trawa

Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 886772 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2100 dnia: Wrzesień 01, 2017, 09:35:26 am »
Nie widzicie hipokryzji w podejściu.
- Egmont wydał katalog z luźnymi datami premier - w październiku miała być Anihilacja tom 3 - komiks nie wszedł w plan wydawniczy, jad, mimo że nigdzie nie ma w przedsprzedaży, wydawnictwo nie zbiera środków na wydanie komiksu
- Fanata - miała wydać dwa komiksy na które zbierała kasę, nie informuje oficjalnym kanałem o przesunięciu, kontaktuje się z wybranymi, nie chce anulować zamówień, sporo osób siedźmy cicho, bo się biedny wydawca obrazi, a jak ktoś wspomina o dochodzeniu swoich praw, to jest nienormalny.
POLSKIE KOMIKSOWO W CEBULOWEJ PIGUŁCE :D

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2101 dnia: Wrzesień 01, 2017, 09:40:23 am »
Ja będę się śmiał (w duchu) z tych wszystkich męczy buł, jak będą piać z zachwytu kiedy otrzymają swoje Żółwie. Jestem też przekonany, że ci wszyscy, którzy się wycofają będą marudzić, że chcieli by komiks mieć jednak ze względu na niski nakład nie mogą go kupić. A wystarczyło by trochę cierpliwości i tak rozumiem, że niektórzy kupowali z myślą, że miał być to prezent dla kogoś (tylko jak słyszę to prawie u każdej osoby jak wymówkę aby gnoić wydawcę to średnio mi się chce w to uwierzyć).
Przeciez nie o to chodzi, zeby gnoic wydawnictwo za to, ze maja obsuwy, bo to przeciez rzecz normalna w tym biznesie, a jedynie chodzi o to, zeby zachowywali sie wobec swoich klientow tak, jak nakazuje prawo i, przede wszystkim, dobry zwyczaj. W szczegolnosci, chodzi o informowanie na biezaco o stopniu zaawansowaniu prac oraz o ew. opoznieniach, np. za posrednictwem wyslania maila z automatu do wszystkich zakupowiczy w sklepie Fanty. Przeciez to nic trudnego, wiekszosc bylaby zadowolona i nie byloby kwasu. A permanentne milczenie, jak ma miejsce od pewnego czasu, pokrywa sie ze standardowym zachowaniem tzw. dluznika w zwloce, ktory nie zamierza lub z jakichs przyczyn nie moze zaspokoic wierzyciela i wlasnie tak to ludzie odczytuja i stad caly ambaras.

Wlasnie o to mam do Maxa żal, bo nie chodzi mi nawet o jakas stowe za zolwie, bo w sumie kasy w zyciu natracilem o wiele, wiele wiecej i jakas kolejna stowa nie zrobilaby mi wiekszej roznicy, tylko o to, ze przez te swoja jazde z milczeniem z duzym prawdopodobienstwem udupil fajna inicjatywe, bo ludzie stracili zaufanie i malo kto teraz bedzie kupowal w sklepie fanty, nie mowiac juz nawet o preorderach, a przeciez na tych ostatnich model biznesowy sie chyba przede wszystkim w Fancie opieral.

Offline Murazor

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2102 dnia: Wrzesień 01, 2017, 09:41:16 am »
chcieli by komiks mieć jednak ze względu na niski nakład nie mogą go kupić.
Serio myślisz, ze nakład będzie niski? Pomyśl jaki odsetek na naszym małym forum zrezygnował, a ile się nie przyznało. Myślę, że z ograniczonego nakładu (może tak ograniczonego jak KK? :roll:) 500 sztuk zrezygnowała podobna liczba osób, więc trochę tych komiksów zostanie w sklepach.

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2103 dnia: Wrzesień 01, 2017, 09:41:48 am »
Hipokryzją by to było, gdyby dotyczyło tych samych osób. Ja jestem w stanie znieść obsuwy zarówno Egmontu jak i Fantasmagorii.

Widać ewidentnie, że osoba odpowiedzialna za WF strzeliła focha/nie potrafi przyznać się do błędu i tyle. Komiksy wyjdą, więc te akcje z sądami i grupami na facebooku są żałosne. Najważniejsza jest jakość produktu, która akurat w przypadku tego wydawnictwa stoi na niezłym poziomie.

