Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 886639 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SawiK

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1650 dnia: Lipiec 18, 2017, 07:33:30 pm »
Tyle komiksów w ofercie dookoła i tyle na kupce nad stanów do przeczytania ze miech nie robi większej różnicy, czytać jest co nim Żółwie się wyklują.

Offline Mawer

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1651 dnia: Lipiec 18, 2017, 08:45:15 pm »
Zakładam, że ci co najgłośniej krzyczą, że nie ma jeszcze Żółwi jak już otrzymają swój wymarzony, ciepły, pachnący, nowiutki egzemplarz wsadzą go na półkę, a na lekturę przyjdzie czas  :badgrin:

Offline isteklistek

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1652 dnia: Lipiec 18, 2017, 08:54:58 pm »
Nie bardzo rozumiem o co jest krzyk. Wydawnictwo wydało szczegółowy komunikat: dwie osoby wysyłają komiksy, więc wolno idzie -ok, drukarnia jest zawalona terminami, co wszyscy wiedzą - ok, będą dodatki i lepsze wydania - bardzo fajnie. Ja robię zamówienia na kolejne komiksy od nich.

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1653 dnia: Lipiec 18, 2017, 08:57:21 pm »
Tylko że to My finansujemy na kredyt wydawnictwo, sorki pożyczyli by kasę od kolesia w ciemnej uliczce, spóźnią się ze spłatą mieli by połamane nogi, taka mała dygresja. Więc mamy prawo wylewać frustracje, w sumie jak max na początku zbiórki na TNMT, ale mu wolno.


Drukarnie mają gdzieś czy duży czy mały, liczy się kasa, jak ktoś wejdzie i dopłaci za przyśpieszenie druku extra to ma drukowane na cito.
Tu widać że ktoś się nie obrobił ze złożeniem druku, bo papier to nie problem jak co drukarnia ściągnie go w 24h, jakby co to od kwietnia by zabezpieczyli papier, jak ktoś by ogarnął się to by spokojnie w terminach się wyrobił. Druk i skład spokojnie w 2-3 dni by się drukarnia ogarnęła jak ma materiały.




Offline roble

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1654 dnia: Lipiec 18, 2017, 09:00:01 pm »
zauwazylem ze z zamowieniem warto poczekac, praktycznie kazdy tytul posrednicy maja taniej niz ich sklep..

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1655 dnia: Lipiec 18, 2017, 09:01:51 pm »
Nie podali konkretnej daty premiery czyli pewnie termin w drukarni dalej nie ustalony  :smile: Od początku mają cały czas obsuwy zanim jeszcze były drukowane podręczniki.

Offline LoganOldschool

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1656 dnia: Lipiec 18, 2017, 09:21:47 pm »
Mnie tam cierpliwość puściła i straciłem zaufanie do "wydawnictwa". Głównie dlatego, że nawet nie raczą poinformować mnie jako klienta który zapłacił, że nie dostanie towaru na czas. Swoją drogą tydzień już czekam na zwrot zapłaconej kwoty...

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1657 dnia: Lipiec 18, 2017, 09:40:50 pm »

Nie podali konkretnej daty premiery czyli pewnie termin w drukarni dalej nie ustalony  :smile: Od początku mają cały czas obsuwy zanim jeszcze były drukowane podręczniki.
1 lipca Archie, przesunięta premiera na połowę lipca, teraz połowa sierpnia


Z drugiej strony my dostajemy sztywne terminy na wpłatę, oni w pompie mają terminy.
My kredytujemy ich działalność, mają gdzieś to by powiadomić mailem o obsuwie.
w sumie głupota ale zawsze mam otwarte zamówienie i czekam na żółwie w paczce RR tom I, pojawia sie pakiet pare pln w kieszeni piszę czy mogę w takim wypadku domówić jako pakiet drugi tom i dopłacić rozniecę do pakietu. Odpowiedź, nie bo to nie uczciwe wobec innych.
Połowa sierpnia, nie ma mnie w kraju i co paczka będzie latać impost, wydawnictwo, a później zmaltretowane  komisy.
co w przypadku rezygnacji z zamówienia żółwi?

