Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 886276 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3105 dnia: Listopad 29, 2017, 01:54:49 pm »
Bzdura, komiks był do kupienia jeszcze dwa tygodnie temu.
I cały czas jest, że na gildii można go kupić. Chodzi o to, że Mefisto76 sugeruje, że osoby które kupiły komiks na gildii mają dostarczonego go wcześniej niż ci co bezpośrednio od wydawcy. I tak nie jest. Część kupowała na gildii pół roku temu i też tyle samo czekała, niektórzy kupili dwa tygodnie temu i pewnie też jeszcze czekają, bo w gildii decyduje kolejność zamówień, przynajmniej tak było. U mnie paczka już jest w drodze i będę ją odbierał jutro, więc nie ma tak, że będę miał później niż osoby z gildii.

Offline laf

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3106 dnia: Listopad 29, 2017, 02:00:48 pm »
Dla przykładu, kolekcje komiksowe gildia kupuje na własną rękę i ma na nich zerowy zysk. A kupuje tylko po to aby mieć asortyment.
To żeś mnie zaskoczył i nie wydaje mi się aby to było prawdą. W takim założeniu wszystkie kioski i inne Empiki sprzedając kolekcje po okładkowej też nie mają z tego żadnego zysku. No co najmniej dziwne, by nie powiedzieć niedorzeczne  :wink:

Offline LucasCorso

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3107 dnia: Listopad 29, 2017, 02:03:02 pm »
To żeś mnie zaskoczył i nie wydaje mi się aby to było prawdą. W takim założeniu wszystkie kioski i inne Empiki sprzedając kolekcje po okładkowej też nie mają z tego żadnego zysku. No co najmniej dziwne, by nie powiedzieć niedorzeczne  :wink:


ale prawdziwe. Było o tym wielokrotnie mówione
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3108 dnia: Listopad 29, 2017, 02:06:06 pm »
I cały czas jest, że na gildii można go kupić. Chodzi o to, że Mefisto76 sugeruje, że osoby które kupiły komiks na gildii mają dostarczonego go wcześniej niż ci co bezpośrednio od wydawcy. I tak nie jest. Część kupowała na gildii pół roku temu i też tyle samo czekała, niektórzy kupili dwa tygodnie temu i pewnie też jeszcze czekają, bo w gildii decyduje kolejność zamówień, przynajmniej tak było. U mnie paczka już jest w drodze i będę ją odbierał jutro, więc nie ma tak, że będę miał później niż osoby z gildii.
No jak nie jest. Ja kupiłem w dzień w którym ruszyła sprzedaż na stronie wydawnictwa, oplacilem tego samego dnia i nawet jeszcze wysłanego nie mam.

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3109 dnia: Listopad 29, 2017, 02:08:05 pm »
To żeś mnie zaskoczył i nie wydaje mi się aby to było prawdą. W takim założeniu wszystkie kioski i inne Empiki sprzedając kolekcje po okładkowej też nie mają z tego żadnego zysku. No co najmniej dziwne, by nie powiedzieć niedorzeczne  :wink:
Kioski i Empiku mają zysk, bo kupują towar na innych zasadach niż gildia. Gildia kupiła od WF komiksy w takiej samej cenie jak reszta, tak przynajmniej maksio mówił, ale ile w tym prawdy to nie wiem.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3110 dnia: Listopad 29, 2017, 02:10:39 pm »
No jak nie jest. Ja kupiłem w dzień w którym ruszyła sprzedaż na stronie wydawnictwa, oplacilem tego samego dnia i nawet jeszcze wysłanego nie mam.
Ja cały czas mówię o sklepie gildii. Gdzie jest dostępny.

Offline isteklistek

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3111 dnia: Listopad 29, 2017, 02:11:41 pm »
Może być tak, że pierwszy rzut kupili na tej samej zasadzie co wszyscy, ale jak pojawił się problem płynności wydawnictwa, to zasady zmieniły się i to idzie w ten sam sposób, co inne komiksy, które są np. bonito i nie zdziwiłbym się, gdyby żółwie też tam się znalazły.

