trawa

Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 886644 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline parsom

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3285 dnia: Grudzień 01, 2017, 03:34:58 pm »

mega fajne wideo. ja zawsze byłem przekanany że raster to tylko wynik druku i programów graficznych. nie wiedziałem że "analogowy" też był

Też mi się to podobało. Ale po co dwa rodzaje "kropek"? Pociągnięcie drugim odczynnikiem zagęszczało "pikselozę", czy jak?
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline mibartek

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3286 dnia: Grudzień 01, 2017, 03:43:50 pm »
tutaj widać różne poziomy zacienienia z tego papieru:



Offline turucorp

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3287 dnia: Grudzień 01, 2017, 03:47:08 pm »
Też mi się to podobało. Ale po co dwa rodzaje "kropek"? Pociągnięcie drugim odczynnikiem zagęszczało "pikselozę", czy jak?
To nie ma nic wspólnego z "pikselozą", która jest niczym innym jak drukiem ze zbyt niska rozdzielczością, wspomniany tutaj papier pozwalał na regulowanie intensywności rastra, co daje efekt przejść tonalnych. W krajach uboższych cywilizacyjnie stosowaliśmy rastry nakładane metodą kalkomanii, niestety, w Polsce po pożarze jedynej fabryki produkującej rastry nawet ta technika stała się niedostępna :sad:

Offline parsom

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3288 dnia: Grudzień 01, 2017, 03:49:14 pm »
No przecież cudzysłów dałem...
Metodą kalkomanii? Zgaduję, że było to dość niewygodne.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline turucorp

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3289 dnia: Grudzień 01, 2017, 03:56:04 pm »
No przecież cudzysłów dałem...
Metodą kalkomanii? Zgaduję, że było to dość niewygodne.

i kosztowne, masz przeźroczystą folię z naniesionym wzorem rastra, kładziesz na planszy i ostrożnie wcierasz w wybrany obszar, sporo zabawy i przy słabej jakości rastrów efekt nie do końca pod kontrolą.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3290 dnia: Grudzień 01, 2017, 04:33:36 pm »
To będzie wydane na podstawie wydania "pocket book" tylko w standardowym formacie, czyli wyjdzie to w 6 tomach.
Dzięki. W takim razie zrobiłem małą listę, co już wyszło, a co nie z tego co nam naobiecywali. Przypomnijcie mi o czym zapomniałem i z czego już się wycofali.

Krazy Kat
Kot Krejzol: Krazy Kat - paski wybrane 1916-1922 (240 str.) - lipiec 2017

Wstrząs
Wstrząs (136 str.) - kwiecień 2017

Rachel Rising
Tom 1 - Cień śmierci (128 str.) - luty 2017
Tom 2 - Fear No Malus (128 str.) - ???
Tom 3 - Cemetery Songs (128 str.) - ???
Tom 4 - Winter Graves (154 str.) - ???
Tom 5 - Night Cometh (156 str.) - ???
Tom 6 - Secrets Kept (150 str.) - ???
Tom 7 - Dust to Dust (128 str.) - ???

Quantum and Woody
Tom 1 - Najgorsi superbohaterowie na świecie (124 str.) - kwiecień 2017 r.
Tom 2 - In Security! (128 str.) - ???
Tom 3 - Crooked Past, Present Tense (128 str.) - ???
Tom 4 - Quantum and Woody Must Die! (144 str.) - ???

Strangers in Paradise
Tom 1 (344 str.) - sierpień 2017 ???
Tom 2 (344 str.) - ???
Tom 3 (344 str.) - ???
Tom 4 (360 str.) - ???
Tom 5 (392 str.) - ???
Tom 6 (288 str.) - ???

Button Man
Tom 1 - Zabójcza gra (96 str.) - sierpień 2017 ???
Tom 2 - The Confession of Harry Exton (112 str.) - ???
Tom 3 - Killer Killer (96 str.) - ???
Tom 4 - The Hitman's Daughter (96 str.) - ???

Providence
Tom 1 - Act I (160 str.) - ???
Tom 2 - Act II (176 str.) - ???
Tom 3 - Act III (144 str.) - ???

Archie
 :lol:

The Complete Carls Barks Library
Z tej samej ankiety co Archie więc pewnie też obiecanki-cacanki.

Klaus
Klaus (208 str.) - ???
Klaus and the Witch of Winter (48 str.) - ???
Klaus and the Crisis in Xmasville (???) - ???

Pietrolino
Tom 1 - Le clown frappeur (46 str.) - ???
Tom 2 - Un cri d'espoir (46 str.) - ???

Notre Dame
Integral - Le Jour des fous (46 str.) + Ananke (46 str.) - ???

