Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 886858 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3255 dnia: Listopad 30, 2017, 09:52:52 pm »
tylko skąd wezmą hajs na licencję drugiego tomu? Chyba, że już mają...hmm

Chyba, że jak zwykle ściemniają. Hmmm?

Offline Itachi

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3256 dnia: Listopad 30, 2017, 09:57:03 pm »
Chyba, że jak zwykle ściemniają. Hmmm?

Zależy z czym.

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3257 dnia: Listopad 30, 2017, 10:10:49 pm »
wydawca napisal kiedys ze w tej samej cenie moze zrobic wiekszy i tak zrobil
Czyli mamy wyjątkowe, wypasione wydanie. Aż szkoda, że WF to WF, żółwie zasługują na więcej.


Ja z peta18 się zgadzam, że takie obrzydliwe wydawnictwo powinno być olane, ale za bardzo zależy mi na zolwiach bym ich opał i jak wyjdzie drugi tom, choć wątpię, że wyjdzie to biorę od razu, ale z gildii. Resztę odpuszczam.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3258 dnia: Listopad 30, 2017, 10:17:40 pm »
Jeśli następne komiksy wyjdą bez pre-orderów to jest nadzieja, tylko skąd wezmą hajs na licencję drugiego tomu? Chyba, że już mają...hmm
Jestem pewien, że licencję kupili od razu na wszystkie sześć tomów Ultimate Collection. Pytanie skąd wezmą pieniądze na wydanie dalszych tomów, skoro finansowo są już na srogim minusie i od paru miesięcy nie wydali niczego, co nie było finansowane preorderami?

Myślę, że kłopoty z kasą mieli już wtedy, gdy narzekali, że sprzedaż pierwszego tomu Rachel im nie pykła (czytelnicy ich omamili, heh). Pewnie dlatego zaczęli kombinować z preorderami, ale ten sposób finansowania działalności już sobie totalnie zaorali. Nikt nie kupi już od nich żadnego komiksu dopóki nie będzie on wydrukowany i dopóki nie pojawią się zdjęcia na potwierdzenie tego faktu.

Swoją drogę zastanawiam się, co oni chcieli zrobić z wpłatami na Archie'ego, skoro ani przed zbiórką, ani po niej nie kupili licencji na ten tytuł. Dziwne zagranie. Mieli zarąbistego farta, że nie rozeszła im się ta kasa i zabrali się do potulnego oddawania jej ludziom, nim ktokolwiek zdążył zgłosić sprawę na policję.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2017, 12:59:09 am wysłana przez Anionorodnik »

Offline Nawimar

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3259 dnia: Listopad 30, 2017, 11:10:26 pm »
Anionorodnik - tak jak wcześniej wspominałeś Twoja współpraca z Fantasmagoriami okazała się kompletnym niewypałem i ja to w pełni rozumiem. Bywa czasem i tak. Proponuję nie życzyć jednak źle wszystkim tym czytelnikom, którzy uznają pierwszy tom "Żółwi" za udany i chętnie nabyliby kolejne, tylko dlatego, że Tobie nie poukładało się trwałe wciśnięcie się do tego zespołu. Skąd bowiem możesz mieć pewność, że nie ukaże się przynajmniej drugi, a może nawet i trzeci tom... Nie za lat pięćdziesiąt i nie za lat sto, ale np. za rok... Dasz swoją indiańską głowę, że tak nie będzie? Bo ja swojej, "redneckiej" bym nie dał. Nie życz zatem źle tego co Tobie niemiłe.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3260 dnia: Grudzień 01, 2017, 12:47:52 am »
Zaraz, zaraz. Gdzie ja niby sugeruję, że mam jakiś żal o to, że nie zostałem wciągnięty do zespołu i z tego powodu życzę źle czytelnikom? Chyba nie czytałeś uważnie tego, co pisałem wcześniej, bo jest zgoła odwrotnie. Fantasmagorie z entuzjazmem przyjęły propozycje mojej współpracy, ale po pewnym czasie sam, z własnej nieprzymuszonej woli wycofałem się z tego projektu i nie żałuję tej decyzji, a nawet jestem z niej zadowolony. Zwyczajnie straciłem w nich wiarę i zraziło mnie ich podejście do czytelników (i jak się dziś okazało także ich podejście do swoich współpracowników).

