trawa

Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 886563 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3165 dnia: Listopad 30, 2017, 08:25:57 am »
Pytanie co z dalszymi żółwiami?
Przecież w liście jest poniekąd zawarta informacja co dalej z Żółwiami...

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3166 dnia: Listopad 30, 2017, 08:31:15 am »
Przecież w liście jest poniekąd zawarta informacja co dalej z Żółwiami...
Analogicznie
Poniekąd w Polsce będzie demokracja :)


To nie jest konkret - informacja powinna być w tym wypadku "zero - jedynkowa".

Offline keram

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3167 dnia: Listopad 30, 2017, 08:32:37 am »
Przyznam, że raczej nie jestem zainteresowany ofertą tego wydawnictwa, ciekawi mnie jednak ile komiksów wydali lub zapowiedzieli, skoro dyskusja na forum w niecały rok przekroczyła 200 stron.
Dla porównania dyskusja o prawie 10-letniej działalności Ongrysa nie dobiła jeszcze setki.

Offline misiokles

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3168 dnia: Listopad 30, 2017, 08:35:42 am »
1. W liście napisali, że rezygnują z wydawania nowych komiksów na rzecz kontynuowania rozpoczętych serii.
2. Napisali, że nie będzie wcześniej zapowiedzi ani podawania terminów, dopóki komiksy nie wyjdą z drukarni.

Dla mnie o informacje zero-jedynkowe. To, że nie są po mojej myśli to już nie wina ani zer ani jedynek :wink:

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3169 dnia: Listopad 30, 2017, 08:48:51 am »
Znając życie (i Maksia) to ten bogu ducha winny drukarz przepraszał za przesunięcie z 19 na 22 listopada, a został zacytowany jakby naprawiali tę maszynę co najmniej od czerwca...
Dokładnie, też o tym pomyślałem.


Co do listu to nie są to przeprosiny tylko standardowy bełkot wydawcy którego doświadczyliśmy już wielokrotnie, w którym zwala wszystko na wszystkich - drukarnię, recenzentów, czytelników i tajemniczego wspólnika. Ta sama gadka co wtedy gdy istniał xur i "przepraszał", a potem zachował się jak zawsze.
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2017, 08:57:26 am wysłana przez Szekak »

Offline Dariusz_Notariusz

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3170 dnia: Listopad 30, 2017, 08:56:33 am »
Znając życie (i Maksia) to ten bogu ducha winny drukarz przepraszał za przesunięcie z 19 na 22 listopada, a został zacytowany jakby naprawiali tę maszynę co najmniej od czerwca...

A ludzie to łykają, i się cieszą, że wydawca przeprosił, więc wszystko OK  :roll:

Dokładnie tak samo myślę. Jak można sobie tak wycierać mordę partnerem biznesowym?

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3171 dnia: Listopad 30, 2017, 09:06:55 am »
Dobra, ja się pytam, który z Was jest tym "współpracownikiem złodziejem"? No, z szeregu wystąp.
perły przed wieprze

Offline Dariusz_Notariusz

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3172 dnia: Listopad 30, 2017, 09:09:42 am »
To pewnie Xur. Niedługo wróci https://whereisxur.com/

Offline parsom

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3173 dnia: Listopad 30, 2017, 09:09:55 am »
Dobra, ja się pytam, który z Was jest tym "współpracownikiem złodziejem"? No, z szeregu wystąp.

I jeszcze który to ten dwulicowiec łasy na darmowe komiksy?
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline Luffy

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3174 dnia: Listopad 30, 2017, 09:12:24 am »
Mnie ten list tylko przekonał o tym jak niepoważnym człowiek jest ten cały Maks. Zero jakiegokolwiek wyciągania wniosków, ciągle wszyscy winni tylko nie oni. No i oczywiście stały punkt postów tego wydawcy, czyli jęczenie jak to ciężko wyżyć na tym komiksowym padole. Jakoś wiele wydawnictw utrzymuje się na rynku i patrząc po tym ile komiksów wychodzi miesięcznie to się chyba opłaca.

Nie ma to jak oszukać ludzi(Archie) i jeszcze jęczeć jak to źle. Jeszcze te zrzucanie winy na współpracownika. Kogo to obchodzi?To nie jest poważne wydawnictwo tylko jakiś cyrk

Offline Mefisto76

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3175 dnia: Listopad 30, 2017, 09:14:12 am »
Wiesz jakbyś nie był takim gburem to może by ci wysłali. Znając Maksia i jego fochy (bo nie raz pewnie do niego maila smarowałeś) to może być przyczyna, że jeszcze twojego komiksu nie nadali.

Spakować "500 zamówień" w jeden dzień to jednak jest sztuka. Wątpię abyś ty nawet podołał.

Co mnie obchodzą fochy jakiegoś Maksia? Gość dostał pieniądze i po 7 miesiącach nie dostarczył towaru, za który je wziął, end of story. Fochy to może sobie pokazywać, ale swojej pani Ani, a nie osobom od których wziął kasę i nie reaguje nawet na informacje o zgłoszeniu przedmiotowej sytuacji na policji.

A jeszcze mniej interesuje mnie jaką to sztuką jest spakowanie 500 zamówień - to niech sobie biedny Maksiu wynajmie 50 murzynów (za przeproszeniem) do pakowania! Jeżeli komiks dostępny jest już w księgarniach internetowych, a moje bezpośrednie zamówienie z maja ma status "w realizacji" to nawet nie jest żałosne.
Na 500 maili też nie odpisuje, bo to sztuka nie do podołania?  :roll:   

Ja nie mam absolutnie żadnej pewności, ze moje zamówienie zostanie kiedykolwiek zrealizowane, a już na pewno nie dlatego, że dostały je Yatta i Gildia.
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline vision2001

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3176 dnia: Listopad 30, 2017, 09:14:36 am »
Rzeczywiście wygląda na to, że wydawanie komiksów jest bardziej rentownym przedsięwzięciem niż np. prowadzenie ich sprzedaży jako sklep. O czym np. w artykule na alejakomiksu.com.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline LucasCorso

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3177 dnia: Listopad 30, 2017, 09:21:03 am »
EDIT: przepraszam za wpis poprzednio w tym miejscu umieszczony.


Pomyliłem jedną osobę z drugą. To nie powino mieć miejsca, wiec jeszcze raz serdecznie przepraszam!!!


I dziękuję za zwrócenie uwagi!
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2017, 09:37:45 am wysłana przez LucasCorso »
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline Jaxx

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3178 dnia: Listopad 30, 2017, 09:21:23 am »
1. W liście napisali, że rezygnują z wydawania nowych komiksów na rzecz kontynuowania rozpoczętych serii.


Czyli wypada z planów Button Man i Providence. Szkoda, akurat czekałem na te tytuły. Dobrze, że chociaż odżyła nadzieja na Rachel :)

Offline parsom

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3179 dnia: Listopad 30, 2017, 09:25:40 am »
Niech sobie będzie niepoważnym, niech sobie nie wyciąga wniosków, niech będzie bucem - wisi mi to. Nie jestem jego spowiednikiem, związku żadnego z nim nie będę zawierał, na wódkę też nie pójdę.  Mnie interesuje tylko pociągniecie serii, które zaczął i tych, na które poblokował licencje (oczywiście o ile w ogóle je wykupił).
A że wyszedł na minus, pomijając już całą tę szopkę, która się do tego przyczyniła, to pewnie w dużym stopniu kwestia zdecydowanego przeszacowania nakładów i własnych możliwości plus pewnie oczekiwań, że po pierwszym komiksie będzie co najmniej nowa bryka.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk