo i aura ku temu sprzyja. Kolegę oraz kolegów tłumaczy również zachęcam.

To NIE jest dyskusja o komiksach. I do tych wypowiedzi odnosiła się moja prośba o polaniu głowy zimną wodą.

Natomiast zgadzam się, że tłumaczenie Krazy Kata jest nietrafione, ale ten komiks mnie nie interesuje, więc nie emocjonuję się tym wcale.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1547 dnia: Czerwiec 21, 2017, 07:55:38 am »
(chociaż zastanawiam się nad sensem finansowego wpierania wydawcy, który wszelkie uwagi klientów traktuje jako pretekst do spersonalizowanej bucówy  :neutral: )

No właśnie nie. Uwagi klientów zaowocowały zatrudnieniem tłumacza (co ciekawe komiksy tłumaczone przez niego masz prawdopodobnie już na swojej półce) i takim a nie innym tytułem. Bo Max od początku chciał zostawić tytuł oryginalny, co zresztą wszyscy wiedzą. Nie do końca rozumiem, dlaczego w innych wydawnictwach za tłumaczenie zazwyczaj obrywa się tłumaczom, ale tutaj to jedzie się równo po wydawcy.


Max jest be-zna-dziej-ny w kontaktach z klientami. Jak nie było zapowiedzianego kolejnego tomu RR, bo czekał na grafikę od Terry'ego Moore'a (która utknęła w urzędzie celnym, bo była źle opisana) i pojawiały się głosy, że serie rozgrzebane i nie ma kontynuacji, to Max siedział cicho. Jak musiał podesłać komiks do oryginalnego wydawcy i dostał odpowiedź, że wydaje komiksy lepiej niż oni, to siedział cicho. Ale jak już zaczyna się pyskówka, to Max pierwszy jest na miejscu.

Offline LucasCorso

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1548 dnia: Czerwiec 21, 2017, 07:56:46 am »
ale przecież ja nie zatrudniam go w roli konferansjera na jakiejś konferencji.


Nie mówię teraz o tej konkretnej osobie i tej konkretnej sytuacji, ale w całym swoim życiu nie zgadzam się z wyciągniętymi przez Ciebie wnioskami.


Wielu ludzi uważa, że są w stanie oddzielić siebie i swój charackter od tego jak wykonują swoją pracę.
Że można stworzyć dwie osobowości: jedną prywatną, drugą służbową


A ja osobiście uważam, ze to bulszit.
I ze osoba, która tak się zapala i wybucha łatwo w rozmowach podobny temperament wykazuje w pracy i w podejściu do niej.


Przy takim projekcie impulsywność, nieumiejętność dłuzszej rzeczowej dyskusji na pewno nie pomogą w realizacji tak ambitnych planów na takim rynku jak nasz.
Brak zrozumienia dla współdyskutanta przenosić się moze na podobny stosunek do współpracowników, kontrahentów no i przede wszystkim klientów.


Klientów wymagających. Reklamujących komiksy z byle powodu {już o waznych powodach nie wpominając}
Wydawca komiksów nieprzygotowany na mniej lub bardziej konstruktywną krytykę szybko stanie się ofiarą czarnego PR


Wydawca komiksów w Polsce musi być konsekwentny, ale rzeczowy. Taki sposób prowadzenia dyskursu z klientami jest niedopuszczalny.
To już lepiej robić swoje i nie komentować każdej bzdury jak {w moich oczach} robi Taurus, niż wdawać się w pyskówki na tym poziomie.


Oczywiście mówię tutaj z perspektywy czytelnika użytkownika forum.


Ale rozmowa z klientem wydwanictwa nie różni sie od rozmowy z rodzicem ucznia
A gdybym ja sobie pozwolił na takie uwagi już nigdy nie mógłbym liczyć na udaną współpracę. Raczej na maila do kuratorium
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline absolutnie

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1549 dnia: Czerwiec 21, 2017, 08:45:37 am »
Uwagi klientów zaowocowały zatrudnieniem tłumacza (co ciekawe komiksy tłumaczone przez niego masz prawdopodobnie już na swojej półce) i takim a nie innym tytułem. Bo Max od początku chciał zostawić tytuł oryginalny, co zresztą wszyscy wiedzą. Nie do końca rozumiem, dlaczego w innych wydawnictwach za tłumaczenie zazwyczaj obrywa się tłumaczom, ale tutaj to jedzie się równo po wydawcy.




Obrywa się wydawcy, bo nazwisko tłumacza zostało objęte tajemnicą, a pytanie o nie zostało przez wydawcę odparte kąśliwymi uwagami pod adresem pytającego (czyli moim). Jeśli znasz to nazwisko, podaj je.
Chyba że tłumacz wstydzi się tego, co zrobił i woli pozostać anonimowy.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline laf

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1550 dnia: Czerwiec 21, 2017, 08:49:46 am »
@LucasCorso
Ale co jest zbieżnego we wdawaniu się w pyskówki z nieznanymi, choć posiadającymi wspólną pasję, ludźmi z forum ma wydawanie komiksów?
I nie, uważam, że jest możliwe oddzielenie spraw służbowych od prywatnych, nawet jeśli chodzi o charakter. A wiem to z autopsji - sam jestem raczej nieśmiały i z obawą podchodzę do kontaktów z nowymi ludźmi, ale w pracy to i przysłowiowy op...dol potrafię dać i załatwić sporo rzeczy mi się udaje.

