trawa

Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 886310 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaxx

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1665 dnia: Lipiec 18, 2017, 11:24:22 pm »
Button Man wedle zapowiedzi tylko w sklepie wydawnictwa.

Button Man i Providence są już w sklepie Gildii, więc pewnie odeszli od tego modelu. I dobrze, moim skromnym zdaniem. Chętnie te dwa tytuły przygarnę, razem z RR, ale wolę mieć swobodę wyboru miejsca zakupu.

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1666 dnia: Lipiec 19, 2017, 07:05:02 am »
@UP
Żółwie też są  :smile: Gildia sama sobie od nich kupuje.


Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1667 dnia: Lipiec 19, 2017, 08:22:56 am »
Co wy wymyślacie, jakiego modelu? Wszystkie komiksy Fantasmagorii są dostępne wszędzie, jedynie z Żółwiami miało być inaczej.

Offline buczanova

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1668 dnia: Lipiec 19, 2017, 08:26:12 am »
Co wy wymyślacie, jakiego modelu? Wszystkie komiksy Fantasmagorii są dostępne wszędzie, jedynie z Żółwiami miało być inaczej.


Nie, przy Button Manie informowali, że ten tytuł będzie dostępny tylko w ich sklepie.
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

Offline laf

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1669 dnia: Lipiec 19, 2017, 08:30:02 am »
@UP
Dokładnie.
Była informacja o tym na ich stronie FB. Nie mogę teraz tego znaleźć, widzę tylko, że pod opisem BM na FB jest taka informacja "DO KUPIENIA TYLKO U NAS!!!". A dostępność w Gildii wynika pewnie z tego, że kupili zamówili od nich kilka egzemplarzy, tak jak w przypadku Żółwi.

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1670 dnia: Lipiec 19, 2017, 09:10:32 am »
@UP
Dokładnie.
Była informacja o tym na ich stronie FB. Nie mogę teraz tego znaleźć, widzę tylko, że pod opisem BM na FB jest taka informacja "DO KUPIENIA TYLKO U NAS!!!". A dostępność w Gildii wynika pewnie z tego, że kupili zamówili od nich kilka egzemplarzy, tak jak w przypadku Żółwi.
Tylko że trochę nie fair wobec osób kupujących w sklepie wydawnictwa, żółwie parę PLN więcej niż w przedsprzedaży, co jest zastanawiające, sami trochę kręcili na fb że limit 300 egzemplarzy, ale gildia nie była liczona do łącznej ilości.
Z B-M też trochę kicha, niby wyłączność na sklep a tu też gildia.


Tak kredytujemy wydawnictwo, łapa po kasę wyciągnięta i w zamian ciągłe przesunięcia, zaraz zobaczymy zdjęcia właścicieli pod palmami na jakiejś plaży.


Naprawdę 3 miesiące to sporo czasu by wszystko dograć. Tym bardziej że jak ruszała zbiórka podobno licencja na żółwie była klepnięta.

Offline laf

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1671 dnia: Lipiec 19, 2017, 09:21:54 am »
Z B-M też trochę kicha, niby wyłączność na sklep a tu też gildia.
Owszem, ale z drugiej strony wydawnictwo nikomu nie może zabronić dalszej odsprzedaży zakupionych u nich komiksów.

Co do terminów to nie napiszę nic nowego, ponieważ mnie też ta sytuacja denerwuje, przez co wiarygodność wydawnictwa jest już na granicy jakiejkolwiek akceptowalności. I w tym konteście rozumiem rozgoryczenie większości forumowiczów.
Z drugiej jednak strony nawet jeśli dostanę zamówione komiksy w grudniu to jakoś rąk załamywać nie będę. Mam tyle do czytania, że wyjdę z tym na prostą dopiero na emeryturze (nie żartuję). Co więcej, jeśli zapowiedziane zostaną jakieś kolejne interesujące mnie pozycje (np. Q&W t. 2), to domówię sobie do zamówienia z pełną świadomością faktu, że przesyłka znowu się wydłuży.