Martin Mystere
Sorry, nie wiem co tu wpisać, ale chyba tego nie wydadzą.

Nathan Never
Jak wyżej.

Umbrella Academy
Tom 1 - Apocalypse Suite! (192 str.) - marzec 2018
Tom 2 - Dallas! (192 str.) - ???

Underwater Welder
Underwater Welder (232 str.) - kwiecień 2018

Lumberjanes
Tom 1 - Beware the Kitten Holy! (128 str.) - ???
Tom 2 - Friendship to the Max! (128 str.) - ???
Tom 3 - A Terrible Plan! (112 st.) - ???
Tom 4 - Out of Time! (112 str.) - ???
Tom 5 - Band Together! (112 str.) - ???
Tom 6 - Sink or Swim! (112 str.) - ???
Tom 7 - A Bird'-Eye View! (112 str.) - ???

Klasyczne Żółwie Ninja z Mirage Studios

kanoniczna ciągłość fabularna:
Teenage Mutant Ninja Turtles: Ultimate Collection - Tom 1 (320 str.) - lipiec 2017 listopad 2017
Teenage Mutant Ninja Turtles: Ultimate Collection - Tom 2 (312 str.) - ???
Tales of Teenage Mutant Ninja Turtles - Tom 1 (132 str.) - ???
Teenage Mutant Ninja Turtles: Ultimate Collection - Tom 6 (256 str.) - ???
Tales of Teenage Mutant Ninja Turtles - Tom 2 (132 str.) - ???
Teenage Mutant Ninja Turtles: Ultimate Collection - Tom 3 (312 str.) - ???
Teenage Mutant Ninja Turtles Classics - Tom 3 (128 str.) - ???
Teenage Mutant Ninja Turtles Classics - Tom 7 (132 str.) - ???
Teenage Mutant Ninja Turtles: Ultimate Collection - Tom 4 (248 str.) - ???
Teenage Mutant Ninja Turtles: Ultimate Collection - Tom 5 (204 str.) - ???
Teenage Mutant Ninja Turtles Classics - Tom 8 (148 str.) - ???
Teenage Mutant Ninja Turtles Classics - Tom 9 (132 str.) - ???
Teenage Mutant Ninja Turtles Classics - Tom 10 (116 str.) - ???
Tales of Teenage Mutant Ninja Turtles - Tom 3 (132 str.) - ???
Tales of Teenage Mutant Ninja Turtles - Tom 4 (140 str.) - ???
Tales of Teenage Mutant Ninja Turtles - Tom 5 (140 str.) - ???
Tales of Teenage Mutant Ninja Turtles - Tom 6 (128 str.) - ???
Tales of Teenage Mutant Ninja Turtles - Tom 7 (136 str.) - ???
Tales of Teenage Mutant Ninja Turtles - Tom 8 (120 str.) - ???

historie niekanoniczne:
Teenage Mutant Ninja Turtles Classics - Tom 1 (104 str.) - ???
Teenage Mutant Ninja Turtles Classics - Tom 2 (104 str.) - ???
Teenage Mutant Ninja Turtles Classics - Tom 4 (112 str.) - ???
Teenage Mutant Ninja Turtles Classics - Tom 5 (132 str.) - ???
Teenage Mutant Ninja Turtles Classics - Tom 6 (132 str.) - ???
Teenage Mutant Ninja Turtles Legends: Soul's Winter (104 str.) - ???
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2017, 05:35:11 pm wysłana przez Anionorodnik »

Offline Cringer

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3291 dnia: Grudzień 01, 2017, 04:43:02 pm »
i z tego wszystkie powinni zostawić Rachel i Żółwie. Resztę choćbym chciał nie widzę szans na wydanie, a tym bardziej na wydanie w rozsądnym czasie. W innym wypadku w sytuacji jak teraz przy jednym tomie Rachel rocznie choćby nie wiem jak dobrym jakościowo, to niewiele osób będzie go kupować.

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3292 dnia: Grudzień 01, 2017, 04:57:48 pm »

Chyba pewne mamy RR, SiP oraz BM.
Ktoś podawał ze dostał zwrot za Alana

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3293 dnia: Grudzień 01, 2017, 05:06:15 pm »
Ja bym stawiał jeszcze na Quantum and Woody. Zostały im tylko trzy tomy więc najprędzej mogliby dokończyć właśnie ten tytuł.

Offline parsom

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3294 dnia: Grudzień 01, 2017, 05:10:03 pm »
Anion, z tej listy wynika, że czytanie Żółwi zgodnie z numeracją tomów jest bez sensu. To dlaczego tak wydają? To w kolejności pojawiania się oryginalnych tomów, czy jak?
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3295 dnia: Grudzień 01, 2017, 05:13:48 pm »
Wydaje się, że największym wzięciem cieszą się żółwie więc ja na ich miejscu bym wydał teraz kolejny tom zolwii właśnie by pokazać ciągłość. Potem drugi tom quantum i znów żółwie. Rachel zbyt niepewna się wydaje, a w ich sytuacji muszą stawiać tylko na pewniaki. Jak podreperuja budżet, to mogą wrócić do reszty.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2017, 05:19:31 pm wysłana przez Szekak »

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3296 dnia: Grudzień 01, 2017, 05:31:17 pm »
Ktoś podawał ze dostał zwrot za Alana
Tak, ja dostałem.

Notre Dame miał być wydany w jednym tomie. Żółwie to była mowa chyba tylko o Ultimate Collection.

Offline parsom

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3297 dnia: Grudzień 01, 2017, 05:34:16 pm »
Mam tylko nadzieję, że ten zwrot za Moora nie dlatego, ze podkupiło go Ultimate... Na razie niech ćwiczą na czym innym.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3298 dnia: Grudzień 01, 2017, 06:06:57 pm »
Jest jedna pozycja o której nikt nie wspomina Zenith, był to tytuł w kręgu zainteresowań WF. Zgodnie ze słowami SL licencja na Polskę zablokowana, jedna było to mówione przełom sierpnia i września.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3299 dnia: Grudzień 01, 2017, 07:49:20 pm »
Anion, z tej listy wynika, że czytanie Żółwi zgodnie z numeracją tomów jest bez sensu. To dlaczego tak wydają? To w kolejności pojawiania się oryginalnych tomów, czy jak?
Jakoś w kwietniu lub w maju Fanta w komentarzu na fejsie napisała, że w pozostałe reprintowe serie z Żółwiami też chętnie wejdzie więc to co wstawiłem powyżej to była moja sugestia kolejności wydawania, którą przekazałem Fancie. Miałaby ona pomóc polskim czytelnikom w łatwiejszym ogarnięciu losów Żółwi. Ten bałagan wynika z tego, że IDW trochę kiepsko wymyśliło jak to wszystko przy przedrukach podzielić na serie i tomy, ale także z tego, że oryginalnie twórcy stworzyli taką zamotaną, nieliniową ciągłość fabularną.

To jest tak. Pierwszą klasyczną serię z Żółwiami czyli Teenage Mutant Ninja Turtles Vol. 1 można podzielić na trzy zasadnicze kategorie:
  • Historie wymyślone przez Eastmana oraz Lairda i zilustrowane przez nich samych lub przez twórców, których zatrudnili w swoim studio - Michaela Dooneya, Jima Lawsona, Ryana Browna, Dana Bergera, Steve'a Lavigna i Erica Talbota. Do tej kategorii zaliczają się numery #1-12, 14, 15, 17, 19-21, 48-62
  • Historie, które ci wyżej wymienieni twórcy stworzyli bez udziału Eastmana i Lairda (oni jedynie je przyklepali). Do tej kategorii zaliczają się numery #13, 27, 28, 45-47
  • Historie stworzone w całości przez gościnnych twórców spoza Mirage Studios w tym pastisze, elseworldy (w tym także dwa elseworldy napisane przez Eastmana) itp. Do tej kategorii zaliczają się pozostałe numery #16, 18, 22-26, 29-44.
Kategorie nr 1 i 2 to historie, które łączą się ze sobą w spójną narrację opowiadającą o losach Żółwi. Kategoria nr 3 to niepowiązane historie poza kanonem, które powstały, gdy ekipa z Mirage Studio była zajęta innymi sferami obecności Żółwi w popkulturze i nie miała czasu na tworzenie komiksów.

IDW w Teenage Mutant Ninja Turtles: Ultimate Collection (tomy 1-5) wydało tylko kategorię nr 1 (w oryginalnej czerni i bieli), a kategorię nr 2 i 3 w Teenage Mutant Ninja Turtles Classics (tomy 1-7) w wersji pokolorowanej, bo "czarno-białe komiksy się słabo sprzedają". Do kilku numerów z Vol. 1 należących do kategorii nr 3 IDW nie ma praw i nie chciało im się negocjować ich pozyskanie więc historie z tych numerów od wielu, wielu lat nie doczekały się wznowienia. Więcej sensu miałoby wrzucenie numerów z kategorii nr 2 do Ultimate Collection niż do Classików, ale wyszło jak wyszło.

