Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 886769 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Murazor

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2835 dnia: Październik 31, 2017, 09:25:52 am »
W ogóle się nie powinni wypowiadać na ten temat.
Dalej będę uparcie pytał: dlaczego? W tym momencie to jest twoje zdanie, skoro nie umiesz podać konkretnego powodu. Obroń swoje stanowisko! ;-)

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2836 dnia: Październik 31, 2017, 09:35:53 am »
A wydawca na ten temat powinien się wypowiadać, czyli równowaga we wszechświecie zachowana.
Chyba nie widzisz różnicy pomiędzy zleceniodawcą a zleceniobiorcą.
Drukarnia zachowała się bardzo nieprofesjonalnie jeśli zdradziła takie informacje.
Dalej będę uparcie pytał: dlaczego? W tym momencie to jest twoje zdanie, skoro nie umiesz podać konkretnego powodu. Obroń swoje stanowisko! :wink:
Chyba jak przyjmujesz od kogoś zlecenia to nie gadasz o tym komu popadnie. Podzwonią może do jakiś fabryk itp i popytaj co i komu produkują  :smile:

Myślę że nie ma co dalej tego ciągnąć jak nawet nie wiemy czy rzeczywiście doszło do czegoś takiego. Wpis z FB chyba zniknął?
 
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2017, 09:41:37 am wysłana przez JanT »

Offline Murazor

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2837 dnia: Październik 31, 2017, 09:46:35 am »
Chyba jak przyjmujesz od kogoś zlecenia to nie gadasz o tym komu popadnie. Podzwonią może do jakiś fabryk itp i popytaj co i komu produkują  :smile:
A czemu miałbym nie mówić, gdyby ktoś pytał? Firma X zleciła u nas druk produktu Y - o czym sama chwaliła się na fb. Co w tym strasznego?

Pracowałem na kilku fabrykach samochodowych i jakoś wszyscy wiedzieli, że produkuje się tam dany model. O O nowym Mini, czy Insigni II, a było to ponad 2 lata przed sprzedażą. Oczywiście zabronione było mi pokazać komuś zdjęć części karoserii, czy planów silnika itp. Ale data wyjechania pierwszego samochodu była znana 2 lata przed faktem i nikt się z tym nie krył.

edit: A fabryki często same się chwalą co produkują, zwłaszcza jak mają jakiegoś dużego klienta, bo to dla nich reklama
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2017, 09:53:17 am wysłana przez Murazor »

Offline Cringer

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2838 dnia: Październik 31, 2017, 09:51:46 am »
co najmniej raz w miesiącu od chyba sierpnia jest informacja z jakiegoś tajemniczego źródła czy to tu czy to na facebooku że komiksy się już drukują i nie długo mają być wydane. A jak ich nie było tak dalej nie ma. Na ten moment tego posta wrzuciłbym między bajki.

Offline Dariusz_Notariusz

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2839 dnia: Październik 31, 2017, 09:52:37 am »
To czy drukarnia może to powiedzieć czy nie pewnie reguluje umowa między nimi a wydawnictwem. Skoro powiedzieli, to wydawnictwo nie zastrzegło tej wiadomości. Nie zrobili nic złego. Ja na miejscu drukarni już dawno bym wydał oświadczenie, bo Fantasmagorie w oczach klientów zrzuca winę właśnie na ten podmiot.
To wydawnictwo to jest porażka. Czekam na ogłoszenie upadłości.

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2840 dnia: Październik 31, 2017, 09:53:00 am »
Chyba nie widzisz różnicy pomiędzy zleceniodawcą a zleceniobiorcą.
Drukarnia zachowała się bardzo nieprofesjonalnie jeśli zdradziła takie informacje.Chyba jak przyjmujesz od kogoś zlecenia to nie gadasz o tym komu popadnie. Podzwonią może do jakiś fabryk itp i popytaj co i komu produkują  :smile:

Myślę że nie ma co dalej tego ciągnąć jak nawet nie wiemy czy rzeczywiście doszło do czegoś takiego. Wpis z FB chyba zniknął?
Ja i inni którzy sfinansowali Żółwie byliśmy zleceniodawcami. Wpis na FB jest, nie widzę powodów by podważać słowa tej osoby, od tego jest ta grupa zrzeszająca osoby wyrolowane przez WF.


PS. jakiCHś fabryk*

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2841 dnia: Październik 31, 2017, 09:54:33 am »
Pracowałem na kilku fabrykach samochodowych i jakoś wszyscy wiedzieli, że produkuje się tam dany model.
Ale jakby jakaś przypadkowa osoba zadzwoniła i pytała o szczegóły to pewnie by się nic nie dowiedziała.

