trawa

Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 886405 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2040 dnia: Sierpień 31, 2017, 08:42:51 pm »
Ale tu już niektórzy odstąpili od umowy i nie chcą już komiksów, tylko czekają na swoje pieniądze, a Fanta ma ich w d***. W d*** nie ma tylko tych, którzy nie chcą od nich swoich pieniędzy - wtedy odpowiadają i są uprzejmi, więc ich "po ludzku" nie warto traktować, bo sobie nie zasłużyli.

Offline mappy

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2041 dnia: Sierpień 31, 2017, 08:45:55 pm »
Śmiechy, chichy były na Komiksowej Warszawie, a co to teraz będzie w Łodzi :lol:

Offline raj666

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2042 dnia: Sierpień 31, 2017, 08:47:05 pm »
Podchodzenie do rzeczy tak emocjonalnie nie ma sensu. Jak Clandestino powiedział wydawca się przeliczył. Trzeba się zastanowić co jest najkorzystniejsze dla tych którzy wpłacili kasę a pójście do sądu jest chyba najgorszym rozwiązaniem w tej chwili. Wiec może podejdźcie do tego po ludzku i dajcie wydawcy szansę.

Offline rebejakub

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2043 dnia: Sierpień 31, 2017, 08:47:57 pm »

W sumie zrobiła się paradoksalna sytuacja, bo te pozwy i ewentualne wjazdy komornika na konto wydawnictwa mogą ostatecznie zadupcyć całą inicjatywę na śmierć.
Naganiacz, piegża, makolągwa i sum

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2044 dnia: Sierpień 31, 2017, 08:52:23 pm »
Podchodzenie do rzeczy tak emocjonalnie nie ma sensu. Jak Clandestino powiedział wydawca się przeliczył. Trzeba się zastanowić co jest najkorzystniejsze dla tych którzy wpłacili kasę a pójście do sądu jest chyba najgorszym rozwiązaniem w tej chwili. Wiec może podejdźcie do tego po ludzku i dajcie wydawcy szansę.
Może niech wydawca przestanie traktować z pogardą swoich klientów, to może wtedy da mu ktoś szansę. Zachowuje się obrzydliwie odpowiadając tylko na wybrane wiadomości w zależności od tego co chce od niego klient i świadomie go łupiąc z pieniędzy. Opis sytuacji z wydawnictwem z facebooka:
Cytuj
U mnie w ogóle ciekawa sytuacja. Zamówiłem w kwietniu 2x żółwie, Rachel t. 1 i quantum and Woody. Za wszystko zapłaciłem i miałem dostać razem. Czekałem grzecznie, w końcu gdzieś w połowie sierpnia napisałem maila żeby anulować zamówienie i żeby oddali[/color][/size] kasę. Zero odpowiedzi. Napisałem na fb. Zero odpowiedzi. Aż tu nagle przychodzi paczka z Rachel i q&w. Nadal zero odpowiedzi, kolejne maile, wiadomości na fb. Także maila dostali, wysłali co mieli a i tak nawet słowa nie odpisali. Straszne buractwo, zwłaszcza, że to my ufundowalismy żółwie...[/font][/color][/size][/font]



Offline raj666

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2045 dnia: Sierpień 31, 2017, 08:54:51 pm »
Śmiechy, chichy były na Komiksowej Warszawie, a co to teraz będzie w Łodzi :lol:
Max zaliczył właśnie lekcję pokory życiowej po szumnych zapowiedziach. Może coś z niej wyniesie.
at Szekak sytuacja wydawcę przerosła ewidentnie ale to nie zmienia faktu że najlepsze co mogą zrobić zamawiający to czekać i mieć nadzieję że wydawca jakoś się ogarnie bo alternatywa jest marna.

Offline digital_psycho

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2046 dnia: Sierpień 31, 2017, 09:05:08 pm »
Największy problem jest z brakiem komunikacji, bo to działa jak płachta na byka. Jakby z pokorą informowali o tym, że im coś nie idzie i że potrzebują czasu, a wszystko będzie dobrze, zamiast buraczanych pyskówek, to myślę, że ludzie dali by im szansę, a tak to mają votum nieufności.

Offline Dariusz_Notariusz

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2047 dnia: Sierpień 31, 2017, 09:08:55 pm »
Podchodzenie do rzeczy tak emocjonalnie nie ma sensu. Jak Clandestino powiedział wydawca się przeliczył. Trzeba się zastanowić co jest najkorzystniejsze dla tych którzy wpłacili kasę a pójście do sądu jest chyba najgorszym rozwiązaniem w tej chwili. Wiec może podejdźcie do tego po ludzku i dajcie wydawcy szansę.


Jaką szansę? Na co? Ludzie chcą z powrotem swoje pieniądze. Mają do tego prawo. Wydawca powinien w ciągu 14 dni od odstąpienia od umowy zwrócić pieniądze. On tego nie robi. Nieuczciwych przedsiębiorców, a dodatku tak przepełnionych pychą należy karać, a nie dawać im szanse na rehabilitacje.

Offline AvengerGT

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2048 dnia: Sierpień 31, 2017, 09:19:32 pm »
Największy problem jest z brakiem komunikacji, bo to działa jak płachta na byka. Jakby z pokorą informowali o tym, że im coś nie idzie i że potrzebują czasu...
Oj tak, mnie by po prostu wystarczyła jakakolwiek informacja. Od kilku tygodni planuję domówić sobie jakiś komiks (dobicie do darmowej wysyłki) i niemal codziennie sprawdzam czy coś się ruszyło w kwestii komunikacji. Jeszcze ze dwa tygodnie temu chciałem machnąć ręką, dorzucić i zapłacić, ale ta cała cisza mimo wszystko nie jest normalna. Nastroje na forum też nie pomagają. W oszustwo nie wierzę, w brak tych pięciu minut na skrobnięcie notki również. Z bardziej prawdopodobnych czynników pozostaje lęk przed przyznaniem się do błędu, albo obrażenie się na niezadowolonych klientów.