Wydawca powinien przemyśleć swój model wydawniczy, podarować sobie przedsprzedaże komiksów, których nawet nie zaczął tłumaczyć i zapowiadać premiery orientacyjnie. I będzie spokój.

Offline peta18

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2104 dnia: Wrzesień 01, 2017, 09:43:57 am »
I czemu piszesz to ty, a nie szanowny wydawca? A skąd masz wymiar oryginału? Masz fizycznie i mierzyłeś? Bo wszystkie serwisy, które znam, podają 22x31 cm.
Brzytwe Ockama zastosuj, wystarczy zmierzyc oryginal...
Buk, Hodor i Dziczyzna

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2105 dnia: Wrzesień 01, 2017, 09:44:19 am »
Nie widzicie hipokryzji w podejściu.
- Egmont wydał katalog z luźnymi datami premier - w październiku miała być Anihilacja tom 3 - komiks nie wszedł w plan wydawniczy, jad
Zacytuj ten jad. A trzecia Anihilacja jest już od pierwszego tomu zapowiadana na październik.

Offline Murazor

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2106 dnia: Wrzesień 01, 2017, 09:47:44 am »
Brzytwe Ockama zastosuj, wystarczy zmierzyc oryginal...
Dlatego pytam, czy masz oryginał, bo wszędzie podają inaczej. Ja oryginału nie mam, więc i zmierzyć nie mam jak. Żadnego ataku na Ciebie w tym nie było.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2017, 09:51:21 am wysłana przez Murazor »

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2107 dnia: Wrzesień 01, 2017, 09:50:11 am »
Serio myślisz, ze nakład będzie niski? Pomyśl jaki odsetek na naszym małym forum zrezygnował, a ile się nie przyznało. Myślę, że z ograniczonego nakładu (może tak ograniczonego jak KK? :roll: ) 500 sztuk zrezygnowała podobna liczba osób, więc trochę tych komiksów zostanie w sklepach.
Czyli jeśli nawet jest 500+ tego nakładu to jest on mały, tak może poleży chwilę dłużej, ale jestem pewien że zejdzie. Nie wiemy ile zrezygnowało, ale jak się tylko ten komiks w końcu pojawi to będzie wyścig bo cześć kupi jak inwestycję aby odsprzedać w przyszłości z zyskiem, bo i tak cena obecnie jest bardzo dobra jak na taką cegłę.

Wydawca powinien przemyśleć swój model wydawniczy, podarować sobie przedsprzedaże komiksów, których nawet nie zaczął tłumaczyć i zapowiadać premiery orientacyjnie.
Tu się zgadzam w 100%, wydawca zarżnął inicjatywę współfinansowania komiksów na bardzo długo. Nikt teraz prędko nie zaufa jeśli ktoś inny wyjdzie z taką propozycją.  I zdecydowanie odbudowanie reputacji nie przyjdzie łatwo, bo się sporo smrodu rozeszło.

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2108 dnia: Wrzesień 01, 2017, 09:56:19 am »
Komiksy wyjdą, więc te akcje z sądami i grupami na facebooku są żałosne. Najważniejsza jest jakość produktu, która akurat w przypadku tego wydawnictwa stoi na niezłym poziomie.
No właśnie, jak sklep nie zwraca pieniędzy za komiksy to co za problem, przecież liczy się jakość produktu którego klient już nie chce, a jaki dostanie (?)! :D

Offline peta18

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2109 dnia: Wrzesień 01, 2017, 09:56:35 am »
Dlatego pytam, czy masz oryginał, bo wszędzie podają inaczej. Ja oryginału nie mam, więc i zmierzyć nie mam jak. Żadnego ataku do Ciebie w tym nie było.
Spoko. W sklepach komiksowych jest najczesciej jakis usredniony wymiar przeliczony z cali. A i przy roznych dodrukach roznie to bywa, czasem jakies milimetrowe roznice sa.

