Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 886932 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1710 dnia: Lipiec 21, 2017, 07:39:46 am »
Tak, obsuwy zdarzają się każdemu wydawnictwu.
Tylko że mało który komiks wydawany jest na zasadzie crowdfundingu.
Brałem udział i w zbiórkach zarówno w pl i zagranicy i każdy etap to mail z informacją co się dzieje.
mkolek81 przytaczasz konkretne przykłady, tylko że jeśli zamawiam w sklepie podejmuję decyzję że dokonuję zakupu, a sklep mnie informuje drogą mailową, że jest przesunięcie i zostawia decyzję czekam czy chcę zwrot pieniędzy. Tu nie było informacji. Sorry ale informacja na fb nie jest drogą poprawną, pierwsze nie każdy musi mieć konto na fb, druga sprawa regulamin fanty. Tłumaczenie że prowadzą dwie osoby też nie jest argumentem. Większość preorderów jest dawana przez handlarzy, wydawnictwa zazwyczaj dają informację o możliwości zamawiania w momencie jak komiks jest na ostatnim etapie składy czy został już wysłany do druku.
Komiksowo to taki dziwny naród, potrafi się przywalić do źle postawionego przecinka, a to że za sponsorował komiks i został zlany, to jest głupota.
Nie porównuj naprawdę tych dwóch modeli sprzedaży, fanta dała jasne zasady nie stać nas na licencję wpłać kasę do 10 maja, my wydamy komiks do połowy lipca, komiksów będzie tylko tyle ile zamówień przed premierowych. Nowa Granica, Osiedle Swoboda, Szok, sytuacja chcemy wydać komiks w okresie takim i takim, mamy licencję, mamy umówioną drukarnię, jak nie będzie obsuwy to wyrobimy się w terminie, jak co można składać zamówienie już teraz tu i tu, jak co po premierze będzie parę egzemplarzy w księgarniach. Widzisz różnicę bo ja tak.
Kolejna sprawa Timof ma cały czas suplement wypominany przy każdej okazji do Prosto z piekła a dziesięć lat mija niedługo
Podejście wydawnictwa też jest nie fajne, wiedzieli że ludzie będą im patrzyli na ręce a szczególnie konkurencja. Powinni stanąć na rzęsach i zrobić wszystko by pokazać zrobiliśmy.
Sprawa najważniejsza to wydawnictwo ma dług u nas a nie my u wydawnictwie i głupi mail załatwił by sprawę, a nie chowanie głowy w piasek i jakoś głupie komiksowo to łyknie.
Tak jest przesyt wydawnictw na rynku i mimo wszystko trzeba dbać o klienta, a nie go zlewać, szczególnie jak prowadzi się działalność na kredyt od czytelników.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1711 dnia: Lipiec 21, 2017, 07:57:33 am »
Nie będę bronił wydawcy w kwestii komunikacji bo to u nich leży i kwiczy, ale tak naprawdę to do tej pory nie miałem z nimi jakiegoś problemu z kontaktem. Teraz kiedy wyszła sytuacja z nagonką na nich po prostu zamilkli, jestem w stanie to zrozumieć, ale na pewno nie pochwalić. Źle podeszli w przypadku ogłoszenia obsuwy, powinny być maile do kupujących. Ale to co czytam teraz i widzę to zakrywa na jakieś zbiorowy owczy pęd aby dowalić jak najwięcej i jak najbardziej wydawcy. Sami podajecie przykład Timofa i nieszczęsnego suplementu i jakoś wielkiej burzy o to nie ma i wy te 10 lat porównujecie do tego miesiąca obsuwy. Też wspieram na polskich portalach zbiórki jeśli uważam że warto i powiem, że twórcy poza wydaniem komiksu nie zawsze dotrzymywali słowa w przy pozostałych rzeczach jakie obiecali za konkretne progi i jakoś nie nawoływano do palenia ich na stosie (a to się prawie teraz dzieje w przypadku tego wydawcy).
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2017, 08:05:51 am wysłana przez mkolek81 »

Offline misiokles

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1712 dnia: Lipiec 21, 2017, 08:17:32 am »
Takich akcji z innymi wydawnictwami, to akurat nie ma. Przynajmniej na naszym rynku, dlatego mamy do czynienia z reakcją na "nową jakość" :wink:
Wydawnictwo Gindie też lubi przeciągać wysyłkę do ludzi którzy wpłacili pieniądze na wspieram.to.  do kilku miesięcy po pojawieniu się komiksu na rynku :smile:

Offline Murazor

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1713 dnia: Lipiec 21, 2017, 08:18:33 am »
Ja tam nie widzę palenia na stosie, ale ludzie się wkurzyli i chcą zwrot kasy to jakoś nie ma możliwości, bo i tutaj i na fb od kilkunastu dni są posty, że ludzie czekają już ponad tydzień na kontakt w sprawie zwrotu. A jeszcze nie dawno na fb fanta wrzucało odpowiedzi do krytykujących ludzi, że jak coś się nie podoba to oni już mogą odesłać kasę.

Też poczekam na Żółwie, ale znów zmiana reguł w trakcie gry. Były warunki jak wydadzą komiks, a teraz zmieniają format na powiększony o 1cm x 1.5cm. Na fb napisali, że przecież wydadzą całe 6 tomów, i nie ma po co kupować oryginału, ale trochę wątpię, że wyjdzie drugi tom po tych obsuwach, a co dopiero 6 :roll:

A narzekanie na forum to normalne. Nie tylko na forum o komiksach.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1714 dnia: Lipiec 21, 2017, 08:26:56 am »
Ja tam nie widzę palenia na stosie, ale ludzie się wkurzyli i chcą zwrot kasy to jakoś nie ma możliwości, bo i tutaj i na fb od kilkunastu dni są posty, że ludzie czekają już ponad tydzień na kontakt w sprawie zwrotu.
A mi wczoraj odpowiedzieli, kiedy wysłałem co nich wiadomość na FB, więc z tym zerowym kontaktem to przesada. Może po prostu osobom z chamskim podejściem do nich nie odpowiadają. Trochę ogłady osobistej nieraz potrafi zdziałać uda.

Offline Murazor

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1715 dnia: Lipiec 21, 2017, 08:30:47 am »
Może po prostu osobom z chamskim podejściem do nich nie odpowiadają. Trochę ogłady osobistej nieraz potrafi zdziałać uda.
Aha, to nie zwrócą komuś kasy, bo jest niemiły? :lol: Pisałeś w sprawie zwrotu kasy? Jeżeli nie to znaczy, że olewają tylko tych co chcą swoją kasę.

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1716 dnia: Lipiec 21, 2017, 08:41:50 am »
@ mkolek81.
Starasz się bronić wydawnictwo.
Chamskie podejście to było ze strony wydawcy na początku zbiórki, brakiem kultury jest brak powiadomienia o zmianach terminu, bo średnio rozgarnięty informatyk jest w stanie napisać polecenie wysłania maila o zmianach statusu. Nawet jakby trzeba było ręcznie wysłać mail to jak masz szablon to później kopiuj wklej adres, nawet z zestawienia excell, to jest godzina góra dwie roboty.
Podejście zostałem zlany, ale nic się nie stało, róbcie nadal swoje jak robicie, w sumie nie szkoda mi zamrażania kasy, czy komiks wyjdzie teraz czy za dekadę poczekam. Fajne podejście.

Sprawa też taka że ludzie nie koniecznie z komiksowa kupowali np. Archiego, też mogą powiedzieć, sorki nie ma komiksu w danym terminie, nie ma info kiedy będzie, chcę zwrot kasy, tu nie ma sentymentów. Co wydawnictwo ma psi obowiązek zwrotu.

p.s. Za suplement Timof oberwał i na MFGiK i przy wznowieniu. Słowo przepraszam padło z ich ust wielokrotnie.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2017, 09:06:49 am wysłana przez Kijanek »

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1717 dnia: Lipiec 21, 2017, 09:30:28 am »
może wychodzi, że staram się bronić wydawcy, ale tak do końca nie jest, bardziej nie rozumiem tego fanatyzmu z jakim jedziecie po tym wydawcy, który zakrawa na fanatyzm z jakim jeden tu osobnik pisze "że Egmont to zło"

czy ktoś z was bierze pod uwagę, że opłata za wydruk komiksu została już dokonana i dlatego wydawca miga się z oddaniem kasy i czeka na wydruk? nie wiem czy tak jest, ale to co się dzieje jest wg mnie przesadą, może dlatego wydawca się wycofał z dialogu, bo czy patrząc na jego porywczość było by jeszcze gorzej

życzę natomiast wszystkim aby dostali swoje żółwie

Offline gascan

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1718 dnia: Lipiec 21, 2017, 09:38:46 am »
Zawsze chciałem wydać komiks. Wydam tego Barksa. Stąd pytanie - numer konta do wpłat podać tutaj czy jest jakiś ogólny temat na takie ambitne akcje?