I żeby było jasne - ja też uważam, że Max powinien, delikatnie rzecz ujmując, stonować swoje wypowiedzi (lub nawet zamilczeć jak w podanym przez Ciebie przykładzie z Taurusem), niemniej jednak jego zachowanie nie przeszkadza mi w dokonywaniu zakupów wydawanych przez niego komiksów.

Offline LucasCorso

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1551 dnia: Czerwiec 21, 2017, 09:00:35 am »
No i spoko. Przecież ja nikogo nie namawiam by nie kupował. Mówię o swoich odczuciach, a każdy to zinterpretuje po swojemu.
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline turucorp

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1552 dnia: Czerwiec 21, 2017, 09:07:35 am »
Ale co jest zbieżnego we wdawaniu się w pyskówki z nieznanymi, choć posiadającymi wspólną pasję, ludźmi z forum ma wydawanie komiksów?

Wiesz, gdyby @wydawnictwo_fantasmagorie wdawało się tutaj np. z użytkownikiem @turucorp, to miałbyś sporo racji. Tyle, że w/w wydawnictwo jedzie sobie personalnie, podpierając się gówniarskimi argumentami, czyli wychodzi po za normalną forumową dyskusję i wchodzi w obszar, który jednak ma sporo wspólnego z "branżą". Co ciekawe, wydawnictwo ma sporo aspiracje w kwestii właściwego postrzegania go przez "środowisko", a robi wszystko, żeby "zapracować sobie" na taka a nie inną opinię. Chcą być traktowani poważnie i szacunkiem, to niech zachowują się poważnie.
Samo wydawanie komiksów to jedno, ale zniechęcenie do siebie części środowiska to również element "strategii biznesowej", jeśli tak pracuja na swoja "markę", to sorry :/

Offline Mawer

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1553 dnia: Czerwiec 21, 2017, 09:16:22 am »
Nie żebym był obrońcą fantasmagorie, ale winni są również potencjalni klienci, czy też użytkownicy tego forum, którzy sami proszą się rzucając złośliwe docinki. Niby nikt personalnie się nie zwraca do wydawcy, ale i tak wiadomo do kogo skierowana jest wypowiedź, ale jak już on to zrobi to nagle jest wielkie halo.

Offline turucorp

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1554 dnia: Czerwiec 21, 2017, 09:25:48 am »
Nie żebym był obrońcą fantasmagorie, ale winni są również potencjalni klienci, czy też użytkownicy tego forum, którzy sami proszą się rzucając złośliwe docinki. Niby nikt personalnie się nie zwraca do wydawcy, ale i tak wiadomo do kogo skierowana jest wypowiedź, ale jak już on to zrobi to nagle jest wielkie halo.

Sugerujesz, że ja czy np. @absolutnie nie wypowiadaliśmy się o doborze tytułu tylko "rzucaliśmy (spersonalizowane) złośliwe docinki"?  :shock:

Offline Mawer

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1555 dnia: Czerwiec 21, 2017, 09:30:41 am »
Nie miałem na myśli konkretnych przypadków, lecz całą dotychczasową dyskusję z wydawcą od momentu pojawienia się Fantasmagorie na rynku.

Offline Murazor

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1556 dnia: Czerwiec 21, 2017, 10:13:45 am »
Nie żebym był obrońcą fantasmagorie, ale winni są również potencjalni klienci, czy też użytkownicy tego forum, którzy sami proszą się rzucając złośliwe docinki.
Złośliwe docinki rzucane są o każdym wydawnictwie. I jedyna odpowiedź jaką kojarzę to delikatne wyśmianie "specjalistów z forum" przez Kołodziejczaka, na którymś spotkaniu z nim. Co innego kąśliwa uwaga, a co innego mówienie, że klienci "skamlą" o tytuły. Przejrzyj posty o tłumaczeniu Hugo, odpowiedź Egmontu? "Nam się podoba nasze tłumaczenie". Narzekanie na Krejzola? Ataki personalne, nawet nie w uźytkowników forum, ale już po nazwiskach to przesada.

Offline turucorp

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1557 dnia: Czerwiec 21, 2017, 10:57:16 am »
Narzekanie na Krejzola? Ataki personalne, nawet nie w uźytkowników forum, ale już po nazwiskach to przesada.

Wiesz, zasadniczo mi to nie przeszkadza, tyle, że to nie ja latam po całym komiksowie jęcząc "jesteśmy poważnym wydawnictwem". Jak są/chcą być postrzegani jako poważni, to wypadałoby się adekwatnie zachowywać  :roll:

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1558 dnia: Czerwiec 21, 2017, 11:13:47 am »

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1559 dnia: Czerwiec 21, 2017, 11:29:26 am »
Tu trochę lepszy widok na grafikę:


https://www.facebook.com/TerryMooreArt/photos/a.329740617097755.75229.327490070656143/1512499632155175/?type=3

dzięki blazkowitz, dzięki tobie coś takiego rzuciło mi się w i ma nadziej że po zakończeniu RR i SiP wydawca zastanowi się nad tym (tak wiem jeszcze jest Echo)


 

anything