trawa

Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 886579 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2085 dnia: Sierpień 31, 2017, 11:13:53 pm »
To wiele mówi o jej jakości.


Muszę zadać to pytanie - czy czytałeś aktualną serię TMNT? Czy to tylko następne wnioskowanie z cyklu "skoro się sprzedaje to musi być dobre"?


Nie chce nikomu wrzucać kamyków do ogródka ale rebootowane TMNT przez pierwsze 20 numerów są obrzydliwie generycznym i płytkim komiksem będącym zaledwie bladym cieniem tego co było wcześniej. Nieliczne wyjątki (jak pierwszy one-shot z Donatello czy krótkie pojazdy po pierwszych filmowych żółwiach) nic tu nie zmieniają bo to dalej komiks, który nie broni się za bardzo niczym poza sprawnie manipulowanym i karmionym sentymentem.


Oczywiście jeżeli ktoś chce byle jakiej rozrywki w formie tasiemca to pierwsze lata zrebootowanych TMNT są jak znalazł, a jak wiadomo na to na bank są amatorzy.
perły przed wieprze

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2086 dnia: Sierpień 31, 2017, 11:19:21 pm »
Oczywiście jeżeli ktoś chce byle jakiej rozrywki w formie tasiemca to pierwsze lata zrebootowanych TMNT są jak znalazł, a jak wiadomo na to na bank są amatorzy.


A jak ktoś nie chce tasiemca to niech sobie to przeczyta





To nie jest jechanie na sentymentach bo w tej histrii np opowiedzianane jest o założycielu Foot Clanu nigdzie wcześniej nie było to wspominane.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2087 dnia: Sierpień 31, 2017, 11:42:18 pm »
A jak ktoś nie chce tasiemca to niech sobie to przeczyta


Po co? Ten komiks jest cholernie słabo napisaną zapchajdziurą. Jak już chcesz polecać komukolwiek współczesne miniserie wychodzące z rebootowanych TMNT to może coś co faktycznie da się czytać... nie wiem, może Bebop & Rocksteady Destroy Everything?
perły przed wieprze

Offline Ryba2111

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2088 dnia: Wrzesień 01, 2017, 06:42:12 am »

Mi się wydaje, że to koniec tego marnego wydawnictwa, jakby było inaczej poszedłby już jakiś oficjalny komunikat z konkretami i nie wierzę w żółwie 11 września.


Ale tu już niektórzy odstąpili od umowy i nie chcą już komiksów, tylko czekają na swoje pieniądze, a Fanta ma ich w d***. W d*** nie ma tylko tych, którzy nie chcą od nich swoich pieniędzy - wtedy odpowiadają i są uprzejmi, więc ich "po ludzku" nie warto traktować, bo sobie nie zasłużyli.


Ja osobiście będę do nich wysyłał przedsądowe wezwanie do zapłaty, tylko jeszcze zrezygnuję z drugiego zamówienia, bo do tej pory zrezygnowałem tylko z jednego, a drugiego oczekiwałem mimo wszystko. Wszystkim innym radzę zrobić to samo, im wcześniej tym lepiej, a kolejnych tomów komiksów i tak się nie doczekają, bo wydawnictwo upadnie szybciej niż powstało.


Panowie, mam luźne info z trzeciej ręki:


Wydawca żyje. Troszkę ma więcej problemów niż się spodziewał, ale obiecuje, że stara się wszystko ogarnąć. Pieniądze też będzie sukcesywnie zwracał osobom które odstąpiły od umowy. Nie odzywał się, bo uznał, że odezwie się gdy będzie już miał Żółwie w ręku. To oczywiście błąd, ale jakoś tam staram się go zrozumieć. W każdym razie przekaz jest taki - cierpliwości.


Ja tylko liczę na poprawę w komunikacji w przyszłości, bo oferta tytułów bardzo dobra i fajnie by było jakby mimo wszystko jednak im się udało.


