Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 886318 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vision2001

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1725 dnia: Lipiec 21, 2017, 10:38:19 am »
No weźcie!
Dopiero co zainwestowałem w ich komiks superhero Bluntman and Chronic





a Wy mi takie rzeczy piszecie?


Choć z maximumcarnage mam słabe doświadczenie z naszego forum i sposób odpisywania przez niego jako wydawcy na posty Klientów jest co najmniej tragiczny to życzę im powodzenia. Niech wydają (życzę, by bez obsuw) i znajdują odbiorców swoich tytułów. Ale rozumiem Wasze rozgoryczenie nt. braku prawidłowej komunikacji z Klientem. A wystarczyło napisać jednego maila, dać ludzi na UDW: i po sprawie... (a nie mamy teraz wieszanie psów...)


I tak na marginesie - dzięki promocji w bonito.pl skusiłem się na Quantum and Woody i został on wczoraj przeze mnie odebrany. Nie czytałem jeszcze, więc ciężko cokolwiek o tym napisać. Może tylko to, że zawiera tylko 4 zeszyty serii, a reszta to dodatki. Mam nadzieję, że będę się przy nim dobrze bawił jak przy Deadpoolu. I jeśli to się sprawdzi i wydadzą tom drugi to pewnie też (w jakiejś promocji) go zakupię.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1726 dnia: Lipiec 21, 2017, 10:46:51 am »
Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie w tej dyskusji, ale to kiedy wyjdą Żółwie częściowo zależy też ode mnie, bo to ja piszę te kilkanaście stron dodatkowych materiały do pierwszego i kolejnych tomów. To był mój pomysł podsunięty wydawnictwu tuż przed zakończeniem zbiórki (podobnie ja ciekawostki o Żółwiach na ich fanpage'u). Jako, że jestem przywalony tłumaczeniem Wolverine'ów dla Egmontu i redakcją merytoryczną Superbohaterów Marvela, materiał te piszę już dobrych ładnych tygodni czyli w żółwim (heh) tempie. Normalnie jakbym pisał drugą magisterkę. Choć pewnie skończę w ciągu najbliższego tygodnia to generalnie "będzie kiedy będzie". Mam nadzieję, że nie wpłynie to na dalsze odwleczenie druku, bo odpuszczenie i przerzucenie tego do następnego tomu nie wchodzi w grę. Zgadzam się ze wszystkim, co napisali mkolek81 i archi_ancymon. Nieprzyjemna sytuacja, ale wkurzacie się jakby ktoś wręcz uciekł z waszą kasą na Bahamy. Cierpliwości. Wydawnictwo na pewno nauczy się na swoich błędach i przy kolejnych komiksach będzie już lepiej.

Offline Murazor

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1727 dnia: Lipiec 21, 2017, 11:03:51 am »
Powiedz mi jedną rzecz, bo rzucasz mi tu artykułami kodeksu cywilnego, jeśli twoje pieniądze zostały wpłacone na wydruk i teraz się wycofujesz z umowy narażając w ten sposób wydawnictwo na koszta, to kto jest odpowiedzialny w takiej sytuacji?
A to nie podchodzi po prostu pod zwrot towaru i odstąpienie od umowy zawartej na odległość? Gdyby się każdy obraził i chciał zabić (heh, śmiesznie brzmi ;-)) wydawnictwo to chyba wszystkie 500+ zamówień Fanta by musiało zwrócić, dobrze rozumiem? Takie tam gdybanie :)
Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie w tej dyskusji, ale to kiedy wyjdą Żółwie częściowo zależy też ode mnie, bo to ja piszę te kilkanaście stron dodatkowych materiały do pierwszego i kolejnych tomów.
Oj Ty niedobry! :p A serio to super informacja, bo co jak co, ale twoje ciekawostki stoją na wysokim poziomie. Przynajmniej te co czytałem w różnych miejscach.
Ale, powodem nie wydania komiksu w terminie miał być brak papieru i kolejki w drukarniach, a tu się okazuję, że tom jednak nie skończony i nie złożony do druku.

