trawa

Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 886912 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3210 dnia: Listopad 30, 2017, 11:35:40 am »
Tak się składa, że znam osobiście tajemniczego współpracownika. I to co jest napisane w liście zupełnie odbiega od rzeczywistości. Po pierwsze niczego nie przywłaszczył - wydawca dostał od amerykanów materiały, których kopię przesłał do współpracownika. Współpracownik ten chyba wklejał polskie teksty w dymki. Jednocześnie współpracownik po raz kolejny prosił o zapłatę za POPRZEDNIO ZROBIONE DWA ALBUMY. Albumy zaakceptowane i być może już wydrukowane. Zapłatę, która szanowny wydawca dawno obiecał przesłać, z którego to obowiązku się nie wywiązał. Słysząc po rak kolejny wymijającą odpowiedź, że kasa zaraz będzie, współpracownik powiedział, że nie będzie dalej robił żółwi, dopóki mu nie zapłacą za poprzednie prace. Na to "wydawca" zerwał współpracę i zażądał przesłania dotychczas zrobionych stron żółwi. Współpracownik powiedział, że prześle je, jak dostanie za te strony kasę. Wydawca oczywiście nie zapłacił.

Tak więc "przywłaszczone materiały" wymienione w liście to po prostu czyjaś praca, za którą wydawca odmawiał zapłaty.

Nie wiem, jak wy, ale ja nie rozumiem jak można być tak wstrętnie bezczelną osobą, tak łgać na potęgę. Nie znajduję na to innych określeń niż te powszechnie uznawane za obelżywe.
I wyjaśniło się skąd to opóźnienie wielkie, bardzo w stylu maksia. Dzięki.



To że się po nich nie jedzie jak po łysej kobyle, to jeszcze nie klepanie po plecach. A co da rozpętywanie burzy? Przecież to kopanie leżącego, które tylko może go dobić. Ja osobiście nie chcę go dobijać  - niech spróbuje ciągnąć, co zaczął.

http://wsjp.pl/index.php?id_hasla=33090


Nikt po nich jak po łysej kobyle nie jedzie, wydawnictwo jest przez większość traktowane sprawiedliwie, sprawiedliwiej niż na to zasługuje. Nie jest traktowane sprawiedliwie i obiektywnie jedynie przez ludzi którzy starają się go bronić. Jak ma to wyglądać tak jak do tej pory, a przecież nic nie wskazuje by miała zajść jakaś poprawa, wręcz przeciwnie, to niech padną jak najszybciej, póki serie nie są jeszcze totalnie rozgrzebane i jest szansa na ratunek, tak jak mówi Anoniorodnik.
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2017, 11:46:28 am wysłana przez Szekak »

Offline isteklistek

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3211 dnia: Listopad 30, 2017, 11:51:31 am »
A co mu da pyskówka z wydawnictwem?
ps i wtedy też będzie słowo przeciw słowu.


Może milczenie tej osoby jej zaszkodzić, bo jest szkalowana, a ktoś ją może później zidentyfikować, co nie jest chyba trudne i wtedy będzie mieć problem, bo będą oskarżenia, które ciągną się, a sprostowania i wyjaśnienia po jakimś czasie w zasadzie są niewiarygodne. Takie rzeczy trzeba robić na gorąco, ale to już problem tej osoby, czy chce się ujawnić.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3212 dnia: Listopad 30, 2017, 11:52:29 am »
Nie jestem pierwszą osobą w internetach, która życzyłaby sobie, żeby Planeta Komiksów "wjechała na białym koniu" i przejęła publikację klasycznych Żółwi.
No to by było coś, ale na obecną chwilę, póki co mało realny pomysł, bo WF przyblokowało licencje na dłuższy czas, a jak za rok wydadzą kolejny tom, to znowu będzie blokada itd.

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3213 dnia: Listopad 30, 2017, 11:57:38 am »

Może milczenie tej osoby jej zaszkodzić, bo jest szkalowana, a ktoś ją może później zidentyfikować, co nie jest chyba trudne i wtedy będzie mieć problem, bo będą oskarżenia, które ciągną się, a sprostowania i wyjaśnienia po jakimś czasie w zasadzie są niewiarygodne. Takie rzeczy trzeba robić na gorąco, ale to już problem tej osoby, czy chce się ujawnić.
Ja bym to olał, z koniem nie ma co się kopać, a wyjaśnienia Kokosza są wystarczające.

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3214 dnia: Listopad 30, 2017, 12:01:50 pm »
A najlepsze jest to że Max się pod tą notką nie podpisał  :smile:

szulig

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3215 dnia: Listopad 30, 2017, 01:08:32 pm »
A najlepsze jest to że Max się pod tą notką nie podpisał  :smile:


Niby dlaczego mialby to zrobic?