Tez bym chcial, zeby wydawnictwo jakis oficjalny komunikat wydalo, przeprosilo itp. Znam ludzi, ktorzy pracuja przy ich tytulach i stad te "dobre zrodlo", ale wtracac sie w interesy wydawnictwa nie mam zamiaru.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline robbirob

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2110 dnia: Wrzesień 01, 2017, 10:05:33 am »
Przeciez nie o to chodzi, zeby gnoic wydawnictwo za to, ze maja obsuwy, bo to przeciez rzecz normalna w tym biznesie, a jedynie chodzi o to, zeby zachowywali sie wobec swoich klientow tak, jak nakazuje prawo i, przede wszystkim, dobry zwyczaj. W szczegolnosci, chodzi o informowanie na biezaco o stopniu zaawansowaniu prac oraz o ew. opoznieniach, np. za posrednictwem wyslania maila z automatu do wszystkich zakupowiczy w sklepie Fanty. Przeciez to nic trudnego, wiekszosc bylaby zadowolona i nie byloby kwasu. A permanentne milczenie, jak ma miejsce od pewnego czasu, pokrywa sie ze standardowym zachowaniem tzw. dluznika w zwloce, ktory nie zamierza lub z jakichs przyczyn nie moze zaspokoic wierzyciela i wlasnie tak to ludzie odczytuja i stad caly ambaras.

Wlasnie o to mam do Maxa żal, bo nie chodzi mi nawet o jakas stowe za zolwie, bo w sumie kasy w zyciu natracilem o wiele, wiele wiecej i jakas kolejna stowa nie zrobilaby mi wiekszej roznicy, tylko o to, ze przez te swoja jazde z milczeniem z duzym prawdopodobienstwem udupil fajna inicjatywe, bo ludzie stracili zaufanie i malo kto teraz bedzie kupowal w sklepie fanty, nie mowiac juz nawet o preorderach, a przeciez na tych ostatnich model biznesowy sie chyba przede wszystkim w Fancie opieral.
Kuki, jak ja się z Tobą zgadzam :)

Żal, że niekomunikatywny i antyspołeczny człowiek nie przemyślał tego od początku (albo przynajmniej od pierwszych spięć na forum) i po prostu nie poprosił/wynajął kogoś, kto by odpowiadał za kontakt z klientem. Pisał by taki, udzielał wszelkich informacji, dzwonił, oddawał kasę (jak już by się ktoś uparł).
A tak mamy syf, który się nie tylko ciągnie, ale i pogłębia, nawarstwia.

@mokolek81, @arczi-ancymon
Też jestem zdania, że zabił to bezwzględnie. Komiks i tak wyjdzie, ale minie dużo czasu aż fala hejtu przeminie i wróci zaufanie. Nie tylko do wydawcy, ale i inicjatywy.

Ja też twierdzę, że to co się dzieje, źle wpłynie na dalsze premiery ich pozycji. To, że będzie mega obsuwa to już wiadomo. RR i Button już mają chyba opóźnienie, bo miały być w sierpniu tak? Tyle, że teraz wydawca musi ułożyć w końcu plan biznesowy. Zapowiedzi tak, ale preorder dopiero jak będzie zaklepana data w drukarni. No i muszą wrócić do tego, aby ich komiksy były ogólnodostępne, bo kto inaczej im zaufa?

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2111 dnia: Wrzesień 01, 2017, 10:11:50 am »
minie dużo czasu aż fala hejtu przeminie i wróci zaufanie. Nie tylko do wydawcy, ale i inicjatywy.

