Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 886651 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dariusz_Notariusz

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2025 dnia: Sierpień 25, 2017, 02:40:09 pm »
Szczerz mam gdzieś czy nakład wyniesie 2 egzemplarze czy 100 000 egzemplarzy. Chodzi o grę w miarę otwarte karty,


Chcecie komiksów, my wydamy jak zrobicie zrzutę - ok, dajemy kasę na pozycję, ale oczekujemy w zamian by termin został dotrzymany i o zmianach być informowanym, a nie wciskanie bajek czy dowiadywanie się z drugiej ręki że nie jest tak jak piszą wszem i obec.
Nakład będzie limitowany - ok, to niech będzie limitowany, 100 egz to nie 200, 500 to nie 800. Sorki nie robimy ściepę na licencję, druk, by później po kosztach wydawca sprzedał parę egzemplarzy extra.
Chcecie być traktowani jak partnerzy - ok, to nie znaczy że g... obrzucać wszystkich dookoła a w szczególności klientów a później milczeć.

To nie jest poważne.
Amen

Mam dokładnie tak samo. Mogę zapłacić nawet wyższą marżę kosztem lepszego wydania czy czytania po polsku. Jestem w stanie znieść wiele tj. obsuwy terminu czy niezbyt wysoka kultura osobista pracownika danej firmy, ale to czego wymagam, to absolutne minimum to uczciwość i przyzwoitość.

Offline kenji

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2026 dnia: Sierpień 30, 2017, 10:19:22 am »
11 sierpnia ( po wcześniej wysłanych 3 mailach ) w końcu otrzymałem odpowiedź z szanownego "wydawnictwa" ,że otrzymam zwrot pieniędzy w ciągu 14 dni.
Niestety nic nie otrzymałem... odpowiedzi na kolejne 2 maila również.


Ciekawe jak będą wyglądały reklamacje związane z uszkodzoną przesyłką lub błędami związanymi z ewentualnym drukiem... hmmm

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2027 dnia: Sierpień 30, 2017, 10:28:14 am »
Czy są na forum jeszcze jakieś osoby które również zostały oszukane przez wydawnictwo i nie otrzymały zwrotu swoich pieniędzy?

Offline Khml

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2028 dnia: Sierpień 30, 2017, 03:29:31 pm »
Od 26 lipca też nie otrzymałem od nich pieniędzy. Jestem na FB w kontakcie z inną osobą, która też nie otrzymała od nich pieniędzy. Myślimy o założeniu grupy na fb żeby się jakoś policzyć.

Offline parsom

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2029 dnia: Sierpień 30, 2017, 04:30:02 pm »
Ja nie otrzymałem. Ale to może dlatego, że się nie upominałem. I oszukany też się jakoś specjalnie nie czuję (na razie).
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2030 dnia: Sierpień 31, 2017, 02:33:13 pm »
WF zmieniło politykę - teraz przestali nawet odpowiadać na odstąpienie od umowy, a oprócz tego zaczęli usuwać komentarze na swoim facebooku. Ja osobiście będę do nich wysyłał przedsądowe wezwanie do zapłaty, tylko jeszcze zrezygnuję z drugiego zamówienia, bo do tej pory zrezygnowałem tylko z jednego, a drugiego oczekiwałem mimo wszystko. Wszystkim innym radzę zrobić to samo, im wcześniej tym lepiej, a kolejnych tomów komiksów i tak się nie doczekają, bo wydawnictwo upadnie szybciej niż powstało.




Oprócz tego wie ktoś na których grupach na FB był promowany komiks Archie? Wypadałoby się skontaktować z oszukanymi również z tamtych stron. :)

Offline Blackwood

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2031 dnia: Sierpień 31, 2017, 02:44:51 pm »
Wszystkim innym radzę zrobić to samo, im wcześniej tym lepiej, a kolejnych tomów komiksów i tak się nie doczekają, bo wydawnictwo upadnie szybciej niż powstało.
Ja tam nie mam zamiaru rezygnować z zamówienia, więc w spokoju czekam aż ł komiks wyląduje u mnie w domu.
Pieniędzy będę się domagał, gdy oznajmią, że ów komiks nie powstanie - bądź jak piszesz w dalszej części posta wydawnictwo upadnie.

a i w sumie jestem pewien, że komiks prędzej czy później będzie w moich rękach.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2017, 03:01:44 pm wysłana przez Blackwood »

Offline Murazor

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2032 dnia: Sierpień 31, 2017, 02:46:12 pm »
Oprócz tego wie ktoś na których grupach na FB był promowany komiks Archie? Wypadałoby się skontaktować z oszukanymi również z tamtych stron. :smile:
https://www.facebook.com/riverdalepolska/?hc_ref=ARR_7Z58MQryN6PV4uvCV-u1b5FM28Z4jM8mHdHefq_RjONtlwhSS47dr_olsTZ4a9A&fref=nf
Nawet mają przypięty pierwszy post o komiksie.

Ja też od niedzieli czekam na odpowiedź. Poszedł mail, a na fb odczytane wiadomości (codziennie piszę 1) i zero odpowiedzi.

Offline digital_psycho

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2033 dnia: Sierpień 31, 2017, 02:59:39 pm »
Tak w ogóle to jest sens pozywać ich solo czy lepiej się zorganizować i uskutecznić pozew zbiorowy? Nie jest tak, że jeśli rąbneli poniżej 500zł to jest to tylko wykroczenie i za dużo im się nie da zrobić (a tym bardziej odzyskać kasę) i dopiero zbiorowo ta suma jest wyższa, za co można ich karać? Nie wiem, nie znam się, ale mnie zrobili na żółwie i też bym chciał odzyskać pieniądze. Do 11września jeszcze poczekam, a potem idę z nimi na materace.

