trawa

Autor Wątek: Non Stop Comics  (Przeczytany 630941 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #2055 dnia: Wrzesień 05, 2018, 10:10:30 pm »
Dzięki. Jak Gobender daje 5/5 to dla nas to jest jak 20/5  :smile:

Offline gobender

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #2056 dnia: Wrzesień 05, 2018, 10:16:00 pm »
Haha, czyli przereklamowałem i będą teraz same wzdechy rozczarowania. A będą na pewno formą, bo to czarno białe i wyszło (przynajmniej w angielskiej wersji) w małym miekkim formacie. Ale we Francji chyba też. Natomiast we Francji ten (już) franchise to jakiś fenomen się zrobił, gry seriale etc..

Offline buczanova

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #2057 dnia: Wrzesień 05, 2018, 10:34:43 pm »
Właśnie tak mi się coś wydawało ze to musi czerpać jakieś inspiracje z mang, widzę ze nawet format wydania podobny. Dzięki za polecenie, biorę na pewno :)
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

Offline parsom

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #2058 dnia: Wrzesień 05, 2018, 10:42:10 pm »
Przy okazji, ten Pijak się obiecująco zapowiada. NSC zaskakuje zóżnicowaniem oferty, fajnie.
Tak mała może niezbyt ciekawa ciekawostka - Sonia Draga wydała ze trzy książki Fallady (co wybija się na tle jej pozostałej oferty). Ale "Pijaka" akurat nie wydała - wydał go Czytelnik.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline jeanvanhamme

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #2059 dnia: Wrzesień 06, 2018, 09:40:27 am »
Nie mogę się zdecydować, czy ten katalog jest dla mnie ok, czy nie.

Z jednej strony - poprawne tytuły, ciekawe i w ogóle, a z drugiej nie ma nic z topu Image, do czego jednak SNC przyzwyczaiło w tamtym roku (Kill or be Killed, Monstressa, Giant Days), dobrze że są nowości jak Grass Kings, czy Royal City, ale brakuje mi jakiejś klasyki jak Tank Girl. Najważniejszą serią obecnie z SNC wydaje mi się jednak Głębia (LOW).
No i rozwala mnie ta wybiórczość tłumaczonych tytułów. Po prostu za każdym razem rwę włosy jak widzę "Nienawidzę Baśniowa", a z drugiej strony nieprzetłumaczone "Giant Days", "Grass Kings", czy choćby "The Goon". Brak logiki i konsekwencji. Najlepiej jednak gdyby tytuły nie były tłumaczone nigdy.

Czy ten opis jest po polsku:
Trzech wykolejonych braci panuje społeczności żyjącej poza prawem. Jednemu z nich zaginęła córka, co kładzie się cieniem na jego życiu. Staje jednak przed szansą odpokutowania swojego zaniedbania – młoda podróżniczka potrzebuje azylu. Czy mężczyzna udzieli jej pomocy, narażając całe Królestwo?

eeeee, co?

No i kwestia cen... Ktoś im się wkradł do systemu, ukradł ceny i wstawił na Gildię oraz fb? hehehehe. Pierwsze poważne potknięcie NSC w komiksowie. Oni zawsze mieli problem z cenami, przy każdej grafice na FB są jakieś błędy, myślałem, że nie ogarzą, ale to chyba większy problem przy ustalaniu marży.

JanT

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #2060 dnia: Wrzesień 06, 2018, 09:50:59 am »
W katalogach zawsze są błędy  :smile:

Ghost Money jest za 100 zł gdy inni wydają połowę chudsze integrale w tej samej cenie. Ta mniejsza cena serio była jakaś mega dziwna.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2018, 09:55:12 am wysłana przez JanT »

Offline arczi_ancymon

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #2061 dnia: Wrzesień 06, 2018, 11:15:10 am »
Mnie też ten katalog nie grzeje, w zeszłym roku mieli fajniejsze pozycje w ofercie. Pewnie coś kupię, ale nie ma tam żadnych sensacji.

JanT

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #2062 dnia: Wrzesień 06, 2018, 11:22:03 am »
Może dlatego że są wszystkie możliwe kontynuacje  :smile: Dla mnie wszystkie serie które teraz odpalają są bardzo OK.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2018, 11:30:54 am wysłana przez JanT »

Offline Szekak

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #2063 dnia: Wrzesień 06, 2018, 12:24:50 pm »
Czy Pan Higgins wraca do domu powinien być w folii?

Offline vision2001

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #2064 dnia: Wrzesień 06, 2018, 12:28:45 pm »
Czy Pan Higgins wraca do domu powinien być w folii?
Wydaje mnie się, że nie. Miałem dwa egz. w ręku (jeden reklamowałem i mi go wymienili) i żaden folii nie miał.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Szekak

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #2065 dnia: Wrzesień 06, 2018, 12:48:27 pm »
No właśnie u mnie też nie ma i się zdziwiłem, ale w sumie cienki Torpedo też nie miał.

Offline robbirob

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #2066 dnia: Wrzesień 06, 2018, 02:22:00 pm »
Mój nie był w folii. Podobnie jak Śmierć Stalina i właśnie cienki Torpedo.

Offline arczi_ancymon

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #2067 dnia: Wrzesień 06, 2018, 03:42:37 pm »
HC-ków chyba ogólnie nie foliują.

Offline LordDisneyland

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #2068 dnia: Wrzesień 06, 2018, 06:59:21 pm »
No dobra, przeczytałem katalog, wstępnie zakładam zakup 10 tomów, więcej, niż początkowo zakładałem. Ciekaw jestem odbioru "I Hate F-landu", bo dla mnie był ten komiks sporym rozczarowaniem. W ogóle z Youngiem  mam kłopot.
No i enerdowiec, tu mocno się muszę zastanowić.

Aha- w końcu przeczytałem "Zabij albo zgiń " 3, z niejaką ulgą stwierdziłem, że wiara w zespół Brubaker/Phillips znowu jest we mnie silna ;) Może miałem chwilowy przesyt Brubakera, a może miałem zanadto rozbuchane oczekiwania? Nie wiem, ale na kolejny tom już czekam.

Offline Garf

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #2069 dnia: Wrzesień 06, 2018, 07:13:32 pm »
No i rozwala mnie ta wybiórczość tłumaczonych tytułów. Po prostu za każdym razem rwę włosy jak widzę "Nienawidzę Baśniowa", a z drugiej strony nieprzetłumaczone "Giant Days", "Grass Kings", czy choćby "The Goon". Brak logiki i konsekwencji. Najlepiej jednak gdyby tytuły nie były tłumaczone nigdy.
Ja mam właśnie dokładnie odwrotnie: znacznie bardziej lubię, gdy tytuły są tłumaczone (oczywiście nie jestem fanatykiem i wiem, że w niektórych przypadkach jest uzasadnienie, żeby zostawić oryginalne brzmienie). Ogólnie rzecz biorąc, nietłumaczony tytuł to dla mnie pójście na łatwiznę - albo zgrzytająca ingerencja względów licencyjnych w wolność tłumaczenia.

Do dziś żałuję, że Jackowi Drewnowskiemu nie udało się przeforsować tłumaczenia "Head Loppera" jako "Dekapitator" :) Natomiast co do "Goona" - to pewnie tylko robocza wersja. Jestem w 90% pewien, że ostatecznie będzie "Zbir", żeby zachować spójność z wcześniejszymi polskimi wydaniami.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!