Niestety, i dlatego wydawca powinien przeprosić/informować. Teraz smród z każdym dniem coraz bardziej się rozchodzi, co skutecznie zabije tę inicjatywę jak dobrze by tego nie wydali. No ale jak pisałem foch w połączeniu z dużym ego i niewielkimi zdolnościami w dziedzinie komunikacji międzyludzkiej zrobiły swoje.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2112 dnia: Wrzesień 01, 2017, 10:23:35 am »
Przeciez nie o to chodzi, zeby gnoic wydawnictwo za to, ze maja obsuwy, bo to przeciez rzecz normalna w tym biznesie, a jedynie chodzi o to, zeby zachowywali sie wobec swoich klientow tak, jak nakazuje prawo i, przede wszystkim, dobry zwyczaj.
Nie będę bronił zachowania wydawcy, zdecydowanie powinien prowadzić dialog z kupującymi informując jak wygląda sytuacja. Ale dziwię się tylko, że wiele osób wiedząc jaką porywczą osobą jest wydawca, mam mu za złe zachowanie, przecież nawet na forum było wiele razy widać jaki ma charakter, nie wiem czego się oni spodziewali, że nagle będzie grzeczny i miły?
Myślę że przerosła go gówno burza jaka wynikła, bo przecież na początku prowadził dialog w swój "specyficzny sposób". Dodatkowo kilku krzykaczy, którzy ewidentnie szukali pretekstu aby się dowalić (a widać to dobrze po wpisach na FB) skorzystało z okazji i nie folgując jechało po bandzie. W takiej sytuacji to chyba każdy by wymiękł. Wiele razy były pretensje do Egmontu czy Taurusa, że nie odpowiada na pytania, że przemilcza niektóre sprawy i pretensje jakie mają kupujący do nich. Ale to co się działo w kwestii Żółwi to było jakieś ekstremum, ja rozumiem ten żal tych osób, bo zapłacili i słyszą tylko o przesunięciach, ale nawet dla mnie było lekką przesadą to histeryczne zachowanie.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2017, 11:00:49 am wysłana przez mkolek81 »

Offline Murazor

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2113 dnia: Wrzesień 01, 2017, 10:39:06 am »
wiele osób wiedząc jaką porywczą osobą jest wydawca, mam mu za złe zachowanie
Ekstremalna analogia  ;-) Wszyscy wiedzą, ze terroryście są źli, to po nowym zamachu mamy klaskać i mówić: nic się nie stało, no przecież wiedzieliśmy, że są groźni. Wcale się nie dziwię, że teraz go objeżdżają z każdej strony. Tacy już są "skamlący" czytelnicy.
Wiele razy były pretensje do Egmontu czy Taurusa, że nie odpowiada na pytania, że przemilcza niektóre sprawy i pretensje jakie mają kupujący do nich.
Max był proszony na początku, żeby się nie odzywał, a jedynie wrzucał informację. Zrobił po swojemu i przestał się całkiem odzywać.

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2114 dnia: Wrzesień 01, 2017, 11:22:25 am »
Myślę że przerosła go gówno burza jaka wynikła, bo przecież na początku prowadził dialog w swój "specyficzny sposób". Dodatkowo kilku krzykaczy, którzy ewidentnie szukali pretekstu aby się dowalić (a widać to dobrze po wpisach na FB) skorzystało z okazji i nie folgując jechało po bandzie. W takiej sytuacji to chyba każdy by wymiękł. Wiele razy były pretensje do Egmontu czy Taurusa, że nie odpowiada na pytania, że przemilcza niektóre sprawy i pretensje jakie mają kupujący do nich. Ale to co się działo w kwestii Żółwi to było jakieś ekstremum, ja rozumiem ten żal tych osób, bo zapłacili i słyszą tylko o przesunięciach, ale nawet dla mnie było lekką przesadą to histeryczne zachowanie.
Nie było oficjalnej informacji o przesunięciu - a właściwie zmianie terminu wysyłki.
Drogą komunikacji stosowną jest mail. Facebook nie jest formą komunikacji, nie każdy musi posiadać, korzystać.
Wiec prawnie sami złamali Regulamin swój. Co lepsze k.c., termin niedotrzymany, kasa z automatu nie zwrócona, spokojnie nawet pod przywłaszczenie podejdzie i biedna laska beknąć może za pomysły chłopaka. Sorki ale lenistwa niczym się nie usprawiedliwi, bo skoro mają platformę sprzedażową, to mają bazę maili a wysłanie nawet 1000 maili to robota na 2-3 godziny (tu już mówię z autopsji). 
Wiec jest w pełni zrozumiałe oburzenie.
Ktoś może mieć wybuchowy charakter, a prowadzić biznes w sposób usystematyzowany.
Tylko że wydawnictwa w większości wypadków nie robią zbiórek na komiks w planach.  Zazwyczaj jest zapowiedź i jak ląduje w druku to zazwyczaj wtedy można kupić. Zawsze się zdarzyć mogą wpadki i wynikłe obsuwy są już na bieżąco korygowane, po uprzedniej informacji co chce klient zrobić.


Co do Anihilacji to g-b rozpętana została na fb, sporo postów poleciało.
Teksty typu że Egmont to złodzieje i oszuści to najdelikatniejsze.