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1719 dnia: Lipiec 21, 2017, 09:47:50 am »
może wychodzi, że staram się bronić wydawcy, ale tak do końca nie jest, bardziej nie rozumiem tego fanatyzmu z jakim jedziecie po tym wydawcy, który zakrawa na fanatyzm z jakim jeden tu osobnik pisze "że Egmont to zło"

czy ktoś z was bierze pod uwagę, że opłata za wydruk komiksu została już dokonana i dlatego wydawca miga się z oddaniem kasy i czeka na wydruk? nie wiem czy tak jest, ale to co się dzieje jest wg mnie przesadą, może dlatego wydawca się wycofał z dialogu, bo czy patrząc na jego porywczość było by jeszcze gorzej

życzę natomiast wszystkim aby dostali swoje żółwie


Żółwie 3 miesiące zgodnie z deklaracją na przygotowanie materiałów, sprawdzenie, druk, dystrybucję. Archie 2 miesiące na te czynności. Sorki ale jak by się sprężyli to by to zrobili. Jest obsuwa, siadasz piszesz maile.
Tłumaczenie kogoś że nie ma kasy bo coś robią, porównać można tylko do wczorajszych słów Zielińskiego.
Sorki ale to debilizm co napisałeś.
teraz wyjaśnienie prawne, wydawnictwo z każdym zamawiającym zawarło umowę na odległość, wchodzi kodeks cywilny, plus regulamin. Termin został podany na etapie zamówień, czyli zgodnie z prawem fanta podała co sprzedaj w jakiej cenie i kiedy dostawa. Fanta zmienia termin, o czym nie informuje kupującego, więc naruszyła umowę, kłania się kc. Kupujący może na tej podstawie odstąpić od umowy, a wydawnictwo ma obowiązek wypłacić kasę jeśli klient się zwróci z taką prośbą. Czy pożyczą, ukradną, ect. nikogo to nie obchodzi. Jeśli tego nie uczynią dopiero się zacznie zabawa.
Napiszę ci jak dla .... :
Idziesz do sklepu, kupujesz komputer, ma być za dwa dni, wpłacasz kasę, po dwóch dniach przychodzisz, sprzedawca Ci mówi, komputera nie ma bo kontener zatonął, ale kasy nie ma bo zamówiliśmy nowy, będzie za pół roku albo się odwraca na pięcie i ignoruje twoją prośbę o zwrot kasy. Co wtedy robisz? Bo chyba nie kładzie uszu po sobie i machasz ręką na kasę, ale kto tam Cię wie?
Zawsze chciałem wydać komiks. Wydam tego Barksa. Stąd pytanie - numer konta do wpłat podać tutaj czy jest jakiś ogólny temat na takie ambitne akcje?
Daj nr konta, ile potrzebujesz 100 - 200?
W sumie jak nie wydasz to mała strata, w sumie to tylko kasa, liczy się że się starałeś :wink:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2017, 09:53:54 am wysłana przez Kijanek »

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1720 dnia: Lipiec 21, 2017, 10:14:53 am »
Widzę, że wy naprawdę nie bierzecie pod uwagę, że Żółwie mogą być już opłacone w drukarni i stąd wynika sytuacja ze zwrotem pieniędzy.
Myślałem że rozmawiam tu z osobami o bardziej otwartych umysłach a nie ograniczonych jak bazyl, wy się po prostu zacięliście na jednej zdartej płycie jak on na temat kolekcji,
Powiedz mi jedną rzecz, bo rzucasz mi tu artykułami kodeksu cywilnego, jeśli twoje pieniądze zostały wpłacone na wydruk i teraz się wycofujesz z umowy narażając w ten sposób wydawnictwo na koszta, to kto jest odpowiedzialny w takiej sytuacji? Rozumiem może domagać się rekompensaty za niedotrzymanie terminu (może wydawca powinien dać w takiej sytuacji promocyjną cenę na drugi tom dla osób które kupiły a musiały czekać na pierwszy), ale coś mi się wydaje że w takiej sytuacji też dostaniesz po kieszeni. I tak wiem że obecnie płatności wykonuje się za usługi nawet w ciągu 6 miesięcy (zależy od umowy pomiędzy wydawcą a drukarnią), a może tu było inaczej. Naprawdę ten miesiąc tak wam wadzi? Jeśli tak to weźcie zbierzcie się z bazylem (idealny kandydat na przodownika waszej grupy) na czele i udajcie się z pochodniami i widłami pod siedzibę wydawcy.

