Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 886747 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline raj666

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2070 dnia: Sierpień 31, 2017, 10:19:52 pm »
Różnica jest spora, pierwsze jak ma wyrok skazujący, może dostać zakaz prowadzenia spółki, druga sprawa spółka odpowiada kapitałem zakładowym, osoba fizyczna własnym majątkiem, komornik wchodzi może wejść na pensję (do 50% przy najniższej krajowej( i będzie zabierane do czasu pełnej spłaty, pamiętajmy że są odsetki.
Przepraszam że to napiszę ale jak gówniarz bierze się za biznes bez własnego kapitału, to pełen pampers z tego może być.
Jak taki numer odwalił by Egmont to po tygodniu posypały by się pozwy zbiorowe, a tu g..... ale za to forowe g....., więc głaszczmy po główce.
Spoko, znam z grubsza różnicę między spółką a osoba fizyczną, co do odzyskiwania kasy od osoby fizycznej to można spytać miliony czy setki tysięcy alimenciarzy jak sobie z tym radzi państwo i inni wierzyciele. Max pewnie uznał że zakładanie spółki jest zbyt kosztowne do jego biznesu. Pewnie ustawa o upadłości konsumenckiej też w końcu się zliberalizuje jak w innych krajach. Mimo to jak ktoś powyżej napisał, nie zazdroszczę sytuacji i współczuję wydawcy bo jest w nieprzyjemnej sytuacji.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy

Offline jeanvanhamme

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2072 dnia: Sierpień 31, 2017, 10:28:48 pm »
Ja broniłem Fanty, nie domagałem się kasy, cierpliwie czekam i będę czekał, bo podobała mi się oferta itp. Do momentu kiedy zalogowałem się na swoje konto i zobaczyłem, że nie ma tam domówionego Archie w mega dobrej cenie (kupowane w urodziny Maxa - 7%). Nie wiem czy to błąd, czy może kolejna z przyczyn opóźnień - problemy techniczne. No bo jak wytłumaczyć brak w zamówieniu?

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2073 dnia: Sierpień 31, 2017, 10:31:29 pm »
Panowie, mam luźne info z trzeciej ręki:


Wydawca żyje. Troszkę ma więcej problemów niż się spodziewał, ale obiecuje, że stara się wszystko ogarnąć. Pieniądze też będzie sukcesywnie zwracał osobom które odstąpiły od umowy. Nie odzywał się, bo uznał, że odezwie się gdy będzie już miał Żółwie w ręku. To oczywiście błąd, ale jakoś tam staram się go zrozumieć. W każdym razie przekaz jest taki - cierpliwości.


Ja tylko liczę na poprawę w komunikacji w przyszłości, bo oferta tytułów bardzo dobra i fajnie by było jakby mimo wszystko jednak im się udało.


Trzeba mu pomnik postawić na każdym rogu, w każdym mieście że jaśnie hrabia raczył się do wybranych odezwać, co powinno być jego psim obowiązkiem, (przepraszam ludzi z tego regionu) ale wschodnia ściana to taki dziwny kraj, tak dużo "panów" tam, nie liczących się z plebsem.


W sumie jak miał w wysokim poważaniu partnerów biznesowych tak ma,

W ogóle nie rozumiem jak można czekać na tą marną serię w czerni bieli kiedy ta aktualna od IDW bije ją na głowę
Po co kupować klasykę?
Po co czytać klasyczne komiksy
Dziecko chyba tęskno Ci za Bazylem, chyba że chcesz podzielić jego los
Kredki Ci mój synek pożyczy byś sobie pokolorował żółwie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2017, 10:35:45 pm wysłana przez Kijanek »

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2074 dnia: Sierpień 31, 2017, 10:33:29 pm »
W ogóle nie rozumiem jak można czekać na tą marną serię w czerni bieli kiedy ta aktualna od IDW bije ją na głowę
Cóż widać, że nie potrafisz docenić tego co reprezentują te żółwie. I nie rozumiem zarzutu o to, że ten komiks jest czarno biały, że co to ma znaczyć, że wpływa to na jakość jego odbioru. Jeśli to ma być twoim wyznacznikiem to szkoda bo ominie cię kolekcja Conana, bo przecież tam też czerń i biel.

Offline nazareth

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2075 dnia: Sierpień 31, 2017, 10:38:21 pm »

Trzeba mu pomnik postawić na każdym rogu, w każdym mieście że jaśnie hrabia raczył się do wybranych odezwać, co powinno być jego psim obowiązkiem, (przepraszam ludzi z tego regionu) ale wschodnia ściana to taki dziwny kraj, tak dużo "panów" tam, nie liczących się z plebsem.

W sumie jak miał w wysokim poważaniu partnerów biznesowych tak ma,
Mam wrażenie -mylne? - że Szekak sobie jaja robi...
A za tą "wschodnią ścianę" to zaraz Ci się oberwie :)

A Fantasmagorie w dupie mają nawet księgarnie jak widać. Przecież Gildia przełożyła premierę Żółwi dopiero dwa dni temu, czyli info też wcześniej nie dostali. A przecież muszą coś własnym klientom powiedzieć. Ze strony u nich zniknął SiP, zresztą zniknął też i z FŚ.

