Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 886882 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Murazor

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3300 dnia: Grudzień 01, 2017, 08:09:01 pm »
Taka dygresja, szkoda, żeby to zginęło w postach wydawnictwa, Anion może założysz nowy wątek o TMNT i tam przeniesiesz? I można by tam o komiksie pogadać itp.

Offline parsom

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3301 dnia: Grudzień 01, 2017, 08:17:24 pm »
Uff, wyczerpująco. Dzięki!
Amerykanie to niby taki praktyczny naród, wszystko upraszczają, ale w robieniu syfu w komiksach chyba nikt im nie dorówna.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3302 dnia: Grudzień 01, 2017, 08:22:17 pm »
Taka dygresja, szkoda, żeby to zginęło w postach wydawnictwa, Anion może założysz nowy wątek o TMNT i tam przeniesiesz? I można by tam o komiksie pogadać itp.
Dobry pomysł. Jak tylko będę miał wolną chwilę w ten weekend, zrobię to i może jeszcze zgrabniej to wszystko przedstawię w otwierającym poście.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2017, 08:36:17 pm wysłana przez Anionorodnik »

Offline wonaps

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3303 dnia: Grudzień 01, 2017, 08:44:11 pm »
trochę się zdziwiłem bo odwiedziłem Empik w Warszawie i tych komiksów niestety brak

Offline Prometeusz

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3304 dnia: Grudzień 01, 2017, 08:46:17 pm »
Z tego co mi wiadomo komiksów od Fantasmagorii nigdy nie było w Empikach.

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3305 dnia: Grudzień 02, 2017, 12:41:09 am »
Cała ta dyskusja jest o kant d... Wiadomo że "wydawca" to głąb i oszust. Wiadomo, że komiksy miały być fajne, ale po drodze wyszło wszystko, z czego max jeszcze niedawno słynął na forum.
Ciągłe jęczenie i narzekanie na niego nic nie zmieni. Z drugiej obrońcy wielmożnego "wydawcy" odbijają piłeczkę i jeszcze bardziej nakręcają oszukanych. Niech obie strony dadzą sobie spokój, bo przez to szambo co tu robicie nie da się czytać wątku.

Anion jak zwykle szacunek za pracę i wiedzę! Czekam na ten nowy temat od Ciebie ;-)


Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3306 dnia: Grudzień 02, 2017, 01:14:02 am »
Gabor, co Twoim zdaniem powinno się pisać w temacie wydawnictwa? Bo moim powinno się komentować i dzielić przemyśleniami na temat planów wydawnictwa, jego polityki, jakości wydań komiksów, tego jak traktuje czytelników, jakości tłumaczeń, ogólnie tego jak wydawnictwo funkcjonuje. Recki komiksów powinny być w dziale do tego przeznaczonym moim zdaniem. Rozumiem, że czytanie czegoś po raz kolejny może być męczące, ale cóż, jesteśmy na forum i trzeba to zaakceptować, że jeżeli ktoś ma ochotę wyrazić swoje zdanie to ma do tego prawo, choćbyś to zdanie znał i zawsze część będzie narzekać, część się jarac i niczego to nie zmieni, bo forum nie ma mocy sprawczej i właśnie do dzielenia się opiniami tj. jarania i narzekania służy. Moim zdaniem może Ci się czyjeś zdanie nie podobać, ale nie sam fakt, że je wyraża.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2017, 01:21:34 am wysłana przez Szekak »

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3307 dnia: Grudzień 02, 2017, 05:20:18 am »
Klasyczne Żółwie Ninja z Mirage Studios

kanoniczna ciągłość fabularna:
Teenage Mutant Ninja Turtles: Ultimate Collection - Tom 1 (320 str.) - lipiec 2017 listopad 2017
Teenage Mutant Ninja Turtles: Ultimate Collection - Tom 2 (312 str.) - ???
Tales of Teenage Mutant Ninja Turtles - Tom 1 (132 str.) - ???
Teenage Mutant Ninja Turtles: Ultimate Collection - Tom 6 (256 str.) - ???
Tales of Teenage Mutant Ninja Turtles - Tom 2 (132 str.) - ???
Teenage Mutant Ninja Turtles: Ultimate Collection - Tom 3 (312 str.) - ???
Teenage Mutant Ninja Turtles Classics - Tom 3 (128 str.) - ???
Teenage Mutant Ninja Turtles Classics - Tom 7 (132 str.) - ???
Teenage Mutant Ninja Turtles: Ultimate Collection - Tom 4 (248 str.) - ???
Teenage Mutant Ninja Turtles: Ultimate Collection - Tom 5 (204 str.) - ???
Teenage Mutant Ninja Turtles Classics - Tom 8 (148 str.) - ???
Teenage Mutant Ninja Turtles Classics - Tom 9 (132 str.) - ???
Teenage Mutant Ninja Turtles Classics - Tom 10 (116 str.) - ???
Tales of Teenage Mutant Ninja Turtles - Tom 3 (132 str.) - ???
Tales of Teenage Mutant Ninja Turtles - Tom 4 (140 str.) - ???
Tales of Teenage Mutant Ninja Turtles - Tom 5 (140 str.) - ???
Tales of Teenage Mutant Ninja Turtles - Tom 6 (128 str.) - ???
Tales of Teenage Mutant Ninja Turtles - Tom 7 (136 str.) - ???
Tales of Teenage Mutant Ninja Turtles - Tom 8 (120 str.) - ???
A teraz może głupie pytanie: Tales of.... nie da się spiąć tych tomów 2 w 1? Bo widzę że 1 i 2 przedzieliłeś  Ultimate Collection 3? Wiem, że licencja itd. ale czy jest to możliwe? Czy jednak będzie problem w ciągłości fabularnej?

