trawa

Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 886348 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mibartek

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3240 dnia: Listopad 30, 2017, 04:52:11 pm »
Q&W to gratis "za czekanie" od wydawnictwa. Strangers jeszcze nie ma więc nie wysyłają ;)

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3241 dnia: Listopad 30, 2017, 05:29:59 pm »
Wydawca pomylił się i wysłał zamiast pierwszego tomu Strangers in Paradise (który był zamawiany razem z Żółwiami), pierwszy tom Quantum and Woody
To gratis dostałeś  :smile: Wstrząs też ludzie dostają w gratisie.

Offline mibartek

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3242 dnia: Listopad 30, 2017, 05:38:46 pm »
Potwierdzam, że do mnie też dzisiaj paczka dotarła :)
oprócz Żółwi miałem jeszcze Rachel Rising w zamówieniu. Plus dostałem gratis Q&W. Mimo wszystko ja jestem happy. Jestem dokładnie tego zdania co Itachi z 10 punktami wyżej. Mam nadzieję, że jeszcze coś od wydawnictwa dostaniemy.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3243 dnia: Listopad 30, 2017, 05:38:59 pm »
 :doubt: Wiem to była forma żartu.

I informacja dla tych którzy mają podobna sytuację, czyli zamówili SiP wraz z Żółwiami, że dostaną najprawdopodobniej teraz Żółwie i nie będą czekali aż do wydania SiP.
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2017, 05:42:23 pm wysłana przez mkolek81 »

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3244 dnia: Listopad 30, 2017, 06:38:40 pm »
wydawca napisal kiedys ze w tej samej cenie moze zrobic wiekszy i tak zrobil
Żeby nie pasowało do oryginalnych tomów  :smile: "Skazani na Fantasmagorie"

Offline Itachi

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3245 dnia: Listopad 30, 2017, 07:46:40 pm »
Wrażenie po lekturze trzech rozdziałów.

Warto było czekać, wspaniały komiks. Ale po kolei. Łukasz Kaszkowiak - nie znam tego Pana, ale napisał świetny wstęp. Wspaniała robota, połączył sentymentalizm do kreskówek jaki niewątpliwie swego czasu panował w Polsce, a także w profesjonalny sposób wyjaśnił historię wydań komiksowych z większością zawisłości przez jakie Żółwie przeszły. Dobra robota!

Sentymentalizm to kluczowe słowo. Czytając komiks oczami wyobraźni widziałem te same sceny z kreskówki która leciała kilka lat temu. Lektura jest niesamowicie przyjemna, tłumaczenie bez zastrzeżeń, z literówek wyłapałem jedną w jednej ze stron z opisami rozdziałów (s 89). Zamiast te strony widnieje zapis The strony.

Graficznie na początku wydaje się być mocno surowo i oszczędnie, ale po chwili wsiąka się w tej oldschoolowy klimat i nie można oderwać się od lektury. Co jest sympatyczne po takim czasie oczekiwania.

Wydanie jest piękne, chociaż miałem drobnego pecha bo kilka stron mam zagiętych,  strzelam że stało się to w drukarni, bo już tak kiedyś miałem. Ale to nieistotne.

Żółwie są kultowe! Z kadrów wylewa się miłość twórców. Odczuwana jest na każdym kroku. Fantastyczne są te wstawki pomiędzy rozdziałami, które ukazują wizje twórców i zabiegi jakie wykonywali, aby wywołać efekty zachwytu u czytelnika.

Jakość wydania. Papier dobrej jakości, twarda okładka wygląda majestatycznie. Większy format sprawia, że całostronicowe kadry prezentują się jeszcze okazalej.

Ze swojej strony zachęcam do zakupu. Świetny komiks to świetny komiks, obroni się sam.

Offline gascan

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3246 dnia: Listopad 30, 2017, 08:02:31 pm »
Za komiks zapłaciłem 6 maja. Do dzisiaj nie otrzymałem swojego egzemplarza. Nie polecam tego wydawnictwa.