Genialne
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2017, 06:54:08 am wysłana przez Ryba2111 »


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2089 dnia: Wrzesień 01, 2017, 08:02:25 am »
Mnie w tej całej sytuacji zastanawia jak nasz "ukochany" wydawca, jeśli w końcu wyda to co zapowiedział, będzie starał się odbudować zaufanie.
Z ręką na sercu z serii które są "opłacone" to mamy kilku tomowe tasiemce
RR - 7 tomów
TMNT - 6 tomów
Archie - 3 tomy
Q&W - 12 tomów
SiP - 10 tomów (chyba to je to wydanie)
Providence - 3 tomy
BM - 4 tomy
Jakby nie spojrzeć, trochę mamy błędne koło. Niby fajne serie, ale zaufanie mocno nadszarpnięte. Nie wiem ile osób ponownie weszło by w układ współfinansowania komiksów, nie wiadomo też jaka jest i będzie niedługo kondycja finansowa wydawnictwa (jeśli posypią się pozwy może być niezbyt kolorowo), by już samodzielnie ciągnąć serie bez wsparcia czytelników. Tak że komiks się pojawia my go kupujemy - tak po bożemu. Nawet układ jak ma SL, komiks w druku, można zamawiać był by ok. Trochę stajemy się też zakładnikami Fanty, rozpoczęte serie, często w formatach "fantowych", więc jak chcecie mieć komplet to mamy siedzieć cicho i czekać. Chyba najgorsza rzecz jaka się stała, brak informacji i arogancja. Teoretycznie właściciel może być skończonym chamem, bucem czy bóg wie kim, ważne by stosował się do reguł panujących w biznesie.

Offline Murazor

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2090 dnia: Wrzesień 01, 2017, 08:12:21 am »
SiP - 10 tomów (chyba to je to wydanie)
6 tomowe:
https://www.goodreads.com/series/51766-strangers-in-paradise-pocket-books

Mnie skutecznie odstraszyli od kupowania dalszych tomów serii. RR pewnie kupię jak będzie już parę tomów, BM teoretycznie można kupić pierwszy tom i czekać, bo po każdym tomie można uznać, że to koniec historii, ale jak będzie śmieszna dostępność - tylko u nich - to pewnie odpuszczę. Żółwi mi się już odechciało, zwłaszcza, ze nie będą w formacie oryginału i by mnie wkurzała różnica gdybym chciał dokupić :neutral:
Szkoda mi Valiantu, ale Q&W chyba za bardzo głupkowate, jak Deadpool z Now - mnie nie przekonało, więc coś czuję, że na inne pozycję nie ma co liczyć.

A ich promocja -50% pokazuję, że warto poczekać jakiś czas i kupić dużo taniej..

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2091 dnia: Wrzesień 01, 2017, 08:38:31 am »

Genialne
Bo jednak trochę szkoda mi się ich zrobiło, pomimo ich zachowania, co poradzę. :roll:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2017, 08:52:30 am wysłana przez Szekak »

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2092 dnia: Wrzesień 01, 2017, 08:53:06 am »
Ja kupiłem 3 komiksy, ale w sklepie. Podoba mi się i jakość wydania i same komiksy. Planuję kupić też inne pozycje, mimo że uważam Maxa za okropnego buca i delikatnie mówiąc głupka. Mimo to zakładanie grup na F czy wybieranie się do sądu uważam za równie głupie, jak obrażenie się wydawcy na forum i milczenie.

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2093 dnia: Wrzesień 01, 2017, 08:55:09 am »
Potrafisz uargumentować czemu takie zachowanie uważasz za równie głupie?

Offline isteklistek

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2094 dnia: Wrzesień 01, 2017, 08:57:01 am »
Ja dalej nie widzę w niczym problemu, jeżeli chodzi o komiksy - kupuję i kupować będę dalej, bo ceny są dobre i wydania świetne. Można po raz setny napisać: wszyscy wiedzieli, że w okresie wakacyjnym drukarnie będą zawalone i będzie ciężko o termin, a jak się zawaliło przypilnowanie przed wakacjami, to nie ma zmiłuj i będzie się czekać ponad 2 miesiące; RR 2 będzie mieć bardzo fajny dodatek, Żółwie powiększony format + przedmowa, która opóźnia; SiP też będzie świetnie wydane. Można się zaprzeć i robić wydawnictwu pod górkę, ale po co? Nawet Ci którzy narzekają nie widziałem, aby pisali, że wydania im się nie podobają.

