trawa

Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 886342 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2160 dnia: Wrzesień 11, 2017, 10:52:19 pm »

No cóż, jak siła wyzsza to siła wyższa i nic nie mozna zrobić, no chyba ze przeciwko sile wyzszej zwroci sie druga, jeszcze mocniejsza sila wyzsza, a czasami nawet bywa i tak, ze ta pierwsza sila wyzsza zmieni front i zamiast tłumaczyc człowieka "ze on niewinny", "ze nie chciał", "ze gdyby mogl to..." i przyłaczy sie do tej drugiej, a w wtedy to juz w ogole tylko siadnąć i łzami sie zalewać, jak na ten przykład w tej krotkiej, acz wielce pouczajacej historyjce:

"Przyszła normalnie w niedziele, przyskrzyniła go w łóżku z taką jedną starą babą i zaczęła go walić po łbie butem. No to ta stara baba usiadła na łóżku kompletnie goła i wrzasnęła na nią, powiedziała: Pokaż mu, kochana, a potem: Sama żem raz miała takiego sk*****na za męża."

Offline Eragon

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2161 dnia: Wrzesień 11, 2017, 11:44:24 pm »
Ech...............
Archie ma w końcu zmienioną(był lipiec) przybliżoną datę wydania na stronie gildii - Książka jest w zapowiedziach na październik 2017 roku... :roll: Ten sam termin jest przy innych tytułach, które planują wydać, wyjątek to Żółwie. Przy nich  widnieje wiadomość - Spodziewana premiera rynkowa minęła 11 września 2017, produkt powinien być dostępny w ciągu kilku dni. Może jednak z automatu się pojawia na ich stronie taki opis jeśli dany produkt nie trafi do ich magazynu w wyznaczonym terminie...
Fan ,,majtek na głowie''. :D

Offline Murazor

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2162 dnia: Wrzesień 12, 2017, 05:18:47 am »
Pojawia sie z automatu, tak bylo przy Nokturno jak zaliczyl kilka dni obsuwy. Dopoki nie zmieni ktos recznie na inna date. Czyli gildia tez nic nie wie.

Offline Tomasz 66

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2163 dnia: Wrzesień 12, 2017, 08:00:33 am »
Tak mi się przypomniała fala hejtu jaka wylała się na przedstawicieli innych wydawnictw, którzy wyrazili swoją opinie o Wydawnictwie Fantasmagorie i o ich biznesplanie na Festiwalu Komiksowa Warszawa, zwłaszcza oberwało się KG.
Chyba mieli trochę racji...

Offline robbirob

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2164 dnia: Wrzesień 12, 2017, 08:16:40 am »
Pojawia sie z automatu, tak bylo przy Nokturno jak zaliczyl kilka dni obsuwy. Dopoki nie zmieni ktos recznie na inna date. Czyli gildia tez nic nie wie.
Dokładnie, Gildia z automatu tak robi, ostatnio zauważyłem to przy np Ziemi swoich synów z Timofa. Komiks nie ukazał się w terminie, to ustawili początkowo 11 lipca. A potem zmienili jak dostali konkretne info od wydawcy.
Świadczy to tylko o jednym - wydawca nie kontaktuje się również ze swoimi kontrahentami. Ale jak widać po zacytowanych pyskówkach z FB czy maili, nadal ma dobry humor.

No i te ich kłamstwa o drukarniach. Jak masz wszystko przygotowane i oddane na czas do drukarni, a wcześniej ustalone z nimi daty i terminy to drukarnia zazwyczaj nie ma obsuw. Ostatnie komiksy Studia Lain ukazywały się kilka dni przed premierami. Można? Scream miał w lipcu obsuwę w drukarni, ale jak sami przyznali - z własnej winy. Napisali o tym i po sprawie. Można?

To na serio nie jest już nawet trochę zabawne. Ja się zastanawiam czy ostatecznie nie zrezygnować z SiP. Mimo, że się niczym nie martwię, bo kupiłem komiks w sklepie a nie u nich.

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2165 dnia: Wrzesień 12, 2017, 08:37:37 am »
Tylko oni czekają kilka miesięcy aż im komiks wydrukują. Zwykła ściema, którą gotów byłbym z dobrej woli łyknąć, gdyby nie zwyczajne chamstwo i styl rozmowy z klientem. Na to nie ma wytłumaczenia.

