Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 886459 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2385 dnia: Wrzesień 16, 2017, 07:05:31 pm »
Ja potwierdzam, że to prawda, bo widziałem rozmowę w której to padło. I tej konkretnej rozmowie nie chodziło o publikację smsów czy czegoś, a o szerzenie nieprzychylnych opinii o ile dobrze pamiętam. Ale fakt, że tu ktoś na forum chyba pisał, że straszą prawnikami właśnie za dzielenie się odpowiedziami od wydawnictwa.


Zobaczymy czy do końca października wydadzą te komiksy o których wyżej wspomina Mawer. Jeżeli tak to jest jeszcze szansa na normalność, choć ja osobiście jestem pewien, że do tego nie dojdzie, no ale wszystko jest możliwe ponoć.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2017, 07:12:15 pm wysłana przez Szekak »

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2386 dnia: Wrzesień 16, 2017, 08:02:43 pm »

Właściwie to jest kwestia kilku spraw:
Jak Fanta będzie chciała rozwiązać zaistniałą sytuację, kiedy komiksy i co z zwrotami?
Co z rozpoczętymi seriami?
Czy wróci kontakt z czytelnikami/klientami?


Cała sprawa jest w rękach Fanty, pisząc bez złośliwości.

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2387 dnia: Wrzesień 16, 2017, 08:31:31 pm »
Ja już nie rozumiem za bardzo co dzieje się z tym wydawnictwem, tak bardzo to wszystko nielogiczne, liczę jedynie, że pożyje wystarczająco długo by wysłać mi komiksy, za które zapłaciłem, a później to już mam wywalone. Niech sobie wydają co chcą, kiedy chcą i dla kogo chcą. Szkoda tylko, że kupione przeze mnie tomy to serie...

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2388 dnia: Wrzesień 16, 2017, 08:42:43 pm »
W takim razie spytam- czy jest możliwe odstąpienie licencji innemu wydawcy? Wiem, że mało prawdopodobne, bo kto chciałby z tym jegomościem w jakiekolwiek interesa wchodzić, ale czy możliwe?
Z tego co wiem, zwykle umowy licencyjne zastrzegaja licencje jako prawo nieprzenoszalne. I choc "przeniesienie" licencji jest mozliwe, to musza na to wyrazic zgode obydwie strony, takze licencjodawca; innymi slowy, z duza doza prawdopodobienstwa, fanta nie moze sobie tak po prostu odsprzedac licencji jakiemus innemu wydawnictwu bez uzgadniania tego z licencjodawca. 

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2389 dnia: Wrzesień 16, 2017, 08:48:48 pm »
To na pewno, ale teoretycznie jest to do zrobienia, gdyby komuś zależało. Z tym, że tytuły Fanty nie są tak atrakcyjne sprzedażowo, by komuś chciało sobie nimi aż tak głowę zawracać.

Offline starcek

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2390 dnia: Wrzesień 16, 2017, 10:27:52 pm »
Nie są? A wydawca to chyba zakładał, że w miesiąc, maks dwa (nomen omen) będą schodzić całe nakłady, skoro już po bodajże 2 tygodniach narzekał na sprzedaż Rachel.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2391 dnia: Wrzesień 16, 2017, 10:36:15 pm »
Wydawca różne dziwne rzeczy zakładał na zasadzie pobożnych życzeń i dlatego teraz ma problem.

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2392 dnia: Wrzesień 17, 2017, 12:08:05 am »
Z fejsa...





Swoją drogą ciekawe czy ktoś był faktycznie taki utalentowany by mówić o policji zanim anulował zamówienie. :roll:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2017, 12:13:21 am wysłana przez Szekak »

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2393 dnia: Wrzesień 17, 2017, 07:36:59 am »
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2017, 09:33:47 am wysłana przez Kijanek »

Offline xShen

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2394 dnia: Wrzesień 17, 2017, 10:16:08 am »
Jak wygląda formalne anulowanie zamówienia?  :lol: Bo rozumiem, że email, formularz kontaktowy z ich sklepu i facebook to za mało? Poczekam, aż te żółwie dojdą i im odeślę, najwyżej będę stratny na tej wysyłce.

Offline mappy

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2395 dnia: Wrzesień 17, 2017, 11:33:03 am »
On naprawdę bierze to na przeczekanie. Nie odda pieniędzy tym co chcą zwroty, a jak komiks wyjdzie to będzie zacierał ręce bo przecież komiks wyszedł.
Formalne anulowanie? :biggrin:

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2396 dnia: Wrzesień 17, 2017, 11:43:38 am »
Z pieczątką notariusza ma być, przybitą w obecności trzech świadków.

Offline Khml

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2397 dnia: Wrzesień 17, 2017, 12:18:53 pm »
On naprawdę bierze to na przeczekanie. Nie odda pieniędzy tym co chcą zwroty, a jak komiks wyjdzie to będzie zacierał ręce bo przecież komiks wyszedł.
Formalne anulowanie? :biggrin:

Dlatego w przyszłym tygodniu mam zamiar zgłosić to na policję. Wysłałem im ostateczne wezwanie do zapłaty (a to chyba nawet dla nich jest formalne anulowanie), które olali.

Offline xShen

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2398 dnia: Wrzesień 17, 2017, 12:44:50 pm »
Ja właśnie naskrobałem mail miejskiego rzecznika praw konsumenta, zobaczymy co mi odpowie. Osobiście bym się przeszedł, ale przyjmuje w godzinach mojej pracy.

Offline Khml

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2399 dnia: Wrzesień 17, 2017, 12:52:12 pm »
Ja właśnie naskrobałem mail miejskiego rzecznika praw konsumenta, zobaczymy co mi odpowie. Osobiście bym się przeszedł, ale przyjmuje w godzinach mojej pracy.

Też miałem taki plan, ale skoro wydawnictwo faktycznie bierze to wszystko na przetrzymanie to się obawiam, że rzecznik zacznie działać zbyt późno. Wydawnictwo wyda Żółwie i zabawa zacznie się od początku: "nie było oficjalnego zwrotu komiksu, więc..." "oddamy pieniądze za 14 dni" i cisza.

Daj znać co odpowie.

 

anything