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1672 dnia: Lipiec 19, 2017, 10:05:03 am »
Owszem, ale z drugiej strony wydawnictwo nikomu nie może zabronić dalszej odsprzedaży zakupionych u nich komiksów.

Co do terminów to nie napiszę nic nowego, ponieważ mnie też ta sytuacja denerwuje, przez co wiarygodność wydawnictwa jest już na granicy jakiejkolwiek akceptowalności. I w tym konteście rozumiem rozgoryczenie większości forumowiczów.
Z drugiej jednak strony nawet jeśli dostanę zamówione komiksy w grudniu to jakoś rąk załamywać nie będę. Mam tyle do czytania, że wyjdę z tym na prostą dopiero na emeryturze (nie żartuję). Co więcej, jeśli zapowiedziane zostaną jakieś kolejne interesujące mnie pozycje (np. Q&W t. 2), to domówię sobie do zamówienia z pełną świadomością faktu, że przesyłka znowu się wydłuży.
Spoko, tylko że co jak co z żółwiami cena nie ta, refakturacja standardowo jest 10 %, ale ja się nie znam.


Terminy, wtopy się zdarzają.
Rozumiem że moze być obsuwa, ale informacja do zamawiających mailem powinna przyjść, to po pierwsze, nie każdy siedzi na forum lub ma fb.
Kolejna sprawa tłumaczenie, papier to nie problem.
Informacja sorki daliśmy dupy, nie wyrobiliśmy się z czasem, wypadliśmy z kolejki, jest więcej warta niż czekanie na papier.
Rozgoryczenie jest bo kredytuje się inwestycję która, nie widać kiedy zostanie zrealizowana.
Może i hura optymistycznie terminy podane, ale co jak co  rzeczywistość przerosła.
Sorki ale wydawca powinien zostawić margines błędu, a później stawać na rzęsach by dotrzymać terminu.


Offline laf

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1673 dnia: Lipiec 19, 2017, 10:22:08 am »
Co wy wymyślacie, jakiego modelu? Wszystkie komiksy Fantasmagorii są dostępne wszędzie, jedynie z Żółwiami miało być inaczej.
Znalazłem w końcu tą informację na FB
"Zdecydowaliśmy, że pierwsza część Button Mana będzie dostępna jedynie w naszym sklepie."

Offline raf82

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1674 dnia: Lipiec 19, 2017, 10:33:44 am »
Ja już nic nie zamawiam od nich dopóki mi nie wyślą rzeczy które miały być wydane do połowy lipca. Mam w zamówieniu 4 komiksy na ponad 200zł od około 2 mc. i tylko jeden wyszedł - ile kasy oni mają od ludzi, z takiej kasy idzie niezły procent. Może o to chodzi?

Offline robbirob

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1675 dnia: Lipiec 19, 2017, 10:52:29 am »
Spokojnie, na pewno nie chodzi im o procenty z konta, czy też o uzbieranie na wakacje.

Zajęli się wydawaniem i podeszli do tego hurraoptymistycznie, żeby nie powiedzieć bezmyślnie.
Nie umieją jeszcze wyliczyć ile co im zajmie w fazie "do oddania komiksu do druku", stąd ciągłe przesunięcia.
Brak zaklepywania daty w drukarni, czy wcześniejszego podpisywania umów (w ogóle na jakiej zasadzie oni daty premiery wyznaczali?) też jest temu chyba winien.
Problem też leży w tym, że wszystko robią sami: tłumaczą większość komiksów, odpowiadają na FB, na forum, pakują przesyłki i wysyłają paczki. Nie wzięli tego pod uwagę, a to zabiera mnóstwo czasu. Dlatego takiego Kota Krejzola niektórzy nie mogą się w dalszym ciągu doczekać, bo po prostu to trwa, samo wysyłanie zamówień ich przerosło.
Nie zdziwię się, jak wysyłka Żółwi i Archiego potrwa miesiąc :) Co wpłynie na wydania kolejnych tytułów.