Offline jsm

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3247 dnia: Listopad 30, 2017, 08:10:08 pm »
Żółwie zamówione 7 kwietnia 2017, dziś odebrane z kiosku Ruchu. Imponująca cegiełka.
11.Nie będziesz komentować postów mitycznych stworzeń ani żadnych flejmów przez niego wywoływanych.

Offline sum41

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3248 dnia: Listopad 30, 2017, 08:34:02 pm »
Ja 7 maja  :lol:


Ciekawe ilu z tych narzekaczy co dostaną tom 1 potem pociechy kupi tom 2  :biggrin:
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline Cringer

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3249 dnia: Listopad 30, 2017, 09:01:34 pm »
Ciekawe ilu z tych narzekaczy co dostaną tom 1 potem pociechy kupi tom 2  :biggrin:
na pewno wiele osób które teraz narzeka nie będzie się kryło z zakupem 2 tomu. Tylko bez preorderu. Właściwie to bez tego całego zamieszania z peorderami nie byłoby żadnego problemu z Żółwiami.

Offline peta18

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3250 dnia: Listopad 30, 2017, 09:11:47 pm »
Właściwie to bez tego całego zamieszania z peorderami nie byłoby żadnego problemu z Żółwiami.
Jakby nic nie wydawali to w ogole by tego zamieszania nie bylo :) I tego im serdecznie zycze :P
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline parsom

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3251 dnia: Listopad 30, 2017, 09:21:35 pm »
Jakby nic nie wydawali to w ogole by tego zamieszania nie bylo :smile: I tego im serdecznie zycze :P

A ja nie, bo jakby nie było zainwestowałem w ich komiksy i chcę dalszych części.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline gobender

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3252 dnia: Listopad 30, 2017, 09:26:30 pm »
To jest chyba jedyne wydawnictwo na świecie, którego wydanie pojedynczego tytułu owocuje 10 (jak nie więcej) stronami postów w ciagu kilku godzin haha

Offline peta18

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3253 dnia: Listopad 30, 2017, 09:28:02 pm »
A ja nie wspieram portfelem nikogo, kto okazuje sie byc nieuczciwy w stosunku do swoich potencjalnych klientow. Takie zachowania powinny byc tepione, a to ze nie sa to moge jedynie ubolewac nad kondycja moralna czlowieka, Polakow, forumowiczow.

I wielka szkoda zaczetych tytulow i tych nawet zapowiedzianych, bo to w wiekszosci fajne komiksy sa.
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2017, 09:31:21 pm wysłana przez peta18 »
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Itachi

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3254 dnia: Listopad 30, 2017, 09:46:57 pm »
A ja nie wspieram portfelem nikogo, kto okazuje sie byc nieuczciwy w stosunku do swoich potencjalnych klientow. Takie zachowania powinny byc tepione, a to ze nie sa to moge jedynie ubolewac nad kondycja moralna czlowieka, Polakow, forumowiczow.

A Zus jest uczciwy? Odkładasz w ciągu swojego życia nieporównywalnie więcej hajsu niż dostajesz później. Olaboga. Państwo zdziera od Ciebie więcej w ciągu miesiąca niż Fanta na jednym tomiku Żółwi. Kiedyś jechałem autobusem i dałem babce 2,60 zł w drobnych (10, 20, 50 gr). Ta mnie zjechała za to, że nie ma czasu tego liczyć. Ja jej odparłem to proszę nie liczyć - jest odliczone. A ta do mnie, że gdyby wierzyła na słowo, to zostałaby bankrutką. I co na podstawie tego mam przesiąść się na taksówki? Zycie nie jest usłane różami, też byłem wkurzony swego czasu po kolejnych miesiącach milczenia, ale finalnie wywiązali się z tego co zaplanowali. Cyrk na kółkach, ale powolutku oddają kasę itd itd.

Jestem przekonany, że ta cała sytuacja im też dała w kość. To jak z mieczem obusiecznym, obrażenia są niby większe, ale łatwiej naciąć się na kontrę :wink:

Mam nadzieję, że Żołwie i RR będą kontynuowane, a i na Klausa też liczę. Jeśli następne komiksy wyjdą bez pre-orderów to jest nadzieja, tylko skąd wezmą hajs na licencję drugiego tomu? Chyba, że już mają...hmm

 

anything