Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 886273 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Murazor

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2370 dnia: Wrzesień 16, 2017, 08:12:03 am »
No właśnie powiedz mi, czy nie wyglądałoby to inaczej gdyby wydawca cały czas cię informował o powodach opóźnień?
Oczywiście, że wyglądałoby inaczej. Ja nie liczyłem na komiks pod koniec sierpnia, ale na wiadomość co się dzieje - nie pojawiła się, czyli było już półtora miesiąca milczenia. Dla mnie sprawa stracona.

Na razie z tej czy innej strony słychać, że coś tam się dzieje więc jak się dzieje, to niech się dzieje. 
No właśnie to co słychać to są kłamstwa:
lipiec: WF: Żółwie się drukują, Anion: Żółwie się nie drukują, bo nie skończyłem dodatkowego wstępu
sierpień: WF: Żółwie się drukują (podobno, bo piszą to ludzie nie związani z wydawnictwem), ale są kolejki, kolejki się skończyły, inne wydawnictwa wydały komiksy, a Żółwi nie ma
wrzesień: WF: Żółwie się drukują (podobno, bo piszą to ludzie nie związani z wydawnictwem), sprawdzenie w drukarni -> WF: drukujemy w innej drukarni, czyli znowu kłamstwo..

I coraz więcej głosów i screenów z fb, że narzekają na brak kasy.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2371 dnia: Wrzesień 16, 2017, 08:39:29 am »
http://ichabod.pl/comics-weekly-78/
00:10:51 – Wtf wydawnictwo Fantasmagorie

Nawet w CW się wypowiedzieli

Offline vision2001

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2372 dnia: Wrzesień 16, 2017, 08:40:59 am »
Lekki prztyczek w nos od Rafała Szłapy (chyba względem tematu, w którym właśnie piszę) który mówi i pokazuje, że można wydrukować komiks w ciągu tygodnia.
Nakład pewnie nie 500 sztuk, inny standard wydania, ale jednak.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2373 dnia: Wrzesień 16, 2017, 10:32:08 am »
Jak tam stoisko Fantasmagorii na festiwalu?









Żarcik taki :D

Offline Murazor

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2374 dnia: Wrzesień 16, 2017, 10:36:33 am »
Tak jak ich komiksy. Niewidzialne :wink:

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2375 dnia: Wrzesień 16, 2017, 05:14:44 pm »
Ciekawostka. Dziś na MFKiG rozmawiałem z jednym z wydawców*, bardziej chodziło o jego premierę komiksu a przez przypadek sam napomknął temat Fantasmagorie. Wszyło to stąd, że w trakcie rozmowy wspomniał o tym że w poniedziałek kontaktował się z drukarnią odnośnie swojego druku (czy zdążą na festiwal) i aż był zdziwiony, że w czwartek komiksy do niego już dojechały. I tu padło ciekawe stwierdzenie, że nie wierzy że przy obecnej technice i dogadaniu terminów można mieć takie opóźnienia w wydawaniu komiksów jak ma Fantasmagorie w kwestii Żółwi. Cóż...... Inna ciekawostka z jednej z grup FB. Z tego co wiem komiksami Terriego Moore, był też zainteresowany inny wydawca, który podchodzi do wydawania komiksów dużo bardziej racjonalnie i też jest małym wydawnictwem. I z tego co wyczytałem, licencja na komiksy tego autora jest przyblokowana (tak minimum 5 lat, jeśli dobrze pamiętam). Cóż..... Jak pisałem wcześniej, wydawca zarżnął kilka fajnych rzeczy w "komiksowie". Z mojej strony, daje mu czas na wydanie komiksów, za które zapłaciłem, do końca tego roku, to jest dużo czasu wg mnie. Jeśli nie ogarnie tematu będę się dochodził o swoje pieniądze.