Offline rzem

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2049 dnia: Sierpień 31, 2017, 09:24:20 pm »
Grubo się robi.
Sam jechałem po wydawnictwie za jego fantazmaty, niedojrzałe opinie na temat stosunku do wydawnictw zachodnich czy do klientów, raz daliśmy sobie mocniej po razie, no ale jednak gdzieś czuję, że cała ta akcja z sądzeniem się jest przedwczesna.
Żeby nie było, że nie rozumiem ludzi, którzy chcą zwrotu. Rozumiem, że domagacie sie swoich praw, jednak ciągle gdzieś czuję, że trochę czasu można mu było jeszcze dać, żeby się ogarnął. Popełnia błędy, bo większości tutaj wystarczyłaby zwykła informacja co sie dzieje. Szkoda mi go, a środowisku życzę więcej empatii. Zawiedzona kochanka potrafi być bezwzględna, jak widać.

Offline raj666

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2050 dnia: Sierpień 31, 2017, 09:25:24 pm »
Jasne że mają prawo ale jak tłumaczę skorzystanie z tego prawa oznacza że nic nie zyskają, takie życie.
Nie znam dokładnie procedury sądowej w Polsce ale wyobrażam sobie że cała rzecz będzie wyglądała następująco. Zakładam że Fantasmagorie to spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, klienci idą do sądu ze skargą na niewywiązanie się z umowy i zwrot kasy. Sąd wydaje wyrok i mają postanowienie z którym idą do komornika. Komornik odzyskuje kasę jaka jest do wzięcia od firmy. Paru pierwszych może coś odzyskać ale wliczając koszty to nie będzie wiele osób. Komornik ne może odzyskać kasy więc albo zgłasza do sądu wniosek o bankructwo albo sam wydawca się z tym zgłasza do sądu. Sąd wyznacza syndyka upadłościowego który, nie za darmo bo jest fachowcem, zarządza masą upadłościową z której wypłacane mu jest wynagrodzenie za pracę. ZUS i urząd skarbowy są pierwsze w kolejce po kasę, następny jest syndyk ze swoim wynagrodzeniem. Reszta jest w kolejce na końcu. Fantasmagorie to raczej mała operacja także po wynagrodzeniu syndyka to raczej nic nie zostanie. Więc złość złością i bucowatość wydawcy na boku, trzeba się zastanowić czy ta akacja ma sens czy nie lepiej poczekać na rozwój wypadków.

Offline adam and arluk

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2051 dnia: Sierpień 31, 2017, 09:28:59 pm »
A może spalcie ich na stosie.

Offline Dariusz_Notariusz

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2052 dnia: Sierpień 31, 2017, 09:32:31 pm »
Czyli wg. Ciebie jak wydawca nie chce oddać kasy to lepiej nie zgłaszać sprawy do sądu, bo to tylko pogrąży go bardziej? Pokrętna logika. Każdy klient ma prawo odstąpić od umowy i poprosić o zwrot pieniędzy. Jeśli wydawca pieniędzy nie oddaje to można sprawę skierować do sądu. Wydawca nie podał żadnej informacji kiedy będą komiksy. Równie dobrze może sprawę przeciągać w nieskończoność. To nie powinno tak wyglądać, wiec nie dziwie się tym klientom którzy sprawę skierują na drogę sądową. Dla zasady. Prawo konsumenta powinno być przestrzegane przez wszystkie firmy. Fantasmagorie na swojej działalności zarabia pieniądze, to nie jest fundacja charytatywna. Na ten moment są oszustami którzy wyłudzili pieniądze i nie próbują nawet studzić nastrojów i podjąć rozmowy z klientami. Jak dla mnie reakcja klientów słuszna. W przyszłości potencjalny nowe wydawnictwo będzie wiedziało, ze bezkarnie klientów na komiksy nie można zwodzić i wprowadzać w błąd.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2017, 09:35:45 pm wysłana przez Dariusz_Notariusz »

Offline raj666

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2053 dnia: Sierpień 31, 2017, 09:37:55 pm »
I spoko, tez ich rozumiem, a nawet pochwalam jeżeli ktoś ewidentnie jest oszustem. Ale tutaj sytuacja jest moim zdaniem inna. I w interesie klientów byłoby się jednak wstrzymać na jakiś czas. Ale w sumie nie moja to broszka mówić im co mają robić bo to ich kasa i ich decyzja. Więc wolna droga dla każdego.
Dziwi mnie tylko ta postawa, najpierw,  bez żadnych podstaw, zachwyt i sikanie w majtki ze szczęścia kiedy pojawił się nowy wydawca, a teraz tragedia i straszenie sądem, też w sumie przedwczesne.

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2054 dnia: Sierpień 31, 2017, 09:39:56 pm »
Zakładam że Fantasmagorie to spółka z ograniczoną odpowiedzialnością,
Masz na stronie NIP i REGON - osoba fizyczna i to nie max tylko jego laska.
Więc tu trochę inaczej sprawa wygląda.
Sprawdź nim coś piszesz.
To nie jest trudne.