A czytelnikom życzę, jak najlepiej i martwię się, że przez niewłaściwe posunięcia Fanty nie będą mieli okazji cieszyć się pełnią klasycznych Żółwi. Jestem wielkim fanem oryginalnych TMNT i bardzo chciałbym, żeby jak najwięcej polskich czytelników podłapało tego bakcyla. To są naprawdę fajne komiksy (co potwierdzają pierwsze opinie o pierwszym tomie) i warto poznawać je bez żadnych skrótów/ograniczeń/niedokończeń i w sensownej kolejności. Obawiam się jednak, że w tym momencie to stało się już zbyt dużym wyzwaniem dla wydawnictwa, które na własne życzenie wpadło w kłopoty. Oczywiście mogę się mylić, ale póki co Fanta nie robi zbyt wiele, by przywrócić mój początkowy optymizm (który był wtedy wręcz hurraoptymizmem i to przez niego chciałem im pomagać). Jeśli Fanta spierniczy fanom wydawanie Żółwi, dopiero wtedy będę miał żal. I to po wsze czasy.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2017, 01:10:34 am wysłana przez Anionorodnik »

Offline peta18

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3261 dnia: Grudzień 01, 2017, 05:58:22 am »
Bawi mnie jak forumowicze, po ktorych Max jechal personalnie przy kazdej mozliwej sposobnosci, teraz chca mu dawac kase :)
Wasza kasa i wasza sprawa, jestem po prostu porazony. Ta chyba jakis rodzaj syndromu Sztokholmskiego...






Buk, Hodor i Dziczyzna

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3262 dnia: Grudzień 01, 2017, 07:18:48 am »
A ja nie wspieram portfelem nikogo, kto okazuje sie byc nieuczciwy w stosunku do swoich potencjalnych klientow. Takie zachowania powinny byc tepione, a to ze nie sa to moge jedynie ubolewac nad kondycja moralna czlowieka, Polakow, forumowiczow.


Bardzo dziwne stwierdzenie :P
Wspierasz wiele nieuczciwych firm, na co dzień,
Jak wchodzimy w komiksowo to kupujesz komiksy Egmontu ?


Offline peta18

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3263 dnia: Grudzień 01, 2017, 07:27:12 am »

Bardzo dziwne stwierdzenie :P
Wspierasz wiele nieuczciwych firm, na co dzień,
Jak wchodzimy w komiksowo to kupujesz komiksy Egmontu ?
Czy Egmont wzial od kogos pieniadze na cos czego nie wydal, albo nie mial do tego praw? Nie oddal Ci pieniedzy za niezrealizowane zamowienie? Byly jakies zgloszenia na policje na Egmont bo zrobil ktorakolwiek z tych czy innych rzeczy?
Wszelkie grzeszki Egmontu to pikus w stosunku do tego co prezentuje Fanta.
Chcecie wspierac Fante, prosze bardzo, wasz wybor, ja po prostu tego nie rozumiem.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3264 dnia: Grudzień 01, 2017, 07:44:42 am »
Czy Egmont wzial od kogos pieniadze na cos czego nie wydal, albo nie mial do tego praw? Nie oddal Ci pieniedzy za niezrealizowane zamowienie? Byly jakies zgloszenia na policje na Egmont bo zrobil ktorakolwiek z tych czy innych rzeczy?
Wszelkie grzeszki Egmontu to pikus w stosunku do tego co prezentuje Fanta.
Chcecie wspierac Fante, prosze bardzo, wasz wybor, ja po prostu tego nie rozumiem.
Zaraz, Egmont jest w 100 % uczciwy? Timof też odwalił kaszankę, zbierał kasę i tylko w części się wywiązał z zadania.
Czy wielkie wydawnictwa komiksowe - licencjodawcy zawsze są uczciwe?
Powtórzę raz jeszcze, Fanta popełniła cholerny błąd wysyłając list w takiej a nie innej formie.
Rozpętał się burza, PR-owo nadal Fanta kuleje.
Nie ma znaczenia

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3265 dnia: Grudzień 01, 2017, 08:24:50 am »
Ciekawe ile wody w rzece musi upłynąć by ludzie przestali rzucać tekstami:
"[/size]A ja nie wspieram portfelem nikogo, kto okazuje sie byc nieuczciwy w stosunku do swoich potencjalnych klientow."[/size]
Naprawdę pomyśl zanim takie rzeczy napiszesz. Bo świat nie jest czarno biały - tylko ma różne odcienie szarości. Co do meritum sprawy, Fanta niech się skupi na wydawaniu komiksów. Niech nie wplątuje nas w wewnętrzne spory,
Ja osobiście widział bym model jak u Studia, z grubsza wiadomo co ma być wydane, na jakim etapie jest komiks, a sprzedaż jak ląduje w druku. Kontakt z klientem niech zostanie ograniczony do minimum.
Mają sporo fajnych tytułów w swojej ofercie lub planowanych, dlaczego mam się sam karać w imię jakiś głupich zasad, skoro od strony technicznej komiksom Fanty mało co można zarzucić.
Co do żółwi dalszych, jeśli chcą wydać jestem jak najbardziej na tak, jeśli preorder z terminem jak będzie, zastanowię się zależy jak potoczy się sprawa z następnymi tytułami w kolejce, jakby przez portal zbiórkowy - tu jestem jak najbardziej na tak.
Ze wszystkim jest tak że kupuje się produkt, a nie bierze się ślubu z właścicielem firmy.




mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3266 dnia: Grudzień 01, 2017, 08:32:35 am »
Kontakt z klientem niech zostanie ograniczony do minimum.
No nie wiem czy to minimum to nie za dużo. Raczej kogoś nowego do PR powinni wziąć. Bo jeśli nawet Max, Xur czy jak będzie się zwać nowe wcielenie pana Jana (nie mylić z JanT) będzie nadal kontynuowało komunikację wydawca - czytelnik, to wątpię aby ona się poprawiła. Niie spowoduje to , że człowiek ten nagle będzie się inaczej zachowywał.

A co do wydawania kolejnych tytułów, to cóż na pewno nie wezmę przez preorder. Jak będą to jest duża szansa, że prędzej czy później pojawią się u mnie na półce (nie mówię, że wszystkie ale pewnie to co będę chciał to wezmę).

Nie da się ukryć także, że jakościowo ich komiksom nie można nic zarzucić, nie tak jak w przypadku Ulitmate Comics (konkurs ze znajdywaniem błędów jest żenujący) czy nawet Egmontowi (o którego jakości komiksów, temat jest dość często poruszany, prawie w każdym miesiącu).
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2017, 03:28:33 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline peta18

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3267 dnia: Grudzień 01, 2017, 08:37:20 am »
Ciekawe ile wody w rzece musi upłynąć by ludzie przestali rzucać tekstami:
"A ja nie wspieram portfelem nikogo, kto okazuje sie byc nieuczciwy w stosunku do swoich potencjalnych klientow."
Naprawdę pomyśl zanim takie rzeczy napiszesz. Bo świat nie jest czarno biały - tylko ma różne odcienie szarości.
Alez mysle i jasne, ze swiat nie jest czarno-bialy - to jest myslenie fanty (wrogowie-przyjaciele). Po prostu spolecznie szkodliwe postawy byc powinny skutecznie eliminowane przez spoleczenstwo. Nie dawac przywolenia na oszustwa, itp. I tyle. Z mojej strony juz koniec.
zamiast sie spierac, czytajmy komiksy.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3268 dnia: Grudzień 01, 2017, 08:42:01 am »
....Po prostu spolecznie szkodliwe postawy byc powinny skutecznie eliminowane przez spoleczenstwo...
Został byś sam na świecie i kto by pisał Ci komiksy, wydawał :)


Właśnie skupmy się na komiksach nie na tarciach.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3269 dnia: Grudzień 01, 2017, 08:44:28 am »
Nie da się ukryć także, że jakościowo ich komiksom nie można nic zarzucić
Podobno w Żółwiach jest pikseloza przez to, że wydano je w formacie większym niż oryginał. Możesz napisać czy to prawda?