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3216 dnia: Listopad 30, 2017, 01:26:05 pm »
Kto by przypuszczał, że premiera Żółwi będzie tak szeroko omawiana ;) 6 stron tematu już przybyło, tylko do tej pory jeszcze żadnej opinii ;) o komiksie.

Offline Nawimar

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3217 dnia: Listopad 30, 2017, 01:29:11 pm »
Znowuż tak trochę na obrzeżach: wartością dodaną  publikacji "Żółwi" jest możliwość podczytania komentarzy na tzw. FB-grupach w tym temacie. Wzorcowa "gimbazjada" :smile: Zwłaszcza w wykonaniu administratorów jednej z tych grup oraz pracowników sklepiku, którzy od miesięcy jadą po Fantasmagoriach z zapałem godnym sumowania manka, a teraz ostro się reklamują z tym tytułem. PRZEUROCZE  :lol:
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2017, 01:32:12 pm wysłana przez Nawimar »

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3218 dnia: Listopad 30, 2017, 01:38:31 pm »
Kim jest Max w wydawnictwie?
Jan (Max) Olejniuk  :smile: Podpisała się tylko narzeczona Anna Urbańska.

I się dziwiłeś, że uważam cię za gbura.
Za Xura  :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2017, 01:42:09 pm wysłana przez JanT »

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3219 dnia: Listopad 30, 2017, 01:42:06 pm »
Jan (Max) Olejniuk  :smile: Podpisała się tylko narzeczona ANNA Urbańska.
Za Xura  :biggrin:
Z tego co pamiętam to tylko prawnie w wydawnictwie widnieje Anna; zatem zgodnie z literą prawa :smile:




« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2017, 01:49:15 pm wysłana przez Kijanek »

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3220 dnia: Listopad 30, 2017, 01:42:50 pm »
Mkolek, ja się dziwiłem zupełnie czemu innemu co te, ci skrupulatnie wytłumaczyłem, ale ponownie kierujesz się innymi priorytetami w wypowiedziach. I ty się dziwiles, że uważam cie za niedojrzalego...


Na temat komiksu mało komentarzy bo raz, że mało osób dostało na razie, a dwa, że znacznie ciekawszym tematem są przekręty i kłamstwa wydawnictwa.




JanT, za xura to raczej ciebie można uznać, bo to xur był blisko wydawnictwa i trzymał jego stronę wbrew wszelkim faktom. :)

Offline Cringer

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3221 dnia: Listopad 30, 2017, 01:43:03 pm »
Może milczenie tej osoby jej zaszkodzić, bo jest szkalowana, a ktoś ją może później zidentyfikować, co nie jest chyba trudne i wtedy będzie mieć problem, bo będą oskarżenia, które ciągną się, a sprostowania i wyjaśnienia po jakimś czasie w zasadzie są niewiarygodne. Takie rzeczy trzeba robić na gorąco, ale to już problem tej osoby, czy chce się ujawnić.
tylko pytanie czy rozpowiadanie o rzeczach zawodowych na forum wyjdzie tej osobie na dobre i czy po tym taka osoba może liczyć na zatrudnienie, czy raczej w oczach przyszłego pracodawcy/zleceniodawcy wyjdzie na kogoś kto lubi prać publicznie brudy? Niezależnie od tego ile ma racji. I jak napisałem wcześniej koniec końców to będzie słowo przeciw słowu. Max napisze że zapłacił, tajemnicza osoba że nie i komu uwierzysz?

ps. zaznaczam że nie chodzi mi o chowanie głowy w piasek i brak walki o należną zapłatę. Tylko do tego jest sąd.

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3222 dnia: Listopad 30, 2017, 01:44:37 pm »
Z tego co pamiętam to tylko prawnie w wydawnictwie widnieje Anna zatem zgodnie z literą prawa :smile:
Chodziło mi tylko o to że on się pod tymi przeprosinami nie podpisał.
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2017, 01:52:05 pm wysłana przez JanT »

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3223 dnia: Listopad 30, 2017, 01:45:27 pm »
To nie były przeprosiny, tylko standardowy bełkot i zwalanie na innych.




Max napisze że zapłacił, tajemnicza osoba że nie i komu uwierzysz?

A kto jest uważany za totalnie niewiarygodnego  bo wielokrotnie został przyłapany na kłamstwach i nieoddawaniu pieniędzy? :biggrin:

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3224 dnia: Listopad 30, 2017, 01:46:27 pm »
To nie były przeprosiny, tylko standardowy bełkot i zwalanie na innych.
Czym by nie było nie podpisał się pod tym  :smile:

JanT, za xura to raczej ciebie można uznać, bo to xur był blisko wydawnictwa i trzymał jego stronę wbrew wszelkim faktom. :smile:
Ja bym nie umiał tak ładnie się wypowiadać  :smile: Ja nie trzymam ich strony ani nie bronie.

 

anything