I prośba: nie edytujcie postów dopisując odpowiedzi na posty późniejsze, bo nie idzie się połapać w rozmowie :neutral:

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1728 dnia: Lipiec 21, 2017, 11:06:17 am »

Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie w tej dyskusji, ale to kiedy wyjdą Żółwie częściowo zależy też ode mnie, bo to ja piszę te kilkanaście stron dodatkowych materiały do pierwszego i kolejnych tomów. To był mój pomysł podsunięty wydawnictwu tuż przed zakończeniem zbiórki (podobnie ja ciekawostki o Żółwiach na ich fanpage'u). Jako, że jestem przywalony tłumaczeniem Wolverine'ów dla Egmontu i redakcją merytoryczną Superbohaterów Marvela, materiał te piszę już dobrych ładnych tygodni czyli w żółwim (heh) tempie. Normalnie jakbym pisał drugą magisterkę. Choć pewnie skończę w ciągu najbliższego tygodnia to generalnie "będzie kiedy będzie". Mam nadzieję, że nie wpłynie to na dalsze odwleczenie druku, bo odpuszczenie i przerzucenie tego do następnego tomu nie wchodzi w grę. Zgadzam się ze wszystkim, co napisali mkolek81 i archi_ancymon. Nieprzyjemna sytuacja, ale wkurzacie się jakby ktoś wręcz uciekł z waszą kasą na Bahamy. Cierpliwości. Wydawnictwo na pewno nauczy się na swoich błędach i przy kolejnych komiksach będzie już lepiej.
Wiesz fajnie, ale to nie ty powinieneś sie tłumaczyć.
To rola wydawnictwa, wystarczył by mail z ich strony, jeśli obsuwa.
Powiem raz jeszcze nie życzę źle wydawnictwu, ale dobra wola działa w dwie strony. My dostaliśmy pokrętne tłumaczenie zbiorowe. My sponsorujemy wydawnictwo, wydawnictwo powinno traktować nas jak partnerów.


@ mkolek81
Chcę dokończenia serii zaczętych, ale też rozumiem osoby które się wkurzyły i zaczęły wycofywać kasę, do czego mają prawo z winy wydawcy (niestety sami sobie na to zapracowali).

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1729 dnia: Lipiec 21, 2017, 11:12:52 am »
A to nie podchodzi po prostu pod zwrot towaru i odstąpienie od umowy zawartej na odległość? Gdyby się każdy obraził i chciał zabić (heh, śmiesznie brzmi :wink: ) wydawnictwo to chyba wszystkie 500+ zamówień Fanta by musiało zwrócić, dobrze rozumiem?
No to pomyśl sobie że pracujesz w firmie, która dostaje zlecenie od kogoś na coś + zaliczka. Wykonuje zleconą pracę i prawie ją ukończywszy, ponosi koszta itd i teraz firma, która zlecuła się wycofuje i żąda zwrotu zaliczki. A firma zostaje w przysłowiowej dupie, bo raz że ma projekt na ukończeniu (prawie gotowy) i poniosła koszta i zostaje z niczym. Czyli co nie może domagać się zadość uczynienia za to zrobiła? W ten sposób bogata konkurencja kosiła by wszystkich. Nie siedzę w prawie, ale pracuje w innej branży, ale zwrot towaru i odstąpienie od umowy zawartej na odległość działa na innej chyba zasadzie niż to co przytoczyłem. Nie wiem nie znam się na tym.

Offline mappy

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1730 dnia: Lipiec 21, 2017, 11:22:09 am »
Jak się zleca to się podaje termin. Jak termin minie to się buli odsetki.