Offline peta18

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2095 dnia: Wrzesień 01, 2017, 08:59:22 am »
Co do wielkosci TMNT, oryginal ma 228,6 x 330,2 cm. Planowane polskie wydanie ma miec 235x330cm. Roznica tak na prawde tylko na szerokosci. A pozwoli to odsunac plansze od wew. marginesu i optycznie sprawi, ze bedzie to wygladalo ciut lepiej :smile:

Generalnie z dobrego zrodla wiem, ze pomimo totalnej obsuwy wszystkiech tytulow, prace trwaja, albo sa na ukonczeniu, albo sie drukuja i predzej czy pozniej wszystkie zapowiedzaine komiksy wyjda.

Sam nie moge uwierzyc, ze cos takiego napisalem, naiwny ja... Nie wierzcie mi. :)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2017, 06:17:25 am wysłana przez peta18 »
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Dariusz_Notariusz

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2096 dnia: Wrzesień 01, 2017, 09:18:23 am »

Generalnie z dobrego zrodla wiem, ze pomimo totalnej obsuwy wszystkiech tytulow, prace trwaja, albo sa na ukonczeniu, albo sie drukuja i predzej czy pozniej wszystkie zapowiedzaine komiksy wyjda.


To tym bardziej nie zrozumiałe jest dla mnie milczenie wydawnictwa i brak próby studzenia głów. Ludzie którzy chcą zwrot pieniędzy może zmienią zdanie jakby otrzymali takie zapewnienie oficjalnie od właściciela.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2097 dnia: Wrzesień 01, 2017, 09:19:06 am »
Ja będę się śmiał (w duchu) z tych wszystkich męczy buł, jak będą piać z zachwytu kiedy otrzymają swoje Żółwie. Jestem też przekonany, że ci wszyscy, którzy się wycofają będą marudzić, że chcieli by komiks mieć jednak ze względu na niski nakład nie mogą go kupić. A wystarczyło by trochę cierpliwości i tak rozumiem, że niektórzy kupowali z myślą, że miał być to prezent dla kogoś (tylko jak słyszę to prawie u każdej osoby jak wymówkę aby gnoić wydawcę to średnio mi się chce w to uwierzyć).

Offline peta18

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2098 dnia: Wrzesień 01, 2017, 09:26:14 am »

To tym bardziej nie zrozumiałe jest dla mnie milczenie wydawnictwa i brak próby studzenia głów. Ludzie którzy chcą zwrot pieniędzy może zmienią zdanie jakby otrzymali takie zapewnienie oficjalnie od właściciela.
Tez bym chcial zeby bylo tak jak piszesz, ale nie mam na to wplywu.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Murazor

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2099 dnia: Wrzesień 01, 2017, 09:27:25 am »
Kolejna osoba wie "z dobrego źródła", "z trzeciej ręki", że prace idą do przodu. Może by te dobre źródła i trzecie ręce (siódmych synów, czy coś) przekonały wydawce, żeby zgiął trochę kark i się odezwał? Po 2 przełożeniach terminu wydania przez gildię, dałem im czas (w mojej głowie) do niedzieli żeby się odezwali - nie ma żadnego info - mam ich w dupie i poprosiłem o zwrot kasy. Zero odpowiedzi przez 4 dni, pojawiła się grupa na fb, pojawił się temat sądów na forum i po 1h odpowiedź, że kasa zostanie zwrócona
Co do wielkosci TMNT, oryginal ma 228,6 x 330,2 cm. Planowane polskie wydanie ma miec 235x330cm. Roznica tak na prawde tylko na szerokosci.
I czemu piszesz to ty, a nie szanowny wydawca? A skąd masz wymiar oryginału? Masz fizycznie i mierzyłeś? Bo wszystkie serwisy, które znam, podają 22x31 cm.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2017, 09:37:25 am wysłana przez Murazor »