Offline robbirob

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2166 dnia: Wrzesień 12, 2017, 08:42:50 am »
Tylko oni czekają kilka miesięcy aż im komiks wydrukują. Zwykła ściema, którą gotów byłbym z dobrej woli łyknąć, gdyby nie zwyczajne chamstwo i styl rozmowy z klientem. Na to nie ma wytłumaczenia.
No tak, kłamstwo i to jeszcze kiepsko wymyślone.

Offline Ryba2111

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2167 dnia: Wrzesień 12, 2017, 09:02:57 am »


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2168 dnia: Wrzesień 12, 2017, 09:05:39 am »
Aha, czyli tak jak myślałem: wina czytelników. Nawet mi się już śmiać nie chce.

Offline LucasCorso

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2169 dnia: Wrzesień 12, 2017, 09:13:53 am »
Buahahahahahahaha....

Tylko nikt nie kazał finansować jednego produktu z wpłat na drugi...

Się zbiera kasę na jakiś komiks. Jak się uzbiera dość się wydaje za tę kasę, jak się nie uzbiera to się pisze: "Przykro nam, ale za mąło zainteresowanych, oddajemy kasę"

Perpetum mobile nie istnieje...

Niestety smutne jest to, że duża część prywatnych biznesów z każdej dziedziny, nie tylko wydawncziej, jest budowana na zasadzie hurraopotymizmu, a nie chłodnej kalkulacji...

Dlatego w ciągu niecałych trzech lat w samotnie stojącej poza uczęszczanymi szlakami (i daleko od jakiekogolwiek cmantarza) chałupce niedaleko mnie były 3 różne warzywniaki, skup złomu i sklep z trumami. I nic z tego nie zostało poza chałupką z brudnymi szybami...

Smutne...

Winię brak poważnej edukacji ekonomicznej w dużej części polskich szkół średnich...
A najlepiej to jeszcze w podstawówce 8 letniej coś, bo bida jest...
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline robbirob

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2170 dnia: Wrzesień 12, 2017, 09:20:32 am »
Ja pier...dzielę! W jednej odpowiedzi pojechali po wszystkich. Dostało się wydawcom, bo mają finansowanie z zewnątrz (może Niemcy? albo jakiś masoński fanklub komiksowy?). Dostało się i innym. Ale przede wszystkim czytelnikom.
Cholera, jak się podchodzi do biznesu hurraoptymistycznie, to właśnie tak to wygląda. Ktoś nie odrobił lekcji z ekonomii, biznesu i kilku innych pokrewnych nauk. A teraz pretensja że się nie sprzedaje?

Oj słabo ja to widzę. Te ich wyprzedawanie komiksów na stronie było tego zwiastunem.

Offline amsterdream

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2171 dnia: Wrzesień 12, 2017, 09:20:49 am »
Czyli żadne drukarnie a problemy z płynnością finansową. Oni na serio myśleli, że wydadzą jakiś komiks, w ciągu miesiąca sprzeda im się 80-90% nakładu i z tego sfinansują kolejne pozycje. Druga Sideca.

Offline isteklistek

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2172 dnia: Wrzesień 12, 2017, 09:22:06 am »
Dobra wiadomość jest taka, że komiksy będą sprzedawane i serie kontynuowane. Dziwna trochę wiadomość, bo to nie czytelnicy napędzali tę karuzelę zapowiedzi - nawet ten Archi, bo to ciężko mi uznać za inicjatywę czytelników komiksu, bardziej serialowy fandom to nakręcił.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2173 dnia: Wrzesień 12, 2017, 09:27:02 am »
nawet ten Archi, bo to ciężko mi uznać za inicjatywę czytelników komiksu, bardziej serialowy fandom to nakręcił.


Ty dalej wierzysz, że ankieta miała jakikolwiek wpływ na plan wydania tego komiksu?
perły przed wieprze

Offline isteklistek

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2174 dnia: Wrzesień 12, 2017, 09:31:39 am »
Nie mam pojęcia skąd pomysł, aby ten tytuł się ukazał w tym wydawnictwie, więc przyjmuje, że ankieta swoje zrobiła.

Pamiętam, że na fb było info, że Krazy Kat dobrze się sprzedaje i za chwilę może nie być nakładu. "Kot Krejzol jest rozsyłany od kilku dni, ale przy wysyłkach pracują dwie osoby, pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć. Prosimy więc o cierpliwe oczekiwanie na przesyłki.
 Zainteresowanie tym komiksem przerosło nasze oczekiwania, jeszcze miesiąc i o nakładzie będzie można zapomnieć".