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1731 dnia: Lipiec 21, 2017, 11:24:37 am »
No to pomyśl sobie że pracujesz w firmie, która dostaje zlecenie od kogoś na coś + zaliczka. Ty wykonujesz pracę prawie ja ukończyłeś ponosisz koszta itd i teraz firma się wycofuje i żąda zwrotu zaliczki. A firma zostaje w przysłowiowej dupie, bo raz że ma projekt na ukończeniu (prawie gotowy) i zostaje z niczym. Czyli co nie może domagać się zadość uczynienia za to zrobiła? W ten sposób bogata konkurencja kosiła by wszystkich. Nie siedzę w prawie, ale pracuje w innej branży, ale zwrot towaru i odstąpienie od umowy zawartej na odległość działa na innej chyba zasadzie niż to co przytoczyłem. Nie wiem nie znam się na tym.
Przeprasza uwielbiam te Twoje wymysły
Tak zaliczka podlega zwrotowi, w przypadku niewykonania usługi.
Tu mówimy o zamówieniu i umowie, przeczytaj co pisałem wcześniej.
Fanta nie powiadomiła Indywidualnie o zmianie umowy, czytaj terminie, ona nie dotrzymała umowy.
Nie ma znaczenia czy ciała dał tłumacz, czy przeszło tornado czy drzewa rosną dopiero na papier.
Ich psim obowiązkiem jest informacja indywidualna o zmianie, jeśli tego nie robią to łamią prawo, mimo wszystko jeszcze ono obowiązuje w PL.
Takie są proste reguły.
Jeśli ktoś chce zwrotu kasy to fanta musi się do tego przychylić.
Jeśli napisali by w regulaminie że zamówienia w postaci zbiórki nie podlegają zwrotowi, mieli zamiecioną sprawę.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1732 dnia: Lipiec 21, 2017, 11:32:15 am »
a ja ci napisałem że prawo to nie moja dziedzina,

a czytałeś ty regulamin, czy go tylko przeklikałeś jak każdy, kiedy zamawiałeś?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2017, 11:38:10 am wysłana przez mkolek81 »

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1733 dnia: Lipiec 21, 2017, 11:46:26 am »
Przeczytałem.
Sorki ale nieznajomość prawa nie znaczy że prawo nie ma zastosowania. Ale to jest Polska.
Czy ty jesteś świadom ile razy w roku jest zmieniane prawo? Nie ma czasu czytać każdej nowelizacji ustawy, jak sam napisałeś to jest Polska. Napisałem że się nie znam, bo nie znam aktualnych aktów prawnych. Nieraz jak się dowiaduje co zostało zmienione to aż się sam dziwie.

Odpie...dol się, akurat miał być prezent urodzinowy na 05.08, więc jeśli nie wiesz to nie wypowiadaj się.
I dlatego nie kupuje takich rzeczy na prezent, kiedy fizycznie nie ma ich na rynku. Załóżmy że ci uwierzyłem z tym prezentem....

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1734 dnia: Lipiec 21, 2017, 11:54:30 am »

Czy ty jesteś świadom ile razy w roku jest zmieniane prawo? Nie ma czasu czytać każdej nowelizacji ustawy, jak sam napisałeś to jest Polska. Napisałem że się nie znam, bo nie znam aktualnych aktów prawnych. Nieraz jak się dowiaduje co zostało zmienione to aż się sam dziwie.
Nie czytam wszystkich normatywów, choć staram się być na bieżąco.

Fanta złamała przepisy, które  ja owiązują.
taki jest fakt.

Mam gdzieś czy uwierzyłeś czy nie.
Czy ja gdziekolwiek pisałem że fanta ma mi zwrócić kasę?



« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2017, 12:04:15 pm wysłana przez Kijanek »

Offline vision2001

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1735 dnia: Lipiec 21, 2017, 12:12:54 pm »
Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie w tej dyskusji...
Nie boisz się zemsty maxim'a za podanie tej informacji totalnie sprzecznej z ich aktualnym oświadczeniem?
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline 79ers

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1736 dnia: Lipiec 21, 2017, 04:44:06 pm »
Żółwiki są mi obojętne, a niczego nie biorę w przedpłatach ponieważ nieufny ze mnie typ. Jak wspomniałem trochę napaliłem się na włoszczyznę bo lubię to. Proszę i wymagam informacji wydamy/nie wydamy/ odpuszczamy/ wydamy po Władcach chmielu i drugim tomie Rozbitków czasu i będzie ok.