Jest telefon http://www.jwprojekt.eu/kontakt.html jak ktoś chce sprawdzić czy rzeczywiście coś zdradzają  :smile:

Offline parsom

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2842 dnia: Październik 31, 2017, 09:54:47 am »
Wpis z FB nie zniknął, ale te wasze rozważania znikną z tego wątku podobnie jak wcześniejsza dyskusja prawno-filozoficzna.

Swoją drogą - jak takie niewydarzone wydawnictwo może podnieść w społeczeństwie poziom świadomości prawnej...

PS. Owszem, jakichś, ale też "którzy".
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2843 dnia: Październik 31, 2017, 09:56:05 am »
JanT, Ty miałeś sprawdzić. ;]


parsom - ?
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2017, 10:01:19 am wysłana przez Szekak »

Offline Murazor

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2844 dnia: Październik 31, 2017, 09:58:07 am »
Ale jakby jakaś przypadkowa osoba zadzwoniła i pytała o szczegóły to pewnie by się nic nie dowiedziała.
Właśnie o to chodzi, nikt nie pytał o szczegóły, a przynajmniej ich nie podał. Zapytał o fakt, który podało wydawnictwo. Drukarnia potwierdziła i skorygowała, że nie w październiku, ale w listopadzie i nie z ich winy.

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2845 dnia: Październik 31, 2017, 10:07:31 am »

Z FB

Cytuj
Widzę, że na forum gildii znowu zaczyna się jazda, bo ktoś zacytował mój powyższy post, a niedługo to pewnie wyjdzie na to, że to ja jestem jakiś tam "xur", "max" i w ogóle obrońca WF. Zapewniam, że NIE JESTEM. Dla ciekawskich: ja również wystąpiłem do Fantasmagorie o zwrot przedpłaty. A przy okazji chciałem zademonstrować tym wszystkim naiwnym przy nadziei (na ukazanie się Turtlesów) kto tu jest tak naprawdę winny: jeśli komiks nie wyjdzie w listopadzie to winowajca jest tylko jeden. I nie będzie to drukarnia. A jeśli będzie inaczej to niech te milczki z Fanty w końcu zabiorą głos, zaczną anulować zamówienia i zwracać ludziom kasę... [/color][/size]A tak swoją drogą, ciekawe czy któryś z tych mądrzących się tam (być może udzielających się również tutaj ) kolesi w ogóle podjął jakiekolwiek kroki żeby dowiedzieć się jaka jest prawda z opłaconymi przez nich zamówieniami albo udał się do stosownych organów żeby zgłosić, że Fantasmagorie dyma ludzi. Większość potrafi tylko narzekać. I zapewniam, że drukarnia naprawdę podała mi informacje, które przedstawiłem powyżej, jednak z przyczyn prawnych, jak również żeby nie nadużyć ich zaufania nie zamierzam zamieszczać tu żadnych dowodów w postaci screenów z mojej z nimi dyskusji. Gwarantuję również, że drukarnia zna sprawę ciągłego zwalania winy na opóźnienia na nich i ich prawnik ma przyjrzeć się tej sprawie. To tyle w temacie.[/color]

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2846 dnia: Październik 31, 2017, 10:10:46 am »
Dostaliśmy większe info dzięki temu  :smile:

To dziwne że drukarnia chce im to jeszcze drukować.
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2017, 10:23:58 am wysłana przez JanT »

Offline parsom

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2847 dnia: Październik 31, 2017, 10:25:34 am »
Szekak - skoro ty poprawiasz za kogoś, to ktoś może i za ciebie. Widziałem ten post na podglądzie w trakcie pisania.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2848 dnia: Październik 31, 2017, 10:29:35 am »
Ale to nie chodzi o poprawianie kogoś, tylko o to co poprawiasz. Co Ty poprawiasz? Literówkę którą poprawiłem przed Twoim postem? Szanowny forumowy kolego, niepotrzebnie. Na początku nawet nie skojarzyłem do kogo to piszesz i zacząłem szukać błędu po innych postach.


PS. Ja nie poprawiam za kogoś, bo nie słyszałem by było to zadanie kogoś innego. Ot wspomniałem o często popełnianym błędzie i tyle. :smile:

Offline Cringer

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2849 dnia: Październik 31, 2017, 10:34:09 am »
To dziwne że drukarnia chce im to jeszcze drukować.
to już chyba druga drukarnia która jest winna opóźnień :wink: nie długo to będą spaleni nie tylko u klientów ale i u drukarni.
Swoją drogą jakim trzeba być nieogarniętym bucem aby zwalać winę za swoje błędy na firmę z którą się współpracuje.
edit. w sumie to równie głupie jak zwalanie winy na klientów że nie kupują w ilościach w jakich by się chciało :/
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2017, 10:42:37 am wysłana przez Cringer »