Dalej mamy poboczną serię Tales of Teenage Mutant Ninja Turtles Vol.1, która powstawała równolegle z TMNT Vol. 1. To tylko siedem numerów, których fabuła rozgrywa się pomiędzy numerami zebranymi w pierwszych dwóch tomach Ultimate Collection. Eastman i Laird ich nie rysowali, a jedynie pisali scenariusze. W tych zeszytach debiutują ważne postacie Nobody'ego, Rat Kinga i Leatherhead'a. IDW tę serię wydało jako Tales of Teenage Mutant Ninja Turtles tomy 1 i 2.

Dalej mamy kupę krótkich opowiadań, które powstały równolegle z TMNT Vol. 1. Eastman i Laird albo je pisali i rysowali, albo tylko pisali. IDW przedrukowało je w ostatnim szóstym tomie Ultimate Collection, ale tylko te, które powstały w latach 80. czyli te, które rozgrywają się pomiędzy wydarzeniami tomów 1-3 Ultimate Collection. Pozostała garstka szortów z lat 90. nie została przez IDW wznowiona. Jako że te historie rozgrywają się we wcześniejszym okresie przygód Żółwi zaproponowałem wydanie tego tomu UC trochę wcześniej.

Później jest już górki. Kolorowa seria Teenage Mutant Ninja Turtles Vol. 2 była bezpośrednią kontynuacją Vol. 1 i wystartowała zaraz po niej. Z błogosławieństwem Eastmana i Lairda scenariusz i rysunki do wszystkich 13 numerów zrobił Jim Lawson, który do tego momentu zdążył się już stać naczelnym ilustratorem przygód Żółwi z Mirage. IDW przedrukowało tę serię z nowymi kolorami w TMNT: Classics (tomy 8-10).

Później szał na Żółwie zaczął przemijać, a siedzibę Mirage Studios zniszczyła powódź (serio!). Dlatego czarno-biała seria Teenage Mutant Ninja Turtles Vol. 3 pisana przez Gary'ego Carlsona i rysowana przez Franka Fosco ukazywała się nakładem Image Comics. Była to kontynuacja Vol. 2 z Mirage, ale działy się w niej takie cuda, że gdy Żółwie wróciły do Mirage, Peter Laird zadeklarował, że ani Vol. 3, ani historie gościnnych twórców z Vol. 1 nie są kanoniczne i generalnie wszystko co powstało poza siedzibą Mirage Studios się nie liczy. IDW nie przedrukowało jeszcze tej serii i nie kwapi się do tego, choć Image deklaruje, że nie blokowałoby reprintów, a Frank Fosco wspominał parę lat temu, że rysuje okładki do reprintowych tomów.

Dalej mamy czarno-białą serię Teenage Mutant Ninja Turtles Vol. 4 w całości pisaną przez Petera Lairda (po tym jak Eastman odsprzedał mu swoją część praw do Żółwi) i rysowaną przez Jima Lawsona. Jej akcja rozgrywa się kilkanaście lat po zakończeniu Vol. 2. Gdzieś tak koło 26. numeru Laird zaczął tracić zapał. Po 30. numerze odsprzedał prawa do Żółwi Nickelodeonowi należącemu do koncernu Viacom, ale zachował możliwość dokończenia tej serii. Tylko nie bardzo mu się chce to zrobić. Zapewnia, że zostało mu jeszcze tylko parę numerów do końca historii, ale kolejne odcinki wychodzą co kilka lat. Najnowszy 32. drugi numer wyszedł w 2014 roku. IDW nie przedrukowało jeszcze tej serii. Pewnie czekają aż Laird ją skończy. No to se jeszcze poczekają, bo Lairda w tej chwili pochłania garncarstwo, a nie pisanie komiksów.

I w końcu mamy czarno-białą serię Tales of Teenage Mutant Ninja Vol. 2 wydawaną równolegle z TMNT Vol. 4 i robioną przez pozostałych twórców z Mirage Studios. Laird czytał i zatwierdzał prawie każdą historię - pod koniec już mu się nie chciało tego robić i puszczał je bez czytania. Seria była wydawana do momentu, w którym Laird odsprzedał prawa do Żółwi. Wyszło 70 numerów. Historie z tej serii skaczą w te i z powrotem po chronologii przygód Żółwi, wypełniając kilkunastoletnią lukę w wydarzeniach między TMNT Vol. 2 i 4, a także prezentując wydarzenia rozgrywające się pomiędzy numerami TMNT Vol. 1, 2 i 4. IDW przedrukowuje je w kolorze w takiej kolejności w jakiej pierwotnie wychodziły. Na razie reprintów doczekały się numery 1-25 zebrane przez IDW w Tales of Teenage Mutant Ninja Turtles tomy 3-8. Na razie seria została wstrzymana, bo chyba klasyczne Żółwie nie cieszą się zbyt dużym zainteresowaniem.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2017, 08:09:43 pm wysłana przez Anionorodnik »

 

anything