Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 886644 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2430 dnia: Wrzesień 18, 2017, 08:40:50 am »
I to jest bardzo dobre podejscie dla wszystkich: dla Fanty i dla jej klientow.

@ kuki
Nie moje słowa, słowa prawnika.
Moje tez prawnika i to na dodatek najlepszego jakiego znam  :wink:

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2431 dnia: Wrzesień 18, 2017, 08:43:03 am »
I to jest bardzo dobre podejscie dla wszystkich: dla Fanty i dla jej klientow.
Nie przy takim stanie rzeczy jaki rozlał się po internecie. Ludzie są pamiętliwi. Jak widać nawet sam wydawca. ;)

Offline Murazor

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2432 dnia: Wrzesień 18, 2017, 08:45:45 am »
Po raz enty, większość zachęca do współpracy i naprawienia sytuacji, tylko jakoś sam wydawca nie chce współpracować :roll:

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2433 dnia: Wrzesień 18, 2017, 09:16:06 am »
Dla mnie osobiście nie ma problemu by zrobić nowe otwarcie.
Na obecną chwilę z serii które na 100 % bym wszedł to BM, RR, TMNT, "parasolkę".
Jeśli wola by była po stronie wydawcy, nie ma sprawy, nawet jeśli biorąc poprawkę, komiksy będą jak się wydrukują, bez sztywnych ram czasowych. Możliwe że parę osób by się zadeklarowało na taki układ, to moje gdybanie.
Wszelkie animozje można zostawić na bok, podejść na spokojnie do biznesu.

Offline Dariusz_Notariusz

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2434 dnia: Wrzesień 18, 2017, 09:52:50 am »
To wydawnictwo nie przetrwa kryzysu w jakim się znalazło. Nie ma szans, że serie będą dalej wychodzić. Jestem w stanie się o to założyć  :wink:

Offline wilk

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2435 dnia: Wrzesień 18, 2017, 10:05:55 am »

Jak widac, caly czas o przepsie art. 543[1] kc dyskutujemy, bo wlasnie on ma w tym przypadku zastosowanie (chocaz Wilk ma co do tego watpliwosci, bo wg niego mozna tez odstapic na podstawie art. 27 u.praw.kons, a ja uwazam, ze nie).

Ja tylko uściślę, że jedynie mam wątpliwości co do tak kategorycznego stwierdzenia KukiOktopusa. Nie twierdzę, że na pewno można skorzystać z odstąpienia na podstawie przepisów ustawy o prawach konsumentach. Takie stwierdzenie wymagałoby pogłębionych badań. Uważam jedynie, że nie można wykluczyć takiej ewentualności.

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2436 dnia: Wrzesień 18, 2017, 11:24:32 am »
To wydawnictwo nie przetrwa kryzysu w jakim się znalazło. Nie ma szans, że serie będą dalej wychodzić. Jestem w stanie się o to założyć  :wink:

Bo wydawca nie rozumie, że na januszowym podejściu do biznesu długo nie zajedzie. Niestety on jest nieomylnym Cezarem Komiksu i do błędu się nigdy nie przyzna. Chciał zbawić polskie komiksowo, a wszyscy sprzysięgli się przeciw niemu. Nie widzę szansy, aby to wydawnictwo długo pociągnęło przy takim braku szacunku do czytelników - można wyciągać rękę, ale większość ludzi przy tak bogatej ofercie po prostu przekreśli to wydawnictwo bez cackania się, tym bardziej że niektórzy czują się oszukani (utrudnianie zwrotów).
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2017, 11:28:18 am wysłana przez arczi_ancymon »

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2437 dnia: Wrzesień 18, 2017, 11:37:38 am »
Ja tylko uściślę, że jedynie mam wątpliwości co do tak kategorycznego stwierdzenia KukiOktopusa. Nie twierdzę, że na pewno można skorzystać z odstąpienia na podstawie przepisów ustawy o prawach konsumentach. Takie stwierdzenie wymagałoby pogłębionych badań. Uważam jedynie, że nie można wykluczyć takiej ewentualności.
Ja tylko też tylko uściśle, że po (średnio) głebokich badaniach jestem coraz bardziej przekonany (tak w 75%) do możliwości zastosowania Twojej wykładni a fortiori do art. 27 i 28 u.praw.kons. (jednakze nie poprzez analogie do przykladu z przepisem art. 369 kpc).

EDIT: Ale przy założeniu, ze konsument po zawarciu umowy, a przed dostarczeniem produktu od sprzedawcy, mial mozliwosc zapoznania sie z tym produkem. Zatem w tym konkretnym przypadku Żółwi nadal uwazam, ze nie mozna zastosowac tych przepisów.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2017, 11:44:47 am wysłana przez KukiOktopus »

Offline AvengerGT

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2438 dnia: Wrzesień 18, 2017, 04:24:38 pm »
Dla mnie osobiście nie ma problemu by zrobić nowe otwarcie.
U mnie to samo, chociaż i tak jak na razie jestem dla fanty klientem idealnym - kasa wpłacona i w zasadzie w ogóle się nie "rzucam", tylko czekam na komiksy.

Tylko co nam z nowego otwarcia, jeśli klienci musieliby być posłuszni jak baranki by utrzymać względną harmonię z wydawcą. Nie do zrobienia, prędzej czy później coś by trzasnęło. Oczywiście nie dotyczy to sytuacji w której wszystko gra i buczy, komiksy wychodzą w miarę na bieżąco i nie będzie się o co szarpać. Rozumiem, że taki "restart" uniwersum Fanta&klienci rozpatrujemy czysto teoretycznie i jako coś mocno abstrakcyjnego.

Offline Cringer

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2439 dnia: Wrzesień 18, 2017, 06:50:51 pm »
Restart restartem, tylko jaki nowy klient kupi u nich jakąś serię zanim ta cała się nie ukaże? Rachel tom 1 nie kupiłem, miałem wziąć pakiet z tomem 2, no ale zaczęły się opóźnienia żółwi więc spasowałem (swoją drogą w głowie wydawcy jego problemy to zapewne wina klientów takich jak ja którzy od razu nie rzucili się na jego komiksy :)). A teraz nawet jak Rachel będzie się dalej ukazywać to i tak dopóki nie będzie całej serii nie kupie ani jednego jej tomu.
Tak dla jasności dodam że jak większość, nie mam najmniejszego problemu z opóźnieniami, tylko problemem jest brak kontaktu.

Offline jeanvanhamme

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2440 dnia: Wrzesień 18, 2017, 07:30:41 pm »
Nie mam żadnego kontaktu z WF, nie znam nikogo, nie widziałem nigdy postu imć Maxa czy jak on się nazywa, ale analizując symptomy, to złapali zadyszkę.
Zamówienie TMNT kosztowało więcej niż Quantum, Rachel, czy Wstrząs. To już poważny komiks w sensie druku. Dostawali kasę w małych ilościach, zgodnie z zamówieniami i pewnie z tego sfinansowali pierwsze tytuły (w sensie część), licząc na to, że bieżąca sprzedać zapewni im płynność finansową. Ale to się nie wydarzyło. Albo dopiero w trakcie. Hurtownie nie płacą od razu, a drukarnie ze świeżakami pracują na przedpłatach, czyli wydawca został bez kasy operacyjnej. Albo więc czekają na pensje, żeby znowu dosypać, albo czekają na na kasę ze sprzedaży. Moim zdaniem zamówienie jest gotowe do druku, ale nie zostało zlecone i opłacone.
Tak mi mówi mój nos.

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2441 dnia: Wrzesień 18, 2017, 07:48:23 pm »
Co jest tym bardziej żałosne, bo my im ten komiks sfinansowaliśmy, więc teoretycznie taki problem zaistnieć nie powinien.

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2442 dnia: Wrzesień 18, 2017, 07:59:28 pm »
Poniższy wywód jest moją wizją, jak ja wyobrażam sobie zaczynanie od zera, nie jest ingerencją w wizję prowadzenia Fantasmagorii oraz nie jest wiążącą:
- Fantasmagorie dają informację o komiksach w "druku", mniej więcej podanie dat premier.
- Podają informację o planowanych komiksach na I kwartał 2017 r, lub I półrocze, bez konkretnych dat, ewentualnie jeden tytuł - one shot, na zasadach zbiórki.
- Jeśli ktoś był by zainteresowany jakimiś tytułem, mógłby mieć zamówienia w przedsprzedaży (np w roku ma być 4 tomy RR to można zamówić 2 tomy z pół roku), lub jak pisałem wcześniej subskrypcji (taki B-M, powiedzmy 4 tomy wyjdą c.a. 120 PLN lub ewentualnie 95 PLN jak ktoś ma zamówiony 1 tom (jeśli przyjąć ceny z przedsprzedaży)), wysyłając maila do wydawnictwa i robiąc przelew, bez spiny, będzie jak będzie, wydawnictwo ma pewność zamówionych towarów, jednak bez możliwości rezygnacji chyba, że sytuacja jak w ostatnim punkcie.
- Normalna sprzedaż dopiero jak komiks ląduje w drukarni, czyli prawdopodobieństwo premiery 3 tygodnie.
- Jeśli plany by się mocno zmieniały, powiedzmy przesunięcie na następny kwartał informacja, planowana zmiana formatu, wydawnictwo porzuci tytuł też informacja, bez tłumaczeń, prosty przekaz, pytanie co dalej jeśli "przedsprzedaż" zgadam się na zmiany czy wycofuję kasę.
Jak dla mnie taki kompromis.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2017, 08:31:42 pm wysłana przez Kijanek »

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2443 dnia: Wrzesień 18, 2017, 08:30:31 pm »
Co jest tym bardziej żałosne, bo my im ten komiks sfinansowaliśmy, więc teoretycznie taki problem zaistnieć nie powinien.
Nie tylko nie powinien, ale też nie miał mieć prawa. Zaczynam myśleć, że cała ta akcja z Żółwiami to był świadomy skok na kasę bo już wtedy im się skończyła i żeby zachować płynność potrzebowali szybkiego zastrzyku gotówki - stąd ta akcja z Żółwiami.

Offline kenji

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2444 dnia: Wrzesień 18, 2017, 08:49:32 pm »
@ MurazorJa nie oczekuję przeprosin od Maxa,
Ja ze swojej strony wyciągam rękę i deklaruję pomoc i rozpoczęcie od "zera", co zrobi z tym Max jego sprawa.




ja ze swojej strony również wyciągam rękę do Maxa. Od ponad miesiąca wyciągam do niego rękę po moje pieniądze... i nic:)

 

anything