Osobną rzeczą jest niestety ich podejście do klienta. Pomijam już w tym miejscu kolejne pyskówki rodem ze szkolnych ławek. Czy też teksty w stylu "a inne wydawnictwa też mają opóźnienia". (Bo - tak na marginesie - nie mają o ile dobrze kojarzę. Jasne, zdarzają się poślizgi (Scream, Kultura G), ale to raczej kwestia dwóch tygodni. Mam na myśli prawdziwe obsuwy, czyli od momentu kiedy ustalona jest data dzienna wydania danego komiksu. Nie chodzi o "opóźnienia" w stylu: Mucha obiecała wydać to na jesień, a wydała wiosną, czyli też ma opóźnienia.).
A wracając do meritum - zamiast maila, który jest podstawą w kontaktach w handlu internetowym, posługują się wiadomościami na FB. To karygodne, powinien pójść mailing z przeprosinami, a potem wiadomość na kanałach informacyjnych. Tłumaczenia o braku papieru, czy że drukarnia jest teraz zajęta też są śmieszne. A to wcześniej nie było ustalonego dnia do którego drukarnia ma dostać materiały, żeby się wyrobić z drukiem na dzień X czy Y?

Nie mówię tego złośliwie, serio, ale trzeba było wcześniej nie nabijać się z innych bardziej doświadczonych wydawców, ani też pisać jaki to prosty biznes, bo tym bardziej ludzie mają teraz używkę. Takie rzeczy zawsze wracają.

Offline isteklistek

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1676 dnia: Lipiec 19, 2017, 11:21:12 am »
Pewnie można jeszcze wiele poprawić, jeżeli chodzi o komunikację, ale to też sporo czasu zajmuje. Sam nie wiem czego oczekują klienci. Odpowiadanie każdemu pod komentarzem na fb to takie trochę słabe, a pisanie meili nie jest złym pomysłem, wystarczy mieć bazę danych i zbiorczego meila można wysłać w takich sytuacjach.

W każdym razie oferta się rozrasta, klientów przybywa i pracy też, więc warto, aby trochę wydawnictwo zatrudniło rąk do pracy.

Offline amsterdream

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1677 dnia: Lipiec 19, 2017, 11:26:27 am »
Nie zdziwię się, jak wysyłka Żółwi i Archiego potrwa miesiąc :smile: Co wpłynie na wydania kolejnych tytułów.

Kiedyś sprzedałem na allegro ponad 100 komiksów. Samo ich porządne zapakowanie i wysłanie zajęło mi kilka dni. Jak oni będą wysyłać do indywidualnego klienta 600 żółwi, pewnie drugie tyle Archie i jeszcze trochę SiP to w dwie osoby faktycznie może im to zająć z miesiąc :)


Ktoś wcześniej pisał, że prawie wszystkie wydawnictwa mają opóźnienia, ale żadne z tych wydawnictw nie opiera tak mocno sprzedaży na systemie pre-order. Ja zamrażać kasy już u nich nie będę. Oby żółwie #2 były w normalnej dystrybucji bo z tak mocno nadszarpniętym zaufaniem i tak nie wierzę w ponowny sukces zbiórki. Na FB ludzie się już gotują i w sumie się im nie dziwię.

Offline Cringer

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1678 dnia: Lipiec 19, 2017, 02:30:53 pm »
W każdym razie oferta się rozrasta, klientów przybywa i pracy też, więc warto, aby trochę wydawnictwo zatrudniło rąk do pracy.
gdy wydawnictwo kogoś zatrudni może się okazać że z buńczucznych zapowiedzi niskich cen nic nie pozostanie.

Offline Murazor

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1679 dnia: Lipiec 19, 2017, 02:53:28 pm »
Żeby się nie okazało, że jak nie zatrudni i nie przyspieszy to za chwilę zabraknie klientów.. :neutral: