trawa

Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 886597 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3270 dnia: Grudzień 01, 2017, 09:12:48 am »
Podobno w Żółwiach jest pikseloza przez to, że wydano je w formacie większym niż oryginał. Możesz napisać czy to prawda?
Wypowiem się jak dostanę w ręce.
Jak na razie czekam na info o wysyłce.
Z wydanych do tej pory komiksów, jedynie trochę problemów było z kotem, ale to problem z wielkością czcionki był, ale da się przeżyć.


Offline isteklistek

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3271 dnia: Grudzień 01, 2017, 09:23:37 am »
Irytujące jest to, że nie ma żadnych informacji, ani aktualizacji przez stronę sklepu. U mnie każdy zamówiony komiks ma opłaconą przesyłkę - Ruch za 4.99 - i raz mi wysłali dwa w pakiecie. Teraz czekam na kolejne dwa żółwie i SiP, nie mam pojęcia, czy mają zamiar mi wysłać każdy osobno, czy w komplecie, czy cokolwiek, bo dalej nie ma możliwości z nimi kontaktu.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3272 dnia: Grudzień 01, 2017, 09:29:57 am »
Peta, slowo honoru, ze wczoraj napisalem podobnego posta, jak Ty dzisiaj: ze ciekawy efekt psychologiczny, i nawet o syndromie sztokholmskim cos bylo. Normalnie chyba nasze mozgi sa jakos kwantowo splatane.

Ale w koncu tego posta nie puscilem, bo doszedlem do wniosku, ze tak naprawde nie ma juz co w tej materii rozstrząsac i nie ma o czym gadac, bo Fantasmagorie juz ponioslo najwyzsza kare, jaka moze poniesc wydawnictwo za nieuczciwe praktyki, mianowicie kara ta jest calkowita utrata zaufania potencjalnych kupujacych.

"I to by było na tyle" (oto shadoki).     

Offline Itachi

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3273 dnia: Grudzień 01, 2017, 10:02:46 am »
Podobno w Żółwiach jest pikseloza przez to, że wydano je w formacie większym niż oryginał. Możesz napisać czy to prawda?

Na moje oko nie ma. Jestem w połowie. Nie wiem też jaką pikselozę miał ktoś na myśli. Musiałbym zobaczyć o jakich kadrach mowa. Czerń jest czarna jakby co :smile:

Będziesz miał dostęp do tego egzemplarza? Interesowałyby mnie Twoja opinia wprowadzenia Łukasza Kaszkowiaka.

peta18, kuki

Nie wierzę, że czytam to co czytam. Syndrom sztokholmski w odniesieniu to sytuacji z Żółwiami jest wysoce niestosowny. Relacja oprawca-ofiara ma diametralnie inne podłoże.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2017, 10:06:30 am wysłana przez Itachi »

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3274 dnia: Grudzień 01, 2017, 10:16:32 am »
Itachi, ale jakiej opinii oczekujesz? Mam sprawdzić ten wstęp pod kątem merytorycznym czy jak? Raczej prędko jej nie wyrażę, bo czekam na swój egzemplarz zamówiony z ich strony (bez rejestracji) 7 maja. Chyba, że ktoś wrzuci tu fotkę tego wstępu.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2017, 10:22:43 am wysłana przez Anionorodnik »

Offline Itachi

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3275 dnia: Grudzień 01, 2017, 10:37:35 am »
Itachi, ale jakiej opinii oczekujesz? Mam sprawdzić ten wstęp pod kątem merytorycznym czy jak?

Raczej miałem na myśli ogólne wrażenie, na pewno zaraz wyłapiesz czy ta osoba poradziła sobie z tym zadaniem czy nie. Ja Żółwie znam z kreskówek, a z zawirowań licencyjno-komiksowych nie.

Offline mibartek

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3276 dnia: Grudzień 01, 2017, 10:39:05 am »
"pikseloze" ma też oryginał.Tak szarości były chyba dawniej często uzyskiwane, widać to tutaj np po kliknięciu i powiększeniu:



Offline parsom

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3277 dnia: Grudzień 01, 2017, 10:42:33 am »
E, krwiożercze te żółwie. To dobrze, bo kreskówki nienawidziłem.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline peta18

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3278 dnia: Grudzień 01, 2017, 10:43:11 am »
To sie nazywa raster :)
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3279 dnia: Grudzień 01, 2017, 11:19:00 am »
Nie wiem, co konkretnie miał na myśli osobnik piszący na fejsie o pikselozie w Żółwiach. Ja zrozumiałem to tak, że na czarnych konturach są "schodki". To co widać na powyższym kadrze z oryginalnego wydania to zamierzony sposób cieniowania. Eastman i Laird rysowali Żółwie na papierze Duo Shade firmy Grafix. Od 2009 roku nie jest on już produkowany - wyparły go komputerowe programy graficzne. Każdy arkusz takiego papieru zadrukowany był ledwie widocznymi zestawami drobnych przecinających się linii. Nanosząc pędzelkiem na papier jeden z dwóch specjalnych odczynników, wywoływało się linie poziome, a nanosząc drugi z odczynników - linie pionowe.

Peter Laird demonstruje tę technikę w tym wideo:

Offline jeanvanhamme

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3280 dnia: Grudzień 01, 2017, 11:26:57 am »
Ciekawe ile wody w rzece musi upłynąć by ludzie przestali rzucać tekstami:
"A ja nie wspieram portfelem nikogo, kto okazuje sie byc nieuczciwy w stosunku do swoich potencjalnych klientow."
Naprawdę pomyśl zanim takie rzeczy napiszesz. Bo świat nie jest czarno biały - tylko ma różne odcienie szarości. Co do meritum sprawy, Fanta niech się skupi na wydawaniu komiksów. Niech nie wplątuje nas w wewnętrzne spory,
Ja osobiście widział bym model jak u Studia, z grubsza wiadomo co ma być wydane, na jakim etapie jest komiks, a sprzedaż jak ląduje w druku. Kontakt z klientem niech zostanie ograniczony do minimum.
Mają sporo fajnych tytułów w swojej ofercie lub planowanych, dlaczego mam się sam karać w imię jakiś głupich zasad, skoro od strony technicznej komiksom Fanty mało co można zarzucić.
Co do żółwi dalszych, jeśli chcą wydać jestem jak najbardziej na tak, jeśli preorder z terminem jak będzie, zastanowię się zależy jak potoczy się sprawa z następnymi tytułami w kolejce, jakby przez portal zbiórkowy - tu jestem jak najbardziej na tak.
Ze wszystkim jest tak że kupuje się produkt, a nie bierze się ślubu z właścicielem firmy.


Popieram osobnika, autora słów owych i cieszę się, że nie jestem jedynym, który tak myśli. Na komiks Żółwie czekam, po pierwszym tomie zdecyduję czy kupię kolejne, ale z pewnością na tę decyzję nie będzie miał wpływu ani wygląd wydawcy, opinia o nim w szerokim świecie internetu i ludzi o wąskich umysłach, jak również roszczeniowe podejście komiksowa.
Febra mną trzęsie, jak czytam wpisy sfrustrowanych, dorosłych ludzi, którzy z powodu jakiegoś papieru z zadrukiem potrafią grozić, sypać wiązankami i wieszać psy na typie i jego kobiecie.

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3281 dnia: Grudzień 01, 2017, 12:05:29 pm »
Akurat bardzo trafna ironia nawiązująca też do słów mkolka o tym z jakiego powodu ja nie dostałem komiksu. :wink:




Proponuję nie życzyć jednak źle wszystkim tym czytelnikom, którzy uznają pierwszy tom "Żółwi" za udany i chętnie nabyliby kolejne, tylko dlatego, że Tobie nie poukładało się trwałe wciśnięcie się do tego zespołu.

 :lol:


Jakie ty masz powiązania z tym prestiżowym zespołem z którego pół komiksowa kręci bekę? Przyznaj się bo już czytać tego nie mogę.




Powtórzę raz jeszcze, Fanta popełniła cholerny błąd wysyłając list w takiej a nie innej formie. Rozpętał się burza, PR-owo nadal Fanta kuleje.

Niezły eufemizm jeżeli PR nazywasz zwalanie winy na wszystkich, obrażanie klientów i bezprawn przetrzymywanie ich pieniędzy.




Jak można bronić takiego pseudo wydawnictwa? :roll:

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3282 dnia: Grudzień 01, 2017, 01:45:54 pm »
Panowie, uspokójcie się. Poświęćcie swój cenny czas i energię na merytoryczną dyskusję o wydawnictwie i jego komiksach, zamiast obrzucać się nawzajem inwektywami. A jeśli to dla was za trudne to dokończcie te sprzeczki na privie. Nie jesteśmy w piaskownicy i nikt nie chce czytać tych pi****letów poza wami samymi. Nic dziwnego, że to forum ma opinię najgorszego bagna w polskim komiksowie.  :roll:


Aby przywrócić dyskusję na właściwe tory, mam pytanie. Ktoś z Was orientuje się w ilu tomach Fanta zakłada wydanie Strangers in Paradise? Nie podali jakie oryginalne numery zawiera pierwszy tom, a jest dużo grubszy od amerykańskich wydań.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3283 dnia: Grudzień 01, 2017, 01:56:14 pm »
Aby przywrócić dyskusję na właściwe tory, mam pytanie. Ktoś z Was orientuje się w ilu tomach Fanta zakłada wydanie Strangers in Paradise? Nie podali jakie oryginalne numery zawiera pierwszy tom, a jest dużo grubszy od amerykańskich wydań.
To będzie wydane na podstawie wydania "pocket book" tylko w standardowym formacie, czyli wyjdzie to w 6 tomach.

Offline mibartek

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3284 dnia: Grudzień 01, 2017, 03:32:28 pm »
Eastman i Laird rysowali Żółwie na papierze Duo Shade firmy Grafix. Od 2009 roku nie jest on już produkowany - wyparły go komputerowe programy graficzne. Każdy arkusz takiego papieru zadrukowany był ledwie widocznymi zestawami drobnych przecinających się linii. Nanosząc pędzelkiem na papier jeden z dwóch specjalnych odczynników, wywoływało się linie poziome, a nanosząc drugi z odczynników - linie pionowe.

Peter Laird demonstruje tę technikę w tym wideo: https://www.youtube.com/watch?v=wFNwhfcpC5U


mega fajne wideo. ja zawsze byłem przekanany że raster to tylko wynik druku i programów graficznych. nie wiedziałem że "ręczny" też był