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2076 dnia: Sierpień 31, 2017, 10:43:30 pm »
I po ch... takie coś pisać?
Kwestia arogancji głównego zarządcy Fanty, arogancja.
Sorki, ale jak ktoś nie zna zasad w biznesie i uważa że nabieranie wody w usta rozwiązuje problem, to ja mam prawo takie coś pisać, bo akurat to my wszyscy którzy wpłacili na komiksy w przedsprzedaży, jesteśmy ich partnerami biznesowymi. Tu odpowiedzi dla wybranych, dla innych jad lub ignorowanie.
Akurat z zawodowo mam do czynienia z ludźmi z różnych regionów kraju lacha, i w wielu wypadkach "ściana wschodnia" rządzi się swoimi prawami, czasem irracjonalnymi. Przepraszam za ogólnik, ale Fanta wpisuje się w ten nurt.
Jeśli kogoś obraziłem, "ścianą wschodnią" przepraszam, nie było to zmierzone pod względem osobowym a biznesowy.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2017, 10:46:56 pm wysłana przez Kijanek »

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2077 dnia: Sierpień 31, 2017, 10:45:11 pm »
Cóż widać, że nie potrafisz docenić tego co reprezentują te żółwie. I nie rozumiem zarzutu o to, że ten komiks jest czarno biały, że co wpływa to na jakość jego odbioru, jeśli to ma być twoim wyznacznikiem to szkoda bo ominie cię kolekcja Conana, bo przecież tam też czerń i biel.


Oczywiście, że lubię oprawę graficzną w czerni-bieli ale w tym konkretnym przypadku przegrywa ona z najnowszą serią w kolorze.





Pobiła właśnie rekord najdłużej ciągnącej się serii z TMNT ever. To wiele mówi o jej jakości. Obok niej zresztą wychodziło wiele pobocznych serii jak TMNT Universe czy Secret History Of Foot Clan.


Wydawnictwo Fantasmagorie przykro mi ale dajecie dupy w tym momencie nie wstrzelając się właśnie w tą serię.

Offline parsom

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2078 dnia: Sierpień 31, 2017, 10:53:13 pm »
Akurat z zawodowo mam do czynienia z ludźmi z różnych regionów kraju lacha, i w wielu wypadkach "ściana wschodnia" rządzi się swoimi prawami, czasem irracjonalnymi. Przepraszam za ogólnik, ale Fanta wpisuje się w ten nurt.
Jeśli kogoś obraziłem, "ścianą wschodnią" przepraszam, nie było to zmierzone pod względem osobowym a biznesowy.

I ponownie pytam po co o tym pisać? Co to wyjaśnia?
A skoro moderator już pousuwał moje niezbyt treściwe posty, to niech się z łaski swojej weźmie i za inne równie głupie i nic nie wnoszące jak te moje.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2079 dnia: Sierpień 31, 2017, 10:55:25 pm »
Oczywiście, że lubię oprawę graficzną w czerni-bieli ale w tym konkretnym przypadku przegrywa ona z najnowszą serią w kolorze.
To po co przytaczasz taki argument i sam sobie zaprzeczasz. I serio próbujesz porównać najnowszą serię z klasyką, do której to wszystko się zaczęło? To równie dobrze możesz zaorać w ten sposób klasykę DC czy Marvela, bo po co kupować te ramoty kiedy lepiej kupić aktualne serię. Niektórych właśnie ta klasyka bardziej kręci niż to co jest serwowane obecnie.

Offline misiokles

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2080 dnia: Sierpień 31, 2017, 10:57:06 pm »
Białostockie Zakłady Graficzne są ze ściany wschodniej :)

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2081 dnia: Sierpień 31, 2017, 11:02:30 pm »
To po co przytaczasz taki argument i sam sobie zaprzeczasz. I serio próbujesz porównać najnowszą serię z klasyką, do której to wszystko się zaczęło? To równie dobrze możesz zaorać w ten sposób klasykę DC czy Marvela, bo po co kupować te ramoty kiedy lepiej kupić aktualne serię. Niektórych właśnie ta klasyka bardziej kręci niż to co jest serwowane obecnie.


Różnica tkwi w tym, że nowe serie od 2 gigantów nie mają zbyt długiego continuity, przeciwnie do klasycznych komiksów a tu jest na odwrót co jest ewenementem. Warto w nią wsiąknąć.



Niektórych właśnie ta klasyka bardziej kręci niż to co jest serwowane obecnie.


Więc czemu Egmont nie wydaje komiksów klasycznych ?

Offline mappy

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2082 dnia: Sierpień 31, 2017, 11:09:01 pm »
Oho, ktoś jednak 8azyla próbuje godnie zastąpić.

Offline parsom

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2083 dnia: Sierpień 31, 2017, 11:12:16 pm »
Ja tam obstawiam, że to Bazyl w innym wcieleniu.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2084 dnia: Sierpień 31, 2017, 11:13:35 pm »
Różnica tkwi w tym, że nowe serie od 2 gigantów nie mają zbyt długiego continuity, przeciwnie do klasycznych komiksów a tu jest na odwrót co jest ewenementem. Warto w nią wsiąknąć.
To żaden argument. Po za tym czy widziałeś numerację Detective Comics albo Action Comics ostatnio? Jeśli ktoś chce może zacząć od obecnego ongoingu Żółwi, nie widzę w tym problemu. Być może dla ciebie rzeczywiście te pierwsze serie są słabe, tylko w po co się produkujesz tutaj, jeśli i tak nie chcesz kupić. Widać, że pierwsze Żółwie znalazły odbiorce, wiec Wydawca wiedział co robi w doborze tytułu/serii.

Więc czemu Egmont nie wydaje komiksów klasycznych ?
Wydali Elektrę, a dawno temu Wolverina, a po za tym możesz niedługo spytać pana Kołodziejczaka na MFKiG o to czemu jest tak mało klasyków z Marvela. Ale to nie temat Egmontu.

 

anything