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3112 dnia: Listopad 29, 2017, 02:15:18 pm »
Ja cały czas mówię o sklepie gildii. Gdzie jest dostępny.
Nie rozumiem Cię widocznie. Mówisz, że nie jest tak, że ci co kupili na gildii mają wcześniej niż ci co u wydawcy. A ja Ci mówię, że nie masz racji, że Ci co kupili na gildii mają komiks wcześniej, a kupili później, bo gildia już wysłała do nich komiksy. Tak czy nie? Gdzie się mijam z prawdą?

Offline laf

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3113 dnia: Listopad 29, 2017, 02:18:34 pm »

ale prawdziwe. Było o tym wielokrotnie mówione

Kioski i Empiku mają zysk, bo kupują towar na innych zasadach niż gildia.

Dzięki za wyjaśnienie, nie wiedziałem o tym.
I przepraszam za OT.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3114 dnia: Listopad 29, 2017, 02:24:01 pm »
Nie rozumiem Cię widocznie. Mówisz, że nie jest tak, że ci co kupili na gildii mają wcześniej niż ci co u wydawcy. A ja Ci mówię, że nie masz racji, że Ci co kupili na gildii mają komiks wcześniej, a kupili później, bo gildia już wysłała do nich komiksy. Tak czy nie? Gdzie się mijam z prawdą?
Jak wcześniej? Ja swój odbiorę jutro, a zamawiałem u wydawcy. Różnica jeden dzień od osoby, która tu wrzuciła zdjęcie, ale info o wysyłce dostałem w ten sam dzień, kiedy gildia podała, że komiks ma na stanie i zaczyna wysyłać. Jestem przekonany także, że sporo osób, które zamówiły na gildii czeka jeszcze na wysyłkę. Tak jak ci którzy czekają na wysyłkę bezpośrednio od wydawcy. I na gildii liczy się kolejność wysyłek.

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3115 dnia: Listopad 29, 2017, 02:28:48 pm »
mkolek, kiedy zamawiałeś? Ja, z tego co pamiętam, na początku maja jakoś i na razie cisza.

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3116 dnia: Listopad 29, 2017, 02:30:12 pm »
Jak wcześniej? Ja swój odbiorę jutro, a zamawiałem u wydawcy. Różnica jeden dzień od osoby, która tu wrzuciła zdjęcie, ale info o wysyłce dostałem w ten sam dzień, kiedy gildia podała, że komiks ma na stanie i zaczyna wysyłać. Jestem przekonany także, że sporo osób, które zamówiły na gildii czeka jeszcze na wysyłkę. Tak jak ci którzy czekają na wysyłkę bezpośrednio od wydawcy. I na gildii liczy się kolejność wysyłek.
No to właśnie tak wcześniej, że sam przyznales że wcześniej, a potem się pytasz jak. Ty jeden dzień różnicy, ktoś inny kilka dni różnicy, nie zmienia to faktu że wcześniej.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3117 dnia: Listopad 29, 2017, 02:31:37 pm »
mkolek, kiedy zamawiałeś? Ja, z tego co pamiętam, na początku maja jakoś i na razie cisza.
dokładnie na początku maja kwietnia (dokładnie to 7), dzień lub dwa po tym jak ruszyła sprzedaż na stronie sklepu

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3118 dnia: Listopad 29, 2017, 02:35:00 pm »
Hmm, a sprzedaż nie ruszyła przypadkiem w kwietniu? Pamiętam, że trochę się ociągałem i raczej zamówiłem gdzieś blisko końca akcji (pierwszy tydzień maja?).

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3119 dnia: Listopad 29, 2017, 02:37:54 pm »
Hmm, a sprzedaż nie ruszyła przypadkiem w kwietniu? Pamiętam, że trochę się ociągałem i raczej zamówiłem gdzieś blisko końca akcji (pierwszy tydzień maja?).
już edytowałem zanim to napisałeś i tak to był kwiecień bo sprawdziłem po mailach

No to właśnie tak wcześniej, że sam przyznales że wcześniej, a potem się pytasz jak. Ty jeden dzień różnicy, ktoś inny kilka dni różnicy, nie zmienia to faktu że wcześniej.
A kiedy ty zamawiałeś i gdzie? Bo na razie marudzisz tylko.
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2017, 02:45:22 pm wysłana przez mkolek81 »