*Doprecyzuje, nie powiedział tego nikt z KG, aby komuś nie przyszło łączyć tego z wydarzeniem z maja.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2017, 05:22:16 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline parsom

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2376 dnia: Wrzesień 16, 2017, 05:19:22 pm »
Podobnie poblokowali pewnie kilka innych licencji, więc niech się lepiej ogarną i wydają.
Swoją drogą - może też za tanio chcieli? Może jednak musi kosztować?
A jak ktoś ma zdjęcie tego plakatu w naturze, to niech wrzuci, zawsze to jakiś ubaw.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline Cringer

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2377 dnia: Wrzesień 16, 2017, 05:58:37 pm »
Swoją drogą - może też za tanio chcieli? Może jednak musi kosztować?
Też mam takie wrażenie, skoro nawet samo pakowanie przesyłek potrafi zająć sporo czasu to do tego przydałby się pracownik a to znowu podnosi koszty a to znowu równa się wyższe ceny.
A może zwyczajnie za dużo chcieli chapnąć. Tak sobie gdybając, to mogli się skupić na samej Rachel. Wydać całość, w ciągu roku + coś jeszcze w między czasie. Tak aby co miesiąc był nowy komiks i aby szybko zamknęli jakąś serię zdobywając tym zaufanie czytelników. Teraz ciężko im będzie (jeśli jeszcze będą wydawać) ruszyć z jakąś serią. Co najwyżej może Dylan Dog którego spokojnie można postawić obok wydań innych wydawców.

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2378 dnia: Wrzesień 16, 2017, 06:10:49 pm »
Co najwyżej może Dylan Dog
Dylana blokuje i nie wydaje BUM Projekt.

Offline LordDisneyland

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2379 dnia: Wrzesień 16, 2017, 06:13:50 pm »
W takim razie spytam- czy jest możliwe odstąpienie licencji innemu wydawcy? Wiem, że mało prawdopodobne, bo kto chciałby z tym jegomościem w jakiekolwiek interesa wchodzić, ale czy możliwe?

Offline Mawer

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2380 dnia: Wrzesień 16, 2017, 06:18:35 pm »
Nie wiem ile w tym prawdy, ale wstępnie premiery prezentują się następująco:
Żółwie jeszcze około dwa tygodnie, później Strangers i Archie, natomiast Rachel Rising tom 2 koniec października.

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2381 dnia: Wrzesień 16, 2017, 06:30:23 pm »

Już to widzę jak WF wydają 4 komiksy do końca października...

A jak ktoś ma zdjęcie tego plakatu w naturze, to niech wrzuci, zawsze to jakiś ubaw.
Lepiej nie, bo zaraz będą zastraszać prawnikami jak to mają w zwyczaju.

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2382 dnia: Wrzesień 16, 2017, 06:38:13 pm »
Straszył cię ktoś z WF prawnikiem?

W takim razie spytam- czy jest możliwe odstąpienie licencji innemu wydawcy? Wiem, że mało prawdopodobne, bo kto chciałby z tym jegomościem w jakiekolwiek interesa wchodzić, ale czy możliwe?

Musi być możliwe skoro Egmont wydaje "Daredevila" Sideki.

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2383 dnia: Wrzesień 16, 2017, 06:41:33 pm »
Mnie nie, ale znam osobę która była straszona i czytałem też wypowiedź kolejnej (chyba nawet tu na forum) która również o tym wspominała, więc widocznie miało coś takiego miejsce. Teraz pewnie już nikogo nie straszą, bo do nikogo się nie odzywają. :roll:

Offline Cringer

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2384 dnia: Wrzesień 16, 2017, 06:59:55 pm »
Straszył cię ktoś z WF prawnikiem?
było coś na temat publikacji maili czy tam smsów. Nie wiadomo ile w tym prawdy.
Dylana blokuje i nie wydaje BUM Projekt.
myślałem że skoro o nim pisała kiedyś Fanta to jest na to szansa. No nic to w takim razie Dylan odpada:\