Offline peta18

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3308 dnia: Grudzień 02, 2017, 06:03:15 am »
Dzieki Anion, wlasnie kupilem sobie w preorderze Tales of TMNT vol. 1 omnibus :D
I rzeczywiscie lepiej wydzielic wpisy nt. ciekawostek dot. zolwi i ich reading order w osobny watek.

A tak poza tym omnibus tales of tmnt zbiera vol.1-4 wydania tpb.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2017, 09:08:21 am wysłana przez peta18 »
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3309 dnia: Grudzień 02, 2017, 09:39:23 am »
Gabor, co Twoim zdaniem powinno się pisać w temacie wydawnictwa?

Można pisać co się chce, ale po co 100 razy to samo? Przecież sami się nakręcacie. Ty daj spokój, to i piewcy świetności Fanty dadzą spokój (mam nadzieję).

Offline postie

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3310 dnia: Grudzień 03, 2017, 10:50:54 am »
Jak się ma ten Omnibus do tego co wydają Fantasmagorie? To są te same zeszyty co wydane w Ultimate Collection tylko zebrane w większej ilości?
Cena wydaje się atrakcyjna, a i prawdopodobieństwo wydania następnych tomów jakby większe.

Offline misiokles

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3311 dnia: Grudzień 03, 2017, 11:29:37 am »
Odpowiedź masz na poprzedniej stronie.

Offline Itachi

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3312 dnia: Grudzień 03, 2017, 04:02:13 pm »
Okey, skończyłem dzisiaj lekturę Żółwi. Z uwag jakie mam, a jakich nie opisałem ostatnio doszły następujące. 7 zeszyt kończy się w takim momencie, że praktycznie wszystkie główne wątki zostają dokończone. Nie zostajemy z pustką po ostatniej stronie. To informacja dla niezdecydowanych, którzy obawiają się że pierwszy tom zostawi ich z tysiącami pytań. Dla mnie ten komiks jest mistrzowski, podobnie jak samo wydanie. Jazda bez trzymanki, jaką pamiętam z kreskówek. Tyle, że w komiksie jest brutalność, zero cenzury. Żółwie dźgają, są dźgane itd. Album pełen akcji, cudownie narysowany i przemyślany. Rozkładówki są niesamowite, pełne detali. Wiele inspiracji łączy ten tomik i dlatego warto po niego sięgnąć, aby później nie żałować, albo przepłacać na alledrogo.

Panowie i Panie, to jest klasyka i dziękuję za to, że ktoś zdecydował się na to postawić. Teraz nie pozostaje mi nic innego jak trzymać kciuki za kontynuację, bliższą i dalszą.

Offline peta18

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3313 dnia: Grudzień 03, 2017, 04:24:00 pm »
Jak się ma ten Omnibus do tego co wydają Fantasmagorie? To są te same zeszyty co wydane w Ultimate Collection tylko zebrane w większej ilości?
Cena wydaje się atrakcyjna, a i prawdopodobieństwo wydania następnych tomów jakby większe.
Nie wiem czy chodzilo Ci o omnibusa o ktorym wspomnialem. Jezli tak to tak jak pisze misiokles, info z rozpiska jest na stronie wczesniejszej. IDW wznawia wlasnie Ultimate Collection w miekkim wydaniu i troche mniejszym niz wydanie twardookladkowe (ale tez tansze) oraz Tales of TMNT w wersji omibusowej. Na pewno jeszcze jeden omnibus bedzie zbierajacy tomy 5-8. Zastanawiam sie czy wznowia tez w wersji ombinusowej TMNT Classic. Fajnie by bylo. Wznowienie Ulitmate Colletion vol. 2 jest juz zapowiedziane na 24 kwietnia. Tales of TMNT bedzie 15 maja. Pewnie Ultimeate vol. 3 pojawi sie w drugiej polowie 2018 i mozliwe ze z Tales... Omnibus vol. 2.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Nawimar

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3314 dnia: Grudzień 03, 2017, 05:34:53 pm »
Itachi - dziękuję za opinie. O taką właśnie refleksję mi chodziło.

 

anything