Offline Khml

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2034 dnia: Sierpień 31, 2017, 06:28:45 pm »
Złudzeni przez Fantasmagorie - grupa zrzeszająca osoby, które nie otrzymały zwrotu pieniążków od wydawnictwa.

https://www.facebook.com/groups/1870299816317002/

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2035 dnia: Sierpień 31, 2017, 06:48:01 pm »
Niezłe jaja 😂

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2036 dnia: Sierpień 31, 2017, 07:21:43 pm »
Tak w ogóle to jest sens pozywać ich solo czy lepiej się zorganizować i uskutecznić pozew zbiorowy? Nie jest tak, że jeśli rąbneli poniżej 500zł to jest to tylko wykroczenie i za dużo im się nie da zrobić (a tym bardziej odzyskać kasę) i dopiero zbiorowo ta suma jest wyższa, za co można ich karać? Nie wiem, nie znam się, ale mnie zrobili na żółwie i też bym chciał odzyskać pieniądze. Do 11września jeszcze poczekam, a potem idę z nimi na materace.
W postepowaniu cywilnym mozesz pozywac nawet o 1 zł, przy czym, o ile cos sie nie zmieniło, minimalny wpis sądowy to 30 zł. Jesli zas chodzi o postepowanie karne, to co najwyzej mozna sprawdzic, czy w tym konkretnym przypadku, niechęć wydawnictwa do  oddawania kasy przypadkiem nie spelnia znamion czynu z art. 284 kk, czyli przywlaszczenia.

Tak czy owak, moim zdaniem nalezy jeszcze poczekac z sądami i prokuratorami przynajmniej do konca wrzesnia, bo ruchy prawne to jest juz ostatecznosc, a jesli juz je wykonywac, to w tym przypadku calymi grupami, w szczegolnosci w post. cyw. pozew zbiorowy.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2017, 07:35:44 pm wysłana przez KukiOktopus »

Offline digital_psycho

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2037 dnia: Sierpień 31, 2017, 08:27:48 pm »
PRAWO
Dzięki za radę. Jak mi już puszczą nerwy, to pewnie będzie trzeba się zorganizować i to ogarnąć. Dobrze, że już mi przeszło myślenie o wycieczce do Białegostoku w celu wyjaśnienia, sprawy osobiście :D

Tymczasem na fb fanty:
Cytuj
Riverdale Polska
Dzień dobry, piszę w sprawie komiksu ARCHIE COMICS na który za pewnie wielu z was czeka, więc rozmawiałem z osobą z wydawnictwa i powiedziała, że komiks na wrzesień już powinien być :D Miłego dnia!

Znaczy że co? Jechał już z drukarni, ale Janosik napadł i ukradł fanty fancie, dlatego POWINIEN być, ale go nie ma? I czy przypadkiem pierwszym komiksem nie mają być żółwie? No i, takie info to od wydawcy powinno wyjść, a nie od fanpage'u jakiegoś serialu. Ściema znowu czy cud?

Sorki, że tak często przeklejam posty z fb, ale zakładam, że nie wszyscy użytkownicy forum, którzy są zainteresowani tematem, maja tam konto. Krzyczcie jeśli mam przestać :)

Offline raj666

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2038 dnia: Sierpień 31, 2017, 08:35:51 pm »
Może nie powinienem pisać w temacie bo nic od wydawcy nie kupiłem ani nie zamówiłem ale nie wydaje mi się żeby Maximum miał zamiar okraść kogoś z pieniędzy zakładając wydawnictwo. Przeliczył się ewidentnie z realiami tego biznesu i zawalił sprawę z komunikacją. Teraz podejrzewam czeka aż spłynie kasa żeby zapłacić za druk nowych rzeczy. Więc nie widzę powodu żeby panikować albo zaczynać akcję w sądzie. Proponowałbym poczekać cierpliwie na rozwój wypadków, bo jak wydawca zbankrutuje to nikt kasy za komiksy ani samych komiksów nie zobaczy na bank.
 Aha, no i nie wiem komu wpłacaliście pieniądze, wydawnictwu czy osobie prywatnej ale celowe oszustwo raczej ciężko udowodnić a w postępowaniu upadłościowym na czele kolejki będzie Zus i urząd skarbowy więc wiele dla wpłacających nie zostanie. Nie wiem w sumie ani mnie to nie interesuje jaką formę prawną miała działalność Maximum. Ale pójście do sądu to zazwyczaj ostateczność.

Offline clandestino

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2039 dnia: Sierpień 31, 2017, 08:39:04 pm »
@KukiOktopus - a po co pozew zbiorowy? To dość proste sprawy.

Karnie to bym poszedł raczej z 286 kk (oszustwo) a nie z przywłaszczenia. Kwota nie ma nic do rzeczy; przy 286 nawet złotówka jest przestępstwem, a nie wykroczeniem. Ale czy w tym przypadku zostały wypełnione znamiona tego przestępstwa to wam nie powiem.

Jak chcecie się pozywać to nie zapomnijcie najpierw o tym, aby (art. 491 kc):
1) wyznaczyć dodatkowy termin do spełnienia świadczenia z z równoczesnym zagrożeniem, że w przypadku bezskutecznego upływu tego terminu możecie od umowy odstąpić,
2) po bezskutecznym upływie terminu złożyć oświadczenie na odstąpieniu.

Dopiero potem pozew.

A tak szczerze i po ludzku, to wstrzymajcie się jeszcze. Fanta się pewnie przeliczyła i tyle. Zwrot tych kilkudziesięciu złotych was nie zbawi, a jeszcze fanta wam te komiksy wydrukuje i prześle w toku postępowań sądowych i się wszystko niepotrzebnie pogmatwa. Ja bym im dał czas nawet do końca roku.