Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 886822 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline isteklistek

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3225 dnia: Listopad 30, 2017, 01:50:11 pm »
tylko pytanie czy rozpowiadanie o rzeczach zawodowych na forum wyjdzie tej osobie na dobre i czy po tym taka osoba może liczyć na zatrudnienie, czy raczej w oczach przyszłego pracodawcy/zleceniodawcy wyjdzie na kogoś kto lubi prać publicznie brudy? Niezależnie od tego ile ma racji. I jak napisałem wcześniej koniec końców to będzie słowo przeciw słowu. Max napisze że zapłacił, tajemnicza osoba że nie i komu uwierzysz?

ps. zaznaczam że nie chodzi mi o chowanie głowy w piasek i brak walki o należną zapłatę. Tylko do tego jest sąd.


Całkowicie się z tym zgadzam. Druga strona medalu jest tak, że jak ktoś się zapyta o doświadczenie, to jak usłyszysz Fante, to zaświeci się czerwona lampka, jeżeli masz wybór, bo z różnych źródeł wiesz, co tam się mnie więcej działo.

Offline misiokles

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3226 dnia: Listopad 30, 2017, 01:51:49 pm »
Czym by nie było nie podpisał się pod tym  :smile:
Ja bym nie umiał tak ładnie się wypowiadać  :smile: Ja nie trzymam ich strony ani nie bronie.
Tu się zgodzę z Kijankiem. Pod względem formalnościowo-zwyczajowym podpis 'prawnego' szefa wydawnictwa jest jak najbardziej na miejscu. To szukanie dziury w całym.

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3227 dnia: Listopad 30, 2017, 02:06:47 pm »
Ale żeś mi powiedział i jeszcze do maksia mnie zrównałeś. Normalnie nie wiem, czy zaszczycony mam się czuć, czy nie? Co ty chcesz od Janka? O się po prostu jara tymi komiksami. Jakbyś nie był takim xurem gburem to byś miał tak samo.
Ja też się jaram żółwiami, co nie oznacza, że nagle będę zgrywał naiwniaka i zapomnę o skandalicznym zachowaniu wydawcy, jakbyś nie był takim maksiem to byś miał tak samo, szczególnie, że dzisiaj kolejne skandaliczne zdarzenia wyszły które WF kompromitują, więc fajnie, że wyszły żółwie które mało kto dostał, ale zdecydowanie ważniejszymi wiadomościami z dzisiaj jest ten żenujący list i akcje z dodatkami do żółwi i tejemniczym wspólniku który nie dostał kasy za wykonaną pracę, a na którego jest zwalana wina we wspomnianym żenującym liściku.
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2017, 02:18:37 pm wysłana przez Szekak »

Offline Kokosz

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3228 dnia: Listopad 30, 2017, 02:20:45 pm »
Może milczenie tej osoby jej zaszkodzić, bo jest szkalowana, a ktoś ją może później zidentyfikować, co nie jest chyba trudne i wtedy będzie mieć problem, bo będą oskarżenia, które ciągną się, a sprostowania i wyjaśnienia po jakimś czasie w zasadzie są niewiarygodne. Takie rzeczy trzeba robić na gorąco, ale to już problem tej osoby, czy chce się ujawnić.

Wydaje mi się, że możliwy wpływ listu "wydafcy" na sytuację zawodową oszukanego przez niego współpracownika może być podobny jak wydawnictfa Fantasmagorie na rynek komiksowy w Polsce, czyli żaden. Odpowiadanie na niego przez pokrzywdzonego to jak kopanie się z koniem lub dyskusja z osobą, której nikt nie przekona, że białe jest białe, a czarne jest czarne.

Chociaż nie, jakiś wpływ jest, nawet na panelu wydawców chyba w Warszawie był to jeden z dłuższych wątków rozmowy... No i ponad 200 stron postów na forum... To będzie chyba największy efekt działalności Fantasmagorii.

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3229 dnia: Listopad 30, 2017, 02:21:39 pm »
Ja też się jaram żółwiami, co nie oznacza, że nagle będę zgrywał naiwniaka i zapomnę o skandalicznym zachowaniu wydawcy, jakbyś nie był takimmaksiem to byś miał tak samo, szczególnie, że dzisiaj kolejne zdarzenia wyszły które WF kompromitują, więc fajnie, że wyszły żółwie które mało kto dostał, ale zdecydowanie ważniejszymi wiadomościami z dzisiaj jest ten żenujący list i akcje z dodatkami do żółwi i tejemniczym wspólniku który nie dostał kasy za wykonaną pracę, a na którego jest zwalana wina we wspomnianym żenującym liściku.
Ale tak po prawdzie nas to nie powinno obchodzić,
powinno być
Wydawnictwo Fantasmagorie z całego serca przeprasza za zaistniałą sytuację, opóźnienia oraz nie zawsze dobry kontakt z Wami.
Dziękuję za bycie z nami, obiecujemy że przyłożymy wszelkich starań by w przyszłości współpraca między wydawnictwem a czytelnikami była bardziej sprawna.
Obiecujemy że rozpoczęte serie będą kontynuowane.
Sprzedaż tytułów jak trafią do druku.
tu jakieś bla bla bla o tytułach
Jeszce raz przepraszamy
Parafka
 
Koniec. bez szczegółów.



Offline Cringer

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3230 dnia: Listopad 30, 2017, 02:22:36 pm »
Całkowicie się z tym zgadzam. Druga strona medalu jest tak, że jak ktoś się zapyta o doświadczenie, to jak usłyszysz Fante, to zaświeci się czerwona lampka, jeżeli masz wybór, bo z różnych źródeł wiesz, co tam się mnie więcej działo.
fakt, może też tak być jak piszesz. Czas pokażę co ta osoba zrobi.

Offline laf

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3231 dnia: Listopad 30, 2017, 02:25:01 pm »
Wydaje mi się, że możliwy wpływ listu "wydafcy" na sytuację zawodową oszukanego przez niego współpracownika może być podobny jak wydawnictfa Fantasmagorie na rynek komiksowy w Polsce, czyli żaden.
Oj, nie gadaj, wpływ Fanty na światek komiksowy jest naprawdę znaczny. Na ten przykład ja (tak jak i większość ludzi z tego forum) nie zainwestuję już żadnych pieniędzy w coś, co do czego nie będę miał pewności, że może nie ujrzeć światła dziennego. Smutne to, ale prawdziwe.

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3232 dnia: Listopad 30, 2017, 02:25:28 pm »
Kijanek, oczywiście, że tak powinno być jak piszesz, ale z WF nic nie jest tak jak powinno być, więc stąd ten wytrysk żenady w formie listu. Treści w nim zawarte to te same treści którymi najpierw karmił nas maksio, a potem xur + mamy kilka bonusowych wątków które miały przedstawić WF w lepszym świetle, a tylko je jeszcze bardziej pogrążają, o ile można się jeszcze bardziej pogrążyć, bo naprawdę wątpię.
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2017, 02:32:13 pm wysłana przez Szekak »

Offline misiokles

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3233 dnia: Listopad 30, 2017, 02:35:19 pm »
Ale xur podobną notatkę kiedyś na FB wydawncitwa napisał... Wtedy nie wyszło, więc teraz pewnie też nie.

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3234 dnia: Listopad 30, 2017, 02:44:06 pm »
Tak po prawdzie mnie jako czytelnika mało interesuje taka telenowela; zapewne jak większość z was, mam własne życie, własne problemy, by zajmować się kto coś komu, jak, na co i dlaczego.
Wyszedł komiks, wydawca jeśli chciał by przeprosić powinien to zrobić z klasą lub po prostu zamilknąć.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3235 dnia: Listopad 30, 2017, 03:34:39 pm »
W imieniu swoim jak i całego serwisu Gildia.pl dziękujemy


Wybaczamy wam i czekamy na więcej dobrych komiksów z logiem F.


Komiks Żółwie bardzo profesjonalnie wydany i cieszy wysoka jakość produktu  :smile:

Offline mappy

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3236 dnia: Listopad 30, 2017, 03:54:51 pm »
Zwroty pieniędzy kiedy? Kolejny miesiąc w dupę bo mają teraz czas przeznaczony na pakowanie, a nie przelewy?

Offline Itachi

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3237 dnia: Listopad 30, 2017, 04:06:01 pm »
1. Żółwie doszły.

2. Jakościowo produkt wypadł bardzo dobrze.

3. Zaraz zabieram się za lekturę.

4. Wieczorem naskrobię kilka zdań odnośnie treści.

5. Jeśli wydadzą kolejne komiksy i będą mnie interesowały - będę ich klientem. Bo dlaczego nie? Zapłaciłem za towar i go otrzymałem.

6. Po raz tysięczny napiszę, że cała gównoburza jest skutkiem braku kontaktu z klientami.

7. Festiwal szydery trwa, życzę kolejnych 200 stron wątku.

8. Mam nadzieję, że wydawnictwo nie porzuciło całkowicie idei wydania Klausa.

9. To tyle.

10. Pozdrawiam serdecznie.

Offline raf82

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3238 dnia: Listopad 30, 2017, 04:17:23 pm »
Witam
Ktoś wie co z SIP bo mam razem z żółwiami i Vailantem czy dostanę teraz czy czekam dalej. Ktoś wie - bo wolałbym teraz ale jak się skontaktować.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3239 dnia: Listopad 30, 2017, 04:22:00 pm »
Komiks dotarł.

Ale muszę ponarzekać.

Wydawca pomylił się i wysłał zamiast pierwszego tomu Strangers in Paradise (który był zamawiany razem z Żółwiami), pierwszy tom Quantum and Woody (komiksu który mam już zakupiony wcześniej  :doubt: ). :wink:

Pakowanie bardzo słabe. Zaznaczałem przy zamówieniu: Proszę od dobre zabezpieczenie komiksów, aby nie uległy uszkodzeniu.OK, komiksy nie uległy uszkodzeniu, ale jak zobaczyłem jak to jest spakowane to zadrżałem.  :doubt:

Nietypowy format. Nie pasuje do niczego. Większy od standardowego A4, w którym są wydawane w większości tytuły europejskie, ale mniejszy od powiększonego formatu w jakim wydaje Scream Comics. :neutral:

Za to wydanie naprawdę pierwsza klasa.  :biggrin:

Rysunki kupiły mnie od razu.  :biggrin:

Co do scenariusza to się jeszcze okaże.
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2017, 04:35:29 pm wysłana przez mkolek81 »

 

anything