I przez was wychodzę na obrońce, bo tak to odbierzecie pewnie, a nie o to mi chodzi. Proponuje powyjmować sobie kije z tyłka na pewno wam ulży.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2017, 10:28:57 am wysłana przez mkolek81 »

Offline gascan

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1721 dnia: Lipiec 21, 2017, 10:21:48 am »
To jak są opłacone w drukarni to niech wydawnictwo poinformuje kupujących. Byłby koniec sprawy. To nie jedyne forum na jakim jestem gdzie ludzie pytają co z żółwiami. Co w tym dziwnego?

Offline isteklistek

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1722 dnia: Lipiec 21, 2017, 10:25:41 am »
Ja się nie znam na całym procesie wydawniczym, ile to trwa. Ale co jest bardziej prawdopodobne? 1. Wszystkie materiały są przetłumaczone, komiksy gotowe do druku i jak będzie termin, to wydrukują. Problem jest z tym, że słabo ogarnęli wydruk i termin. Myśleli, że będzie szybko jak do tej pory i ich zaskoczyła drukarnia 2. Wzięli kasę i olali swoich klientów i nagle w miesiąc uwiną się z wydaniem i wydrukowaniem 3 komiksów.

Offline gascan

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1723 dnia: Lipiec 21, 2017, 10:28:15 am »
Pewnie wzięli naszą kasą opłacili prąd, czynsz, zaległe raty kredytu i na żółwie nie wystarczyło.
To oczywiście żart ale brak informacji od wydawcy w niektórych głowach na bank tworzy takie scenariusze.

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1724 dnia: Lipiec 21, 2017, 10:30:40 am »
@ mkolek81
Kupowałeś indywidualnie czy grupowo?
Bo chyba każde zamówienie traktowane jest jako osobna umowa, gdzie określona jest nazwa towaru, cena i data dostawy. Rozumiesz to?
jeśli tak to dalej, robiąc zamówienie i wpłacając pieniądze zgadzasz sie na warunki, jeśli wydawnictwo bierze kasę i nie dokonuje zwrotu, jest jednoznaczne z klepnięciem przez nie warunków. Jeśli któryś z warunków umowy nie zostaje spełniony musisz  zostać o tym powiadomiony. Nadal jest jasne?
Jeśli coś się zmienia obie strony muszą się zgodzić na to.
Rozumiesz.
Teraz trudniejsza sprawa
każde zamówienie ma charakter indywidualny, wiec każdy musi być powiadomiony indywidualnie o zmianie umowy. Nie zbiorowo
To co zrobiła fanta jest złamaniem umowy z ich strony.
Rozumiesz?
Nikogo nie obchodzi czy fanta ma kasę czy nie, ktoś chce zwrotu i ma go otrzymać.
Wystarczył by mail, data premiery komiksu zostanie przesunięta na dzień lub z powodu problemów oraz okresem szkolnym komiks ukarze się w widełkach, czy nadal jesteś zainteresowany czy rezygnujesz z zamówienia. Większość by pewnie machnęło ręką i poczeka, bo poinformowani zostali, część osób pewnie by chciała zwrotu kasy, ale nie odbyło by się z takim żalem.
Nie rób z Fanty ofiary
Ja osobiście musiałem zrezygnować z jednych żółwi z dwóch zamówionych, wymieniłem na inną pozycję.
Z resztą czekam.
Naprawdę tak wam komiksowo mózgi sprało że komiks i wydawnictwa to rzecz święta?
Fanta to biznes, nie różni się to od zakupu w sklepi na allegro czy w innych miejscach.
Oni prowadzą biznes, zawsze jest ryzyko.
Gra się fair, nie na zasadzie jakoś to będzie i partyzantka.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2017, 10:48:35 am wysłana przez Kijanek »

 

anything