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1658 dnia: Lipiec 18, 2017, 09:46:35 pm »
1 lipca Archie, przesunięta premiera na połowę lipca, teraz połowa sierpnia
Chodziło mi o teraz.
A "połowa sierpnia" to nie jest konkretna data  :smile:

Offline parsom

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1659 dnia: Lipiec 18, 2017, 09:52:43 pm »
Ich podstawowy błąd to bezczelność. Wystarczyło podać późniejsze terminy i nie byłoby problemu. A nawet jakby się udało wcześniej, to byłoby zadowolenie. Druga sprawa - przedpłaty to można zbierać jak sprawa jest już na tyle ogarnięta, że staje się przewidywalna.
Z drugiej strony - mam nadzieję, ze się wyuczą. Bo szkoda by było, jakby zniknęli z rynku. Kto mi wtedy wyda te Żółwie do końca, o innych tytułach nie wspominając?
Nie ukrywam jednak, że nad kolejną przedpłatą się zastanawiam. O ile się ne mylę Providence i Button Man będą dostępne w normalnej sprzedaży, nie tylko w przedsprzedaży (jak Żółwie)? Na grafikę do Rachel mogę machnąć ręką.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline Ty_draniu

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1660 dnia: Lipiec 18, 2017, 09:56:58 pm »
Button Man wedle zapowiedzi tylko w sklepie wydawnictwa.
Ludzie potrzebują wiary w bogów, choćby dlatego, że tak trudno jest wierzyć w ludzi. Bogowie są niezbędni.

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1661 dnia: Lipiec 18, 2017, 09:57:21 pm »

Chodziło mi o teraz.
A "połowa sierpnia" to nie jest konkretna data  :smile:
Tylko którego roku, teraz się zastanawiam.



Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1662 dnia: Lipiec 18, 2017, 10:21:38 pm »
  Wygląda na to, że gość po prostu się przestrzelił z założeniami sprzedażowymi i zabrał się za wydawanie komiksów bez odpowiedniego zaplecza finansowego, takiego które by mu pozwoliło przetrwać pierwsze ciężkie chwile. Nie chciałbym krzywdzić wydawnictwa, ale osobiście odnoszę wrażenie że kwestia tych przesunięć wydawniczych to nie wina drukarni tylko braku środków, czekania na  sprzedaż wcześniejszych tytułów i tego że to co miało być wydane teraz jest tak naprawdę dopiero finansowane z pieniędzy z przedsprzedaży kolejnych zapowiedzianych komiksów co nie wróży nic dobrego bo jest tak naprawdę robieniem sobie długów. Ja osobiście dziwię się osobom, które wpłaciły "z góry" jakieś pieniądze, podczas gdy od samego początku było widać, że wydawnictwo nie działa jeszcze tak jak powinno.
  Tym niemniej mam nadzieję, że to tylko błędy wieku niemowlęcego i Fantasmagorie wkrótce rozwiną żagle. Rachel Rising to faktycznie bardzo dobry komiks a i Quantum & Woody który ostatnio zakupiłem i po którym niczego dobrego się nie spodziewałem okazał się całkiem sympatycznym czytadłem. Czekam na kolejne tomy tych dwóch pozycji i nowe fajne tytuły.

Offline parsom

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1663 dnia: Lipiec 18, 2017, 10:36:38 pm »
Button Man wedle zapowiedzi tylko w sklepie wydawnictwa.

To już mniejsza o to, ale czy będzie dostępny jak już go wydadzą, czy też tylko przed wydaniem? Bo z tłumaczeniem zasad też im różnie wychodzi...
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1664 dnia: Lipiec 18, 2017, 10:40:23 pm »
To już mniejsza o to, ale czy będzie dostępny jak już go wydadzą, czy też tylko przed wydaniem? Bo z tłumaczeniem zasad też im różnie wychodzi...
Pewnie za chwilę będzie wszędzie.

 

anything