Offline Eragon

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1737 dnia: Lipiec 21, 2017, 05:17:15 pm »
Ja  czekam tylko na Archiego(ale nie zrobiłem przedpłaty, wolę poczekać aż będzie na gildii dostępny).
Wydawnictwo po prostu dało nieco ciało, ale zwalam to na karb braku doświadczenia i daleko mi do atakowania wydawnictwa, ale rozumiem  lekkie zdenerwowanie ludzi, którzy w sumie sfinansowali wydanie Żółwi.

Oby szef wydawnictwa wyciągnął z tego odpowiednia wnioski. Po pierwsze zwykły mail do wszystkich ludzi którzy zrobili przedpłaty na  jakikolwiek tytuł, bo FB czy to forum to nie jest oficjalna droga komunikacji z klientami. Bazę maili wydawnictwo posiada, więc gdyby  taki mail poszedł to  naprawdę uważam, że większość ludzi wykazała by zrozumienie dla zaistniałej sytuacji(tym bardziej dla wydawnictwa , które raczkuje dopiero na naszym rynku). W końcu każdy uczy się na błędach.

Drugi problem to faktycznie czasami zbyt emocjonalne wypowiedzi szefa tutaj czy na FB, nawet jeżeli klient wyrazi swoje pretensje w sposób  mniej kulturalny(nie chodzi mi o wyzywanie itd). Żadna poważna firma nie może sobie pozwolić na żartowanie czy delikatne pstryczki w nos w stosunku do klientów, a już zwłaszcza w sytuacji gdy to klienci w sumie finansują wydanie danego tytułu.

Ja to widzę tak, ze szef wydawnictwa był bardzo optymistycznie nastawiony do wszystkiego i na początku nie było problemów(pierwsze tytuły ukazały się szybko), ale jak to w życiu bywa, zwłaszcza jak jest się nowicjuszem w czymś, w końcu przyszły mniejsze czy większe przeszkody(brak możliwości wydrukowania w terminie).

Na koniec życzę wydawnictwu jak najlepiej i oby wyciągnęli wnioski na przyszłość(zwłaszcza w planowaniu i w komunikacji z klientami).
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2017, 05:47:14 pm wysłana przez Eragon »
Fan ,,majtek na głowie''. :D

Offline tabasko21

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1738 dnia: Lipiec 21, 2017, 07:36:19 pm »
Przeprasza uwielbiam te Twoje wymysły
Tak zaliczka podlega zwrotowi, w przypadku niewykonania usługi.
Tu mówimy o zamówieniu i umowie, przeczytaj co pisałem wcześniej.
Fanta nie powiadomiła Indywidualnie o zmianie umowy, czytaj terminie, ona nie dotrzymała umowy.
Nie ma znaczenia czy ciała dał tłumacz, czy przeszło tornado czy drzewa rosną dopiero na papier.
Ich psim obowiązkiem jest informacja indywidualna o zmianie, jeśli tego nie robią to łamią prawo, mimo wszystko jeszcze ono obowiązuje w PL.
Takie są proste reguły.
Jeśli ktoś chce zwrotu kasy to fanta musi się do tego przychylić.
Jeśli napisali by w regulaminie że zamówienia w postaci zbiórki nie podlegają zwrotowi, mieli zamiecioną sprawę.



Nie sadzilem ze niektorzy sa w stanie tracic tyle sil i czasu na swoja droga  hobby jakim jest czytanie komiksow . Nie pisze tylko to do Ciebie Kijanek ale do wszystkich co tu sie tak produkuja . Osobiscie kupilem wszystko co fantasmagoria wydac zamierza i jak sie dowiedzialem ze termin bedzie przesuniety gdyz ponieaz iz.....machnelem tylko reka bo......mam inne rzeczy do zrobienia w zyciu niz liczyc godziny do wyjscia jakiegos komiksu ..ludzie troche zdrowego rozsadku.

Offline gobender

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1739 dnia: Lipiec 21, 2017, 08:46:05 pm »
....mam inne rzeczy do zrobienia w zyciu ..

...jak na przykład komentowanie tej sytuacji?  :lol: